Jump to content

53. međunarodni beogradski sajam knjiga


Recommended Posts

Termin: od 20. do 26. oktobra 2008. godine

Tema Sajma knjiga: Dva veka Velike škole

Otvaranje Sajma knjiga: Sajam će otvoriti književnik Dragoslav Mihailović. U ime zemlje počasnog gosta otvaranje Sajma će pozdraviti japanski pisac Nacuki Ikezava.

Zemlja počasni gost: Japan. Pored štanda počasnog gosta, na kome će predstaviti savremenu japansku književnost i izdavaštvo, Japan priprema izložbu plakata o modernoj japanskoj arhitekturi "Kjoto", predavanje o najpoznatijem savremenom japanskom piscu Harukiju Murakamiju, kao i ciklus japanskih filmova u Muzeju Jugoslovenske kinoteke.

Izdavači na Sajmu knjiga: na 53. međunarodnom beogradskom sajmu knjiga učestvovaće preko 800 izlagača iz zemlje i inostranstva. Izlagači će se predstaviti na štandovima u halama I i XIV Beogradskog sajma, na površini od 13.000 kvadratnih metara.

Izdavači iz inostranstva: Pored Japana kao zemlje počasnog gosta, na 53. međunarodnom beogradskom sajmu knjiga učestvuju izdavači iz Kanade, SAD, Kine, Irana, Rusije, Italije, Velike Britanije, Francuske, Nemačke, Poljske, Švajcarske, Španije, Portugala, Austrije, Izraela, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije, Brazila, Angole. Prvi put na Beogradskom sajmu knjiga učestvuju izdavači iz Danske i Ukrajine.

EUNIC: Zajednički nastup na 53. međunarodnom beogradskom sajmu knjiga imaju kulturni centri iz zemalja Evropske unije u Beogradu: Italijanski kulturni centar, Francuski kulturni centar, Gete institute, Institut Servantes i Austrijski kulturni forum. U okviru nastupa EUNIC-a održaće se nekoliko predavanja i predstavljanja knjiga i autora. Glavna tema ovogodišnjeg nastupa EUNIC-a na Sajmu knjiga u Beogradu jeste: Umetnost življenja u zemljama Evropske unije.

Forum Sajma knjiga:

Pet tematskih konferencija o pitanjima profesionalnog izdavaštva u Srbiji:

Kulturna politika u Srbiji u oblasti izdavaštva

Univerzitetsko izdavaštvo i akademsko pisanje

Privatne knjige – državni udžbenici,

Jezik naših knjiga

Elektronsko izdavaštvo i ekranska kultura

Četvrti godišnji susret bibliotekara i izdavača Srbije:

Biblioteke kao promotivni prostor

Četvrti godišnji susret prevodilaca i izdavača

Izložbe na Galeriji Hale XIV

Najveći festival savremene srpske književnosti: najavljeno je učešće većine vodećih savremenih srpskih pisaca u okviru programa na štandovima svojih izdavača.

Školski dan: 23. oktobar 2008. Sajamski dan posvećen organizovanim posetama učenika, nastavnika, studenata i profesora. Za Školski dan prijavljeni izdavači pripremaju sadržajan program.

Nagrade Međunarodnog beogradskog sajma knjiga: izdavač godine, izdavački poduhvat godine, najbolja edicija, najlepša knjiga, najbolja knjiga za decu, najbolja sajamska prezentacija.

Nagrada "Dositej Obradović": godišnja nagrada stranom izdavaču sa kontinuiranim i jasnim doprinosom u objavljivanju i promociji srpske književnosti.

izvor

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ali lik se ladno primio, :rofl:

inace ja sam bas hteo da uzimam nesto sto mi treba strucno, i kao aj necu, posle nisam stigao, kad ono sajamski popust : )

jeej

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

ne seri da se ljudi pale na sajam knjiga

kad sam video "From: nju sad" sve mi je bilo jasno

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u protekle dve godine pročitao dve ipo ne-tehničke knjige (Autostoperski vodič, Bog ti pomogo od onog nesrećnog Vidojkovića i Gospodare do pola). Tuga i jad, dobro je da znam da pričam.

Mogao bih da pogledam napokon onog Stranca od Kamija, da smem Boletu dizađem na oči.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u protekle dve godine pročitao dve ipo ne-tehničke knjige (Autostoperski vodič, Bog ti pomogo od onog nesrećnog Vidojkovića i Gospodare do pola). Tuga i jad, dobro je da znam da pričam.

Mogao bih da pogledam napokon onog Stranca od Kamija, da smem Boletu dizađem na oči.

Kami je sabio, pitaj Hide-a ;)

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u protekle dve godine pročitao dve ipo ne-tehničke knjige (Autostoperski vodič, Bog ti pomogo od onog nesrećnog Vidojkovića i Gospodare do pola). Tuga i jad, dobro je da znam da pričam.

Mogao bih da pogledam napokon onog Stranca od Kamija, da smem Boletu dizađem na oči.

stranac je bio jedina lektira u srednjoj koju sam procitao sa uzivanjem.

ako do sad nisi,preporucujem ti toplo :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Hocesh da kazesh da ti se recimo "Na Drini Cuprija" ili "Zlochin i Kazna" nisu svideli?

edit:Michu je bilo upuceno :)

Edited by Sawovsky

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...