Jump to content

Metallica - Death Magnetic (2008)


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo vam ga narode ceo album, ja ga sidujem tako da ono, malo strpljenja i nemojte da ga brisete cim ga skinete (torent, jel)

http://www.mininova.org/tor/1767113

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Preslushao sam sve jednom i nisam bash odushevljen albumom koliko sam bio odushevljen The Day That Never Comes pesmom. Mozda cu promeniti mishljenje posle par slushanja...

Verovatno da necesh. Bar ja nisam posle 6-7 slushanja. "The day that never comes" je bash najboljshija.

Po meni, dalje redom po kvalitetu ide "Suicide & Redemption", "That was just your life" i "All nightmare long". Trenutni osecaj za feeling je da se ostalo otprilike ne isplati slushati, ako mogu tako da se izrazim. Odslushacu ih svakako josh bar 4-5 puta, mozda ima josh neshto da bi moglo da mi se svidja, al' da sporije ulazi u ushi...

Generalno, bolje nego shto sam ochekivao. Glavna zamerka je (na osnovu trenutnog utiska) nedoslednost u kvalitetu pesama. Ako ste (na moje veliko iznenadjenje) zapravo sposobni i imate u sebi da uradite kvalitet kao shto su gorepomenute stvari, onda vucite dupe nazad u studio i doradite i ostatak albuma!

Fali mi i neka kvalitetna balada, "Unforgiven III" jednostavno nije dovoljno dobra, a "The day that never comes" ne kapiram na taj nachin. Nemam pojma, neshto sporije i melodichnije, sa manje distorzija... bio bi lep kontrast. :)

Takodje, Hetfield-ov glas je na momente jebeno uzasan, u smislu neodgovarajuci, taj njegov "drunken ol' angry redneck" trip mi leze sve gore i gore... idi bre na neki monster truck show, izvichi se, izdivljaj se i onda dodji u studio k'o chovek da pevash.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Poslušao, vrlo dobar album. Klišei i deja vu na sve strane, ali po slušljivosti ne može da se poredi sa stangerom.

Inače zarazan je užasno, vrtim ga na repeat ceo dan. Ovo je definitivno good ol' Metalika, Load meets Master of Puppets, a onda oni oboje sreću 2008. godinu :)

Link to comment
Share on other sites

evo, mali apdejt i od mene, verovatno ce se ovo menjati u sledecih nedelju-dve:

dej det nevr kamz jeste najbolja po meni, ali ostalo je sasvim dobro i podseca me na, ko sto rece vudu, load mits mop i to u pozitivnom maniru, plus sto bih ja tu dodao i black.

e sad, ne mogu biti objektivan jer mene ova pesma (kao inace gej emo nostalgija melanholija lika) vrlo lako baci u osnovnu/srednju skolu tako da se sav raznezim i secam se matore metalike i slusanja i raspredanja o albumima i pesmama, tako da, kad se oladim, verovatno cu postovati nesto normalnije od ovog:)

sto se tice nekog pokusaja objektivnosti, od mene ovoliko - na sve strane se vide neka nebulozna drndanja i vestacko produzavanje pesama dodavanjem harmonija, ali dobro, ako gledamo relativno, tj u odnosu na stanger, neuporedivo bolje.

edit:

da dodam samo, ja sam jedan od malobrojnih koji ceni hetfildov trip da uzme casove pevanja i nauci pravilno da peva i koristi svoj clean/distorzn pravilno, po meni je dobio puniji i sigurniji glas i ne zvuci ko besni klinac (da se razumemo, korisno je ponekad i zvucati kao besni klinac, ali ako savladas pravilne tehnike - sto mnogo ljudi odbacuje kao nepotrebno sto je lol - mozes da radis sta god oces), tako da mi odgovara ovo njegovo zavijanje i jedenje govana. MEDJUTIM, istina je da mu je slab glas ili je barem tako producirano, pa tako deluje.

edit2:

soloi mi deluju neubedljivije i slabije nego u matorim metalikama, ali dobro, necu sad da se proseravam kad nisam cestito preslusao.

btw ako se ne varam po sluhu, uvod za unforgiven3 ima istu ili barem jako slicne akorde kao morikoneov ecstasy of gold.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mozda ga ne obrishem posle 4-og slushanja...znachi..ne verujem...ovo metallica? shta? i dalje da zive od stare slave pa lechenje od alkohola i droge placaju na tu foru?

ne kazem da je potpuno losha ali mozda mi treba dosta vremena da bih je prihvatio...sa tuznim bolom u srcu izjavljujem da mi je bilo smeshno i tuzno u isto vreme kad sam chuo hetfildov glas kako propada kao kod stoje...

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se album slushljiv je ... samo ne mogu da nadjem dobar kvalitet , hteo bi da slusam na mobu ¬_¬

Na prvo slushanje all nightmare long je predobra pesma a vidim da je niko ne hvali ... videcemo.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

^

ja sam bash teo da je pomenem..uz day najjaca stvar

nakon 5-6 slushanja, ostaje lep utisak..fino, ko sto rece neko iznad malo neujednaceno ali dobro stasad.. iznenadjujuce pre svega, iznad ocekivanja..ljudi koji nisu voleli load bolje ni da ga ne slusaju jer ce opet krenuti da prde kako ovo/ono ne valja..

lep povratak posle onog mrljavog albuma..

Link to comment
Share on other sites

Da da a i svidja mi se instrumental ... rofl koliko dugo ih nisu imali a ovaj je bas overskilovan i slushljiv ... podseca po koncepciji mnogo na dyerest eve sto je naravno ogroman plus :)

inace da za st anger jeste da je bio ispod proseka ali je bar za mene imao dve odlicne pesme ... invisible kid i dirty window su predobre :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

meni je kul sto su pesme sve raznovrsnije kako slusam album, tipa day that never comes i unforgiven III su mi black/ride the lightning fazon, a that was just your life i all nightmare long su mi totalno thrash onaj olskul, araja i kompanija:)

edit:

Tokom prvog slušanja, tamo negde oko četrdesete sekunde, istripovao sam se da je Slejer :D

lol, tek sam sad vido ovo, vudu je moj kindred metalik brat!11

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

smorili su sa novim spotom vise, vrte ga besomucno

i da, kad pogledate Kill 'em all, ovo je debelo djubre samo ne smete da priznate

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

album mi nije sranje iz vrlo prostih razloga:

-pre njega je bio stanger, ocekivao sam nesto tog tipa, ovo je za nobela kolko je bolje.

-album je reciklaza matore metalike, sto je u sustini do jaja, jer mogu da slusam stari metalika fazon koji mi je drag i urezan u mozak. to nisam mogao poslednjih nekoliko godina jer ako pustim fade to black ocu da se ubijem od prezasicenja. znaci menjamo nove lampe za stare vuuuhuuuuuuuuuuu!

tako da mi je ovaj album ko kec na deset doso.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

svako ima pravo na misljenje, evo ja samo kazem da su solaze/izivljavanje do jaja, ali dok dodjes do njih ubijes se premotavanjem na mp3 playeru

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...