Jump to content

slike igrachkica forumasha!


Lex

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Uzeo od nekog matorana sto skuplja ove offset i vintage gluposti sa KP-a. Mislim da ima jos jedna, ali ono je bas vintage djitra iz 62ge, i lik je ceni oko 2k, sto je meni previse, a i kapiram da nije svirljiva koliko i ovi reissue modeli

 

ako mozes, uvezi nesto, na ebay-u, imas dojajnih japanskih komada sa sve koferom za ~700 baksa, samo moras da racunas jos 30% na cenu, ja sam uzeo ovaj mejd in US za slicne pare zato sto me je bas usralo, a hteo sam da uzmem Skvajr vintage modified Jag-a, koji je bio oko 40k u mitrosu, ali su ih rasprodali... Pa sam onda odlucio da odradim "jednom-u-zivotu" stvar

 

Sto se tice strat vs jag, jebes strata, ovo je verzatilnije, i noob friendly, vrat, 24'', i u odnosu na stratovih 25 i kusur inca, gitara bukvalno sama svira. (do opreme je )

 

inace, posto je vrat kraci, moras da joj guras bar 10ke ili 11ce od zica, ili neke custome, i nemoj da te to brine, posto su kao puter na kracim vratovima, i do jaja su svirljive

jedina mana je, bridge je malo jeben i moze da ti se desi da ti ispadnu zice ako hevipikujes (sto se meni nije desilo, iako shredujem kao moron), ali mozes da stavis mustangov bridge koji je ~40tak jura i ima iste dimenzije, ali normalne vodjice ili ako imas para za bacanje, da stavis Mastery bridge koji je oko 150 jura,

 

Gitara obozava HI-gain pedale, iako ima single coilove, i ne susti kao stratovi.

Ako hoces taj lep Jefferson Erplejn ol skul zvuk, ali da ima i opciju da mu bridge magnet zvuci kao na stratu, uzmi Jag-a :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

hvala na savetu. svirao sam par stratokastera i jaguara ali jako kratko, verovatno cu da odem do mitrosa pa da malo duze sviram i vidim sta mi vise odgovara. imam odlicnu  ponudu za stratokastera - ortak, burzuj, se istripovao da ce da svira pa je odmah kupio american special strat hss i vrlo kratko je koristio, brzo ga je smorila, pa sad hoce da je proda i nudi mi po povoljnoj ceni. iako imam odlicnu ponudu jaguar je jos u opticaju zato sto mi se vise svideo za to kratko vreme sviranja. duzina vrata nije problem, jedino me brine ovo sta kazes za bridge, posto ponekad silujem gitaru, ali sa epiphone sg g400  nisam imao vecih problema koja je verovatno manje izdrzljiva.

Edited by noiser_
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...