Jump to content

Spore


ChemerBoy

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeste, ne brini se. sad bih mogao da izelaboriram na bukvalno deset strana objektivno i konkretno zasto je igra razocarala, ali me mrzi:)

u svakom slucaju, sto se tice neke kompleksnosti, duzine igranja, velicine i tih stvari, svemirska faza jebe sve ostale desetostruko, moglo bi se reci da je mogla da izadje kao neka samostalna igra koja bi bila 25-30e na policama.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa valjda si navikao na komentare EA dece?

to je sindrom zvani 'brate novi nba live je do jaja, ladno lebron ima svoje licencirane patike, a to sto igra nema fiziku to nije bitno, ipak je to simulacija sporta sa loptom'. znaci, to je to. npr:

-creature faza - gomila sarenih skripti, tipa krenes da plivas, otplivas, trigerujes 'e, ne mozes da plivas daleko' skriptu i smaze te neka ogromna ribetina. moja reakcija - smor, ogranicavanje, vestacko pravljenje atmosfere, sarena laza, reakcija na spore forumu - ahahah bas sam se slatko nasmejao, do jaja, igra ima do jaja atmosferu i detalje, uau ladno su to napravili. znaci, gomila bezobrazno vidnih sarenih skripti, gomila sarenih stvorenja, pejzaza itd. mehanika preprosta, ogranicenost igraca prevelika itd. ali jeste lepo i sareno, priznajem, interesantna stvorenjca stvarno.

-space faza - ima mnogo stvari koje mozes da radis, mozes da se pogubis u nekom trenutku gde si krenuo i sta oces, treba dosta vremena da bi se odigrala, treba razmisljati, uglavnom nema sarenih skripti jer je svemir postavljen na pocetku, ruzna je, znaci podseca na MoO3 meets space rangers 2, u prevodu, mnogo je kvalitetnija od creature faze, pogotovo igracima kao sto si ti, rekao bih:) meni je space faza bila smor jer - ne volim svemirske igre, nisam je igrao dugo, onda sam je odigrao i najbolje je odradjena od svih, objektivno.

zanimljivo, nisam stigao do nje ali sam na xy mesta citao kako ta faza smara najvise i da je uproscena do bola... hmf... ko ce ga znati dok ne probas :)

to je jednostavno nemoguce, ajde zamisli neki surogat 4x igre koji je prostiji od recimo creature faze. -nema sanse, mislim, jednostavno je nemoguce da je prostija od prethodnih faza, uostalom videces.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa paz koja igra nije skriptovana :)

ne mogu da pljujem igru dok mi ne pokaze da ima jadan ili nikakav replay value jer je to potencijal u ovom naslovu... ako se sva raznolikost svodi na to da li ce bice imati dve ili tri noge ili ces biti samo mesozder ili biljojed a kasnije agresivan ili miroljubiv, onda je njesra stvarno i prosto je neobjashnjiva glupost da se sav fun(k) faktor opet ne svodi na ingenioznost kreatora igre vec su muklo ubacili da je jedino zanimljivo u igri zapravo kada kupis original i susreces kreacije blesavih ljudi sa neta... ali kao sto rekoh iako je ocigledno da je verovatno tako dacu joj shansu jer je igra simpatichna ili gej/emo kako se danas to kaze :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

upravo je sve tako kako si rekao. ja je pljujem, ali joj dajem sansu zato sto je ipak donekle zabavna. verovatno ces tako i ti uraditi. sto se tice skriptovanja, jedno su skripte, jedno su bezobrazne skripte:) a pod dva, kolicina skripti valjda zavisi i od tipa igre, ovo treba da je neka uproscena simulacija evolucije, o kakvim skriptama mi pricamo onda? zato kazem sarena laza, ja licno bih pre igrao igru gde ide plava kockica, sudari se sa zutom i ispadne zelena kockica, taj model je blizi evolutivnom tripu.

evo igre od 300kb koja sije spore u svim releventnim segmentima cell faze:

http://www.swimbots.com/index.html

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

:)

realno mogli su ubaciti samo takav model razvoja bica samo po 10 stavki/karateristika/atributa vise... bar! ne razumem ono imas po ne znam 4 tipa napada i 4 tipa komunikacije i svaki sa po 4 nivoa ostalo je kombinatorika delova tela koje ces da ubacish i na kraju uvek zavrsis sa najboljim mogucim karekateristikama... ocigledno je igra vishe orijentisana za low lvl gejmere koji bi se odushevili izgledom svojih kreacija (a nije da nisu zabavne :)) i tu je tacka... nema nikakvog takmicenja ko ce imati bice koje je savrsenije po svojim karakteristikama ili unikatnim sposobnostima, samo eventualno po svom izgledu...a kasnije je sve jos prostije!... ili mi se cini... sad cu malo da sednem da nastavim...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo sad na drugi pogled, tja dkad sam video sta sve nudi itd:

igra je pravo osvezenje na trzistu u zadnji dug niz godina. Gledajuci scenu strategija, sve se svodi na isto, prezvakano sranje, sa malim oscilacijama u odnosu na ideju, izvodjenje ili grafiku.

sto se tice Spora, strateski element ovde i nije u prvom planu. Cak ni simulacijski u smislu SImsa, nije u prvom planu. Medjutim, sama igra ima neki svoj shmek, da je jednostavno zabavna, pogotovo ako igrac ima maste i pravi sulude kreature (nazalost, samo po izgledu)

Ako uzmemo nedostatke, ima ih previse, tja sve je suvise povrsno, no opet, veoma simpaticno upakovano.

Jedino sto ostaje je igrati iz zezancije, sto ipak ova igra i pruza, uz nadu da ce svaka faza u igri dobiti u buducnosti svoja unapredjenja, i u fizici i u sadrzaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam morao 2 puta da prolazim kroz igru jer kad sam stig'o do space-a mi je neshto puklo, a nisam imao save...

Prvi stage je kratak, al' bash simpatichan

Na drugom sam se neshto bio zaglavio, al' i on moze dosta interesantan da bude

Treci je jednolichan i smara

Chetvrti mnogo zavisi od nachina kako se odigra, prvi put mi je bilo extremno zanimljivo jer sam gradove osvajao i ekonomijom i religijom i borbom, dok iz drugog igranja to nisam mogao da postignem...

Peti je pricha za sebe, vrlo interesantan i komplexan, samo ako se negde ne zaglavish

Uspeo sam da napunim achievement bar do kraja, sad poqshavam da dodjem do centra galaksije...

Ako ne bude ishlo, planiram da pribegnem cheat-ovima... =]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...