Jump to content

vesti


Guest

Recommended Posts

laki pomešao prozor i monitor :(

:(

E, oprao sam kola ... to mu dodje kao neka vest :) I jedna i druga, sad se bash sijaju ... jedino sto se sad vishe vidi koliko mi je razlupan mucheni auto, posebno od strane savesnih parkirasha koji ti odvale automobil kad otvaraju svoja vrata a parkirani su pored :(

Samo zbog toga vredi imati auto koji ima one lajsne sa strane ... gledam malopre sa prozora, i kao, vidi al' su mi se israle ptice na tek opran auto, i onda skapiram kad sam prishao da bih voleo da su stvarno ptice a ne oguljena farba :)

Jel uopste to podlezhe nekom "kasku"? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:(

E, oprao sam kola ... to mu dodje kao neka vest :) I jedna i druga, sad se bash sijaju ... jedino sto se sad vishe vidi koliko mi je razlupan mucheni auto, posebno od strane savesnih parkirasha koji ti odvale automobil kad otvaraju svoja vrata a parkirani su pored :(

Samo zbog toga vredi imati auto koji ima one lajsne sa strane ... gledam malopre sa prozora, i kao, vidi al' su mi se israle ptice na tek opran auto, i onda skapiram kad sam prishao da bih voleo da su stvarno ptice a ne oguljena farba :)

Jel uopste to podlezhe nekom "kasku"? :)

@ bolded: gori si od mene jbt! :)

@ kasko: podleze naravno, ali ti se bas i ne isplati.. uzmi zamazi farbom pa ispoliraj! ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Hm... Sedeo sam u novom Cliu i nikako nisam mogao da namestim onaj ogromni volan da mi ne smeta nogama. Posle Clia mi je Swift pojam za prostranstvo :)

nemam pojma, ja sedeo u istom na sajmu :) mada, ti si malo krupniji od mene :)

Link to comment
Share on other sites

@ gsi - Haha ;)

A sto se tice kaska, pa znam da se ne isplati, stoga imam plan! ha-HA!

Sachekam da prodje prva godina da mi padne premija, i onda prijavim, ali prijavim sve zhivo da je osteceno odjednom od strane NN lica ;) Ne znam dal' to mozhe, ali mi deluje kao plan ;)

Link to comment
Share on other sites

@ gsi - Haha ;)

A sto se tice kaska, pa znam da se ne isplati, stoga imam plan! ha-HA!

Sachekam da prodje prva godina da mi padne premija, i onda prijavim, ali prijavim sve zhivo da je osteceno odjednom od strane NN lica ;) Ne znam dal' to mozhe, ali mi deluje kao plan ;)

Jedino sto ti premija pada i one druge godine za 15% ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, ako je 500, 400, 300, 200, 100 po godinama (primer), meni prodje godina, padne cena, dodje 400 eur, ja prijavim, onda mi je treca godina opet 400? To je ok, jer bi sredjivanje limarije kapiram sigurno bilo vishe od 100 eur.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, ako je 500, 400, 300, 200, 100 po godinama (primer), meni prodje godina, padne cena, dodje 400 eur, ja prijavim, onda mi je treca godina opet 400? To je ok, jer bi sredjivanje limarije kapiram sigurno bilo vishe od 100 eur.

Samo za prve dve godine ti se smanjuje kasko, znaci 15% + 15% ti je max.

I ne vraca ti se na nivo iz prethodne god vec na pocetnu cifru, odnosno 500 evra u tvom slucaju. Mada je tebi za Hondu barem 700, ako se ne varam?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Kasko? Ja koliko znam nije, mada sad si me malo iznenadio sad sa tom cifrom ... baš ću da proverim kad dođem kući, ali sam prilično siguran da rata nije preko 50 evra mesečno, znači maks je 600 eur, mada je moguće da je i manje.

Link to comment
Share on other sites

auf insignia opc, njam!

sta ce njemu awd uopste? ne razumem generalno zasto se u poslednje vreme insistira na stavljanju awd na svaka kola?

tek sam juche uzivo video na ulici x6, majko mila koliko ono izgleda dobro u pokretu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

insigniji opc bi trebao awd jer je previše jaka za prednju vuču. kažu da prednji točkovi mogu na put da prenesu do 250 ks, preko toga se samo pali elektronika i/ili cepaju gume.

Link to comment
Share on other sites

Da, ima AWD i pride jos hiljadu kuraca kao standard, tipa limited slip diff pozadi, FlexRide podesavajuce ogibljenje, novo oslanjanje napred (HiPerfStrut) itd.

Inace, moracu da se informisem zasto prednja vuca ne moze da bude toliko efikasna koliko zadnja...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

pa novi ford focus rs ima 300ks na prednjoj vuci,pa su opet resili nekim njihovim lsd-ijem... a generalno,najlakse se snaga prenese na prednje tockove i sam auto je laksi pa su zato i stavili pretpostavljam. opet,ima i mazda 3 mps sa 260 ks,pa joj nista ne fali,pa dodge caliber srt sa 280 isto na prednjoj vuci.

a mana kod prednje vuce jeste bas zbog toga sto je sve na pogonskim tockovima. znaci motor,tolika snaga,sve to treba preneti na prednje tockove i zbog je auto tezi u prednjem delu. dok je masa kod zadnje vuce u vecini slucajeva raspodoljena idealno 50:50. naravno,ima jos mnogo faktora ali to bi bilo to u prinicpu. dovoljno je da pogledamo trkacka kola,tipa fia gt,svi su na zadnjoj vuci (skoro) jer da su na prednjoj,svi bi klizali preko nosa u krivini :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

ne seri da ima fia gt auto koji nije rwd (ne pratim)?

ne znam u kom smislu kažeš "efikasna", dovla. ako se radi o prianjanju za asfalt, idealno je da jedan par točkova bude zadužen za skretanje a drugi za pogon, a ne da prednji točkovi rade i jedno i drugo. ako misliš na ekonomičnost, onda je prednja vuča bolja jer čini auto lakšim, a lakši auto troši manje goriva (zadnja vuča donekle nadomešćuje time što se ravnomernije troše gume, al to su već finese).

a što se tiče insignije opc, deluje kao da bi mogla da bude sjajan auto. jedino mi nisu jasni ovi usisnici za vazduh ispod farova.

Link to comment
Share on other sites

meni se uopste ne svidja...valjda zbog ove uzasne bele boje. Deluje kao kola stvorena za rachunovodju koji ima man-crush na Vin Dizela. ili za nekog ordinarnog srpskog Shabana

meni se ovako nesto vishe svidja

big_Nissan370ZRoadster_04.jpg

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne seri da ima fia gt auto koji nije rwd (ne pratim)?

pa ne pratim ni ja nesto ozbiljno,ali npr galardo je awd,a skoro sam video da je usao i audi r8,koji je opet awd. ali to je neki njihov awd sistem,koji kao vise snage prenosi na zadnje tockove,tako da pitaj boga sta je to zapravo i kako se definise :) ali nije klasicno kao npr korveta...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

@ivan: pa mislio sam na taj veliki raspon snage koji pogon moze da podnese, u zavisnosti od toga na kojoj je osovini... ono, zasto je za prednju 250 KS a za zadnju 700 KS limit :) znam to za potrosnju i sve, to mi je jasno

@igi: isproziva ti insigniju i okaci sliku kabriolet-dvoseda :))) pa koliki kompleksas moras biti da vozis ono?? :) sa druge strane, 370z coupe je okay.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

pa nije to limit u smislu da ne moze vise da izdrzi.. vise je limit u tome da li ima poente stavljati vise od 250ks na prednju vucu. ima gomila klipova na youtube-u sa 500ks npr na civicu,ali to je sve bespotrebno izivljavanje i taj auto moze samo na pravcu koliko toliko da ima funkciju neku. isto tako ima onaj porsche od 9ff-a sa preko 1000ks na zadnjoj vuci,ali opet on sluzi vise za ubrzanja i to,nego da ga cepas kroz krivine.

tako da pravog limita zapravo i nema...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

pa ne pratim ni ja nesto ozbiljno,ali npr galardo je awd,a skoro sam video da je usao i audi r8,koji je opet awd. ali to je neki njihov awd sistem,koji kao vise snage prenosi na zadnje tockove,tako da pitaj boga sta je to zapravo i kako se definise :) ali nije klasicno kao npr korveta...

sećam se da su murcielago prepravljali na rwd za gt, pa sam kontao da isto rade i sa gallardom.

aha, evo sad vidim, audi r8 gt3 je konvertovan u rwd. mrzi me da tražim za galjardo, al verovatno je isti slučaj. svakako svi kažu da je na suvom asfaltu rwd brži nego awd.

@ivan: pa mislio sam na taj veliki raspon snage koji pogon moze da podnese, u zavisnosti od toga na kojoj je osovini... ono, zasto je za prednju 250 KS a za zadnju 700 KS limit :) znam to za potrosnju i sve, to mi je jasno

pa mislim da podjednako mogu prednje gume da iskoriste 300 ks koliko zadnje mogu 500, i da je sve preko toga upotrebljivo samo na pravcu, što kaže mitch. mada, pozadi mogu da stave veliki spojler i šire točkove, to sigurno utiče.

Link to comment
Share on other sites

@igi: isproziva ti insigniju i okaci sliku kabriolet-dvoseda :))) pa koliki kompleksas moras biti da vozis ono?? :) sa druge strane, 370z coupe je okay.

zasto je voziti kabriolet, i to ne sa uzasno fensi i uvek ruznim metalnim krovom nego klasichnim platnenim, iskompleksirano? 300 ks, zvuk motora, vetar u kosi, pa kao u bolidu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...