Jump to content

Recommended Posts

Bogami, nisi ti džabe akademski građanin.

To nisu faksevi za one ljude koji kažu da "vole kompjutere". A pošto mali_buda je u fazonu volim/ne volim čisto da mu skrenem pažnju i na to. A i zar ti nisi vudu_ to (ETF) završio?

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rekao bih da je 50-50 odnos menadzerstva/informatike na FONu, s tim sto ce tih 50% menadzmenta dusu isisati onome ko nije spreman to da uci. Kao meni npr. S druge strane ima stvarno odlicnih IT predmeta i odlicnih profesora (Vladan Devedzic), tako da ako se interesujes za to, dobices ok osnovu za dalji rad.

Link to comment
Share on other sites

al to su generalno takvi faksevi...na pravnom neces videti ni parnicu ni menicu i kuvaces kafe sto godina kao pripravnik, pa ces i onda suckovati u praksi. sa druge strane, na privatnom pravnom ces ceo dan gledati parnice, igrati se advokata, ici na praksu, al zato neces znati ni ko je kornelije tacit, a kamoli neke teorijsko-filozofske osnove nauke kojom se bavis. tako da ono, sve je na ljudima:)

ipak prednost dajem drzavnom faksu (ako je priroda faksa kenjatorska) jer smatram da je dosta lakse nadograditi teoriju praksom (a i smatram da su obrazovanje, kulturni razvoj i intelektualnost bitni) nego obrnuto. u stvari, obrnuto niko nece ni da radi i onda imamo batice fakultetlije, nista gore:)

ja sam se odlucio za nesto duzu varijantu - prvo sam ispeko zanat, pa onda otiso da fakultetlijam za papiric. al shvatam da vecina nema toliki prostor (hell, nemam ni ja, isforsiro sam ga ne znam ni ja kako), ali to opet moze da se postigne i istovremeno ako nisi normalan (to je ona fora, ujutru idem na faks, uvece peglam ono sto bi trebalo da me uci faks u struci al me ne uci, a nocu radim ko cuvar). al onda se pojavis i kazes 'ja ne samo sto imam diplomu nego i znam da radim svoj poso' i zajebes i one s faksom i one bez :tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nažalost ne.

Drugo, FON nije hardkor kompjuteraški faks, FON je menadžerski faks koji ima smer koji se u određenoj meri bavi informacionim tehnologijama, i mogu da ga završe i ljudi koji "vole kompjutere".

"Hardkor" se individualno shvata. Nekom je ta matematika hardkor, nekom nije. Neko ima afiniteta ka matematici pa mu je opušteno da se sa tim jebe, neko nema pa kad sedne za sto, raspadne se i psuje ceo obrazovni sistem zbog nje.

Samo kažem da ne treba ni da pomišlja da se cima sa ETF-om, FON-om itd. ako ne gotivi matematiku.

Ja bih doneo zakon da se upisuje faks sa 21. jer većina "klinaca" u 18. nema blage veze šta će da upiše.

@Ivan_:

Šta sam uradio loše? Diskutujem barem na temu, za razliku od nekih...

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Ne razumeš suštinu hardkor kompjuteraštva. Na ETF-u se radi od nule, od flip-flop kola, bazične logike u kolima digitalne elektronike, arhitekture procesora od pre 30 godina, programiranja u asembleru itd pa sve do softverskog inženjerstva i razvoja modernih informacionih sistema. To se na FON-u ne radi u takvom obliku i meri jer FON ne školuje takav kadar nego školuje menadžere. Znači inženjer elektrotehnike i računarstva vs inženjer organizacionih nauka, to su različite stvari. I to nema veze sa težinom matematike na ovom ili onom faksu.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Pa gde sam ja rekao da su inženjer elektrotehnike i računarstva vs inženjer organizacionih nauka - jednaka stvar? Kažem samo ako dečko ne gotivi matematiku ne treba mu ni FON, ni ETF jer je tamo matematika u ovom ili onom obliku prisutna. Razumem šta ti pričaš, ja se izvinjavam ako sam insinuirao da je neka od "tih matematika" više ili manje hardkor, ali hteo sam samo da kažem (još jednom) ako ne voliš matematiku - ne zalazi u nju. To je to.

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

I onda kad odes u penziju nadoknadjujes sve sto si propustio u mladosti? :D

pa da, karas picke od dvaes i vozis ferari:)

mada sam vidjao ljude koji su prosto nenormalni sto se tice energije i volje...radi u kaficu, ide na faks, pritom vjezba zanat kod jedinog pr0 lika (kog placa parama od kafica) i pritom bleji i zajebava se ko i svi ostali. i to sve sada kad se vise ne bavi skokovima u vodu, a ranije je i to bilo u racunici sa sve nekim medaljama i kurcima:) konkretno pricam o jednoj ribi s faksa lol:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

a sta ce da rade do 21.?

opet u vojsku na 3 godine kao pre 100 godina :D

E sad, koliko ja znam, u Novom Sadu nemaš državni faks na kom postoji neka žurnalistika ili mediji uopšte, (ispravite me ako grešim) tako da ćeš to teško tu upisati i upasti negde u budžet. To su mahom privatni faksevi. Moj predlog kao alternativa je da upišeš pravni u Novom Sadu ako ne gotiviš matematiku, hoćeš u budžet i gimnazijalac si. Sa takvim faksom možeš u novinare i medije opušteno.

inace u NS-u zurnalistika je na filozofskom fakultetu primaju ili 30 ili 60 studenata pola na budzet pola na samofinansiranje ako se dobro secam polaze se srpski jezik test iz opste kulture i valjda josh nesto a mozda i ne :D i odmah cu ti reci smejurija od fakulteta :D

lA DPS FAMILY

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...