Jump to content

[test] AMD Radeon HD 3450, AMD Radeon HD 3650


voodoo_

Recommended Posts

Sastavljate multimedijalnu mašinu ili jeftiniji igrački kompjuter? Treba vam savet oko kupovine? Have no phear, Springshield's present! Udarnici sa sajtova koje rado posećujete uzeli su nove Radeon HD 3450 i 3650 kartice i propustili iz kroz popularne 3d programe i igre. Ceo test pogledajte OVDE.

3_t.jpg 12_t.jpg 9_t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ajde vudu kazi ti meni lepo 2600XT ili3650?

Ako kostaju isto, sta mi je pametnije.

Parametri bitni meni su i grejanje i buka :)

Za deus razmatram da zamenim 3-4 starija kompa

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dobar rev

ali

"proizvodna cena koštanja"

"audijalno"

i generalni hejt ka svim domacim recenzijama hardvera bez najbitnije stavke - price/performance odnosa

Definisi price/perf odnos

price je cena u valuti

ali kako ces prikazati perf?

3dmark?

q4?

farcry?

multimedija?

...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Po performansama, 3650 (ovo k'o NOKIA :)) ne bi smeo da bude skuplji od 100€.

Definisi price/perf odnos

price je cena u valuti

ali kako ces prikazati perf?

3dmark?

q4?

farcry?

multimedija?

...

Pogledaš performanse u igrama pa ako za iste pare daje bolje performanse ili za manje pare daje iste performanse kao cenovni konkurent - eto ti povoljnog odnosa cena / perforormanse. :)

Edited by SuperStarr

Uspeh nije cilj do koga treba stići, uspeh je put kojim treba ići !!!

Link to comment
Share on other sites

Zapravo je to Uzelac radio svojevremeno u SK-u, i bila je sasvim informativna tabela, naročito jer se radio o onom užasnom periodu milion 5200/5200SE/5600XT/5700LE i 9200SE/9600SE varijanti sa 64, 128 i omg 256 MB na SE karticama, i kad je skoro svaka kupovina ispod 100 evra bila mačka u džaku... ali je 3dmark tada i bio merodavan, pa se tako nešto i moglo napraviti.

Link to comment
Share on other sites

ma i u sk bezhe od navodjenja fixnih cena ko djavo od krsta, a i od te tabele...kao sto su i igre jedno vreme isle bez brojevnih ocena...

mislim, poenta reva je da objasni osobi koja razmislja o tome da kupi karticu da li je to karta za njega

samim tim tabela, sa karticama poredjanim po ceni i po snazi ubija ceo rev, kao i ocena kod igara, slavne priche "deca ne kupuju vishe toliko igre jer ne znaju koja je ocena, pre samo dodju i pokupuju sve iznad 80"...

mislim da rev treba da sadrzhi podatke o tome sta kartica mozhe - igre, grafichki programi, multimedija, extras, koliko se zagreva, koliko je glasna, koliko troshi struje (i dal' zbog toga nije za ljude sa slabijim napajanjima koji gledaju da upgraduju mashinu) ali da sve to treba prikazati kroz cenu...pa ako nemash domacu pogledaj na netu prognoze/odnos sa postojecim modelima pa sam izprojektuj od toga. Uostalom svakog od vas hardverasha kad pitash koja greafichka je best buy svi prospete ko iz rukava 1 ili 2 modela koji imaju najbolji price/performance ratio, zasto toga nema u tekstovima? =o))

znachi dal' je to kartica za mashinu od 400, 500 ili 600e total? (sa/bez monitora?) ko treba po tvom misljenju da razmislja o njoj?

ono, nije da hejtujem ali meni 90% tih revova izgleda kao nesto napisano za ciljnu publiku koju sachinjavaju na-zhalost-ne-dovoljno-fiktivni "fapujem na hardver entuzijasti"

rev hardvera treba da bude mesto koje ce choveka da odvrati ili nagovori da kupi taj komad hardvera tj publika ochekuje da im vishe sazhvacesh praktichnu upotrebnu vrednost komada hardvera o kom pishesh

Link to comment
Share on other sites

Pa zavisi

Recimo na nekom sajtu (tech-industry-market na primer) to je ok

Ali na nekom vise nerd orijentisanom (tech-industry recimo) poenta je isecirati tu karticu u crevca, da bi onda ta kartica na forumu istog sajta mogla da se "ogovara" i da se pisu sage i epopeje o njenom kuleru :)

Zeznuto je kod cena/perf revviewa je da on ili mora biti subjektivan, ili toliko detaljan da co'ek poludi :)

Dakle voodoo good job :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...