Jump to content

RUR biblioteka


Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

od silne kolicine procitanih stripova sam poblentavio i napravio lapsus.

ispravljam se i dodajem da upravo citam jedan sjajan domaci strip o jednom jelenu koji je morao biti uhvacen.

verujem da cu uspeti da procitam nekoliko brojeva pre nego sto odem da spavam.

znaci ovaj put u toplini svog doma, ususkan ispred kompa, citam!

Link to comment
Share on other sites

истина...

мени је својевремено била најјача серија радничких стрипова коју су радили Пећанци.

мени нагон за стриповима долази у налетима, не знам како је код вас. деси се да месецима не погледам ни један, а онда само њих гутам...

мада...

ономад у тазбини смо анализирали циклус тврдих великомученичких народних песама читавих 6 сати. ЈЕБОТЕ, кратке песме, али 25ерац, неправилан стих, тече к'о хаику, обузимају душу смирењем, а снагом поруке обарају са столице. налазе се само по антикварницама и у читалачким круговима заљубљеника. уф...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ja se sećam kad je onomad peja doneo knjigu narodne poezije iz valjevskog kraja koju je neki njegov rođak lično sakupio i priredio. mila majko! toliko su me dirnuli neki stihovi da sam ostao skamenjen. bukvalno skamenjen, nisu mogli da me razlikuju od pločica u kupatilu!

Link to comment
Share on other sites

igi molim te nemoj mene da uzimas u usta da bi se objasnio ako nemas sta pametnije da kazes, al molim te. stavi me na ignor ko covek ako oces, samo nemoj da budes cinican i bezobrazan bez potrebe. eto, ja se trudio da ne budem konfuzan da te ne boli glava.

@topic:

danas nisam nista citao, moracu sutra da kupim, ako nista, a ono barem neku gomilu stripova ili da odem do biblioteke. sto se tice skotskih basni i prirucnika o zitaricama, to ne volim, ne odgovaraju mi ni najbolji autori. poenta jeste bombasticna, ali mi stil pisanja nikako ne valja, mnogo je prost i suvoparan za moj ukus.

procitao sam svojevremeno, sad se setih, neku kinesku zbirku pesama o lozi i mogu reci da je jako teska, izmedju evropsle poezije o lozi i ruskih klasika npr. interesantan spoj poezije i proze.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Odo da iskompajliram znanje koje sam pohranio pa da lepo predje u .text region mozga da sutra i te kompajlere zavrsim.

Sto bi bilo, 1 down 4 to go u roku od 4 dana (s' obzirom da sam 5 ispita iz ovog semestra [od 5] prijavio za januar) ://

A u ponedeljak, kad sve bude gotovo, moracu se dobrano pocastiti i nacitati za svoju dusu. I to ce da bude Americka literatura iz doba imperijalizma od poznatog autora Dzeka Danijelovog - Trboseka.

Edited by daki_
Link to comment
Share on other sites

Eeee kad se setim nekada sjajnog stripa "Chichine avanture", radjenog po proverenoj Cheshkoj shkoli crtanja. Chit'o se shirom Jugoslavije. I mi bi smo sa radoshtju bezali iz shkole u park samo da bi chitali o njegovim dugodovshtinama. Svaka je avantura unosila radost u nasha mlada srca i rado smo chitali i po pakovanje ili dva chichinih avantura dnevno.

Crtez je bio uzuzetno prijatan za nashe chulo vida, a stil pisanja je bio takav da se strip chitao glatko, a opet nije bio dosadan jer je imao dovaljno shmeka da sa svakim novim brojem steknesh sve veci utisak o Chichi, i chesto bi posle par brojeva pozeleo da i sam podjesh u neku od Chichinih avantura.

Avaj, pre par godina su neki zli kapitalisti kupili tu izdavachku kucu "Jagodinska knjizara" i izgleda da su od tad promenili i crtache i scenaristu, jer je crtez postao otuzan, a pricha dosadna. :(

No, nadamo nekim boljim danima i nekim novim avanturama za nashega staroga junaka.

Edited by CABKE

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

E sve nacitani intelektualci, a nikako da se osvrne na meksicku literaturu...Strasno...

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

jedino objasnjenje te situacije, da se prethodno nisi pripremio zbirkom sabranih tuzlanskih pesama

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

A da li ste citali Shopenhaurovu "Metafiziku polne ljubavi", iako Shopenhauer ne pripada klasicnoj nemackoj filozofiji ovo je veoma zanimljvo delo. Iako je veliki pesimista u vecini slucajeva slazem se na njegov pogled na ovaj nas svet.

Odoh citam Fight Club 16 put.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam neki obozavatelj meksichkih dela, no moji drgovi ih obozavaju pa sam chesto imao prilike da prisustvujem tematskim vecherima o pravcima i razvoju meksichke klasichne knjizevnosti.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

uf, da, na slavama se uvek razvalim od čitanja. ako se nastavi ovim tempom, ostaću bez očiju do tridesete :(

nego, što se tiče te meksičke literature... sranje je. nema tu nikakve supstance, ničega u čemu bi uživao dok čitaš, cela poenta je da čitaš brzo i mnogo, ne bi li se što pre onesvestio. razumem zašto srednjoškolci vole taj način konzumiranja literature, ali mi, iskusniji čitatelji, treba da znamo za bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...