Jump to content

Nike reklama


Recommended Posts

drede, degen si

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Veličina ove reklame je što ne izaziva facepalm kao 99.9% drugih reklama, meni dovoljno.

Dobro ako racionalishesh tako, to stoji...da jeste jedna od normalnijih to se slazhem, pogotovu u poredjenju sa srednjevekovnim fudbalskim i generalno reklamama za pivo i banke [:D] ali ispade ko da je najbolja reklama ikad (kolko sam zapravo chuo bukvalno tu rechenicu u zadnjih nedelju dana)

I dobro, sisa je FTW :D

Meni jedino to skache po ganglijama. Mislim ovde ljudi josh kolko tolko normalno reaguju...da ti ne pricham kolko sam se hvalospeva naslushao van RURa...

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Shto?

Zato shto ne uvidjam velichinu ove reklame?

Ili zato shto kenjam ovde?

ako sam ne znash, ne vredi ja da ti kazem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

^Cloverfield ?

Pa priblizno slichno,ali to nije perspektiva iz prvog lica :D

Mogao bi neki ratni da se uradi u prespektivi prvog lica :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

na tvoju da omalovazavas neshto o chemu pojma nemash, reklamu je rezirao Gaj Richi, ne znam choveka irl/na netu koji je dao pozitivan komentar vezano za to dal prati fudbal ili ne, i onda se ti nadjes pametan ovde da kazes da je sranje, i josh boldovano sa fontom 125124 i slicno..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

na tvoju da omalovazavas neshto o chemu pojma nemash, reklamu je rezirao Gaj Richi, ne znam choveka irl/na netu koji je dao pozitivan komentar vezano za to dal prati fudbal ili ne, i onda se ti nadjes pametan ovde da kazes da je sranje, i josh boldovano sa fontom 125124 i slicno..

Ah to

/predpostavljam da si teo retji koji nije dao pozitivan komentar na reklamu...

Elem - ni ja nemam negativn komentar na reklamu, samo imam negativan komentar na spam i na to shto se SUVISHE veliche reklama, nije govno, al nije ni 9to svetsko chudo ko shto neki ljudi prave od te reklame...ako ti nedelju dana svaki dan po minimum 5oro ljudi dobuje kako je reklama MEGA IMBA NAJVETJE CHUDO IKAD i ako se spominje na skoro svakom mestu...ne bi li ti se popela na kurac?

Kolko se setjam ni u jednom trenutku nisam rekao da je reklama sranje, vetj da je ok...ali nije neshto shto zasluzhuje da se pricha o tome ko da je novo kvantno otkrovenje astronomske fizike shto tje nam omogutjiti da idemo na mars i zhivimo tamo, kao shto nije ni djokovitj ni marija sherifovitj.

Samo sam bolodovao da se iserem na reklamu jer me njen sindorm nervira i kenjao po ljudima koji je smatraju otkrovenjem 21og veka - u shta ne spadaju ljudi koji su kratko i koncizno rekli "reklama je super" ili "reklama je odlichna" ali spadaju ljudi koji me saletju proteklih nedelju dana i pishe omanje romane o reklami.

Omashi si poentu mog posta [:D]

A i davno je apsolvirano da je omalovazhavam sve ljude i pogotovu stolare [:D] Ali gaj richi svakako nije jedan od njih...

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

"Znachi reklama ko reklama je goli kurac, predpostavljam da iz cele reklame treba da se nasluti da svi igrachi u dotichnoj furaju Nike ili shta Nike je napravio fudbal? A ne Nike se samo izdrkava? "

reklama je izmedju svega ostalog za novi model kopacki, kao uopste za nike brand ofc.... sve u svemu los hate :)

ovo je valjda van persie ili sam mutav?

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

"Znachi reklama ko reklama je goli kurac, predpostavljam da iz cele reklame treba da se nasluti da svi igrachi u dotichnoj furaju Nike ili shta Nike je napravio fudbal? A ne Nike se samo izdrkava? "

reklama je izmedju svega ostalog za novi model kopacki, kao uopste za nike brand ofc.... sve u svemu los hate :)

ovo je valjda van persie ili sam mutav?

Pa reklama kao >reklama< je goli kurac, a ne video materijal...mislim bash i nema focus na sam objekat reklame shto bi reklam uglavnom trebala da radi - da reklamira odredjen proizvod...ovo je vishe reklama za sam fudbal, bolje bi lezhalo kao reklama nekog prvenstva, zar ne?

Da nema Nike na pochetku i kraju jer bi znao da se reklama uopshte radi o Nike-u? Uopshte nije iznet njihov produkt u prvi plan...ko shto rekoh bolje da je klip na YouTube-u ili reklama za neko prvenstvo minimum - iz te perspektive je zasran krajnji cilj, ali opet dolazish do toga da je izazvala reakciju da su svi u fazonu "kako je >Nike< kraljevsku reklamu napravio" iako se jako malo tu spominje Nike...tako iz te perspektive su uspeli - al to je bukvalno Halo Reklama - ko Veyron, chisto da se vidi kolko smo mi jaki - to ti je ono "a ne nike sa smo izdrkava?" i u sushtini ovo sve ti je podrobnije objashnjenje te rechenice :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Da nema Nike na pochetku i kraju jer bi znao da se reklama uopshte radi o Nike-u? Uopshte nije iznet njihov produkt u prvi plan...ko shto rekoh bolje da je klip na YouTube-u ili reklama za neko prvenstvo minimum - iz te perspektive je zasran krajnji cilj, ali opet dolazish do toga da je izazvala reakciju da su svi u fazonu "kako je >Nike< kraljevsku reklamu napravio" iako se jako malo tu spominje Nike...tako iz te perspektive su uspeli - al to je bukvalno Halo Reklama - ko Veyron, chisto da se vidi kolko smo mi jaki - to ti je ono "a ne nike sa smo izdrkava?" i u sushtini ovo sve ti je podrobnije objashnjenje te rechenice :)

Ovde se slazem,vishe je raklama za fudbal sam po sebi,dakle lepshe bi legla kao reklama za LS,Englesko Prvensto/Svetsko prventsvo...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa dobro dovoljno je to sto mi ovde sad diskutujemo o ovoj reklami da znaci da je uspela u svom cilju dopiranja do ciljne publike.

kapiram ja sta hoces da kazes... ali vodeca firma u odredjenom sektoru poput Nike moze sebi da dozvoli reklamu ovakvog tipa. Naravno nije joj cilj da probije brand na trziste vec da odrzi vec postignutu reputaciju. U reklami su prikazali gomilu svetskih igraca koji koriste nike, prikazali su nove svoj produkt, napravili reklamu kakvu niko nije napravio od suparnickih firmi itd.

"Da nema Nike na pochetku i kraju jer bi znao da se reklama uopshte radi o Nike-u?" a o cemu bi se radila :), mislim reklama ne ukazuje ni na sta drugo osim na nike brand... pa kapiram da samo uber retard ne moze da skapira...

stalno se svi zale "kako su glupe reklame" .... "ah da moraju glupim amerima da objasne sve zato sto su glupi pa ne mogu da skapiraju... "itd itd a sad ovde ista prica :)

jbt kapiram efekti proslog dana su jos u meni pa sam se neocekivano raspisao ovoliko :)

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Dread mislim da su ovakve reklame za tebe:

http://www.youtube.com/watch?v=8V71nnjl9jQ

Fokus na sam objekat reklame, can't get any better than that

Retrospektivno gledajutji - u to vreme ta reklama je bila imba, iako je sad sushtinski krsh. Izbacuje poentu reklame, ima mega zaraznu melodiju da ti ostane u mozgu i govori ti sve shto treba (tj istiche kvalitete produkta) i lako mozhe da se zanemari ono "where did the yellow go" zbog melodije - josh ako uzmemo da je verovatno za Americhko trzhishte - reklame je pun pogodak. Dodushe ne neshto shto bi gledao par put iznova kao:

Za mene su vishe reklame tipa:

http://www.youtube.com/watch?v=iTS_bQRWds4

Apsolutno sve ime, generacijske prelaze, pozitvno, negativno, emotivno, duhovito na fin nachin, muzika prejaki power trip, focus, poruku, apstrakciju, konciznost, radjanje, tok, smisao, tugu, porodicu, moral, nemoral, poshtovanje, radost, shok, tipichnost svakodnevnog zhivota...ma sve...jedino je ne praktichno shto je dugachka - al opet ni ova najkova nije bash kratak xD

Ili recimo - adekvatne duzhine (te samim tim i pro):

http://www.youtube.com/watch?v=TrB3lQqANy0

I naravno ona matora Beotelova ja mislim ili Telekomva ili mozhda vetj Mobtelova na fazon neshto sa planetom zemljom i komunikacijom u celom svetu i kao prati se signal po celoj planet kako putuje i valjda ima neka riba sa headsetom...nemogu sad da je nadjem jer se nesetjam chijaje, ima vetj par godina od nje.

@eyel: pa kazhem reklam je uspela, kao i Veyron - Halo Commercial je uvek najdelotvorniji al netreba da budesh mozak za tako neshto - i kao shto rekoh, uspelo im je - o reklami se navaliko diskutuje (na RUR shta vishe ponajmanje kao shto rekoh) al ne bi se slozhio oko ovoga o chemu bi mogla da bude - da nema tog Nikea na pochetku i kraju, ko shto rekoh mislio bi da je reklama za neko Fudbalsko Prvenstvo i da jeste reklama bi imala sasvim nov smisao i ne bi bila halo reklama i bila bi pun pogodak kao >reklama<.

Zapravo najvetji pogodak bi po meni bila da je reklama za novi tip prenosa - gde ti tako gledash tekmu preko vizora, u to se i uklapa Take It To The Next Level - oseti tekmu iz perspektive igracha...a ne kao Nike da mi je u fazonu nosi nike i oseti se ko igrach na tekmi...shto se nadam da im nije idejna koncepcija jer su mentoli...iskreno se nadam da im je Halo Commercial idejna koncepcija.

Sve u svemu iz velikog pakovanja u skratjeno:

Reklama je gotivna, Nije 9o svetskog chudo i smaraju ljudi kolko su se popalili na reklamu kao da jeste (ne kazhem na ikog ovde konkretno), i jedini je promashaj shto je Nikova i po meni krucijalan - kolko dva reda gore sam napisao shta bi joj bolje lezhalo.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Pa reklama kao >reklama< je goli kurac, a ne video materijal...mislim bash i nema focus na sam objekat reklame shto bi reklam uglavnom trebala da radi - da reklamira odredjen proizvod...ovo je vishe reklama za sam fudbal, bolje bi lezhalo kao reklama nekog prvenstva, zar ne?

Da nema Nike na pochetku i kraju jer bi znao da se reklama uopshte radi o Nike-u? Uopshte nije iznet njihov produkt u prvi plan...ko shto rekoh bolje da je klip na YouTube-u ili reklama za neko prvenstvo minimum - iz te perspektive je zasran krajnji cilj, ali opet dolazish do toga da je izazvala reakciju da su svi u fazonu "kako je >Nike< kraljevsku reklamu napravio" iako se jako malo tu spominje Nike...tako iz te perspektive su uspeli - al to je bukvalno Halo Reklama - ko Veyron, chisto da se vidi kolko smo mi jaki - to ti je ono "a ne nike sa smo izdrkava?" i u sushtini ovo sve ti je podrobnije objashnjenje te rechenice :)

Ti si bese neki menadzer PR kurac palac? A ne vidis "reklamu" ovde? Odakle da krenem...

1. Ova reklama nema "odredjen prozivod" koji ce da reklamira, nego je jedaon od ciljeva ove reklame da privuce nove klince nike brendu (mrzim rec brand ali kontam da je tebi cool), da ih od malena "navuku" da kupuju sve nike proizvode u njihovoj buducoj (fudbalskoj) karijeri, sto je postignuto tim "wow" efektom. Pa eto i sam kazes da su se mnogi likovi nalozili i da te smaraju sa ovom reklamom, a predpostavljam da nisu bas klinci u pitanju, e sad mozes samo da zamislis kako su se tek klinci nalozili? :)

2. Prvo kazes "predpostavljam da iz cele reklame treba da se nasluti da svi igrachi u dotichnoj furaju Nike ili shta Nike je napravio fudbal?" -da, svi igraci i klubovi/reprezentacije koji se pojavljuju u reklami imaju nike spozorstvo.

A zatim ide "Da nema Nike na pochetku i kraju jer bi znao da se reklama uopshte radi o Nike-u?" (kaze se "jel" btw) sto je u totalnoj suprotnosti sa prvom citiranom recenicom.

Da se razumemo, ne mislim da je ova reklama vekovima iznad ostalih ili tako nesto, ali ako si ti neki PR a ne vidis vrednost ove reklame, preporucujem ti da batalis to i da pozoves onog stolara da te primi za shegrta :)

Link to comment
Share on other sites

Ti si bese neki menadzer PR kurac palac? A ne vidis "reklamu" ovde? Odakle da krenem...

1. Ova reklama nema "odredjen prozivod" koji ce da reklamira, nego je jedaon od ciljeva ove reklame da privuce nove klince nike brendu (mrzim rec brand ali kontam da je tebi cool), da ih od malena "navuku" da kupuju sve nike proizvode u njihovoj buducoj (fudbalskoj) karijeri, sto je postignuto tim "wow" efektom. Pa eto i sam kazes da su se mnogi likovi nalozili i da te smaraju sa ovom reklamom, a predpostavljam da nisu bas klinci u pitanju, e sad mozes samo da zamislis kako su se tek klinci nalozili? :)

2. Prvo kazes "predpostavljam da iz cele reklame treba da se nasluti da svi igrachi u dotichnoj furaju Nike ili shta Nike je napravio fudbal?" -da, svi igraci i klubovi/reprezentacije koji se pojavljuju u reklami imaju nike spozorstvo.

A zatim ide "Da nema Nike na pochetku i kraju jer bi znao da se reklama uopshte radi o Nike-u?" (kaze se "jel" btw) sto je u totalnoj suprotnosti sa prvom citiranom recenicom.

Da se razumemo, ne mislim da je ova reklama vekovima iznad ostalih ili tako nesto, ali ako si ti neki PR a ne vidis vrednost ove reklame, preporucujem ti da batalis to i da pozoves onog stolara da te primi za shegrta :)

Cenim da sam spomenuo da je reklama kao Halo reklam uspela. I da je postigla super uspeh...i to vishe puta? :) ipak nisam PR i MM manager za dzabe

Al to je nishta manje ne chini shupljom i praznom najobichnijom Halo Commerical...ta reklama nema smisao za Nike - za neko prvenstvo bi imala te i ne bi bila Halo Commercial.

Shta vishe bash zbog toga shto se i bavim time me i mrachi ta reklama, da je ne posmatram iz te perspektive nego kao obichni krajnji korisnik ama ni jednu jedinu zamerku ne bi imao - ona me jedino nervira sa filozofske/teorijske/pr/koncepcija marketinga strane...i dobro to shto su ljudi u fazonu da je 9o svetsko chudo

Shto se tiche drugog dela, ja kao tupovi malogradjanin koji ne prati fudbal nemam pojma ko su ti peepovi koju se pojavili sem ronaldinja i shto se njega tiche znam jedino da je ruzhan. Nemam pojma ni koji su timovi, a kamo li ko koga sponzorishe. Tj obiluje sarkazmom, chovek koji ne prati fudbal nemozhe da zna da su ti igrachi svi sponzorisani od strane najka.

I shto se tiche jel i jer chini mi se da imaju dva odvojena znachanja tj jel je skratjeno od upitno "je li" a jer je skratjeno od izjavno "jerbo" al si i dalje upravu, lapsus :)

Batalim ja ovo, ma kolko se trudio ljudi i dalje izvlache iz konteksta samo ono shto im odgovara za hejt a ja pishem uzaludno i uzaludno po eseje - jesam degen. Nevezano za tebe Neecola, vec tona ljudi se obazre na jednu rechenicu i iskulira ceo moj referat i onda ja ispadnem debil...i tako u mali milion topica.

Jer ovo sad shto sam ti napisao, sam vec jedno 3 puta ponovi ljudima pre tebe posle isto takvih nekakvih previda...a stoji i u samom postu u daljem tekstu.

bla.

Al me mrzi da čitam sve ovo

Taj fazon :) eto i odkle nastaju sve konfuzije, ljudi stgnu donkle i nadrgrade ostatak tekst i ne obazru se na kljuchne momente...

Al dobro i mene bi mrzelo da chitam sve to :) (Sem u trenutcima teshke insomnije)

Al bi onda eto kao ti isqlirao od komenta...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Za mene su vishe reklame tipa:

http://www.youtube.com/watch?v=iTS_bQRWds4

OVa reklama je inache imho ubedljivo najlepsha reklama ikad napravljena u istoriju Jugloslovenksih reklama.

Ja kad sam je prvi put video,doshlo mi da zaplachem koliko je sabijena emocijama.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni je jako smeshno shto ovaj dredlord pokushava da objasni da je reklama losha, a svi je gotive i gledaju i hvale Nike, shto je (bar mi se tako chini) poenta reklame. :)

A josh smeshnije je shto se zhali kako ga ljudi izvlache iz konteksta, kao da ne vezhba svojim postovima onu staru 'stavi bombastichan i boldovan naslov, a onda vidi koliko ljudi tje odgovoriti na topic'... Ali lepo je videti da neko vezhba svoj PR skill trollujutji po forumu. Kreativno skroz.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Meni je jako smeshno shto ovaj dredlord pokushava da objasni da je reklama losha, a svi je gotive i gledaju i hvale Nike, shto je (bar mi se tako chini) poenta reklame. :)

A josh smeshnije je shto se zhali kako ga ljudi izvlache iz konteksta, kao da ne vezhba svojim postovima onu staru 'stavi bombastichan i boldovan naslov, a onda vidi koliko ljudi tje odgovoriti na topic'... Ali lepo je videti da neko vezhba svoj PR skill trollujutji po forumu. Kreativno skroz.

Za bold - kao shto rekoh ako svedesh na to. Da, reklami apsolutno nishta ne fali.

A ovaj drugi deo - [roflmao]

POWNED

Double [roflmao]

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...