Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ne znam za ovu prichu ali znam dve devojke na japanshtini (dva odvojena sluchaja skroz) koje kazhu da je teshko ali ne pominju to izhivljavanje. Sto je sa druge strane interesantno, obe su u fazonu da posle cetiri godine faksa mogu da sastave par rechenica i eventualno ne bi u japanu umrle od gladi ili tako nesto ;) No da je "izazovan" jezik, jeste.

Na kraju krajeva, profani preziru srbe ... mis'im, ne verujem da ih je neko puskom naterao da predaju u srbiji, mogu lako da odju u madjarsku npr.

zapravo preziru nashu ne tako dobru naviku da malo radimo, a to mu dodje kao da preziru srbe [:D]

e da i ta pricha stoji da sa zavrsene 4 godine znash eventualno da kazesh "dajte mi noshu"

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dylan dog: lepo je to shto ti radish, shto si se snashao i sve to..poenta je bila u tome da tebi za ispit na singidunumu treba max 10 strana sa banalnim pitanjima, dok na ekonomskom fakultetu imash jebeni ispit od 800 strana.

Edited by rockdudbg

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

E ja sam video knjige kod onog ludog grka u na Ekonomskoj ovde u NS. Ono je jebena bolest, 30% reci ne razumes jer su grcke/latinske/francuske i preopsirno je i preogromno i gomila ljudi koje znam su ucili to 24/7 nedeljama da bi polozili makro i mikro ekonomiju. :D

Ekonomija u NS je teska.

Ali moj predlog svima je da se ne bavite tehnickim naukama ili jos bolje da ne studirate. Vise leba za mene i vudua :D

Link to comment
Share on other sites

Dylan dog: lepo je to shto ti radish, shto si se snashao i sve to..poenta je bila u tome da tebi za ispit na singidunumu treba max 10 strana sa banalnim pitanjima, dok na ekonomskom fakultetu imash jebeni ispit od 800 strana.

malo si preuvelicao al dobro, dopustena je takva vrsta slobode i necu da komentarisem to.

in other news

cekaj, upravo si rekao da su ljudi koji studiraju ekonomski budale zar ne?

barem ja to tako vidim, zasto bi ja ucio ispite od 800 strana kad iste efekte, ako ne i bolje mogu da imam uceci ispite od 10 strana, kako si to lepo rekao? :)

banalno poredjenje: zasto bi ja kopao rupu noktima, kad mogu da uzmem bager? u oba slucaja je rupa iskopana zar ne?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

znachi, oni koji su na samofinansiranju ekonomije su budale kad za te pare mogu da idu na singi?

ne mogu da pricham o tome kako se posle faxa dobija posao i kako stoji sva ta pricha sa "ko ce da te zaposlo ako si zavrshio xyz fax",poenta je bila da je dread valjda napisao da su megatrend/singi u istom nivou sa ekonomijom shto se tiche tezine zavrshavanja faxa.

O tome da li cesh ti lakshe dobiti posao i bolje ziveti od onoga ko zavrshi ekonomiju na drzavnom necu da polemishem:)

Edited by rockdudbg

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Japanski ti je ko srpski ako se nisi rodio tamo ne mozes ga nauciti kako valja nikako :)

nije bash tako, ja znam japanca koji je rekao da je srpski najtezi

u stvari ja bi rekla ako znash srpski, mozesh svaki jezik da nauchish :D ne znam za fax ali ja koja sam gledala anime ispostavlja se da znam vishe japanskog nego te vashe drugarice

ono shto je zajebano>

- pismo naravno, tachnije kanji, dok hiragana i katakana imaju chini mi se oko 47 simbola onih jednostavnijih (a sve se chita 'po vuku') tj jedan simbol se uvek isto chita bez obzira na polozaj u rechi/rechenici tako da i nije tolika frka

-kao shto mi imamo padeze tako oni imaju neke rechce u odnosu na kontext rechenice (npr. no, ga, wa...)

- brojevi - e ovo je bash zajebano, ne kazesh isto 5 chasha, 5 ljudi, 5 dana itd. vec morash da uchish da brojish svaki pojam posebno

- nachin obracanja, imash oko 10-ak nachina da kazesh 'ja' ili 'ti' i morash da nauchish da upotrebish pravu rech u zavisnosti s kim prichash

- postoje rechi koje koristi iskljuchivo jedan pol

ono shto je lako>

- rechi im se prilichno lako pamte

- mnoge rechi su usvojili iz engleskog

- nemaju glasove koje je teshko izgovoriti

oO

 

Link to comment
Share on other sites

E ja sam video knjige kod onog ludog grka u na Ekonomskoj ovde u NS. Ono je jebena bolest, 30% reci ne razumes jer su grcke/latinske/francuske i preopsirno je i preogromno i gomila ljudi koje znam su ucili to 24/7 nedeljama da bi polozili makro i mikro ekonomiju. :D

Ekonomija u NS je teska.

Ali moj predlog svima je da se ne bavite tehnickim naukama ili jos bolje da ne studirate. Vise leba za mene i vudua :D

ekonomski u beogradu ne moze da se poredi ni sa jednim drugim ekonomskim u srbiji... kolko ja znam, evo cak je i prijemni mnogo mnogo laksi. svuda se polazu po 2 izborna predmeta a u bgu 3 obavezna i jedan izborni...

Link to comment
Share on other sites

@dz

presudno u tvom ucenju japanskog je prvenstveno to sto si skapirala njihovo specificno izrazavanje misljenja kroz jezik i kako sve funkcionise.Japanski se jednostavno ne moze porediti sa srpskim,po sistemu "ta rec znaci bas to" :) Neki ljudi to tako porede i nije ni cudo sto ne odmaknu preterano daleko.

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam upisao fax i trenutno pusim kurac za 400e, svaki posao do sada sam nasao preko veze.Svaki oglas za koji imam radno iskustvo (3 godine) ima kao uslov visoko obrazovanje.Djak generacije, vukovac, (hvalim se, ruzno je, znam, iznerviran sam.) to nista ne vredi bez faxa.Snalazljiv ili ne, UPISI FAX, upisi privatni, upisi drzavni, imaj skolu jer ne mozes sada da shvatis KOLIKO veliku ti prednost daje.Ili nemoj, radices gde ja radim sad, nadaces se da cu ti ostaviti dobar baksis kad dodjem, da imas za benzin za ortakovo auto da odes po devojcicu veceras.

Link to comment
Share on other sites

aj ovako,meni treba mala pomoc...

dakle,ja cu konkurisati na FDU, filmska i televizijska produkcija...primaju 10 ljudi,i ja se iskreno nadam da cu uci u tih 10...

e sad,meni treba neki "plan B",a nemam pojma sta bi to moglo da bude,pa ako neko moze da da neki savet...

ono sto trazim je da nije prirodan fucks,prijemni koji se lako sprema,i nebitno sta je u pitanju,samo da prezivim do sledece godine kada bih opet probao FDU...

neko nesto?

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih cinjenica koje se skupe godinama iskustva:

1. Jedino sta moze sa sigurnoscu da se kaze je da je bolje imati diplomu nego je nemati.

2. Sa kog je faxa diploma vazno je samo u specijalnim slucajevima (kao sto je na primer medicina, pa ako covek hoce da se bavi istom).

3. Sto pre zavrsiti fax je imperativ.

3a. Pod 3. vazi i za slucajeve da vam se fax ne dopada.

3b. U 100% slucajeva covek koji odmah posle srednje skole upise fax nema pojma sta mu taj fax donosi kad ga zavrsi.

4. Kljuc uspeha zavrsavanja fakulteta ne zavisi od fakulteta.

Dakle, tacka 3 je najvaznija. Pitanje: Koji fakultet? nije relevantno sustinski.

Moj predlog svima koji ne znaju sta bi upisali su dve stvari: fakultet koji procenjuju da bi najlakse i najbrze zavrsili (jedina dva kriterijuma, ljubav ne igra nikakvu ulogu) ili neki jezik (talenat ne igra nikakvu ulogu).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za moj fax i moju katedru: filoloski fakultet- bibliotekarstvo i informatika, profesori su ekstra, sve je po bolonji, a i nije TOLIKO tesko, naravno ima par ispita koji su teski ali vecina se daje prilicno lako.. A sto je najbitnije lako se upisuje...

ispiti su za 1. godinu:

matematika za bibliotekare (zvuci smesno ali nije toliko naivno, uglavnom se daje preko kolokvijuma pa ti mnogo olaksa)

organizacija biblioteka I

istorija knjige i biblioteka I

srpski jezik (najvise smara, ponavljas sve iz srednje skole)

engleski jezik (d'oh)

informaticka pismenost (prilicno smesna - i sve se daje preko kolokvijuma (tj. 60% - a to ti je vec 6ica pre nego sto dodjes na sam ispit))

uvod u arhivistiku (profesor je kralj)

organizacija biblioteka II

istorija knjige i biblioteka II

uvod u teoriju knjizevnosti (jako interesantan predmet i lako se nalaze sva ispitna pitanja i lepo su objasnjena)

kasnije se dobijaju ispiti tipa internet i web tehnologije, informatika I, II, III, IV itd itd, u svakom slucaju jako dobra katedra, a sto je najbitnije lako se zavrsava i daje ti sirok spektar znanja (istorija, bibliotekarstvo, informatika, programiranje(d'oh - bitno da ti pise u diplomi da si zavrsio informatiku, a lako ces ti nauciti programski jezik)), engleski kad zavrsis mozes da predajes u srednjim skolama (ako upises B2 kurs koji ja trenutno zavrsavam bukvalno bez pipanja knjige)

Kasnije dobijas Arhivistiku kao pravi predmet(ne samo uvod), ako zavrsis to bices jedan od redjih u srbiji koji nemaju preko 50 godina, a skolovani su kao arhivisti.. Dakle posao ti je prakticno zagarantovan, NEGDE, a to moze biti na raznim mestima..

Kod nas fakulteti, u vecini slucajeva, ne sluze da te nauce necemu (tuzna istina) vec da imas diplomu da bi se zaposlio kasnije, a sto vise oblasti tvoja diploma pokriva to ces se lakse zaposliti..

edit: inace za prijemni ti treba srpski jezik i izborni jezik (kapiram engleski) gde srpski nosi 20 a engleski 40 + 40 bodova iz skole, sve sto ti je na prijemnom je iz srednje skole, naravno, a u skriptarnici mozes kupiti informator gde ti je sve detaljno objasnjeno

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih cinjenica koje se skupe godinama iskustva:

1. Jedino sta moze sa sigurnoscu da se kaze je da je bolje imati diplomu nego je nemati.

2. Sa kog je faxa diploma vazno je samo u specijalnim slucajevima (kao sto je na primer medicina, pa ako covek hoce da se bavi istom).

3. Sto pre zavrsiti fax je imperativ.

3a. Pod 3. vazi i za slucajeve da vam se fax ne dopada.

3b. U 100% slucajeva covek koji odmah posle srednje skole upise fax nema pojma sta mu taj fax donosi kad ga zavrsi.

4. Kljuc uspeha zavrsavanja fakulteta ne zavisi od fakulteta.

Dakle, tacka 3 je najvaznija. Pitanje: Koji fakultet? nije relevantno sustinski.

Moj predlog svima koji ne znaju sta bi upisali su dve stvari: fakultet koji procenjuju da bi najlakse i najbrze zavrsili (jedina dva kriterijuma, ljubav ne igra nikakvu ulogu) ili neki jezik (talenat ne igra nikakvu ulogu).

1 - zavisi.

2 - totalno false

3 - true

3a - depends

3b - true

4 - false

Mojih 5 centi : faks NE, raditi i graditi karijeru nakon srednje. U trenutku kada nedostatak faksa pocne da smeta, zavrsiti neki od laksih fakseva ubrzano. Tako da u ~ 30oj imas i jaku karijeru i eto faks, koji nema veze sa zivotom.

tako da u tom trenutku imas faks, znanje, strucnost.

Ovako imas glup faks i 27 godina i nemas veze sa zivotom.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jesam, nismo se razumeli samo oko vremena izvrsenja tacke 2.

@voodoo...tu bas gresis, ranije ces zavrsiti robovanje. \taj stav robovanje je isto tako los.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ja sam se primio na sajlentketov post [:D]

ehm, zavrsavam III razred tehnicke skole u vranju (smer: masinski tehnicar za kompjutersko konstruisanje)

elem, najbolje mi ide engleski, programiranje i modeliranje (3d) a ostalo FAK IT :D

nisam ucenik za primer, imam prosek oko 3.5 - 4 pa me zanima sta da upisem?

hteo bih neki faks koji pokriva jedan ili vise predmeta u kojima sam pr0 [8D]

razmisljao sam da upisem neki racunarski .. ali jedino mi FON pada na pamet

i da ... nemam para za usrani privatni faks nego hocu kao bata (koji studira prava :)) da idem na drzavni

gogo help :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...