Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisi lupio :) Krave i ljudi umrli od kuge su bacani katapultima u gradove i mislim da su to prvo radili Mongoli ili Vikinzi ali nisam siguran.

omg ladno sam hteo da lupim da su mongoli bacali leseve na protivnike al reko necu glupo mi je

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam da je Hanibal u poslendjoj pomorskoj bitci koju je vodio koristio raznorazne otrovne zivotinje i katapultirao na neprijateljske brodove.

M da - ali je to bilo posle Periklea :) Sem toga, Kali kaze da su letopisi grckog istoricara u pitanju - tako da je to pre Hanibala :)

EDIT: Hahahahah Kali znao sam da si gadan - ali toliko, e to vec nisam znao! :))) Mislim da znam odgovor - nisu ni bunari, ni kuga, ni zivotinje nego nesto po cemu su Indijanci iz Juzne Amerike i dan danas popularni. Jbt kako mi to nije ranije palo na pamet.

Edited by Sarma
Link to comment
Share on other sites

Otac istorije, Herodot, je u svojim putovanjima opisao Skite, koji su važili za izvrsne strelce i čarkaše. Jedna od stvari specifičnih za njih su bile strele strele premazane otrovom koji je prethodno trunuo u zemlji sa organskim otpacima, dodatno zagađujući strele tetanusom, gangrenom i sijasetom drugih bakterija.

Evo analize Herodotovih spisa, kao i spisa drugih naučnika na temu Skita:

skiti1.jpg

skiti2.jpg

skiti3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ajde jedno lako da poguramo

kako istoricari zovu coveka koji je poveo bele srbe sa severa na balkan u VII veku?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

omg nobovi sta ce drasko da vam kaze

Nepoznati knez je covek koji je pocetkom VII veka poveo Bele Srbe iz njihove postojbine Bojke, na Balkan, kako to u svojoj knjizi "O upravljanju carstvom" kaze Vizantijski car Konstantin VII. Jedan od njegovih potomaka bio je i knez Vlastimir, koji je kasnije osnovao dinastiju Vlastimirovica.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ae dok se sarma ili barcas smiluju da nam odgovore jedno bonus pitanje...ko je jedina zena koja je za vreme ww2 dobila gvozdeni krst prvog stepena

hehe, malo kasnim, izvin'te...al dobro, ziv je topik:)...u pitanju je bila hanna reitsch, najbolji nemaci zenski pilot i prva zena koja je letela helikopterom i avionom na mlazni pogon...neki rekordi u avijaciji jos uvek pripadaju njoj...bila je hitlerov omiljeni pilot, jedina zena dobitnik gvozdenog krsta prvog stepena...zna se da je 29. aprila iz berlina poleteo poslednji nemacki avion...pilot je bila upravo ona, a kasnije se pricalo da je i hitler bio u tom avionu...posle rata je ucestvovala u mnogim aeoromitinzima sve do smrti u 67. godini

http://en.wikipedia.org/wiki/Hanna_Reitsch

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa da, bila je test pilot i nije ucestvovala ni u kakvim borbenim dejstvima...dosta je koriscena u propagandne svrhe, posto je kao bila fotogenicna (ne bih bas nesto rekao:))...letela je i na verziji v-1 rakete koja je imala pilota posto je nekoliko test pilota poginulo ili tesko povredjeno...zanimljivo je da je samo nekoliko meseci pred smrt oborila svetski rekord u letu jedrilicom, preko 800km

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

omg nobovi sta ce drasko da vam kaze

Nepoznati knez je covek koji je pocetkom VII veka poveo Bele Srbe iz njihove postojbine Bojke, na Balkan, kako to u svojoj knjizi "O upravljanju carstvom" kaze Vizantijski car Konstantin VII. Jedan od njegovih potomaka bio je i knez Vlastimir, koji je kasnije osnovao dinastiju Vlastimirovica.

Konstantin Porfirogenit? Zar njegova dela nisu fejk?

Link to comment
Share on other sites

Postoje josh uvek neslaganja oko toga da li su ta dela lazna, tacnije da li su pisana kasnije pa samo prikacena Konstantinu, ili su stvarna. Mislim da je to jedan od sukoba izmedju istocne i zapadne istorijske shkole, istocna tvrdi da su lazna a zapadna se josh uvek ne slaze da li jesu ili nisu :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...