Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sacekacu jos malo da vidim dal neko zna tacnije ako ne dacu odgovor i ti postavljaj posle.

Ono sto mi zovemo sirenom je gore zena do pola, od pola riba.

Dok su Grci sirene prikazivali slicno onome sto bismo mi nazvali harpijom. Zena sa krilima ptice i normalnim nogama, koja prelepo peva, ima ostre zube, zavodi mornare psemom i kasnije ih prozdire.

Link to comment
Share on other sites

U svim herojima sirene izgledaju kao harpije :). Josh u 2 i 3 imash na vodi mesto koje se zove "sirene island" ili tako neshto gde kada stanesh izgubish 10 % vojske ali dobijesh XP koliko su oni imali hit poena [:D].

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

U svim herojima sirene izgledaju kao harpije :). Josh u 2 i 3 imash na vodi mesto koje se zove "sirene island" ili tako neshto gde kada stanesh izgubish 10 % vojske ali dobijesh XP koliko su oni imali hit poena [:D].

ali u trojci imas i one mermaid na ostrvima koje izgledaju kao poluzena poluriba

znam da je baron minhauzen bio najveci lazov, al on je istorijska licnost:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

:DDDDDDDD Izvrsno!!! Ja sam mislio da ce neko reci bog ;)

Nije vezan ni za bajku, a nije ni istorijska licnost :) (nisam ti mnogo pomogao, ha?) :P

Ja sam hteo da kazem bog,al nisam hteo da me izh8uju :P

Robin hood mozda ili ako ne on uskrsnji zeka?olololol :D

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Ja sam hteo da kazem bog,al nisam hteo da me izh8uju :P

Robin hood mozda ili ako ne on uskrsnji zeka?olololol :D

Dobri pokusaji :))) Nije uskrsni zeka, a Robin Hud je po svemu sudeci i postojao - doduse da me ubijes ne bih znao da ti kazem za kog saksonskog plemica se vezuje u istoriji.

EDIT: Mali hint - svako od Vas ga je sigurno video bar jednom, a moguce je da ga vidjate i svaki dan (ako se cesto smucate gore-dole) :)

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

па ако га можда виђамо сваки дан, а сигурно смо га видели бар једном, ради се о неком маркетиншком конструкту или личности из неког популарног цртаног филма. пада ми на памет онај кловн из Мека, мада не видим како је он друга најпознатија измишљена личност, а и није личност, већ усрана ружна фигура. рекао бих и Мики Маус, али га је наш весели шетач већ споменуо. можда се ради о Џонију Вокеру шетачу... појма немам... Деда Мраз је Кокаколин конструкт, мора да је из те феле и овај други...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Debeli, dobar nacin razmisljanja, jos da podrzavas pravu politicku opciju (kill 'em all and let the god sort them out) bilo bi nesto od tebe ;)))

U pravu si - u gomili odgovora uboo si i pravi. :) U pitanju je kao sto rece Sting, Ronald McDonald. Ovaj "simpaticni" klovn je zastitno lice McDonalds restorana sirom sveta. Ako se dobro secam njegov identitet mora biti tajna i nikad ne smeju da se zateknu dva Ronalda na istom mestu. Sem jednom godisnje kad se na nepoznatom mestu u nepoznato vreme okupljaju svi Ronaldi. :)

Uticaj lika ovog klovna se najbolje moze ogledati u cuvenoj, za mene, recenici koju je izgovorila pregojazna klinka na pitanje zasto ne voli da jede povrce. "Only Ronald McDonald knows what's good for you!!!!!". Komicno, a tragicni deo se ocekuje po navrsenoj 20toj godini kad sledi treci infarkt.

Posto je Debeli dao odgovor bez imena, a Sting je dopunio i ime - vi se dogovorite ko je sledeci :) (kako zakuvavam a? :PPP)

Link to comment
Share on other sites

pao mi je na pamet mekdonald, ali nema sanse da je on najpoznatiji imaginarni lik na svetu posle deda mraza. Pola sveta ne zna za njega, skorasnja je figura i sta, poznatiji je od supermena? betmena? :)

AMERICKA PROPAGANDA!

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Debeli, dobar nacin razmisljanja, jos da podrzavas pravu politicku opciju (kill 'em all and let the god sort them out) bilo bi nesto od tebe ;)))

U pravu si - u gomili odgovora uboo si i pravi. :) U pitanju je kao sto rece Sting, Ronald McDonald. Ovaj "simpaticni" klovn je zastitno lice McDonalds restorana sirom sveta. Ako se dobro secam njegov identitet mora biti tajna i nikad ne smeju da se zateknu dva Ronalda na istom mestu. Sem jednom godisnje kad se na nepoznatom mestu u nepoznato vreme okupljaju svi Ronaldi. :)

Uticaj lika ovog klovna se najbolje moze ogledati u cuvenoj, za mene, recenici koju je izgovorila pregojazna klinka na pitanje zasto ne voli da jede povrce. "Only Ronald McDonald knows what's good for you!!!!!". Komicno, a tragicni deo se ocekuje po navrsenoj 20toj godini kad sledi treci infarkt.

Posto je Debeli dao odgovor bez imena, a Sting je dopunio i ime - vi se dogovorite ko je sledeci :) (kako zakuvavam a? :PPP)

знао сам да се презива Мекдоналд, мада нисам знао да је Роналд, а знао сам да није Доналд...

можда, на крају ипак буде нешто од мене...

;)

Dzentlmenski prepushtam Debelom da postavi sledece pitanje.

p.s.

Timski rad pobedjuje [:D]

хвала, брате Стинже. једно лагано:

који је једини рат између две комунистичке земље икада, кад и због чега (повод и узрок) се збио и ко је победио?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Vijetnam i Kambodza? Jedino mi to pada na pamet, a ne mogu da se setim razloga...

Ja mislim da Kambodza (Kampucija) po Pol Potom nije bila komunisticka drzava. Pre mislim da je Debeli mislio na rat Vijetnama i Kine koji je posledica rata izmedju Vijetnama i Kambodze.

Od tog rata datira kinesko/rusko neprijateljstvo. Rusi su podrzavali Vijetnam (kao odanog saveznika, "lutke" u Indokini), dok su Kinezi to shvatili kao opkoljavanje Kine od strane SSSR-a, pa su napali Vijetnam pod izgovorom da su Vijetnamci (?) zauzeli neku teritoriju na koju je Kina polagala pravo.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

нисам мислио на вијетнамско-кинески рат и то зато што сам погрешно поставио питање...

Баркас је у дао тачан одговор, ипак. осим што тврди да од тад датира кинеско руско непријатељство (пре бих рекао ривалство).

ја сам мислио на "Инцидент на острву Жинбао", 10 године раније. ради се о серији пограничних сукоба између СССР и НР Кине током 1969те године (март-август) на и око речне аде на реци Усури коју Кинези називају Жинбао, а Руси Даманскиј остров. то је први отворени сукоб две комунистичке земље, настао због дефинитивног идеолошког разлаза и борбе за примат у комунистичкој интернационали. наиме, кинеска КП је оптужила Русе да су напустили "пут", искористили су тензије на ујгурском северу да оптуже Русе за подривање унутрашњег поретка Кине и напали руску пограничну патролу на поменутој ади. Руси су добили "рат", уз стравичне кинеске губитке и држали аду све до распада СССРа, када је нова Русија поклонила аду Кини.

ненаписани део историје око овог занимљивог и индикативног сукоба каже да су Руси користили напредна таласна оружја против кинеске војске како би их одвратили од отвореног рата на дуги рок. званична историја говори само о стравичном бомбардовању.

занимљиво је и да су СССР и Кина озбиљно разматрали рат пуног обима уз употребу нуклеарног оружја још од 50тих година.

овај сукоб је отворио врата сукобу Кине и Вијетнама 10 година касније, који је споменуо Баркас, као и првом нарушавању основне биполарности и тајним састанцима Кисинџера у Пекингу.

Баркас, распали...

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...