Jump to content

Crna Reka


Recommended Posts

Ne, zato sto iole normalan covek koji zna razliku izmedju dobrog i loseg sebi ne bi

dozvolio ni pola onoga sto je ovaj uradio, pocevsi od same njegove ideje pa nadalje.

 

Svi mi kad ispizdimo malo malo pa ubijemo nekog, otkidamo glave, ali recima i kod 99% ljudi na tome samo i ostaje.

 

A ovaj je prvo presao neke granice sa filozofijom lecenja u tom manastiru, a dalje sa svojim delom tj ubistvom i nacinom

na koji je to ubistvo izvrseno... samim tim po meni ispada iz klisea normalnog razmisljanja coveka, tako da automatski sudija

i ne mora da ulazi u neciji mozak da bi dobio bilo kakvu potvrdu da li je on bio svestan ili ne, na kraju nije ni bitno

jer to ubistvo je nesto sto je moralo kad tad da se desi tamo, od njegove ruke ili nekog segrta ili sta su vec bili... 

 

m2c

  • Upvote (+1) 1

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

lol... ma ne... nego mi je zanimljivo sa pravne tacke gledista kako to vidi sud... njemu nije bila namera da ubije coveka, ipak to nije nehat u klasicnom smislu zbog toga sto je morao biti svestan da do smrti moze doci...

to sto ih je on tukao 100 puta i niko nije umro do tada nije olaksavajuca okolnost u ovom slucaju, iako je on to uzeo zdravo za gotovo... on zanemaruje cinjenicu da covek moze da umre od batinjanja... i to je presudno za sud, a ne cinjenica da on ili nije zeleo da razmislja u tom pravcu ili je smatrao da iako je to moguce to se ipak nece desiti... jbg mozda je malo konfuzno... ali ja sam samo kurton, a ne pravnik... :D

Link to comment
Share on other sites

ISPOVESTI NARKOMANA IZ CRNE REKE: HVALA BATINAMA!

Bivši narkoman koji se izlečio u Centru u Crnoj Reci kaže da nije ljut zbog batina koje je tamo dobio jer je tako uspeo da se „skine" sa droge


Duhovno-rehabilitacioni centar u Crnoj Reci poslednje je utočište za teške narkomane koji su izgubili svaku nadu za izlečenje! Ljudi koji su tamo uspeli da se „skinu" sa droge kažu za Press da je tačno da se u Centru prestupi kažnjavaju batinama, ali da na to svi dobrovoljno pristaju i da nema reči ni o kakvom maltretiranju!

Tačno je da su nas tamo tukli, ali samo onda kada smo u Centar unosili i koristili drogu! To se ne toleriše i zato slede batine - priča za Press tridesetogodišnji Dragan M., koji se 2006. lečio u crnorečkom Rehabilitacionom centru.

Pravilo broj jedan

Dragan kaže da se u Centru nadomak Novog Pazara u svakom trenutku nalazi oko stotinak najtežih zavisnika, koji su pre dolaska u Crnu Reku bezbroj puta bezuspešno pokušavali da ostave drogu. Batine, tvrdi naš sagovornik, dobija samo 10 odsto štićenika, i to isključivo onda kada prekrše „pravilo broj jedan", koje je jasno - nema unošenja droge u Centar!

- Crna Reka je meni bila poslednje utočište. Tamo odlaze najteži narkomani koji su pre toga tražili pomoć na raznim stranama. Batine dobijaju samo oni koji prekrše pravilo da u Centar ne sme da se unosi droga! I ja sam iz tog razloga nekoliko puta dobio batine, ali se danas ne ljutim zbog toga. Unošenje droge je prekršaj koji se tamo ne toleriše. Svi to znaju od samog početka, jer se po dolasku potpisuje ugovor u kome piše da štićenik pristaje na svaku vrstu tretmana, koji uključuje i batine. Nema ni govora o nekakvom maltretiranju, batinanju do smrti i slično. Pravila su jasna, ako uneseš drogu, slede ti batine i tačka - priča Dragan.

On ističe da je već dve godine „čist" i da su narkomanski dani za njega daleka i ružna prošlost, koju bi hteo da što pre zaboravi.

- Vratio sam se normalnom životu. Imam dete, posao, spremam se da kupim stan... A samo tri godine ranije nisam znao ni da li ću dočekati novi dan - priseća se Dragan, kako sam kaže, najtežeg perioda u svom životu.

Redakciji Pressa juče se javila Marija L., čiji se zet već deset meseci nalazi na lečenju u crnorečkom centru.

- Njegovi roditelji potrošili su 15.000 evra za lečenje u specijalizovanim ustanovama. Niko nije mogao da mu pomogne. Sada je na dobrom putu da zauvek raskrsti sa drogom. Moja ćerka ga redovno posećuje i kaže da je on drugi čovek, potpuno preporođen. Tačno je da ih tuku, ali ja verujem da je to za njihovo dobro - tvrdi Marija.

Inspekcija na terenu

Zdravstveni inspektori i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova juče su posetili Duhovno-rehabilitacioni centar u Crnoj Reci, kako bi ispitali istinitost tvrdnji o brutalnim metodama lečenja zavisnika.

- Inspekcijski nadzor je u toku! Mi ćemo sačekati rezultate i videćemo o čemu se tu radi, da li postoje neki elementi koji ukazuju na pružanje zdravstvenih usluga koje spadaju u domen nadrilekarstva ili u nešto drugo - rekla je juče pomoćnica ministra zdravlja Ivana Mišić. Ona je dodala da Ministarstvo zdravlja nije izdalo dozvolu za rad Centra, ali da ne zna da li je dozvolu dao neki drugi državni organ.

- Lečenje bolesti zavisnosti može se obavljati isključivo u zdravstvenim ustanovama državnog ili privatnog sektora, kojima je zdravstvena inspekcija izdala dozvolu za rad - rekla je Mišićeva.

U Raško-prizrenskoj eparhiji juče nisu hteli da razgovaraju o maltretiranju štićenika u Duhovno-rehabilitacionom centru, ali su priznali da on ima njihov blagoslov!

- Dali smo blagoslov za rad Centra u Crnoj Reci, ali za metode lečenja nadležno je Ministarstvo zdravlja - kratko su nam rekli.

Lekari koji rade u zdravstvenim ustanovama saglasni su da nasilje nije prihvatljivo u lečenju narkomanije. Na to je upozorila i dr Snežana Alčaz, načelnica Dnevne bolnice za lečenje bolesti zavisnosti u Drajzerovoj ulici u Beogradu. Ona je istakla da nijedna ustanova ne može da „rehabilituje" zavisnike zlostavljanjem.

Prijava zbog nadrilekarstva

Ombudsman Saša Janković izjavio je juče da je protiv devet identifikovanih osoba u Duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka podneta krivična prijava zbog nadrilekarstva, nadriapotekarstva i nanošenja teških fizičkih povreda štićenicima.

- Krivična prijava odnosi se i na osobe čija nam imena još uvek nisu poznata, a za koje smo od ljudi koji su bili u tom centru dobili informacije da su učestvovali u fizičkoj torturi nad zavisnicima - naveo je Janković.

Inače, za mesec dana boravka u ovom centru, saznaje Press, štićenici moraju da izdvoje oko 350 evra. 

http://www.pressonline.rs/page/stori...2&sectionId=33

-------------------------

Otvoreno pismo Pressu

Ako vec pisete neke stvari pisite ih iz ugla ljudi koji su preziveli CRNU REKU a ne iz ugla ljudi koji su za istu culi posredstvom YOUTUBE-a i nekog novinara koji nikada u istoj nije ni boravio. Ja Dragan Sretenovic Gagi sam se izlecio u Crnoj Reci i mogu da vam dostavim spisak od bar 10 drugih sticenika koji mogu da vam prepricaju sopstveno iskustvo. Za
skoro 2 godine koliko sam bio tamo nikada nisam dobio batine. Batine dobijaju momcima kojima se dostavlja droga i koji istu pokusavaju da prosvercuju ljudima u domu.
 Imali smo slucaj decka koji je krizirao i poceo da razbija i lupa ikone i sta sve ne. Imali smo slucaj decka koji je vitlao nozom i hteo da izbode jednog staresinu. Tamo se razne stvari desavaju a neki ljudi zaista zasluzuju batine a da ih ne biju nadlezni u centru Crna Reka batinali bi ih narkodileri ili policija. Ja svakome preporucujem Crnu Reku a narocito onima koji su odlucni u nameri da ostave drogu i okrenu novu list u njihovom zivotu. Ukoliko zelite da nastavite zivot koji ste ziveli do tada i niste odlucni u tome da istrajete u Crnu Reku nemate potrebe da idete jer cete dobiti batine po zasluzi. Za te batine mi smo u
STOP narucenom narusavanju ugleda Crne Reke. Pozdravljam sve bivse i sadasnje sticenike Crne Reke i pozivam ih da pruzimo podrsku bratiji jer mi znamo najbolje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bio težak narkoman, i onda se posle dve godine oženio, oplodio i kupuje gajbu

 

Pa daj i ja da počnem da se drogiram jebote

pa o tome se radi, druze.. a ovi digli frku peranovic ovo, peranovic ono... 

put do pakla je poplocan dobrim namerama.

kapiram da je do raja poplocan losim.

  • Downvote (-1) 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

put do pakla je poplocan dobrim namerama.

kapiram da je do raja poplocan losim.

Lose kapiras buraz. "Put do pakla poplocan dobrim namerama" - sto znaci da je neko imao mozda nameru za dobro delo, ali ipak nije nista preduzeo, tako da mu dzaba sva namera.
Link to comment
Share on other sites

Па не, ''пут до пакла је поплочан добрим намерама'' значи да си ти нпр. тео да покренеш ортака кога је оставила риба и сад је депресиван и реко си му ''АЈДЕ АЈДЕ ШТА ЦМИЗДРИШ ТУ ПА И ТРЕБА ДА ТЕ ОСТАВИ КАД СИ ПИЧКА НЕГО АЈМО СУТРА У КЛУБ ЛОЛ'', али ниси добро проценио његов сензибилитет и он се сад обесио и ником није добро, а ти идеш около и причаш ''јеботе, имао сам најбољу намеру''!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па не, ''пут до пакла је поплочан добрим намерама'' значи да си ти нпр. тео да покренеш ортака кога је оставила риба и сад је депресиван и реко си му ''АЈДЕ АЈДЕ ШТА ЦМИЗДРИШ ТУ ПА И ТРЕБА ДА ТЕ ОСТАВИ КАД СИ ПИЧКА НЕГО АЈМО СУТРА У КЛУБ ЛОЛ'', али ниси добро проценио његов сензибилитет и он се сад обесио и ником није добро, а ти идеш около и причаш ''јеботе, имао сам најбољу намеру''!

 

Jebes mi sve ja sam uvek mislio ovo prvo. Evo sad gledam:

 

It is a saying that means---good intentions are worthless unless there are actions to accompany them. Another way to say it--Wanting will not make it so.

The proverb was taken from St. Bernard of Clairvaux about 1150, "L'enfer est plein de bonnes volontés ou désirs" ("Hell is full of good intentions or wishes"), and has been repeated ever since.

Here are other variations on the proverb:

Hell is full of good desires.

1574 E. Hellowes tr. Guevara's Epistles 205

It is a saying among Divines, that Hell is full of good Intentions, and Meanings.

1654 R. Whitlock Observations on Manners of English 203

It is a true saying,‘Hell is paved with good intentions’.

1736 Wesley Journal 10 July (1910) I. i. 246

I shall have nothing to hand in, except intentions,—what they say the road to the wrong place is paved with. 1847 J. A. Froude Shadows of Clouds ix.

Da ne citiramo wiki, ali i ona kaze isto. (Doduse, postoji i ta druga varijacija koju ti spominjes)

Edited by Цар
Link to comment
Share on other sites

Види ти то, ај стенд коректед, мач облајџд!

 

Јасније ми је да је то што ти причаш кад погледам ове маторије.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Види ти то, ај стенд коректед, мач облајџд!

 

Јасније ми је да је то што ти причаш кад погледам ове маторије.

 

Pa kad malo promislis logicno je. Zasto bi isao u pakao ako si imao dobre namere koje zbog xy drugih okolnosti nisu ispale dobre.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Lose kapiras buraz. "Put do pakla poplocan dobrim namerama" - sto znaci da je neko imao mozda nameru za dobro delo, ali ipak nije nista preduzeo, tako da mu dzaba sva namera.

 

prosao je kao bos po trnju putem poplocanim losim namerama. valjda je sad u raju.

 

 

 

i ne znam odakle to, da ako je neko imao dobru nameru, ili samo nameru, znaci da nije nista preduzeo? to nije samo ideja ili nekakav plan, eventualno fikcija, pa da nije sprovedeno.

uglavnom jeste, zbog posledica  koje ih karakterisu, bilo dobre ili lose.

Edited by Carlito

 

 

Link to comment
Share on other sites

Види ти то, ај стенд коректед, мач облајџд!

 

Јасније ми је да је то што ти причаш кад погледам ове маторије.

i ja sam bio ubedjen da je onako kako si ti to predstavio... drugu dimenziju nisam ni pokusao da pronadjem... :D delovalo je krajnje logicno...

Link to comment
Share on other sites

prosao je kao bos po trnju putem poplocanim losim namerama. valjda je sad u raju.

 

wat

i ne znam odakle to, da ako je neko imao dobru nameru, ili samo nameru, znaci da nije nista preduzeo? to nije samo ideja ili nekakav plan, eventualno fikcija, pa da nije sprovedeno.

uglavnom jeste, zbog posledica  koje ih karakterisu, bilo dobre ili lose.

wat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...