Jump to content

Savet u vezi par poklona


Mare

Recommended Posts

a kako idesh ? mislim da je uvedena ona frka oko kolichine litara (valjda pola litre) technosti koje mozhesh da nosish sa sobom na avionu, sad ne znam kako to stoji sa ostalim prevozima.

realno i meni ne pada na pamet nishta sem neke rakije (al gledaj da bude neka aromatizovana jel ipak je za zhenu koliko sam skapirao, znachi ono moje preporuke su orahovacha, vishnjevacha i kajsija al samo ako su provereno dobre domatje, od kupovnih bela osa jedino). gobleni meni nisu kao neshto posebno nashi, a i nekako bi mi bilo jadno da nosim .. stvarno nisam o tome nikad razmishljao shta bih strancu poklonio kao autentichno i shto je josh crnje nishta mi ne pada na pamet :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

mislim da je uvedena ona frka oko kolichine litara (valjda pola litre) technosti koje mozhesh da nosish sa sobom na avionu, sad ne znam kako to stoji sa ostalim prevozima.

Ne smes da nosis sa sobom u kabinu aviona, u samoj torbi koja ide "dole" moze da bude sta hoces. A "gore" mozes da nosis flajke samo ako si ih kupio u free shopu, pa ti ih oni zapakuju specijalno itd itd, tako da je opcija (mada malo rizicna zbog "lagera") da kupuje i u free shopu pred sam put.

Link to comment
Share on other sites

Ne smes da nosis sa sobom u kabinu aviona, u samoj torbi koja ide "dole" moze da bude sta hoces. A "gore" mozes da nosis flajke samo ako si ih kupio u free shopu, pa ti ih oni zapakuju specijalno itd itd, tako da je opcija (mada malo rizicna zbog "lagera") da kupuje i u free shopu pred sam put.

pa znam da je neshto odprilike tako, al koliko sam chuo od nekih ljudi koji su leteli otje da drkaju i za technost u koferu .. mislim ne znam tachno kako je gde jel su razlichiti aerodromi/aviokompanije uveli dodatna drkanja koliko chujem po prichama. naravno nishta od ovoga nije provereno jel nisam leteo od kako je to uvedeno, al sam chuo priche.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Pa ja mislim da je svugde 0,2dl po solo proizvodu koji može da bude sa tobom u kabini. E sad, moguće da drkaju za tečnost u koferu, meni nisu, putovao sam mislim u oktobru (tj. sigurno u oktobru) poslednji put avionom i poneo iz Grčke par nekih Uza i Tsipurua. Mada znam da tečnost iz Duty Free-ja baš ono proveravaju, sve, fiskalni račun, ovo ono. Evo sa aerodrom sajta:

Nova pravila podrazumevaju da:

-Maksimalna dozvoljena zapremina posude u kojoj se nalazi tečnost, gel ili aerosol je 100 ml

-Posude moraju da budu upakovane u plastičnu providnu kesu koja može da se zatvori zatvaračem sa žlebom ili zip zatvaračem

-Maksimalna dozvoljena zapremina kese u kojoj su upakovane posude sa tečnostima, gelovima i aerosolima je 1 litar, a maksimalne dimenzije kese su 20x20cm

-Kesa u kojoj su upakovane posude sa tečnostima, gelovima i aerosolima mora da bude zatvorena i da se na tački bezbednosnog pregleda preda odvojeno od ostalog ručnog prtljaga

-Svakom putniku dozvoljeno je da unese najviše jednu kesu, propisanih dimanzija sa tečnostima, gelovim i aerosolima

Izuzetno se može dozvoliti:

-Prenos tečnosti, gelova i aerosola kupljenih u duty free shopu-u, koja su upakovana u providnu kesu koja je zapečaćena i koja ne sme biti otvarana do krajnje destinacije

-U kesi zapečaćenoj u duty free shop-u mora se nalaziti fiskalni račun za kupljenu robu, isključivo sa datumom dana putovanja

-Putnicima sa bebama, prenos hrane za bebe u tečnom ili kašastom stanju i mleka u odgovarajućoj količini, u zavisnosti od dužine trajanja leta

-Prenos lekova u obliku tečnosti, gelova i aerosola putnicima koji ih koriste isključivo uz lekarski nalaz izdat od nadležne medicinske ustanove ili ovlašćene lekarske ordinacije

-Prenos medicinskih preparata kao što su insulin, krvna plazma i sl. isključivo uz potvrdu nadležne medicinske ustanove ili ovlašćene lekarske ordinacije

Link to comment
Share on other sites

To stakleno je mozda neki vitrazh? Mada ne znam kakvo je to "izrezbareno" staklo.

lose sam se izrazio :) mislio sam hrapavo, slabije providno, vuce na belu boju... nije bas kao vitraz ali nesto slicno.

inace tamo moram i racunar da nosim, posto je turnir BYOC (bring your own computer), ima neko iskustva nekakva sa ovim ili da li bi mogao da ponesem sa sobom u avion ? mada kapiram da je to prilicno nemoguce, sto se vidi iz lucky-evog posta.. Kapiram da je najbolje da uzmem neku veliku torbu, u koju bi tft monitor + kuciste stali..

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

lose sam se izrazio :) mislio sam hrapavo, slabije providno, vuce na belu boju... nije bas kao vitraz ali nesto slicno.

A to je onda peskiranje popularno nazvano.

Sto se kompa tice, posto ne moras da nosis monitor vec samo kuciste naravno, BYOC obicno ima monitore, mislim da nece biti frke, posebno ako ga nosis dole u kargo prostor. Ja sam cak i komp u kucistu, nosio "gore" sa sobom i proslo je bez problema, mada nisam siguran da bih to ponovo uradio :) Ne znam ni tada kako mi je proslo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...