Jump to content

Na pragu kloniranja Mamuta


SavKe

Recommended Posts

Da ga dovede u zoloshki vrt [roflmao]

Elem, http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=20...p;nav_id=327039

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

zanimljiva teorija, samo se postavlja pitanje svrsishodnosti i koristi svega toga.

ili, kao sto je neko napisao na sajtu:

Sto mamuti?

Mamuti se linjaju

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Biznis je to. Bojim se da ce Japanci, posto budu klonirali te mamute, sve njih pustiti u divljinu, cekati da se polako namnoze i onda ih loviti u 'naucne' svrhe, (kao sto rade sa kitovima).

(dzericak, 4. novembar 2008 15:12)

facepalm.jpg

@topic

bilo bi kul da moze da se kloniraju zivuljke iz praistorije,al nesto mi se cini da je to ne moguce

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam ni ja, ali pretpostavljam, osim u slucaju da ne znas zasto je covek kompleksniji od ovce.

Znaci vrhunski iskusna rur finta.

Po toj logici covek je isto kompleksan kao mamut??

Moje misljenje je da je ovca isto komplikovana kao covek,mamut, majmun, ajkula, betmen...

Mislim zasto je covek fizioloski kompleksniji od ovce??

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Боле је спин мајстор и твист доктор. и то не само зато што је тако секси на подијуму, већ и што је намћорасти старац.

:*

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice ja sam rekao sta znam iz price sa covekom koji je jedan od osnivaca Instita za molekularnu genetiku i geneticko inzenjerstvo, profesorom Glisinom (mada i ne samo sa njim). E sad, ako on mene laze, lazem i ja vas. On je meni izricito rekao, nedvosmisleno, da je coveka nemoguce klonirati. Danas se klonira na prost nacin - jezgro iz odrasle celije se uzima jako tankom iglom i stavlja u jajnu celiju. Problem je u sledecem. Kod zabe na primer je to jezgro lako izvuci i staviti u celiju, jer nije mnogo povezano sa ostatkom celije. Sto je organizam kompleksniji to je teze izlovati celiju. Kao sto sam vec rekao Doli je klonirana iz nekoliko hiljada pokusaja, a ljudsko jezgro je nemoguce izvuci i vratiti a da jajna celija nastavi sa deobom, jer dolazi do mnogo ostecenja (i da covek je neuporedivo kompleksiniji od ovce ili bilo kod zivog bica na planeti).

Dakle, ogradio sam se povodom metode kojom se klonira, jer za drugu ne znam, a da li je od 2005. napravljena neka nova ni to ne znam. Takodje ne znam ni da li je slon kompleksniji od ovce, mada mi se tako cini. Ovo gore je objasnjenje za laike kojima i ja pripadam.

Naravno, verovanje autoritetima nije neophodno, pa cu se povuci iz ove diskusije posto posle izjava:

Moje misljenje je da je ovca isto komplikovana kao covek,mamut, majmun, ajkula, betmen...

Mislim zasto je covek fizioloski kompleksniji od ovce??

nema to nikakve veze sa kompleksnoscu, tehnoloski bi sad mogli da kloniraju coveka, samo sto naravno ni u jednoj zemlji to nije dozvoljeno...

Боле је спин мајстор и твист доктор.

Ne vidim poentu da bilo sta kazem dalje.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, verovanje autoritetima nije neophodno, pa cu se povuci iz ove diskusije posto posle izjava:

Ne vidim poentu da bilo sta kazem dalje.

cek i sta je sad ovo trebalo da znaci...mogao si odmah lepo da nam kazes da smo retardi da se ne mucis da kucas toliko...ne znam kad si ti pricao sa tim profom i sta je on tebi objasnio, ali ovo sto si ti naveo kao objasnjenje ne drzi bas vodu...taj problem sa izolovanjem jezgra ljudske celije je odavno resen i upravo zahvaljujuci tome je moguca i vestacka oplodnja recimo....a metode koje se koriste pri kloniranju nisu mnogo komplikovanije tako da je moguce klonirati ljudsko bice sa sadasnjom tehnologijom....a iz koliko pokusaja bi se uspelo je vec tehnicko pitanje

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zasto bih rekao da ste retardi niti to izlazi iz bilo cega sta sam rekao. Koliko vidim samo ste vi rekli da sam ja retard, sto se na kraju ispostavilo kao tacno.

Takodje, to sto ti ne verujes da sam ja dobro shvatio profu je potpuno opravdano, zato je tu sajam nauke na koji me je pozvala jedna od njegovih koleginica pa cemo pitati nju (zato sam izmedju ostalog i hteo da idemo zajedno).

edit:

U procesu vestacke oplodnje se ne stavlja jedro u jajnu celiju (sve vreme zovem jezgro umesto jedro).

Sve ovo naravno ne govori da je nemoguce klonirati coveka, niti sam hteo da potezem tu diskusiju, mada mi i dalje nije jasno zasto ste me toliko napali.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zasto bih rekao da ste retardi niti to izlazi iz bilo cega sta sam rekao. Koliko vidim samo ste vi rekli da sam ja retard, sto se na kraju ispostavilo kao tacno.

Takodje, to sto ti ne verujes da sam ja dobro shvatio profu je potpuno opravdano, zato je tu sajam nauke na koji me je pozvala jedna od njegovih koleginica pa cemo pitati nju (zato sam izmedju ostalog i hteo da idemo zajedno).

aman bole ne izvrci, nisam nikome rekao da je retard...al dobro, to su te internet rasprave, covek ne zna ni sta je sam rekao na kraju...zato mi se vise svidja onaj deo sa koleginicom:)

btw, jeste primetili koliko je ovaj peja postao vickast:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...