Jump to content

Crna Reka


Recommended Posts

Pristao bi da neko bije tvoje dete lopatom? A izgovor ti je "ne bije ga punom snagom, inace bi pao od prvog udarca" ? Odlepio si [:)]. I nemoj se vishe zavaravati da su te vrednosti koje ti nazivash "americkim" americke vrednosti. Jedinu vrednost koju su Amerikanci smislili jeste Koka-Kola. Sve ostalo je vec postajalo pre nego je Severna Amerika naseljena pilgrimima iz Evrope.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ја бих сина наркомана послао тамо и заборавио на њега на 6 месеци. болео би ме курац шта му раде, јер наркоман више није човек. битно би ми било само да га излече.

и да, оне батине нису баш неко усеравање, види се да није циљ повредити, више као педагошка мера. и нису терапија, него казна за непоштовање правила.

све ми се више чини да је ово медијска манипулација...

Батине као терапија за наркомане

У рехабилитационом центру код манастира Црна Река зависнике од дроге лече и батинањем као „неопходним” леком. Због туче с родитељем штићеника суд изрекао казну свештенику Перановићу

Црна Река – Многи ће бити згрожени, а понеки ће можда и оправдавати строгу, ретко где примењену, рекли бисмо, ,,балканску” терапију одвикавања од дроге која се користи у Православном мисионарском, односно рехабилитационом центру у близини манастира Црна Река код Рибарића. Не скривају ни домаћини, управник центра протојереј Бранислав Перановић и свештеник духовник Дејан Јаковљевић, да се овде, каткад, примени „батинотерапија”. Међутим, они тврде да је то крајња мера, јер за батином посежу само онда када другог лека нема.

– Видите, овде долазе младићи без наше претходне селекције, дакле, они који уз свој пристанак и одобрење родитеља желе да се лече. Пошто не проверавамо њихову прошлост дешава се да долазе неоткривене убице, напасници, момци који су навикли да отимају, да друге малтретирају... И, нарочито у почетку, тако се и овде понашају, Е, кад се с таквим поступцима штићеника сусретнемо, онда немамо другог избора него да применимо и физичку силу. Није реч о свирепом батинању, већ је то обично ,,шамар” по туру – каже за ,,Политику” свештеник Дејан, који је са штићеницима од јутра до мрака будући да у кругу центра стално живи с породицом и троје деце.

По доласку у центар, окружен густом буковом шумом, сусрели смо неколико станара и покушали да од њих дознамо како изгледа та ,,најсуровија” терапија. Помало уздржано, рекли су нам да су и сами искусили батине од управника Перановића.

Ја сам, рецимо, добио батине када сам овде дошао пре годину дана. Сада сматрам да су, ипак, биле потребне и бар за мене корисне. Јер, можда н данас не бих био жив, а батине сам добио зато што сам у центар дошао да се лечим, а био сам дрогиран и дрогу донео са собом – каже један од штићеника, који је овде више од годину дана. Он додаје да о овдашњој терапији „најгоре причају само они који буду мало и центар напусте да би код куће наставили по старом”.

Свештеник Дејан Јаковљевић нам објашњава и да је тренутно у центру око 70 штићеника који се овде задржавају најдуже до годину дана, а онда одлазе или кући или у већи центар у Лозници. Иначе, тврди и да се, „наркомани овде лече, пре свега, одвикавањем уз покушај духовног преображаја, промене погледа на живот, обичаја и навика”. Све то у друштву старијих „колега”, који су већ прошли најтеже фазе одвикавања. Јаковљевић истиче да у центру нема принуде.

– Свако може да оде када хоће, само је потребно да то десетак дана раније најави. Није обавезно ни присуство молитвама, али се некакав ред мора поштовати, попут забране појединцима да држе мобилне или да ометају друге са којима живе. Није тачно да се штићеници подвргавају тешком раду већ се свакоме према физичким способностима додељују свакодневни а и повремени послови.

Нашег саговорника смо упитали и за цену смештаја и лечења зависника од дроге. Он не спори да у појединим случајевима то износи и око три стотине евра месечно, али тврди да има и оних који не плаћају ни динар, чак има и штићеника са дужим стажом који обављају одређене послове за које добијају скромну накнаду.

Истину о тврдњама да се према штићеницима, ипак, поступа сурово и нељудски, потражили смо и у надлежним државним органима у Тутину, општини којој овај центра припада. Тамо, у Општинском суду смо дознали да је пре три месеца управник Бранислав Перановић правоснажно осуђен новчаном казном од сто хиљада динара због наношења тешких телесних повреда Жељку Васићу из Шапца. На сличне казне осуђени су и двојица штићеника центра због учешћа у тучи на страни управника. До туче је дошло када је Васић стигао како би свог сина вратио кући. Но, у Центру је дошло до неспоразума између њега и управника Перановића па је свештеник и према њему применио „батинотерапију”...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кривична пријава против руководства рехабилитационог центра

Заступник права грађана Саша Јанковић изјавио је синоћ Танјугу да ће данас бити поднета кривична пријава против руководиоца и запослених у Духовно-рехабилитационом центру Црна Река, код Новог Пазара, због физичке тортуре штићеника.

Јанковић је истакао да се из снимка види да се у том центру штићеницима наносе тешке телесне повреде и „да то не може бити лечење, то јест терапија”.

Министарство здравља саопштило је да није издало дозволу за рад том центру и да ће у сарадњи са МУП-ом утврдити да ли постоје елементи који указују на надрилекарство.

М. Дугалић

[објављено: 22/05/2009]

очај тражи очајничке методе. овога ће увек бити.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da li je na pomolu navi savez drale-daki :D ?

Dajte ljudi, da odu u neku kliniku "klinika za odvikavanje od bolesti zavisnosti Batica Tebratorić" pa ajde, ali ovo su svestena lica koja sire mir bozji i ljubav. lol.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ја бих сина наркомана послао тамо и заборавио на њега на 6 месеци. болео би ме курац шта му раде, јер наркоман више није човек. битно би ми било само да га излече.

и да, оне батине нису баш неко усеравање, види се да није циљ повредити, више као педагошка мера. и нису терапија, него казна за непоштовање правила.

све ми се више чини да је ово медијска манипулација...

очај тражи очајничке методе. овога ће увек бити.

To što tvoje dete-narkoman više "nije čovek" je tvoja krivica kao roditelja, mada je to normalno kad imaš taj "boli me kurac" stav. Ti si načisto odlepio od tog obožavanja crkve, blago i Srbima i Srbiji sa likovima kao što si ti.

Elem,

. april 2006. | 16:22 | Izvor: B92

Beograd -- U „Crnoj Reci“, pravoslavnom rahabilitacionom centru za pomoć narkomanima na Mokroj gori pre nedelju dana dogodio se incident.

Naime, Željko Vasić, austrijski državljanin, tvrdi da ga je brutalno pretukao upravnik Centra, protojerej Branislav Peranović, kada je došao po svog sina koji je tu boravio dve nedelje. S druge strane, Peranović, poznat i po tome da je pre deset godina napustio vranjsku eparhiju i vladiku Pahomija kad je prijavljeno prvo zlostavljanje, kaže da to nije tačno, već da su Vasića pretukli štićenici koji se leče.

Željko Vasić s porodicom živi u Beču, a na Mokru Goru u rehabilitacioni centar za pomoć narkomanima „Crna reka“, svog sina je doveo 18. marta. Dvadesetčetvorogodišnji mladić se tamo nije uklopio, jer kako kaže, trpeo je fizičku i psihičku torturu. S druge strane, upravnik Branislav Peranović za B92 kaže da ne može biti govora ni o kakvoj torturi i navodi da su samo prošle godine imali oko 120 štićenika i da sa svim roditeljima imaju odličan odnos.

Međutim, prava drama je nastala kad su 1. aprila roditelji došli u Centar po sina. Otac mladića, Željko Vasić tvrdi da ga je pretukao upravnik protojerej Branislav Peranović sa štićenicima, samo zato što je tražio priznanicu da je njegov sin tu boravio dve nedelje i da se vrati 200 evra, jer je za mesec dana boravka platio 400 evra.

S druge strane, upravnik Centra Branislav Peranović kaže da to nije tačno, već da su ih napali isprovocirani štićenici, a da je on pokušao da ih razdvoji: „Kad smo tražili priznanicu i pola pare, on je reagovao brutalno. Izgubio je svaku kontrolu, počeo je nekontrolisano da bije moju suprugu, mene i sina. Rekao je pobiće nas i opsovao majku cigansku. Priskočili su svi ostali narkomani, udarali su nas rukama, nogama i čime su stigli.“

"Bili su vrlo nervozni i majka njegova i otac njegov. I oni su u stvari bili krajnje neprijatni. Ja sam bio normalno, profesionalno obazriv. Istina da su oni govorili o nekom novcu. Mi nemamo cenu boravka ovde, mi imamo preporuku da ko može plati, jer jednostavno postoje troškovi koje mi moramo da pokrijemo. I tu smo se i razišli, na kraju sam ih izbacio, rekao sam – odlazite odavde! Krenuli su i dalje su nešto gunđali, galamili. Neko od narkomana im je rekao, ajde zaveži više, prekini, dosta više tvoje galame, beži odavde. I onda su oni uputili, pre svega supruga a onda i muž, uputili su uvrede narkomanima. I tada sam ustvari ja i video da veliki broj naših štićenika, izvinjavam se što sam rekao narkomana, trči prema njima. Njegova supruga je dobila neke šamare, a on je dobio ozbiljne batine, više puta je udaren. Svestan sam da sam odgovoran kao upravnik ovog centra što nisam sasvim vladao situacijom, međutim, to se zove stapedo. On je dobio batine vređajući narkomane, i mene je vređao. Ovo se završilo ovako kako je, žao mi je zbog njihovog stradanja, ali sve je moglo da se završi još mnogo gore“.

Branislav Peranović kaže da je znao da će biti raznih iskušenja, ali da mu nije palo napamet da će biti iskušenja od strane roditelja. Kaže da, do ovog događaja, nikad nije bilo problema, ali da je sada sve na policiji koja sprovodi istragu.

S druge strane, Željko Vasić, koji je imao potres mozga i mnogobrojne povrede rekao je da će tužiti upravnika i centar.

slike5.jpg

Pa ovaj pop je čudo, ajd što leči decu, nego je u paket aranžmanu i prevaspitanje porodice. Bravo.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

To što tvoje dete-narkoman više "nije čovek" je tvoja krivica kao roditelja, mada je to normalno kad imaš taj "boli me kurac" stav. Ti si načisto odlepio od tog obožavanja crkve, blago i Srbima i Srbiji sa likovima kao što si ti.

подмећеш ми... немам "боли ме курац став" према детету, већ према крајњим методима лечења сина наркомана.

наравно да би била кривица моја као родитеља што ми је дете наркоман. и учинио бих баш СВЕ да га спасем, па и то да га пошаљем на такву клинику.

подмећеш ми и око "обожавања" цркве. лепо сам навео да има више "световних" оваквих клиника у околини Београда. такође, навео сам да бих ПОСЕБНО био оштар у осуди садизма баш због тога што се ради о манастиру.

не знам колико слушаш своје мисли, али си само у ова два реда толико нетачних и злонамерних ствари рекао и закључио, да је питање да ли ти је циљ да испљујеш мене, цркву, Србију или да се удубиш у проблем лечења најтежих случајева наркоманије...

проблем је што ти наркомана третираш као човека, а ја не. можемо и о томе да разговарамо.

закључак који си извео о "преваспитавању породица" из овог текста је потпуно неодржив. из тебе извире опсесивна мржња и фрустрација и из не знам ког разлога желиш да, извлачењем из контекста, насликаш слику која ти одговара. то је ТВОЈ проблем, а не мој.

Da li je na pomolu navi savez drale-daki :D ?

хахахахаха...

савез...

ја сам сам свој савез, читај сигну.

:*

:)))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Daki, Drale

+1.

Resavanje ekstremnih problema zahteva ekstremne mere. Narkomani te vrste ionako maltene nisu ljudska bica nego "stvorenja" koja traze svoj "lek". I bez proseravanja o "stepenima, nacinima i sl", pricamo o teskim zavisnicima od heroina, ne o vikend pirkacima iz kraja. Dakle, samo tvrdo. Ocigledno je da ima bar nekih rezultata tj sacuvanih ljudskih zivota tako da je i to nesto...

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja zaista ne mogu da verujem da se neko cima da raspravlja oko ovoga, pocevsi od Mauda koji mi trenutno izgleda po postovima kao neki junkie fanboj (nhf (:). Inace, generalno se slazem s debelim.

Niko ne tera ove ljude da odu na rehabilitaciju batinanjem, dolazis tamo svojom voljom, znas sta te ceka. ako ti se ne svidja, idi negde drugde i leci se drugacije, nije ovo jedini centar za odvikavanje od droge u Srbiji. Ako si vec tamo, i ako si dosao i znas da ce biti batina i svega... onda stegni muda i izdrzi. Isto tako sam sklon da poverujem da lose pricaju o tom metodu samo oni mekusci koji su krali kuci od keve poslednji dinar ko neke pichke da se ufiksaju iako nemaju leba da jedu i onda kad ih neko grubo protrese i vrati u realnost se useru jer ocekuju mozda da je odvikavanje "na dugme".

Znaci isto se slazem donekle da narkomani "nisu ljudi", gadim se bre svakoga ko je u stanju sebi da radi to, o kakvoj god vrsti droge da je rech. To bezanje iz realnost, kukavicluk ili samo "fiks da bude do jaja vikend matori" mi nikad nije bilo jasno, i kapiram da to rade mentalni bogalji samo. treba ih tuci, treba ubiti boga u njima ne samo zato sto su narkomani, nego zato sto ko zna koga su jos ozalostili svojom zavisnoscu pored sebe.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Bottom line:

Zar ne mislite da lečenje bilo čega (naročito jedne takve ozbiljne stvari kao što je narkomanija) ne treba da vrše stručna i obučena lica, u institucijama predviđenim za to, sa svom masom specijalista, psihologa, psihijatara...? Ili je to previše "evropski" i "gej"? Pa u zatvoru ne smeš da biješ zatvorenika bez debelog objašnjenja, a u redu je da se to radi nad "zlim i lažljivim, a bogami i neposlušnim" narkomanima.

Doveli ih roditelji koji su upoznati sa "metodama", sami došli pa sad ima da slušaju pravila..? Jebote, pa nije to summer camp da se deca malo druže, tu treba da se leče teški bolesnici od teške zavisnosti, reality check, hallo!!??

Izlazim iz ove "diskusije", više mi vređa inteligenciju da objašnjavam nekome zašto nije u redu mlatiti nekoga (ko pri tome ne sme ni da pomisli da podigne ruke da se odbrani ili čak uzvrati jer bi dobio pet puta jače batine), možda ćete neke stvari shvatiti kad vam se rođeno dete ili član porodice nađe u istoj situaciji. Možda.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"стручна, обучена лица у институцијама предвиђеним за то" НИСУ ПОМОГЛА. да јесу, оваквих клиника не би било. удуби се мало у проблем. наркомана је јако тешко излечити, какав летњи камп бре, ово је ко зна који круг пакла...

баш зато што се лече најтежи случајеви МОРАЈУ да се примене сурове методе. ено, онај свештеник каже:

– Видите, овде долазе младићи без наше претходне селекције, дакле, они који уз свој пристанак и одобрење родитеља желе да се лече. Пошто не проверавамо њихову прошлост дешава се да долазе неоткривене убице, напасници, момци који су навикли да отимају, да друге малтретирају... И, нарочито у почетку, тако се и овде понашају, Е, кад се с таквим поступцима штићеника сусретнемо, онда немамо другог избора него да применимо и физичку силу. Није реч о свирепом батинању, већ је то обично ,,шамар” по туру – каже за ,,Политику” свештеник Дејан, који је са штићеницима од јутра до мрака будући да у кругу центра стално живи с породицом и троје деце.

можда ћеш ти схватити неке ствари ако (ја нисам тако подао да кажем "кад") ти се, не дај Боже, такав случај задеси у породици.

дозволи сад да мало проширим тему... да ли знаш какви су услови у разним установама где раде "стручна, обучена лица" за лечење ментално оболелих? да ли је то што су "стручни и обучени" гаранција да неће бити злоупотребе. па људи и даље више верују посвећеним људима који лече наркомане из свог осећаја и убеђења, какав је случај у свим оваквим "дивљим" клиникама, него "стручним, обученим лицима" у званичном систему. запитај се зашто.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Bottom line:

Zar ne mislite da lečenje bilo čega (naročito jedne takve ozbiljne stvari kao što je narkomanija) ne treba da vrše stručna i obučena lica, u institucijama predviđenim za to, sa svom masom specijalista, psihologa, psihijatara...? Ili je to previše "evropski" i "gej"?

ne mislim. to je previse skupo. bolje onda da mu kupuju gudru dok ne rikne.

Pa u zatvoru ne smeš da biješ zatvorenika bez debelog objašnjenja,

lol, jel to tako u nekoj seriji ? :D

a u redu je da se to radi nad "zlim i lažljivim, a bogami i neposlušnim" narkomanima.

u potpunosti ako ne postoji drugi nacin (a ocigledno ne postoji inace bi bio upraznjavan?

Doveli ih roditelji koji su upoznati sa "metodama", sami došli pa sad ima da slušaju pravila..? Jebote, pa nije to summer camp da se deca malo druže, tu treba da se leče teški bolesnici od teške zavisnosti, reality check, hallo!!??

Mislim da imam šta da kažem na ovu temu pošto je moj brat boravio tamo skoro godinu dana. Za one koji ne veruju u verodostojnost snimka mogu im samo reći da je ovo samo blaža varijanta pa je zato i snimano kamerom. Doduše, mi smo bili potpuno svesni i informisani šta se tamo dešava kada smo odlučili da ga pošaljemo ali smo to videli kao jedini izlaz posle godina pokušaja lečenja putem državnih institucija ali i crkve (oni koji su imali tu nesreću da im je neko drag narkoman vrlo dobro znaju o čemu govorim). I on je pristao na sve pošto je morao da potpiše ugovor kada su ga primali. Doduše, nisam baš bila sigurna koliko mu je sve to doprlo do mozga pošto je i tamo otišao potpuno udrogiran. posle par meseci smo i po njemu osetili neki napredak pošto je, posle dugo vremena, mogao da razgovara normalno. Kada je, posle šest meseci, prvi put došao kući pričao nam je šta se tamo dešava ali smo, bez obzira na zgražavanje, ostali pri odluci da se vrati pošto su rezultati bili očigledni...On je dobio batine samo jednom, edukativno, kako sam kaže, a inače ih najčešće tuku kada pokušaju da pobegnu ili prekrše bilo koje pravilo i to je obično tako da se većina njih i uneredi (mislim na veliku nuždu).

Izlazim iz ove "diskusije", više mi vređa inteligenciju da objašnjavam nekome zašto nije u redu mlatiti nekoga (ko pri tome ne sme ni da pomisli da podigne ruke da se odbrani ili čak uzvrati jer bi dobio pet puta jače batine)

a ti znas tacan razlog sto njega biju? i btw savrseno je u redu mlatiti nekoga ko je to zasluzio ili ako ne postoji drugi nacin da se nekome nesto objasni. Ako se ponasas kao zivotinja onda je klasicna dresura najbolji sistem ucenja. Da, slazem se da bi trebalo pokusati na miran nacin, ali zar ne mislis da je ovo poslednji korak pre "dizanja ruku" i da je miran i lep nacin vec pokusan?

možda ćete neke stvari shvatiti kad vam se rođeno dete ili član porodice nađe u istoj situaciji. Možda.

jel ovo pokusaj da "kunes" ljude koji se ne slazu sa tobom ili sta?

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Samo vas gledam sto niko ne ode u Kovin da pogleda tamo kakvi su uslovi u kojima se lece pacijenti koji su mentalno oboleli, sede u svojim govnima i pisaju po sebi jer doktore boli kurac da se brinu o njima, a rokaju ih sa najgorim hemijama od kojih uvenes ko biljka. Jedno je ako se neko slozio sa tim da ga batinaju za njegovo dobro i da ga "dovode u red" a drugo je ako se ljudi u tom lecilistu tuku radi izivljavanja i tome slicnog.

Nikada ne valja suditi na prvu loptu vec sagledati celu pricu kako je i sta je, cinjenica jeste da tesko oboleli narkomani uglavnom ne mogu da se odviknu, ja ih gledam po sudovima svaki dan to su ljudi koji su dosli u situaciju da ubiju rodjenu majku za fiks, ako tu batina bolje pomaze nego neka hemija nek bude tako.

Lecenje narkomana je jako problematican posao i u vecini slucajeva se zavrsava neuspehom ali ako ovaj covek na njihovu zelju njih leci njegovim metodama i oni se na kraju izlece tu ne treba onda praviti dramu.

Cela prica je pompazna na prvi pogled jer su novinari nedeljnika Vreme hteli malo to da napumpaju zbog tiraza i ostalog, cinjenica jeste da nije sve tako crno-belo i da treba dobro ispitati sve navode i onda raditi u skladu sa zakonom.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

- svi ste mleko pa u krevet ? licemeri jedni odvratni, kako vas bre nije sramota

- svi bi ste vashu decu tamo ? kamo sretje da onda nikad nemate decu

- svi ste narkomana videli u filmu rekvijum za snove i istripovali da sve znate i da su svi narkomani isti, da ste istovremeno i ekspert za skidanje. izvinite eksperti nisam vas prepoznao

- svi ste "uzhasni narkoman" fazon bez trenutka da razmislite zashto je neko posegao za heroinom i pored svih upozorenja i pricha koja tamo postoje. voleo bih da vi budete u kozhi i glavi nekih od tih ljudi 10 min pre nego shto su se pukli prvi put, da osetite to 'blazhenstvno' koje ga je dovelo do toga da se pukne horsom umesto kokom. licemeri odvratni

- svi ste velike srbende i za vas crkva ne greshi i za vas "batina je iz raja izashla" je kao dobar dan. vi ste ti zbog kojih mi se baca pegla ovde, sa vashim rezonovanjem, a neki i sa svojim mentalnim bolestima jer se to vishe ne mozhe nazvati rezon

netju vishe otvarati ovu temu, jer svaki put kad je otvorim osetim "blazhenstvno" koje shirite.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

- svi ste mleko pa u krevet ? licemeri jedni odvratni, kako vas bre nije sramota

to nije niko rekao, daleko od toga, ali niko nije heroinski zavisnik (bar se nadam)

- svi bi ste vashu decu tamo ? kamo sretje da onda nikad nemate decu

ako ni jedno drugo resenje ne postoji tj nije pomoglo onda i nema mnogo izbora. da ne krecemo sa pricom "to se mom detetu ne bi dogodilo itd"

- svi ste narkomana videli u filmu rekvijum za snove i istripovali da sve znate i da su svi narkomani isti, da ste istovremeno i ekspert za skidanje. izvinite eksperti nisam vas prepoznao

imam ortake koji su se skinuli (jedan na suvo, jedan bas u crnoj reci). imam i pokojne drugove koji su overili. imam ortake koji im prodaju robu i cak i vise nego sto zelim kontakta sa komanima

- svi ste "uzhasni narkoman" fazon bez trenutka da razmislite zashto je neko posegao za heroinom i pored svih upozorenja i pricha koja tamo postoje. voleo bih da vi budete u kozhi i glavi nekih od tih ljudi 10 min pre nego shto su se pukli prvi put, da osetite to 'blazhenstvno' koje ga je dovelo do toga da se pukne horsom umesto kokom. licemeri odvratni

da, smatram pajdomane uzasnim narkomanima jer je vecina njih tamo stigla bezeci od pravog zivota. Naravno da postoji i deo koji je tamo stigao iz radoznalosti i zato sto su se precenili (svoju volju) ali jbg. ko ih jebe. svako zasto ima svoje jebiga. Nemam nista protiv "profi" narkomana. Tj ljudi koji mogu da finansiraju svoje zivotne uzitke i pri tome se ne odaju kriminalu i sl i nisu smrdljivi raspali klosari. Dakle nemam nista protiv droge same po sebi nego protiv osoba koju istu ne znaju da koriste (vreme/mesto/nacin/finansije). Svodi se kao na pricu sa pederima, radi kuci sta hoces ali mojne da moje dete nalazi spric u parkicu.

- svi ste velike srbende i za vas crkva ne greshi i za vas "batina je iz raja izashla" je kao dobar dan. vi ste ti zbog kojih mi se baca pegla ovde, sa vashim rezonovanjem, a neki i sa svojim mentalnim bolestima jer se to vishe ne mozhe nazvati rezon

crkva gresi iz prostog razloga sto i nju vode ljudi. ljudi grese. batina je iz raja izasla ako ne upali ni jedno drugo resenje.

netju vishe otvarati ovu temu, jer svaki put kad je otvorim osetim "blazhenstvno" koje shirite.

coz [:D]

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Self-pity is the psychological state of mind of an individual in perceived adverse situations who has not accepted the situation and does not have the confidence nor ability to cope with it. It is characterized by a person's belief that he or she is the victim of events and is therefore deserving of condolence. Self-pity is generally regarded as a negative emotion in that it does not generally help deal with adverse situations.

Self-pity can be remarkably self-sustaining particularly in conjunction with depression or other conditions.

7. My addiction wants me to feel sorry for myself.

Our addiction loves self pity. It is a favorite emotion of addicts because it is entirely self centered and allows us to be lazy. What happens is that we start playing a victim role, feel sorry for ourselves, and this justifies the idea that we do not have to take any action. We exempt ourselves from doing something about the problem. It as if we say to ourselves “we have been done wrong, and now there is nothing to be done about it. Now I will be sad for a while.” The unhealthy part of self pity is not that we are sad (for this is a normal, healthy emotion) but that we hang on to that sadness and turn it inward on ourselves and use it to justify our lack of action. Self pity is therefore a bit like a resentment pointed towards our self. As addicts, it feels good for us to feel sad sometimes. It is familiar. But it can be devastating when we engage in self pity because then we are not working through the problem or making growth of any kind.

дрога је психички проблем више него физички. у то се, ево, уверавамо овде на овом топику.

свака зависност, а нарочито хероинска, ствара читав низ самообмана, комплекса, самооправдања, самосажаљења, беса, преусмеравања кривице, осећаја посебности и сл.

нисам психијатар, али сам читао Психопатологију (уџбеник са Медицинског) својевремено, одељак Зависност, и савршено је разумљиво овакво понашање наркомана...

за последње случајеве... БАТИНА ЈЕ ИЗ РАЈА ИЗАШЛА!

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

дрога је психички проблем више него физички. у то се, ево, уверавамо овде на овом топику.

хероинска зависност ствара читав низ самообмана, самооправдања, самосажаљења, беса, преусмеравања кривице и сл.

нисам психијкатар, али сам читао Психопатологију (уџбеник са Медицинског) својевремено, одељак Зависност, и савршено је разумљиво овакво понашање наркомана...

heroinska zavisnost stvara ogromnu fizicku zavisnost. zato i jeste najgora jer je najteza...

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

shovel.jpg

heroinska zavisnost stvara ogromnu fizicku zavisnost. zato i jeste najgora jer je najteza...

физичка зависност се у првој фази среди за 7-15 дана.

јесте најгора од свих физичких, али и као таква је НИШТА у поређењу са комплексом психичких проблема наркомана.

постоји разлика између детоксикације (физичког ослобођења од дроге) и рехабилитације (излечења од дроге). ово друго иде много теже и зависи од упорности разбијања наркоманских фикција и осталих комплекса, као и јачања свести и личности наркомана. то је практично дизање из пепела. детоксикација ништа не значи ако се не одради овај други, тежи део посла.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

shovel.jpg

физичка зависност се у првој фази среди за 7-15 дана.

Traje duze, nikotinska traje 7 matori. Ova moze da traje mesecima.

јесте најгора од свих физичких, али и као таква је НИШТА у поређењу са комплексом психичких проблема наркомана.

najcesce da, ali ne krecu svi da se drogiraju radi "bezanja od problema i sl".

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ako metoda radi, zasto prdomecate

jao jao whine whine

ajde da damo svakom narkomanu 200k evra da se lechi

koliko drzavu boli dupe za narkomane vidi se po rasprostranjenosti narkomanije i lakoce nabavka bilo cega

jedino je sranje sto se to desava u crkvi/manastiru/stagod, ako odrade posao svaka im chast na tome, a svaka cast i onome ko za ovo da pare

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Traje duze, nikotinska traje 7 matori. Ova moze da traje mesecima.

najcesce da, ali ne krecu svi da se drogiraju radi "bezanja od problema i sl".

рекао сам у првој фази. оној најгорој, са повраћањем, конвулзијама, усеравањем, температуром, несвестицом. после иде лакше. да, за потпуну детоксикацију су потребни месеци, негде и године. извесну количину супстанце никад не избаце. само је та количина минорна и не може да тригерује физичку зависност поново. зато је битно направити поново човека од њега, са самопоштовањем, самодисциплином, унутрашњом снагом и изграђеном свешћу о погубним психичким механизмима који га враћају дроги. лечени зависници су под ризиком обнављања зависности до краја живота и морају да буду доведени у стање да јој се одупиру непрекидно. како им јача воља и самосвест, под све су мањим ризиком. али, ђаво их вреба на сваком кораку. битна је и промена стила живота, друштва у којем се креће, нови почетак - у правом смислу те речи. пресудна је подршка околине и љубав, како током рехабилитације, тако и током поновног укључења у друштво. они су као мала деца, мора се водити рачуна о њима стално.

зато ми је помало гадно када се пљује по људима који су живот посветили спасавању оних који не заслужују ни да им се гроб обележи.

није битно због чега почињу. битно је како развијају своју свест да би се самооправдали касније. свим зависностима је заједнички јединствен сет психичких и психолошких поремећаја. заборавио сам како иде стручан медицински термин за то.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

bravo daki srbine, napushish se karine

hahahhahaha

hahahaha jebi dakija

VUDU, SAD JA KUKAM. REGULISI BAN NA 24 SATA.

Pristao bi da neko bije tvoje dete lopatom? A izgovor ti je "ne bije ga punom snagom, inace bi pao od prvog udarca" ? Odlepio si [:)]. I nemoj se vishe zavaravati da su te vrednosti koje ti nazivash "americkim" americke vrednosti. Jedinu vrednost koju su Amerikanci smislili jeste Koka-Kola. Sve ostalo je vec postajalo pre nego je Severna Amerika naseljena pilgrimima iz Evrope.

Brate, pristao bih i da ga bije puno snagom. I batine su bile vaspitna mera sve do pre desetak godina dok to nije postalo zakonom kaznjivo u Americi i ostalim Evropski drzavama, Kanadi i sl..

Link to comment
Share on other sites

To što tvoje dete-narkoman više "nije čovek" je tvoja krivica kao roditelja, mada je to normalno kad imaš taj "boli me kurac" stav. Ti si načisto odlepio od tog obožavanja crkve, blago i Srbima i Srbiji sa likovima kao što si ti.

Izvukao si to iz konteksta. Nisu narkomani jedino iz porodica gde su roditelji sa "boli me kurac" stavom. Mnogo je vise faktora od samog stava roditelja. Nemoj biti naivan.

Po hiljaditi put.

Crkva =/= religija =/= Bog.

Bottom line:

Zar ne mislite da lečenje bilo čega (naročito jedne takve ozbiljne stvari kao što je narkomanija) ne treba da vrše stručna i obučena lica, u institucijama predviđenim za to, sa svom masom specijalista, psihologa, psihijatara...? Ili je to previše "evropski" i "gej"? Pa u zatvoru ne smeš da biješ zatvorenika bez debelog objašnjenja, a u redu je da se to radi nad "zlim i lažljivim, a bogami i neposlušnim" narkomanima.

Doveli ih roditelji koji su upoznati sa "metodama", sami došli pa sad ima da slušaju pravila..? Jebote, pa nije to summer camp da se deca malo druže, tu treba da se leče teški bolesnici od teške zavisnosti, reality check, hallo!!??

Izlazim iz ove "diskusije", više mi vređa inteligenciju da objašnjavam nekome zašto nije u redu mlatiti nekoga (ko pri tome ne sme ni da pomisli da podigne ruke da se odbrani ili čak uzvrati jer bi dobio pet puta jače batine), možda ćete neke stvari shvatiti kad vam se rođeno dete ili član porodice nađe u istoj situaciji. Možda.

Da se to moze izleciti u strucnim institucijama ova ne bi postojala. Ljudi kad vise nema resenja okrenu se svakavim metodama, samo da se prolem resi. I nemoj se sad praviti naivan da nisi cuo ni za jednu takvu (ne mora biti lecenje narkomanije, moze biti neki lmao fiziotarapeut koji leci diskus herniu), i nemoj se praviti da nisi cuo da su takve ne-drzavne-specijalisticke-institucije pomogle nekom.

U zatvoru ne biju zatvorenike, niti ih biju dok ispituju (potencijalne; jos nije ni doslo do sudjenja) kriminalce, i ribe ne prde.

Ne daj Boze da ti se dete nadje u istoj situaciji, neces verovati na sta ces sve biti spreman samo da ozdravi i da se vrati "medju zive".

- svi ste mleko pa u krevet ? licemeri jedni odvratni, kako vas bre nije sramota

- svi bi ste vashu decu tamo ? kamo sretje da onda nikad nemate decu

- svi ste narkomana videli u filmu rekvijum za snove i istripovali da sve znate i da su svi narkomani isti, da ste istovremeno i ekspert za skidanje. izvinite eksperti nisam vas prepoznao

- svi ste "uzhasni narkoman" fazon bez trenutka da razmislite zashto je neko posegao za heroinom i pored svih upozorenja i pricha koja tamo postoje. voleo bih da vi budete u kozhi i glavi nekih od tih ljudi 10 min pre nego shto su se pukli prvi put, da osetite to 'blazhenstvno' koje ga je dovelo do toga da se pukne horsom umesto kokom. licemeri odvratni

- svi ste velike srbende i za vas crkva ne greshi i za vas "batina je iz raja izashla" je kao dobar dan. vi ste ti zbog kojih mi se baca pegla ovde, sa vashim rezonovanjem, a neki i sa svojim mentalnim bolestima jer se to vishe ne mozhe nazvati rezon

A vidi njega, jea, zgutao si jedan ekser na zurci (izvodim zakljucke ni iz cega, bas kao i ti) pa mislis da znas vise od nas (nas koje prozivas) o narkomaniji.

Niko ne kaze JAO GARI U KAKVIM SAM PROBLEMIMA, DAJ HEKSA, vec vecina ljudi to pocinju iz zajebancije.

Crkva gresi, jer Crkvu vode ljudi. Po mom misljenju "batina je iz raja izasla" i siguran sam da vecina odraslih (koji su prosli nesto i videli nesto za zivota) deli moje misljenje.

I to sto se nase misljenje razlikuje od tvog, ne mora da znaci da je tvoje ista bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...