Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Ćale danas saznao da ga je brokerska kuća, preko koje je kao prodao neke akcije od stare firme, ispalila i uopšte nije prodala akcije (koje su u za nekoliko dana drastično pale + niko neće da kupi više), tako da smo ga izduvali golemo. Nisu to neke pare bile, ali taman da se pokriju dugovi, zaostali infostanovi, reroluje bela tehnika koja je odavno prebacila lvl20, i slično. Količinu smora po saznavanju ovoga ne mogu opisati, ostatak dana provešću gledajući u zid.

Dakle, tvoj ćale je dao nalog za prodaju akcija preko brokera i ovaj to nije uradio!?

Poslovanje brokersko-dilerskih društava regulisano je Zakonom o obl.odn., Zakonom o trž.hov i dr.fin.instr.,Zakonom o privrednim društvima, Pravilima poslovanja tog brokerskog društva, Pravilnikom o uslovima za obavljanje delatnosti, Ugovorom koji je zaključen sa brokerom....

Da skratim priču, brokersko društvo je specijalizovana stručna organizacija koja obavlja stručne poslove davanjem stručnih usluga. Kako se broker, u suštini, bavi vršenjem tuđih poslova kao zanimanjem, to je njegova odgovornost pooštrena i on je pri izvršenju naloga dužan da postupa sa pažnjom dobrog privrednika (koja u ovom slučaju, s obzirom da se isti bavi tim poslovima kao profesionalnom delatnošću, ima značaj pažnje dobrog stručnjaka), koja, ukratko, znači ne samo da je dužan da nalog ispuni, nego i da, u slučaju da ga ne ispuni, o tome bez odlaganja obavesti klijenta(inače odgovara za štetu), odnosno, zakon ide još i dalje, i kaže, da kad klijent pogreši na svoju štetu, nalogoprimac je dužan da ga o tome upozori.

Dakle, ako je dat nalog (koji se upisuje (kao i opoziv i bilo koja druga promena) u knjigu naloga, koja se vodi i elektronski i fizički, tog društva) i isti nije realizovan, a tvoj ćale nije obavešten o tome, odgovornost za naknadu štete leži na brokeru i on, odn. bdd za koje obavlja poslovanje je dužno da štetu naknadi, jemčeći, na kraju, i svojom imovinom kojom obavlja poslovanje.

Ako treba neki savet za dalje, pitaj slobodno! (pisao sam akte brokersko-dilerskih društava i imam malo iskustva u njihovom poslovanju, a poznajem i podosta onih koji se bave time )

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hvala na cestitkama :)

vule,casticu te u jarbolu prvom prilikom :) btw,mogli bi smo u teshu jednom prepodne,javi se..

prepodne nisam bio... ne pamtim :[

a trebao bih, prevelike su guzhve sada. navrla mladezh da se nabuca pred leto! :]

pored jarbola sam malochas proshao, i radili su josh O.o stvarno nisam bio dugo, mogli bi prvom prilikom! da izvucem i mirOslava, i gorana :]

ne jebe ih ?

ne zheli boleshtine? [8)]

Link to comment
Share on other sites

kruko, je l znaš ti šta radi ramirez sa ribama po teretani?

ih, nemoj tako, dobar je rami. bolji od svih nas zajedno, zapravo.

jos jedan radni dan u zivotu urosa zecevica kruka. nadam se da ce proci brzo, kao i da me nece sjebati pokvareni jogurt iz usrane bosancheroske pekare...necu vise da jedem tamo, nosim musli i mleko od sad na posao, iserem im se u usta..

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ne zheli boleshtine? [8)]

Aj da ti otkrijem jednu tajnu

durex-dry-nonlub.jpg

Nataknes na kobas i cool si :) El ne mozes da se zarazis em ne moras da vadis kada je najsladje :)

Inace u drugim vestima bio kod doktora po ne znam koji put ovog puta privatno lepo dao 4k din i odradio pregled u svakom slucaju sam sjebao zeludac sa duff/koka-kola ishranom i evo sada pasem prepeceni leba i margarin.... fuck... Iserem se u usta toj modernoj medicini sto mi ne daju neke pilule/inekcije i lepo da nastavim normalno da unistavam zeludac ko covek a ne ovako ranim se ko biljaka :/

Link to comment
Share on other sites

ista prica brate...pola godine se nalivam koka kolom, pola godine lecim zeludac :D

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ista prica brate...pola godine se nalivam koka kolom, pola godine lecim zeludac :D

Ja sam kapirao da sam postao vodootporan na tu koka kolu ali ono penis... NIsta brate nece me ta mrska supstanca videti sledecih godina......

chekmalo

ti si se zhalio na suv kashalj a oni su te stavili na dijetu zbog zheluca? lajk dabljutief mejt....

@topic

kusam zeleni chaj i chitam ovu farmu...mrzim ja nju mrzi ona mene...same ol...

Da kao neka fora neki sjebeks u zeludcu i onda je ta kiselina kao sjebala grlo i sada me otkida zbog toga.... Nije mi bas jasno sta i kako to je tacno moguce ali ono bacili me na strogu djetu ono poslednji obrok do 20.00 prvi obrok pre 9.00 brate nisam vise covek :/

i ja sam imao problema sa zeludcem do skoro... statore cisto da znas da to moze da bude i zbog stresa ili emotivnih problema :)))

Ma kakav stres, suncam muda vec ono kao 2 meseca od kako sam dao otkaz a i na emotivnom planu je sve cool :)

Link to comment
Share on other sites

lol shatore rek'o ti G da si emo! ;oP

dunno za tu akciju sa refluksom...malo mi je hevi aka veoma mi lichi "nismo ni mi 100% sigurni koji je problem al evo da te stavimo na zdrav rezhim ishrane, to garant nece da skodi..." =o/

josh ce da bude "ko ovaj petak donosi kesice da kuvamo chaj kod stildzhe?" ;o)

Link to comment
Share on other sites

...

Sve je to po zakonu lepo, ali se firma nalazi na lokaciji interesantnoj Grandu, plus se trude da maksimalno obore cene akcija kako bi je kupili budzašto (smem da potpišem da u toj brokerskoj kući nisu "pogrešili" tek tako), pa zaista nemam volje ni para za vucaranje na sudu da bi to na kraju ili bi "dokazali" da su oni u pravu... da su hteli da daju pare, dali bi odma a ne preko suda.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to po zakonu lepo, ali se firma nalazi na lokaciji interesantnoj Grandu, plus se trude da maksimalno obore cene akcija kako bi je kupili budzašto (smem da potpišem da u toj brokerskoj kući nisu "pogrešili" tek tako), pa zaista nemam volje ni para za vucaranje na sudu da bi to na kraju ili bi "dokazali" da su oni u pravu... da su hteli da daju pare, dali bi odma a ne preko suda.

koja logika rofl :)

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav stres, suncam muda vec ono kao 2 meseca od kako sam dao otkaz a i na emotivnom planu je sve cool :)

Smor preko dana pa sam uzeo malo da overklokujem lap top pa sam mu onda fleshovao bios... I mrska sprava i dalje radi :/ taman sam se nadao da cu da userem nesto pa da se zanimam danas ceo dan sa tim popravljajuci ali eto kada nemas srece nemas :/

a ovo??? :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dobro jebeno mrtvo jutro.

ajde bezi u kuuuuuuuuurac.

evo mala fotka raspolozenja

bikini_4.jpg

Edited by tibor2

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

"ko ovaj petak donosi kesice da kuvamo chaj kod stildzhe?" ;o)

Chaj iz kesice? Pa kakav je to nechaj? :))

btw, citam ovaj forum i ismehaj se onoliko. Bukvalno ima 5-6-7 topica koji su hilerius, a neki od njih su cak i sa ozbiljnom tematikom :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...