Jump to content

Za brz Internet u Srbiji 40 evra mesečno


maraaram

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja bolje da cutim ili cu da budem linchovan, ajd da probam nekako, znam dosta i radim recimo za telekom mada ne bash pa pitajte polajtli shta vas zanima da probam da odgovorim, mojne me pljujete ja vam ne dajem net :)

na dranja i svadje necu da odgovaram :)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

JEBEM TI MATER STA KURAC GOVNO INTERNET KRADETE PARE OD NARODA GOVNA BELOSVETSKA NEMA NAROD LEBA DA JEDE VI MU UZIMATE GOVNA MRS

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

Janković je najavio da će do kraja juna biti završen novi pravilnik o kontroli cena na telekomunikacionom tržištu, kojim će biti propisano da se opravdanost cena utvrdjuje na osnovu analize troškova u prethodnom periodu, dok se do sada cene analiziraju na osnovu poredjenja sa cenama iz zemalja regiona.

pa prichalo se da ce u martu, shto znachi na telekomskom da ce do kraja godine, ali poshto sad vec u junu/julu niko nihsta ne pominje, chisto sumnjam da ce to skoro, mozda sledece godine.

sad prvo sledi revizija cena impulsa i interneta od strane ratela, gde ce nesummjivo zakljuchiti da treba da platimo vishe nego shto placamo sada i jedno i drugo, iako oni ne znaju koja je realna cena jer se vode cenama u okruzenju, lol.

Ej radikal, jel se to trudis da izgledas ko prosecan radikal il ces da budes onaj akademski obrazovani koji ume da chita?

ja bolje da cutim ili cu da budem linchovan, ajd da probam nekako, znam dosta i radim recimo za telekom mada ne bash pa pitajte polajtli shta vas zanima da probam da odgovorim, mojne me pljujete ja vam ne dajem net :)

na dranja i svadje necu da odgovaram :)

Aj ovako, zasto telekom krade ostalim provajderima adsl korisnike? Mi posaljemo telekomu zahtev za realizaciju adsl-a i telekom nam odgovori da nema tehnickih uslova i onda tom nasem klijentu posalje ponudu za telekomov adsl. Sto to? Btw ne pricam napamet glavni admin sam u omanjem adsl provajderu, a pritom znam da to rade i ostalim velikim adsl provajderima jer smo u kontaktu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

haha vidim hotline u najavi :)

Ajd prvo glavnom baji adminu kojeg mrzi da sidje do call centra :) kapiram u septembru verovatno dupliranje = 3mb za cenu od 1.5 naravno ovo nije 100% ali ajd mi to ochekujemo.

ova kradja, koliko ja znam, vrlo je prosto, ponuda ide svim korisnicima telefonskog prikljuchka imali oni uslove ili ne(glupost ali jbg) tako da to shto je neko dobio ponudu od telekoma ne znachi da moze da ima adsl ;)

Vlada=tard...

btw ja ne radim u telekomu, radim u iznajmljenom call centru oni koji znaju ne moraju da otkrivaju ali u sushtini "bole me brige" :)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Aj da produbim diskusiju ...

Imali smo par slucajeva gde smo prijatelje firme/zaposlenih kachili na nas i odatle feedback od njih koji su nakon toga uveli sebi telekomov adsl jerbo nije bilo uslova preko nas ...

Bio si u pravu u prvom postu, bolje da se nisi javljao sa etiketom telekoma ... jednostavno sva voda sveta ne mozhe vas oprati ...

Aj da vas pitam sto pri uvodjenju optike korisnik snosi sve troskove dovlacenja iste do lokacije korisnika, a ta ista optika i cela instalacija nakon toga pripada telekomu?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

here we go again, nisam ja telekom niti radim u istom, nemam sve informacije normalno, a to sa optikom mi je totalno logichno, necu da drzim stranu telekoma, to je drzavna firma u kojoj se zna ko placa a ne zna ko pije aight, use me if u can, firendly ofc, znachi pitaj slobodno kad imam neku informaciju koju mogu da pruzim rado hocu, doshao bih ranije ali nisam zalazio u ovaj deo foruma jbg.

za optiku, ako nije planirana tu nije planirana, ne kapiram shta ti je chudno :S a nakon toga chija ce biti nego telekomova? Mislim ko ce da je koristi??

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

chegster, o'ladi malo, moj post nije uopste bio zlonameran (nije da nema razloga), mozemo da mlatimo praznu slamu ovde pet godina o brzini interneta u srbiji, ne menja stvar....kad bude bice....a da mi je krivo kada mi se ljudi iz inostranstva smeju koliko placam 0.5mbps krivo mi je....

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

Ovaj mohi ... covek hoce da eto pruzhi neki info ako ume i zna, a ti ga odma' napadash, stvarno si i ti :) Mis'im, on opusteno mozhe da kazhe "ok, zajebavao sam vas, radim u garden centru". I ti sam znash da na pitanje koje si postavio on ne mozhe da ima odgovor. Vishe je na fazon "kad ce brzhi net", "koliko traje uvodjenje", i tako neke stvari.

Link to comment
Share on other sites

chegster, o'ladi malo, moj post nije uopste bio zlonameran (nije da nema razloga), mozemo da mlatimo praznu slamu ovde pet godina o brzini interneta u srbiji, ne menja stvar....kad bude bice....a da mi je krivo kada mi se ljudi iz inostranstva smeju koliko placam 0.5mbps krivo mi je....

druze prochitaj post, ja se jezim na pola vashih gluposti koje pishete pa nisam doshao i ispljuvao vas nego sam lepo napisao sve...

ja svoj posao radim poshteno i zbog toga sam dobio chir na zeludcu sa 23 godine, zato dajem i otkaz, i ide mi da izvinesh na onu stvar kad me ljudi pljuju... kapirash?

ty lucky :)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

pa pazi kad se to deshava onda prvo mi probamo da promenimo standard na samom modemu, znachi imash 2 koja u srbiji rade ADSL2+ i G.DMT, ovaj prvi ti je U GLAVNOM za isdn prikljuchak a ovaj drugi za obichnu paricu, ako to ne pomogne onda se spichi teh. podrshci i u glavnom ide novo ranziranje porta (to u sluchaju da se reshi a niko te ne zove :))

e ljudi odoh kuci prochitam sutra ostatak pa odgovorim ;)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

pa pazi kad se to deshava onda prvo mi probamo da promenimo standard na samom modemu, znachi imash 2 koja u srbiji rade ADSL2+ i G.DMT, ovaj prvi ti je U GLAVNOM za isdn prikljuchak a ovaj drugi za obichnu paricu, ako to ne pomogne onda se spichi teh. podrshci i u glavnom ide novo ranziranje porta (to u sluchaju da se reshi a niko te ne zove :))

e ljudi odoh kuci prochitam sutra ostatak pa odgovorim ;)

Na kom modemu kad oni nemaju pristum modemu? Nesto oni urade na potezu centrala-koncentrator-telekom ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

mohi jel chitash ti :) ja radim u call centru, svi imaju pristup modemu osim ovim novim hg510 koji su shatro zakljuchani ali ofc mogu da se otkljuchaju, nakon toga ako to ne pomogne, a u glavnom pomogne, problem preko ticketinga pichi u telekom na centralu na kojoj se nalazi korisnik, najcheshce se u tom sluchaju radi ponovno ranziranje porta i kad "tehnicar" vidi protok izmedju modema i ajd nazovi servera onda je to to, ako ne moze da sredi onda zove korisnika i izlazi na teren sa novim modemom, lajt popom i merachima nekim nzn shta je to jbg, ako ustanovi da je modem, menja modem na licu mesta, ako ne onda je neshto zajebato shto ja nemam pojma :)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

chegi, brate

Aj ovako ... ako do sad nisi skapirao ne koristim telekomov adsl.

Imam kuci dve linije i na obe imam aktiviran adsl.

Jedna je preko moje firme, a druga preko telekoma jer je to jos od ranije kad moja firma nije radila adsl.

Port u centrali nije vezan za provajdera kod kog si uplatio tako da ja i na toj "telekomovoj" liniji koristim svoj modem i kacim se na svoju firmu ali placam telekomu port/net i koristim samo port.

Pocne da puca adsl na toj liniji zovnem podrsku(telekomovu) i on mi kaze da je prosledio to adminima i ako ne primetim da je problem prestao u roku od 48 sati da ih zovem opet i problem nestane. Problem je onaj odozgo na svakih od par minuta do par sati random pukne adsl i kroz par minuta se vrati. Zanima me sta on to javi adminima da srede sa mojim portom jer je zvucao lik kao da im se to redovno desava. Pritom probao sam u tim trenutcima da vratim i telekomov ruter i isto se i sa njim desava, ali sam nakon toga vracao svoj i oni nisu mogli da se zakace na moj modem i drndaju isti, dakle nesto su jeli govna u centrali/telekomu.

Nije mi jasno ste je to ranzhiranje porta? Enihu ovo te pitam posto mi se s vremena na vreme desava da adsl pocne da puca nekoliko puta za redom, a nije do opreme kod mene u firmi, pa me zanima sta oni to rade i koga da smaram za to.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

hg510

[\quote]

1. kako da se ulogujem na taj glupi modem (192.168.1.1 koji user i pass)

2. Jel mogu ja na tim govnima da promenim defaultni vlan sa 192.168.1.x na 192.168.0.x ili bilo koji drugi?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ma pitas djoku, zajebavas malo :)

Po ceo dan slusam sektase preko puta mene kako pitaju jedan drugog u kom vlanu rade razne sprave, pa mi uslo u glavu

Nego jel znas, bilo bi divotno da moze da se promeni defaultna PRIVATNA MREZA :)?

Pitam jer su kod prijatelja u firmi imali wireless sa 192.168.0.1 i tako su im definisane IP adrese na vaznim serverima (rucno). Sad kad su naboli telekom svi su popili 1.1 a par tih vaznih ostalo ma 0.x, a ne mogu napismeno da mi daju da smem da ih menjam u 1.x jer pristupaju i vpnom stranci.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1. kako da se ulogujem na taj glupi modem (192.168.1.1 koji user i pass)

2. Jel mogu ja na tim govnima da promenim defaultni vlan sa 192.168.1.x na 192.168.0.x ili bilo koji drugi?

za logovanje

username: admin

password: ztonpk

radi kod drugara koji ima taj ruter

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...