Jump to content

Novi zakon o saobracaju


exile

Recommended Posts

Super je stvar za zabranu mobilnih telefona, ovde treba najvise kaznenih poena pa nek se ljudi naviknu na slusalice ili BT.

Realno, zbog novog zakona najvise trljaju ruke saobracajci, koji ce sada znatno lakse da uzimaju lak kesh od vozaca... i ja podrzavam to, dokle god je ljudima plata 200-300 evra i treba da uzimaju. Kad se to bude promenilo, tek onda mozemo pricati o pravosnaznosti novog zakona. To je bar moj stav.

Mendzi, kako se u Hrvatskoj snalaze sa ovim zakonom? :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaboravih da kazem da ce ovaj zakon uskoro da bude usvojen, sad je stavljen pred izglasavanje, znaci da ce vrlo verovatno uskoro to da bude sredjeno.

Kod slovenaca je ovakav zakon vec odavno, i imaju te poene i sve ostalo, tako da je situacija vrlo zajebana kod njih, ali saobracaj im je mnogo bolji naravno.

pa oni mogu da ga usvoje al kada ce da stupi na snagu to je problem...jer prvo trebaju da se ispune neki uslovi....

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Skroz ste u pravu oko svega, jako nam treba novi zakon, samo ne vidim bas da ce se primenjivati na sve, uvek ce biti idiota koji ce voziti 100+ kroz grad a da pandure boli ona stvar.

Sto se tice prsluka, u vecini zemalja je obavezan odavno, i caletu su ga cak trazili kad je bio u Bugarskoj. I prsluk i aparat za gasenje pozara :)

Link to comment
Share on other sites

Znači, hands free je full ok, jel? Pošto mene ubeđuju da ne smem da vozim i slušam muziku sa mobilnog sa slušalicama u ušima.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

jedino sto mi se svidja ali to ovde nisam procitao vidjao sam po novinama je da se zabrani mladima od 18-25 tako nesto da ne smeju da voze od 22-06 ujutru jako jako mi se to svidja :D

ako ovo odluce, onda cela poenta toga sto imam auto pada u vodu. preko dana mi ionako ne treba posto mi nije toliki cim da se svercujem gsp-om. a uvece me previse mrzi da cekam bus svakih sat vremena ili da dajem 300-400 dinara za taxi.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice prsluka, u vecini zemalja je obavezan odavno, i caletu su ga cak trazili kad je bio u Bugarskoj. I prsluk i aparat za gasenje pozara :)

Nisu mu u Bugarskoj trazili prsluk i aparat, vec deset evra.

ako ovo odluce, onda cela poenta toga sto imam auto pada u vodu. preko dana mi ionako ne treba posto mi nije toliki cim da se svercujem gsp-om. a uvece me previse mrzi da cekam bus svakih sat vremena ili da dajem 300-400 dinara za taxi.

Pa bice varijanta da sa 17 mozes da vozis samo sa nekim ko ima dozvolu i punoletan je, a oni koji su punoletni i tek poloze ce isto recimo prvih 6 mes ili god dana voziti sa vecernjim/jutarnjim restrikcijama, ali koje se samo odnose na maksimalnu dozvoljenu brzinu, koja ce biti 'zakucana' na 60 ili 80 za sve puteve. Ja sam barem tako skapirao...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Znači, hands free je full ok, jel? Pošto mene ubeđuju da ne smem da vozim i slušam muziku sa mobilnog sa slušalicama u ušima.

pa ajde sad ti meni reci da li to ima imalo smisla?

meni nisu jasni likovi koji odvrnu muziku u kolima do kraja,tako da ne cuju bukvalno nista spolja,a tek ove slusalice. prvi put cujem da to neko radi. bez ljutnje,ali to je bez mozga totalno.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ja nikad ne odvrnem muziku potpuno, pitao sam zato što će sad smeti hands free, pa u čemu je poenta ako sad ne sme.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

pa ajde sad ti meni reci da li to ima imalo smisla?

meni nisu jasni likovi koji odvrnu muziku u kolima do kraja,tako da ne cuju bukvalno nista spolja,a tek ove slusalice. prvi put cujem da to neko radi. bez ljutnje,ali to je bez mozga totalno.

jeste nezgodno stvarno kad neko odvrne muziku, em ne cujes motor, em ne cujes ako ti neko svira...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pet poena za upotrebu mobilnog u toku voznje,a cetiri za prekoracenje brzine/nepropisno preticanje?shest za prolazak kroz crveno...

zanimljivo.mora da je dacic licno osmislio bodovanje

ovi sertifikati za auto shkole i instruktore,to zvuci ok

30km/h na odredjenim mestima isto ok

50km/h u gradu takodje

probni period dve godine i ograničenja brzine za nove vozače ok

0,3 promila alkohola?znaci popijem jedno pivo,sednem u kola i zaglavim 2 godine robije

"svetlosni prsluk" lol...fala kurcu imam jedan josh iz vojske :)

i bash me zanima ova kategorizacija dozvole zavisno od vrste vozila

ja poshto imam abc mogu samo da upishu "pro" :)

*edit*

ukratko,meni ovo ne zvuci dobro :)

najgore je shto ce da se naloze saobracajci i ima da nas jebu kao majmune prvih par meseci

nadam se da ce biti dosta amandmana u skupshtini [:D]

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Jedino sa čim ja imam problem jeste da se odgovornost putara ne potencira dovoljno. Prvo je bilo priče da će "svi ravnomerno učestvovati u odgovornosti", onda neko vreme ništa o tome nisam čuo, a sad sam samo u jednoj vesti na kraju pročitao i taj deo, što je realno smor. Ne sviđa mi se što se, tako se čini, opet sve prebacuje na vozače, koji jesu retardirani, nema tu šta, ali najmanje pola odgovornosti je na našim putevima koji su katastrofa.

Jednostavno, ja ne vidim da je rešenje da kad je put pun rupa i rupčaga ti samo staviš ograničenje 20 na sat i kul si, pa kad neko zgine jer je upao u rupu i odleteo mu auto, onda "nije poštovao ograničenje". Nego uzmi lepo pa popravi glupi put.

Link to comment
Share on other sites

jeste nezgodno stvarno kad neko odvrne muziku, em ne cujes motor, em ne cujes ako ti neko svira...

a i celokupan dozivljaj, reakcije i kontanje ti je sjebano za neki procenat, tj zbunjen si jer ne cujes [spoljasnje nadrazaje], a ne samo puki trip da ne cujes, pa to kao oduzmes.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisu mu u Bugarskoj trazili prsluk i aparat, vec deset evra.

Pa bice varijanta da sa 17 mozes da vozis samo sa nekim ko ima dozvolu i punoletan je, a oni koji su punoletni i tek poloze ce isto recimo prvih 6 mes ili god dana voziti sa vecernjim/jutarnjim restrikcijama, ali koje se samo odnose na maksimalnu dozvoljenu brzinu, koja ce biti 'zakucana' na 60 ili 80 za sve puteve. Ja sam barem tako skapirao...

da smanjili su koliko ja vidim :D prvo su pisali u novinama 5 godina ne mozes da vozis to nocu sto je meni ok a stavili su da samo 1 godinu neces moci i to mozes da polozis sa 17 godina sto znaci sa 16 odvozas casove sa 17 dobijes dozvolu i blejis 1 god i sa 18 vozis normalno znaci zakon je opet veliko sranje .....bas su nas pomogli smanjivanje brzine sa 60-50 je isto veliko sranje ... mislim realno nas prethodni zakon nije los uopste ali problem je sto ne se postuje kao i svaki zakon kod nas

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...