Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne ljutim se, samo hocu da kazem da me ne smatras poslednjim sabanom zbog frizure koju sam nosio pre godinu i kusur dana, i da se nisam zainteresovao za Rimljane jer sam procitao negde jedan izraz koji je izrekao rimski imperator. Ponavljam, fasizam i stari rim su istorijski periodi za koje sam oduvek imao interesovanja.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

Ne ljutim se, samo hocu da kazem da me ne smatras poslednjim sabanom zbog frizure koju sam nosio pre godinu i kusur dana, i da se nisam zainteresovao za Rimljane jer sam procitao negde jedan izraz koji je izrekao rimski imperator. Ponavljam, fasizam i stari rim su istorijski periodi za koje sam oduvek imao interesovanja.

uf, nisam ni mislio da si šaban zbog frizure, nego da si zbog okoline malo poklekao... nema veze, ne ljuti se

Link to comment
Share on other sites

lol,lupio sam :o

Ja svoje pitanje prepustam Duletu,al da bude iz ww1 :)

ajde da ti ispunim zelju dok cekamo abusa da postavi pitanje:)

najveci gubici (poginuli i ranjeni) u jednom danu u britanskoj istoriji su bili u bici na somi...drugi najkrvaviji dan je bio pri iskrcavanju na galipolju...a u kojoj bici su britanci imali treci najveci broj zrtava u jednom danu u svojoj istoriji...znaci misli se samo na poginule i ranjene, ne i zarobljene...mada nisam bas sto posto siguran u tacnost ovih podataka, al mrzi me da guglam:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

na Somi je u jednom danu poginulo ili ranjeno oko 60000 ljudi, tako da je to broj jedan sigurno...za pasendejl i galipolje nisam bas siguran gde je u jednom danu bilo vise zrtava, ali recimo da dele drugo i trece mesto...e sad mene zanima sledeca bitka na listi, posto je povezana sa nama (eto i hinta jelte:))...prime abuse postavljaj ti pitanje, sto vise pitanja to bolje:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jebem li ga i verden i verdun moze, kontam da bi te francuz gledo belo sta god da mu kazes od ta dva:)

dule u pravu za foha foka kako li se vec zove kolko ja znam:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ferdinand fosh?

taj rad, Marshal Fosh. A rekao je to zato sto je insistirao da Francuska dobije desnu obalu rajne kako bi je utvrdio kulama i mostobranima na potezu severno od mazinovljeve linije. To bi Nemce u potpunosti sprecilo da i pomisljaju na formiranje zapadnog fronta, dok bi Francuskoj, s druge strane, omogucilo laku intervenciju u Nemackoj, ukoliko se ukaze potreba. Ovo joj medjutim nisu dozvolili Amerika i Britanija.

pucaj dalje

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...