Jump to content

Pohvala teoriji zavere


Recommended Posts

Neki veruju i dalje :)

http://theflatearthsociety.org/forum/index.php

Mapa ravne zemlje

http://theflatearthsociety.org/forum/index...64&start=16

Sad, da li se likovi zajebavaju ili ne, ko zna... verovatno ne :(

Evo deo njihovog FAQ-a

Government

Q: "Why do the all the world governments say the Earth is round?"

A: There exists a conspiracy among world governments claiming to have space programs and has disseminated the lie to the other governments, the media and the general public. The conspiracy hides the Earth's true shape from us for unknown objectives.

Q: "What about NASA? Don't they have photos to prove that the Earth is round?"

A: NASA is part of the conspiracy too. The photos can be faked using simple imaging software.

Q: "Why has no-one taken a photo of the Earth that proves it is flat?"

A: The government prevents people from getting close enough to the Ice Wall to take a picture. Due to the false knowledge of civilians and explorers, finding the rim of the planet is extremely difficult and counter intuitive.

Q: "How did NASA create these images with the computer technology available at the time?"

A: NASA did not send rockets into space; instead, they spent the money on developing advanced computers and imaging software to cover their lies.

PLEASE NOTE: This means that pictures confirming the roundness or flatness of the Earth DO NOT CONSTITUTE VALID PROOF.

Q: "What is the motive behind this conspiracy?"

A: Although their main objective is unknown, the most favored theory to that is financial gain.

Q: "If you're not sure about the motive, why do you say there is a conspiracy?"

A: Well it's quite simple really; if the earth is in fact flat, then the governments must be lying when they say it isn't.

Q: "The government could not pull off the conspiracy successfully".

A: Actually, they could.

Q: "How are the world governments organized to carry out this conspiracy?"

A1: They only appear to be disorganized to make the conspiracy seem implausible.

A2: Only a few governments need to be involved (the five permanent powers). The rest readily accept the false claims.

Q: "Why has not this site been shut down by the government?"

A: Doing so would prove that the government is hiding something.

Q: "No way could the government possibly guard the entire Ice Wall! It would take too many men! Millions of men!"

A: Not really. You could do it with a few hundred men and some basic equipment.

Q: "Why is NASA's space shuttle runway curved?"

A: It was specially constructed by NASA to be so. After all, NASA is at the heart of the conspiracy.

Edit: Overio sam malo ovaj forum, i kad vec pricate o religiji i vernicima da se malo ubacim. Dakle, postoje likovi na tom forumu koji su se registrovali da bi se raspravljali sa ovim idiotima i ubedjivali ih da zemlja NIJE ravna. I moram priznati da ovi "vernici" jako vesto izbegavaju odgovore ili u krajnjem slucaju odgovore nesto u fazonu, "ma sve je to fejk, NASA i ostali...". Slicno se ponasa i verink kada mu se ateista obrati sa recima "Dokazi da bog postoji" - ovaj onda odgovara sa "dokazi ti da NE postoji" itd itd - ovo je naravno krajnje banalizovano ali ima mnogo slicnosti sa ovim likovima koji veruju da je zemlja ravna ploca.

heh kompletna kopija jedne epizode marti misterije :)

Labelo je pravljeno da izaziva zavisnost.

Tehnika je na neki način "programirana" da se pokvari posle nekog vremena, tj. da ima vek trajanja.

Đinđića su ubili zbog Kosova, a ne neka banda kriminalaca jer je hteo da im zaustavi kriminaljenje...

Tehnika se jednostavno pravi lose da bi bila jeftina i da bi je ljudi kupovali. Zato se i bro kvari, mass production mass consumption. Na placu i dalje imam onaj starinski radio-jevropa sa tockicima i svim sto uz to ide i radi, kao i ortakov volvo koji je i dalje tenak :)

Labelo?? Koje musko to koristi :P

Djindjic u kom smilsu - da su ga ubili patriote jer je hteo da proda kosovo, ili zli inostranci jer je hteo da ga sacuva? Meni odma pade ovo drugo na pamet, ali realno, pre ce biti da se misli na ono prvo. Mada opet nase cestite patriote ne prave teorije zavere :)

Inace teorija zavere je u srzi ljudske prirode jer daje osecaj moci a ljudi vole moc. To je bar neko moje misljenje. Neka se devojcice samo sete kako su se osecale vazno kada sakriju nesto od trece drugarice, ili bilo ko kako se oseca kad sa nekim zna nesto sto neko treci ne zna....eeee sine kad bi ti znao ono sto ja znam....

Pa je i realno da se grupe mocnih ljudi orgaznizuju oko "biznisa" i da ga vode iz senke. Sa Draletom se apsolutnno slazem u jednom...danasnje drustvo je potpuno ispranih mozgova od raznih idiotskih tv emisija, lose muzike, nekvalitetnih knjiga, i kao finalni udarac Interneta, koji je, standardno, od inicijalnog alata elite dosao do toga da sluzi kao podloga za fejsbuk i slicne stvari o kojima imam zaista najgore misljenje. I smatram da je to sa ciljem napravljeno radi manipulacije ljudima.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedino sta mogu da vidim iz svih topika u poslednje vreme posvecenih raspravi o Bogu je da su ateisti pritisnuti na neki nacin od vernika. Ako je to zaista tako, onda to nikako nije dobro. Medjutim, gledajuci diskusije imam utisak da je situacija obrnuta, da ateisti pokusavaju da vernike vrate na put razuma, pri cemu su sve vreme uvredjeni.

правиш једну основну грешку овде. верничка логика је, по себи, КОМПЛЕТНА и НЕПРОБОЈНА. стогабило каква расправа верник/неверник не може да се заврши "на штету" верника.

у праву си да се неверници осећају увређеним. изгори им мотор при сваком покушају да макар и саслушају верника. све то делује крајње ваздушасто и неухватљиво, па онда имамо типично атеистичка објашњења, "уроњена у потрошачки менталитет" (®Клинац), о религији - опијуму за масе, Исусу Суперстару и сл.

сваку расправу верник/неверник посматрам као покушај преламања двеју паралелних равни. дакле, као залудан посао. док неверник не буде у стању да ходи по другој равни у свом размишљању, он хода у магли.

Pa jedan od popularnijih Ajnštajnovih citata je da "Bog ne baca kockice" i kada su ga pitali o Bogu govorio je da Boga između ostalog vidi u toj harmoničnoj uređenosti prirode i univerzuma uopšte. Ajnštajn nije bio ateista, mislim da i to dosta govori. Istina nije verovao ni u kakvu varijantu personifikovanog Boga, ali svojim naučnim mozgom je shvatao nužnost postojanja "tako nečega" kao što je Bog.

управо тако. некад сам имао књижицу са цитатима о Богу највећих научних умова природних наука. на крају пута остаје Бог. то су они схватили, после мукотрпног спознавања непознатог у природи.

наука не протерује Бога, како упрошћено схватају неверници и материјалисти. смешно је да истина прогони истину. наиме, нашим ограниченим умовима спознајемо делиће истине и хармоније божанског уређења. схватамо делиће савршенства.

Labelo je pravljeno da izaziva zavisnost.

Tehnika je na neki način "programirana" da se pokvari posle nekog vremena, tj. da ima vek trajanja.

Đinđića su ubili zbog Kosova, a ne neka banda kriminalaca jer je hteo da im zaustavi kriminaljenje...

прва два - иако не знам ништа конкретно готово могу да потпишем те сумње. просто, патерн потрошачког друштва и јурњаве за корпоративним профитима мора да доведе до тога.

ко и зашто је убио Ђинђића, не знам. али ми је прича о Будалама, Шиптарима, Легијама и Пацовима у најмању руку - смешна. мој тип је да су га рокнули Амери, јер њихов план није била Србија блиска Бриселу или Берлину. игра унутар игре унутар игре...

+1 za Klinca i Draleta!

:*

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vise da kvoutujem, pisacu ovako:

@KlinacBalavac

Za labelo skroz ima smisla.

Za tehniku, hm. Pre bih rekao da je ovo fatso-ovo. Sad me podseti na slucaj jednog ortaka koji radi kao sysadmin u firmi. Desilo mu se da mu server riknjava godinu za godinom otprilike u istom mesecu. Posle nekoliko puta, seti se da pogleda cron i skapira da su likovi koji su im isporucivali server (ili kako to vec funkcionise) setovali da se brisu neki fajlovi jednom godisnje, da bi korisnici morali da zovu tech support. Urbana legenda, mozda.

@Xzibit

Mislim da nisi u pravu, bar ne potpuno. Nije nauka tu samo da objasni "kako?", vec i "zasto?" (Zasto je nastao univerzum? Zasto se neka deca radjaju retardirana? itd itd). Filozofija i religija su tu da objasne "sa kojom svrhom?" (da preformulisem "zasto?"). E sada, koliko je to legitimno, i koliko je to objasnjavanje, a koliko nametanje (citaj: antropocentrizam), to je vec druga prica.

@Dz

Ljudi su programirani da se plase nepoznatog, a smrt je nekako "the ultimate nepoznato". U stvari, mislim da se vecina nas plasi *nacina* na koji ce umreti. No nebitno, prica o smrti je najlabavije tle za diskusiju.

Odgovorio sam gore sta bi me navelo da verujem. Mogao bih da dodam i povratak ljudi iz mrtvih da osvedoce o zagrobnom zivotu.

Dalje, slazem se da postoji ideal kome svi ljudi teze. Samo ne smeju ljudi koji prate taj ideal da ugrozavaju druge ljude koji se ne slazu sa njima. It's as simple as that.

@Ajnstajn

Zao mi je samo sto na amazonu nema "read the first chapter" za The God Delusion. Probacu da prenesem. Ne moze se reci da je Ajnstajn bio ateista, ali je istina da je koristio rec "Bog" neadekvatno i neuobicajeno. Bog je za njega objasnjavao skup fizickih zakona koji odredjuju ustrojstvo prirode. Ono sto mogu da nadjem je Saganov citat koji odlicno oslikava ono sto sam gore hteo da kazem:

The idea that God is an oversized white male with a flowing beard who sits in the sky and tallies the fall of every sparrow is ludicrous. But if by God one means the set of physical laws that govern the universe, then clearly there is such a God. This God is emotionally unsatisfying... it does not make much sense to pray to the law of gravity. [Carl Sagan] (izvor: link. Inace iz knjige Pale Blue Dot)

Link to comment
Share on other sites

правиш једну основну грешку овде. верничка логика је, по себи, КОМПЛЕТНА и НЕПРОБОЈНА. стогабило каква расправа верник/неверник не може да се заврши "на штету" верника.

у праву си да се неверници осећају увређеним. изгори им мотор при сваком покушају да макар и саслушају верника. све то делује крајње ваздушасто и неухватљиво, па онда имамо типично атеистичка објашњења, "уроњена у потрошачки менталитет" (®Клинац), о религији - опијуму за масе, Исусу Суперстару и сл.

сваку расправу верник/неверник посматрам као покушај преламања двеју паралелних равни. дакле, као залудан посао. док неверник не буде у стању да ходи по другој равни у свом размишљању, он хода у магли.

Eh, gordost beše jedan od smrtnih grehova, yes?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Eh, gordost beše jedan od smrtnih grehova, yes?

ех...

да си верник, знао би да разликујеш гордост од истине.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Jeli debeli 'el moram da budem vernik da bi razlikovao cevenu od plave ? [:D]

Статоре, не терај ме да те игнорујем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ех...

да си верник, знао би да разликујеш гордост од истине.

Da sam vernik, možda baš tad ne bih znao da razlikujem gordost od istine.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Статоре, не терај ме да те игнорујем.

Vernici su malene sisice, koje ne mogu da se pomire sa cinjenicom da kada umru to je to. Prestace da postoje, nego sebe tese da ce neki debeli bradonja da ih mazi po guzi, kada otegnu papke. Budi muskarac jednom u zivotu priznaj kada umrem to je to nema vise, nikada. Necu se reinkarnirati necu ici u raj/pakao jos to je to, kraj.

Link to comment
Share on other sites

@Stator

Samo ako si daltonista.

@Pip

A mozda i bi.

Ja i jesam napisao možda, za razliku od nekih.

True Jedi doesn't deal in absolutes.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Vernici su malene sisice, koje ne mogu da se pomire sa cinjenicom da kada umru to je to. Prestace da postoje, nego sebe tese da ce neki debeli bradonja da ih mazi po guzi, kada otegnu papke. Budi muskarac jednom u zivotu priznaj kada umrem to je to nema vise, nikada. Necu se reinkarnirati necu ici u raj/pakao jos to je to, kraj.

SqHZoTWKZ6uc9ukqOY0hvQeH_400.jpg

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Pa jedan od popularnijih Ajnštajnovih citata je da "Bog ne baca kockice" i kada su ga pitali o Bogu govorio je da Boga između ostalog vidi u toj harmoničnoj uređenosti prirode i univerzuma uopšte. Ajnštajn nije bio ateista, mislim da i to dosta govori. Istina nije verovao ni u kakvu varijantu personifikovanog Boga, ali svojim naučnim mozgom je shvatao nužnost postojanja "tako nečega" kao što je Bog.

mislim da je dovoljno hide rekao o ajnshtajnovom mishljenju boga. ajde da priblizhimo tu njegovu prichu konkretnije.

haos. sama chinjenica da je haos je nemogutje objasniti ljudskom bitju, na ovom stupnju/obliku, nam govori koliko je besmisleno verovati u bilo shta shto mozhemo da 'znamo'. u tom haosu ne postoji vreme, prostor i, kljuchna rech, pravilnost. ko zna koliko je neuspelih univerzuma nastalo pre ovoga. haha chak i ova rechenica je besmislena jer ako nema vremena onda kako znamo da je neshto pre ili posle. znachi mogutje da su se u nekim dimenzijama istovremeno deshavali i ti neuspeli univerzumi. tu dolazimo do onoga shto sam na pochetku rekao kao jednu od najvetjih filozofskih zachkoljica, beskonachnost. znachi zashto je teshko verovati da ako imamo beskonachno vreme (koje josh ne postoji) i beskonachno puta (gde ni brojevi ne postoje) da neke neuredjene sile deluju same za sebe bez ikakvih pravilnosti se desi da se u nekom od tih pokushaja (a imalo je 'vremena' i 'prostora' za beskonachno istih) stvori ta pramaterija, tachka velikog praska. iz te tachke je nastalo sve uredjeno shto mi danas pokushavamo da svatimo, izmedju ostalog vreme, prostor i kljuchna rech 'pravilnost'. zashto je kljuchna rech pravilnost ? pa zato shto chovek, kao produkt tog sistema pravilnosti, ne mozhe da pojmi, u ovom stupnju/obliku, nishta van tog sistema pravilnosti.

nadam se da sam uspeo da priblizhim ovaj deo priche do sada.

e sad dolazimo do tachke shta mozhemo da uzmemo za boga. za boga mozhemo da uzmemo tu sluchajnost, random delovanje nepoznatih sila koje su u stvorile pramateriju ili pravilnost koja se stvorila unutar te kugle pramaterije. vetjina danashnjih nauchnika naginje da bozhanskim epitetom nazove ovo drugo, te pravilnosti koje su nastale unutar te kugle pramaterije koje su onda velikim praskom izashle iz tachke/kugle, i to takvim bombastichnim doskochicama kao "bog ne igra kockice" ili od novije garde, moj omiljeni "God not only plays dice. He sometimes throws the dice where they cannot be seen." steva hoking :)) al ako gledamo sa aspekta da je beskonachno mnogo pobachenih univerzuma bilo (ili postoji ili tje tek dotji, poshto vreme ne postoji) onda dolazimo do toga da je i ta pravilnost nastala iz kugle/tachke pramaterije puka sluchajnost.

samo reci koliko je sranje da se klanjash velikoj kockici umesto odlichnoj prichi o velikom bradatom liku i njegovom sinu koji umire na krstu. tj ovo prvo vetj postoji i zove se las vegas :))

Nisu mi samo jasni navodnici ovo kod "istorijskog isusa" i nauke i rofl-a jedno do drugog. Je l' su i tebi usadili to da Isus nije ni postojao ili si nešto drugo hteo da kažeš?

besmisleno mi je iz niza ochiglednih razloga i mozhesh da dropujesh taj pristup napad je najbolja odbrana "jel su i tebi usadili" jer nije primeren:

- nema direktinih informacija nego se sve zasniva na tumachenju nekih spisa od pre 2000 godina. kljuchna rech tumachenje.

- sama chinjenica da je on bio u tom drushtvu tada, pre 2000 godina, u kome su verovali da je zemlja plocha, bez gprs i slichnih novotarija, podriva i tachnost tih spisa shto se tiche lokacije, vremena, uopshte podataka iznetih iz tih spisa.

- ako gledamo shta se sve deshavalo u to vreme (za shta ne mozhemo opet biti sigurni 100% nego opet tumachimo) mozhemo da gledamo kao neophodnu potrebu da se neki takav lik stvori tada, kljuchna rech stvori.

- ako pogledamo da npr. danas smo mi ti koji su zlochinci koji su odgovorni za kosovo i sva ta sranja oko njega, a to je neshto shto se desilo pre 10 godina, koliko mislish da je crkva imala vremena da stvori celu mashineriju oko isusa, pa chak i te spise koji su mozhda nepovezani bili, a gledamo na tajmlajn od 2000 godina. josh ako uzmemo u obzir da je 1700-1800 godina glavni istorichar bila upravo ta crkva, o chemu mi prichamo onda.

- da ne prichamo o mrachnom dobu i ostalim stvarima koje su se deshavale u medjuvremenu

itd itd, prekinuo me telefon pa sam izgubio nit :| znachi nije da sam rekao "to nishta nije tachno", nego "to nikad netjemo 100% znati", a ako ne znamo 100% onda je to samo josh jedno uoblichavanje onoga shto mislimo da znamo, tj. predpostavka iliti u duhu topika "teorija zavere" :))

to je sve shto se tiche istorijskog isusa. o bozhanskom isusu je, nadam se, besmisleno bilo shta da pishem.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Vernici su malene sisice, koje ne mogu da se pomire sa cinjenicom da kada umru to je to. Prestace da postoje, nego sebe tese da ce neki debeli bradonja da ih mazi po guzi, kada otegnu papke. Budi muskarac jednom u zivotu priznaj kada umrem to je to nema vise, nikada. Necu se reinkarnirati necu ici u raj/pakao jos to je to, kraj.

ма где си ти, МУШКАРЧИНО...

[roflmao]

стварно... насмеја ме.

True Jedi doesn't deal in absolutes.

[jupi]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sad me podseti na slucaj jednog ortaka koji radi kao sysadmin u firmi. Desilo mu se da mu server riknjava godinu za godinom otprilike u istom mesecu. Posle nekoliko puta, seti se da pogleda cron i skapira da su likovi koji su im isporucivali server (ili kako to vec funkcionise) setovali da se brisu neki fajlovi jednom godisnje, da bi korisnici morali da zovu tech support. Urbana legenda, mozda.

Budalastina

Server ne pada zbog fajlova

Ali servis da :)

Ali svejedno je budalastina ili se radi o saradnji dve firme koje vode Vutra i Skazi

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na to, već na princpipe po kojima se živi (dostojanstven) život, nevezenao za religiju. Ne ubij, ne kradi, ne varaj i slično, meni ne treba nikakva religija da bih razumeo takve stvari.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

to je zato što su kroz vekove postali deo univerzalne kulture, nešto čemu svi normalni roditelji uče decu. pitanje je da li je starija kokoška ili jaje, tj. da li je organizovana religija te ideale zatekla u narodu i uključila ih u svoje dogme, ili je zaslužna za njihov nastanak.

bilo kako bilo, zasluga organizovane religije za dalju popularizaciju dobrog samarićanstva ne može se osporiti.

Link to comment
Share on other sites

@Xzibit

Mislim da nisi u pravu, bar ne potpuno. Nije nauka tu samo da objasni "kako?", vec i "zasto?" (Zasto je nastao univerzum? Zasto se neka deca radjaju retardirana? itd itd). Filozofija i religija su tu da objasne "sa kojom svrhom?" (da preformulisem "zasto?"). E sada, koliko je to legitimno, i koliko je to objasnjavanje, a koliko nametanje (citaj: antropocentrizam), to je vec druga prica.

Eh sad, ne mislimo na isto "zašto?" onda, pretpostavljavam da nisam bio dovoljno jasan, sry. Možeš ti za svašta da se upitaš "zašto?", da ne menjamo teze sad, 'teo sam reći da nije ni posao ni primarna težnja nauke da odgovori na pitanja tipa "da li i ko nas je stvorio?" ili "zašto smo mi ovde?". I ne mislim da nauka pokušava da odgovori na pitanje "zašto je nastao univerzum?", već samo na "kako je nastao univerzum?"

Naravno, ne kažem da u tom procesu ne može da se desi da saznamo i svašta drugo, pa, ajde, recimo, i na nekakav odgovor na gorepomenuta pitanja ultimativno, ali mislim da s' tim namerama nismo krenuli.

Edited by Xzibit_

:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...