Jump to content

Slike forumaša


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E brate aman nauči više kaže se "srećan" a ne "sretan" u Srbiji...

chemu frustracije jebote?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Brate ako oćeš da pričaš hrvatski, pričaj ga u fullu, ali nemoj presecati srpski nekim rečima koje totalno nisu u duhu jezika ("srećno" jeste, "sretno" nije). To je naročito izraženo u Vojvodini, imam babu u Sremu, pa kad tako čujem ljude koji su pre 50 godina došli iz Like i Krajine i koji odavno pričaju maltene čist srpski ali nikako da se odlepe nekolicine hrvatskih reči ("sretan", "dobiva", "k meni" itd), sere mi se od muke. Pričaj književni srpski ili gtfo.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite kada ce u blicu biti "Inače komšije za Ivana kažu da je bio miran i tih momak koji se svima javljao na stepenicama, mada pomalo povučen. Niko nije očekivao da je sposoban za ovako nešto"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Brate ako oćeš da pričaš hrvatski, pričaj ga u fullu, ali nemoj presecati srpski nekim rečima koje totalno nisu u duhu jezika ("srećno" jeste, "sretno" nije). To je naročito izraženo u Vojvodini, imam babu u Sremu, pa kad tako čujem ljude koji su pre 50 godina došli iz Like i Krajine i koji odavno pričaju maltene čist srpski ali nikako da se odlepe nekolicine hrvatskih reči ("sretan", "dobiva", "k meni" itd), sere mi se od muke. Pričaj književni srpski ili gtfo.

Мислим да ниси у праву и да ниједно правило тиме није прекршено.

А друго, Хрвати причају најчистији српски језик. \o

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

pa i po bogradu se furaju fazoni iz hrvatskog jezika.... ne vidim chemu ta frustracija od strane vudsa

frendice, mobiteli, kada umesto ti se kaze si npr. ajd si sad zamisli kako ce to izgledat za par godina.... ili Ako si vasa partnerica ne zeli vise prcati sa vama poklonite joj svoj rolex... bljak, a primetio sam iz nekog razloga dosta beogradjana fura taj fazon koji je apsolutno odvratan

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мислим да ниси у праву и да ниједно правило тиме није прекршено.

moze i srecan i sretan, mene 'sretan' smara jer mi je goropadno i nisam navikao, ali u svakom slucaju, mozes da pises i roman sa sretan i pismo vladi i pismeni zadatak iz srpskog, nista nisi pogresio. dobiva vec ne moze, 'tocno' isto ne moze itd.

ali vudu je ipak pobedio ovom recenicom:)

Pričaj književni srpski ili gtfo.
ajroni, sirijus biznis:)

kada umesto ti se kaze si npr. ajd si sad zamisli kako ce to izgledat za par godina

kako bre ovo, 'si' je skracenica od 'sebi'. mi imamo sebe, se, oni imaju i sebi, si. dakle, rvat ce da kaze 'priusticu si ovo zadovoljstvo' i 'idem da si kupim kola'. a ovo kod tebe u primeru ne postoji kolko ja znam.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite kada ce u blicu biti "Inače komšije za Ivana kažu da je bio miran i tih momak koji se svima javljao na stepenicama, mada pomalo povučen. Niko nije očekivao da je sposoban za ovako nešto"

Vec vidim poruku koju ce da ostavi na malom stocicu:

"Here is a man who would not take it anymore.

A man who stood up against the scum, the Croats, the cunts, they're all the same.

Here is a man who stood up."

[:D]

:-)

Link to comment
Share on other sites

kako bre ovo, 'si' je skracenica od 'sebi'. mi imamo sebe, se, oni imaju i sebi, si. dakle, rvat ce da kaze 'priusticu si ovo zadovoljstvo' i 'idem da si kupim kola'. a ovo kod tebe u primeru ne postoji kolko ja znam.

jbg to sam nasao na netu, nisam izmisljao :) u svakom sluchaju je odvratno, i sta to treba bilo kome da koristi u srpskom jeziku

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ja upucen si je da na shpanskom i josh nekim latinskoamerichkim jezicima!!!

e da, mozhe da bude i AKO, primer "si tu me keres tu me vas a perdonar"

gledanje rebeledewaya je jednom moralo da se isplati !

Edited by superbad
Link to comment
Share on other sites

pa i po bogradu se furaju fazoni iz hrvatskog jezika.... ne vidim chemu ta frustracija od strane vudsa

frendice, mobiteli, kada umesto ti se kaze si npr. ajd si sad zamisli kako ce to izgledat za par godina.... ili Ako si vasa partnerica ne zeli vise prcati sa vama poklonite joj svoj rolex... bljak, a primetio sam iz nekog razloga dosta beogradjana fura taj fazon koji je apsolutno odvratan

sto si toliko frustriran i opterecen beogradom???

ja evo zivim u bgu i nisam primetio da iko koristi, da li u zez ili ozbiljnom fazonu, frendica ili mobitel ....

majke mi..

Link to comment
Share on other sites

sestrini klinci :)

ujkax2.jpg

dunja 2 godine i rasa mesec dana :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

pa i po bogradu se furaju fazoni iz hrvatskog jezika.... ne vidim chemu ta frustracija od strane vudsa

frendice, mobiteli, kada umesto ti se kaze si npr. ajd si sad zamisli kako ce to izgledat za par godina.... ili Ako si vasa partnerica ne zeli vise prcati sa vama poklonite joj svoj rolex... bljak, a primetio sam iz nekog razloga dosta beogradjana fura taj fazon koji je apsolutno odvratan

Sta pričaš ti jebote ponekad?

Čemu tolika isfrustriranost beogradom, jebote živiš život punim plućima sudeći po RuR postovima, i non stop kukaš na Beograd i pričaš nebuloze. Ko bre u beogradu govori mobitel, frendica, partnerica, izgledat...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...