Jump to content

CIV 4: Colonization


brue

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skinuo igru ali me i dalje nesto zajebava... Ne dozvoljava mi da promenim rezoluciju, tj. posle 2 minuta freez-a promeni on rezoluciju i na delic sekunde se vidi ekran gde pita da li zelite da zadrzite izmene ili ne i zatim se odma vrati na staru rezoluciju.

Mogucnost da se klikne na yes ne postoji, probano vise puta... Takodje, prilikom izlaska iz igre freez-uje se kompjuter i mora restart.

Sve mi ovo lici na ocajno napisan kod a ne na neki eventualni problem sa mojim hardverom ili drajverima...

Moguce da rezolucija moze da se promeni kada se ukljuci windowed mode, pa se promeni rez, pa se vrati full screen, probacu kad se vrnem gajbi.

Link to comment
Share on other sites

Thx, moracu. U full screen-u i dalje isti problemi, zakuca pri izlasku iz igre, tj. dobijem desktop i tast+mis reaguju jos par sekundi, nakon toga kompletan prestanak odziva periferija, dok hard i dalje radi nesto sitno u pozadini.

Takodje, u full screen-u dobijam i graficke anomalije/artifakte posle 5-10 minuta igranja, temp. graficke je 65, rivatuner 100% fan speed, etc.

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

Bah opet problemi... doduse nisam testirao na Colonization-u duze od 2 minuta, nego u CoH-u, posle par minuta igranja ekran se zamrzne a ja mogu da ubijem proces bez problema.. Wtf se ovo desava? Sta moze da dovede u koliziju glupu igru? Da li moze AVG? Temperatura svega je ok, drajveri najnoviji, memtest, hijackthis i ne znam vise ni sam koji testovi su uspesno prosli.. Ko koga ovde jebe, sem mene kompjuter? :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, jasno, 10x :)

...Inače igra je simpa, kome se nije smučio Sid Mejer nek navali... Za moj ukus za nijansu previše mikromenadžmenta, mada mi možda tako čini jer dadiljam svaku jedinicu kao da mi je prvorođeno. Svaka čast svima koji igraju najveću mapu, lol.

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

Igra je stvarno odlichna, ne pamtim kada sam se zadnji put ovoliko isprimao na neku strategiju. :) ... Igram sa Francuzima(sa ostalima nisam josh probao) i svidja mi se taj fazon 'kada si dobar sa indijancima' :) Kupim seasoned scouta i ostavim da da istrazuje na automatic, donese brdo zlata od Indijanaca i nabudzi levele.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

igram isto sa francuzima, i sad sam trenutno u 18. veku, na onom impossible lvlu, huge mapa, odvalio sam sve druge, cak nemaju vise ni kolonija na celoj zapadnoj hemisferi :)

Princip bi bio ovakav:

1. prvi grad, osvojite od susedne kolonije (uglavnom im je soldier stavljen da radi nesto u koloniji, tako da se i ne brane)

2. vojnikom obidjite okolna sela, i skupite kinte za makar konje (300 kom, odnosno 150, zavisno od prikupljene kinte) i jos jednog soldiera ili scouta

3. zaboravite na izgradnju objekata na pocetku, sve roknite na iskljucivo proizvodnju hrane.

4. nadjite indijansko selo koje uci expert farmere i krcajte tu kako se koji kolonista pojavi, dal iz Evrope ili iz kolonija preko food productiona

5. sa scoutima/soldierima, sto brze istrazite celokupnu mapu, tja oba kontinenta. Ako imate soldiere tja dragone, izmaltretirajte bilo koju drugu neprijateljsku jedinicu ili nebranjeni grad (ne zauzimajte gradove ako su daleko, nego burn baby)

6. proverite u kolonijama sta dobro ide, dal tobacoo ili secer itd. Koncentrisite maksimalnu proizvodnju za svaki grad na samo jedan finalni proizvod. Gradove koji nisu kraj obale, a imaju planine, pretvorite u fabrike za proizvodnju toolsa odnosno oruzja (sto je bitno nakon akcije Krune)

7. kralja odjebite za bilo kakve pare, osim ako je nesto simbolicno do 100golda, a porez morate prihvatiti te prihvatiti

8. u jednom gradu gurajte sve do univerziteta da ako kasnije upadnete u nevolju sa indijancima, mozete i dalje da pravite experte/mastere i to na brzaka

9. sa indijancima je ipak najbolje biti u dobrim odnosima, rat oduzima vreme i stvara nepotrebne troskove. Sa francuzima, otvaranje misija se veoma isplati, jer pored food productiona, mogu donositi nove koloniste. Evropski kolonisti preko cross generatora su ok, ali kasnije predugo ceo postupak traje

10. pri odabiru unapredjenja za soldiere, uzmite withdraw, jer moze biti dobra za kombo napade (napadne se sa jednom, ona smanji hp protivniku, povuce se, finalni sa nekim destructionom od jedinice)

11. treasure NIKAKO nemojte predavati kraljevoj galiji, jer dere kolko se ugradjuje. najbolje da sa pocetka, sa istrazivanjem i prodajom osnovnih proizvoda, dodjete do 9k kesha, i kupite sami galiju, pa sve sacuvane treasure njom za Jevropu. Sa tim parama kupite specijaliste koji fale za brzu gradnju, tja carpentere i lumberjackove, i da svaki grad ima makar po jednog, da bi se nadoknadilo svo vreme koje se u startu izgubilo na food production. I za sve ostalo, samo experti i mastreri. Ostala buranija ili u skolu ili u indijanska sela na obuku. Ako dobijete preko Evrope kolonistu profesije koja vam trenutno ne treba vec za tipa 50 poteza, ukinite mu profesiju i stavite ono sto vam treba.

itd :)

ps. kod indijanaca, kad se uce profesije, nemojte nabijati vise jedinica odjednom, ima bug te se zaglave, tja ne izlaze experti...ili im se mozda svidi mlada indijanska pichetina :P

ps2. leisure, cenim da si skontao sta sa master fur traderima? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...