Da, u pravu si, mATX je kućište, mada i da je neko ITX obično, i ona su tu 10-15L zapremine. To je ono što sam gore napisao, jedna od prednosti u odnosu na DIY SFF PC je što će biti manja kutija. Ali opet, performanse ne opravdavaju ovu cenu. Tu je negde kao PS5 vanila, a skuplji je prilično, i to ova osnovna verzija. Ona 2TB koja jedina i ima smisla je tek preskupa. Možda bi mogao malo da uštediš da uzmeš 512GB a negde na nekoj akcji uzmeš 2TB SSD, ali onda treba da instaliraš sam sistem, sumnjam da je to ciljna grupa za ovo 🙂 Plus ti treba i neki kontroler.
I da, dobra stvar, može da se pali mašina preko kontrolera, i ima onaj suspend mod, i podržava HDMI CEC. E sad, da li je to do hardvera (one kastom ploče recimo?) ili do OS, pa bi onda moglo da radi i na bilo kom drugom PC?