Jump to content

K1/MMA/UFC


Elvis J. Kurtovic

Recommended Posts

jds jeste samo solidan bokser sa dosta snage i tu se slazhemo, ali za ove rvace nikako ne mozes reci da su "samo" neshto. prvo sto gotovo svi imaju knockout snagu u obe ruke, jako ih je teshko oboriti, odlichno kontrolishu protivnike na zemlji i u klinchu. da ne spominjem to shto su kao atlete daleko superiorniji od svih teshkasha koji su se svojevremeno borili u prajdu. a cain je vrhunski rvach, ima odlichan ground n pound i neverovatan kardio za heavyweighta i to su njegove snage. i dos santos i velasquez su za klasu bolji borci od arlovskog i rodzersa, ali nijedan od njih po meni nije "lek" za fedora, prvi jer nema nikakav ground game, a drugi jer mislim da ne bi uspeo da nokautira ili tko-uje fedora, a 15 minuta biti na nekome tog kalibra i konstatno se braniti od subissiona je longshot. sa brokom i carwinom bi vec bila druga pricha, mislim da mu oni ne bi dozvolili da se razmashe, sigurno imaju prednost u klinchu, a na zemlju je jako teshko submitovati borce koji imaju toliku fizichku prednost. pritom toliko snage imaju u tim kratkim udarcima u klinchu ili na zemlji da je to neverovatno. glavna fedorova prednost svih ovih godina je bila upravo to shto je kompletan borac, ima snagu u udarcima iako mu standup nije tehnichki savrshen, ima odlichan judo i rvanje, sjajnu bradu i taj duh da nikad ne odustaje, ali nije se dokazao protiv zhivotinja kakve su ova dvojica i to je chinjenica.

sve u svemu, skrenuli smo sa teme mnogo, poenta je bila da zhelim da vidim fedora i ufc-u, jebesh tu organizaciju gde shampion ne brani titulu dve godine. i koja je to uopshte logika da se bret borio sa overeemom za titulu, kad je fedor pre toga dobio breta, nidje veze...

Link to comment
Share on other sites

Sve su to dobri borci,a stvar je u tome sto vecina tvrdi da bi Fjodor se trebao dokazati protiv njih.Covek koji je je 7 godina no1 treba da se dokaze protiv boraca sa par solidnih pobeda.Ponavljam svi su oni dobri borci,ali Cain nije mogao da zavrsi Konga koji koji na u pateru zna samo lezati.Lesnar nije mogao da kontolise Coture-a u klincu,a ovaj je mator i daleko slabiji od njega.Plus popio je submisson od Mira.Ne znam gde ste vi ljudi videli taj superioran skill kod sadasnjih ufc teskasa.Ponavljam sve su to dobri borci,opasni ali svi imaju odredjene nedostatke koji su se videli u njihovim borbama.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Sad stigo da pogledam zadnji ufc, za one koji ne prate mali review

Sanchez vs Hathaway, Diego me malo razocarao, dal promena kategorije ili je ovaj lik jednostavno bolji od njega, ocekivao sam vise s obzirom na njegovo iskustvo

[V] , pobeda Hathaway

Noguera vs Brilz (mada bih vise voleo da sam gledao Grifina [:D] ), odlicna borba, meni Brilz bio bolji, no nisam ja sudija, pobeda little nog [:)]

Duffee vs Russow, Duffee explozivan, oglican stand up, bolji sve vreme, da bi na kraju popio krose i cao...

Guilard vs Lowe, odlicno koleno Guilarda u telo, KO.

Bisping vs Miller, meni licno najbolja borba jer volim stand up, Bisping bolji sve vreme, nista nismo videli od Millerove bjj, jedan take down odakle se ovaj brzo izvuko, pobeda Bisping.

Evans vs Jackson, ne narocito zanimljiva borba, Rashad odlicno primenio taktiku i dominirao vecinu vremena drzeci Rampage-a u klincu ili na zemlji, Rampage imao jednu sansu u trecoj rundi posle desnice kad je ovaj pao dole ali je nije iskoristio, pobeda Evans.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...