Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Daybreakers je više drama nego akcija. Jedino dobro što mogu reći o filmu su gluma i generalna ideja o priči. Ostatak je meh.

Prvo poster pa onda sve drugo po redu :)

Daybreakers_ver2.jpg

Nije za zaobilaženje, ali nije ni tako dobar koliko je to trejler obećavao. Generalna ideja je odlična (vampire society koje je na rubu egzistencijalne krize usled nedostatka friške ljudske krvi), sa nekoliko dobrih lejera priče (vampiri koji ne žele da se "izleče" zbog benefita besmrtnosti, veštačka zamena za krv koju nisu svi spremni da prihvate, izobličene kreature u koje se pretvaraju usled manjka krvi i sl.), ali je sve ostalo nekako sa pola gasa. Gluma je pristojna, ali lišena bilo čega upečatljivog, sa tri velike glumačke face (Defo-Nil-Houk) kojima nije dato ništa da rade tokom filma, osim da budu name recognition na posteru, njihove uloge bi mogla svaka iznadprosečna šuša u Holivudu da odradi bez problema (jedino je Sem Nilov lik donekle kompleksniji, ali ništa naročito u odnosu na potencijal ideje). Razrešenje cele misterije je takođe previše zbrzano, deset godina bolesti kojoj ne mogu da stanu na rep, i onda se u dva-tri dana izdešavaju kapitalne (i zapetljane) promene i otkrića, nekako ne štima u tom time frejmu. Still, ima par zdravo krvavih scena (hol sa vojnicima npr.), film su radila braća reditelji koji su napravili i fantastični Undead, i ceo film ima neki low-fi kvalitetni niskobudžetni filing na tragu Equlibriuma, mada teško da će postati takav kult-klasik.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@Daybreakers

Meni je totalno idiotska ravnodušnost kojom ljudi dočekuju Houka pošto je oživeo. Vampiri su na rubu uništenja, i kada se on pojavi sa lekom čovek bi pomislio da bi ga dočekali kao mesiju, makar zbog toga da naprave neke vampire u farme krvi. Ali ne, kad ga vide reaguju kao da je promenio frizuru. A Nil koji bi odmah da ubije Houka jer ima sintetičku krv koja nije testirana ni 24h, taj deo me je baš iznervirao. I cela ona scena sa njegovom ćerkom je potpuno bespotrebna.

Link to comment
Share on other sites

The Man Who Stare at Goats

zomg glumacka ekipa, al film ipak nije tolko dobar.mada opet kad se prisetim prethodnih komedija koje sam gledao, ovo mu dodje vrh:)7.5/10.vredi pogledati zbog par rofl momenata

npr kad dzordz kluni objasnjava onaj gan kan(kako vec) smrtonosni udarac, i juan ga pita "I sta, umro je na mestu od tako slabog udarca?!" "Mjok, umro je 18 godina posle, but thats not my point..." [roflmao]

steta sto se maltene svi rofl momenti mogu pogledati u traileru.spoil

http://www.youtube.com/watch?v=vhNMyXgniZY

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam osecaj da su ljudi generalno oborili sebi standarde pri ocenjivanju filmova, pogotovo kad su upitanju horori/sajfaj, kad prelistam unazad i vidim sta su ljudi preporucivali zgranim se, da li zbog nestasice dobrog flicka ili od predoziranja govnima svaki dan, ne znam...

Kad je utisak od trailera jaci od utiska nakon odgledanog filma, film je los, barem po meni. To sto je ideja za daybreakers super ne znaci nista kad je film pun mana. Jedan od onih filmova koje zaboravis da si gledao posle sedam dana, prica na kraju tanka, utisak 0.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ja imam osecaj da su ljudi generalno oborili sebi standarde pri ocenjivanju filmova, pogotovo kad su upitanju horori/sajfaj, kad prelistam unazad i vidim sta su ljudi preporucivali zgranim se, da li zbog nestasice dobrog flicka ili od predoziranja govnima svaki dan, ne znam...

Kad je utisak od trailera jaci od utiska nakon odgledanog filma, film je los, barem po meni. To sto je ideja za daybreakers super ne znaci nista kad je film pun mana. Jedan od onih filmova koje zaboravis da si gledao posle sedam dana, prica na kraju tanka, utisak 0.

Samo ti prati shta ja pricham i bitje full.

Pandorum - full.

Saw 6 - kida.

Daybreakers - sranje, fin film - al sranje. Samo sam chekao Vampire iz Twillighta.

Triangle - full, al nekako mu fali neki zachin

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Šta će ti začin pored onakve ribetine sa onakvim nogama, još i onaj ispijeni white trash drolja look, uf, uf...

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Serpents egg

00000255.jpg

Skoro nisam gledao zanimljiviji film.

Razlikuje se od prethodnih bergmanovih koje sam gledao...

Amerikanac(jesha), dolazi u berlin,inace je radio u cirkusu(na trapezu), brat izvrsava samoubistvo a tek na kraju saznaje da je sve to deo jednog eksperimenta...

Edited by rockdudbg

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...