Jump to content

konzumiranje cigareta + monitori


millanče

Recommended Posts

Malo sam se pomucio da smislim ovakav naslov topika, da izbegnem zabunu/penaljenje:-)

Koji su negativni efekti duvanskog dima na monitore, posto sam negde video da se pri prodaji naglasava da li je bio u nepusackoj sredini... I da li to vazi i za crt i za tft, ili kako?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Jedina posledica koju sam ja primetio je promena boje monitora u nekakvu prljavo zhutu nijansu (ukoliko je beo), ali to tek posle godinu-dve intenzivnog izlaganja duvanskom dimu.

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

Boja moze da bude neka siva ili crna, a na nju ce tesko imati uticaja. Beli monitori se slabo proizvode danas :)

Sa druge strane, ja kao cisti nepusac mogu da kazem da vrlo lako osetim duvanski dim iz bilo kog uredjaja, cak i malog, npr iz mobilnog telefona. Naravno da se monitor lako oseti na duvanski dim, e sad da li ce da smeta buducem kupcu nisam siguran, nije smrad bas tako strasan.

Vezano za elektroniku unutra, koliko ja znam ne bi trebalo da ima loseg uticaja

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam svojevremeno čitao da duvanski dim nekako utiče na smanjenje životnog veka monitora, ali to sad ne mogu naravno naći.

Trebao si samo da vidis kako izgleda napajanje od lika koji pusi box cigareta dnevno,

na kraju smo ga odneli kod peraca automobila da ga operu vrucom vodom pod pritiskom koliko je bilo slepljenog katrana iz duvanskog dima

mos misliti sta je bilo u monitoru

Link to comment
Share on other sites

Trebao si samo da vidis kako izgleda napajanje od lika koji pusi box cigareta dnevno,

na kraju smo ga odneli kod peraca automobila da ga operu vrucom vodom pod pritiskom koliko je bilo slepljenog katrana iz duvanskog dima

Zamisli onda tek kako mu pluca izgledaju :)

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

znaci, u pravu sam sto ne dam nikom da mi pushi kraj monitora?

Brate te price da ce da ti se smanji od radijacije su glupost, plus monitori ne zrace bas toliko

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...