Jump to content

trcanje


Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da, premorim se u svakom smislu. i grlo me boli (what marinica said) evo sad vec bez prestanka. jbg, baba :|

grlo te boli zato sto se ne koncentrises na disanje, nego kada izgubis snagu krenes da uzimas vazduh na usta sto je pogresno.

tri stvari koje bi trebalo da znas kad krenes na trcanje:

1. koliko mozes da istrcis (prvi dan kazes danas cu 500m, sledeci dan kazes idem na 750m makar i sa odmorom pa 1000m sa odmorom, pa onda probas 750 bez odmora, dao sam proizvoljne cifre ipak ti si ta koja zna svoje mogucnosti ali uvek gledaj da povecavas)

2. pravilno disanje (izaberi tehniku koja ti odgovara, a da ti ne stvara umor, otezano disanje, bol u grudima ili stomaku)

3. ne menjas tempo (izaberi jedan ritam koji ti odgovara i non stop ga koristi, kada budes napredovala mozes da ga povecavas/smanjujes ali za pocetak neki lagani)

to mu dodje to

edit: za tehnike disanja ces morati da pitas nekog strucnog (ranije sam udisao jednom a izdisao dva puta pa sam primetio da mi ne odgovara, sada radim "svaki treci korak izdisaj" a u medjuvremenu ide udah.

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

:( a bas mi je flat stomak :)

ja sam te bolove u grlu povezala sa situacijom kada sam radila trbusnjake i kada su me misici grla otkidali ali samo zato sto sam u pocetku bila slaba ili nisam pravilno drzala ledja,ali mislim da ti je FATA dao pravi odgovor zasto imas te bolove.

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

grlo te boli zato sto se ne koncentrises na disanje, nego kada izgubis snagu krenes da uzimas vazduh na usta sto je pogresno.

tri stvari koje bi trebalo da znas kad krenes na trcanje:

1. koliko mozes da istrcis (prvi dan kazes danas cu 500m, sledeci dan kazes idem na 750m makar i sa odmorom pa 1000m sa odmorom, pa onda probas 750 bez odmora, dao sam proizvoljne cifre ipak ti si ta koja zna svoje mogucnosti ali uvek gledaj da povecavas)

2. pravilno disanje (izaberi tehniku koja ti odgovara, a da ti ne stvara umor, otezano disanje, bol u grudima ili stomaku)

3. ne menjas tempo (izaberi jedan ritam koji ti odgovara i non stop ga koristi, kada budes napredovala mozes da ga povecavas/smanjujes ali za pocetak neki lagani)

to mu dodje to

edit: za tehnike disanja ces morati da pitas nekog strucnog (ranije sam udisao jednom a izdisao dva puta pa sam primetio da mi ne odgovara, sada radim "svaki treci korak izdisaj" a u medjuvremenu ide udah.

Brate zar nemas ni za autobus do bgd-a [:(]

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i meni su svashta experti za disanje prilikom trchanja prichali od toga da treba samo na nos, do toga da udah na nos izdah na usta, preko toga svaki tretji, drugi korak brzo da izdahnesh .. da sam skapirao da je to individualno i da se treba truditi da shto blizhe dishesh normalnom disanju bez nekih kerefeka.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa taj neki rad, samo usta nos, pa kako ti odgovara.

da, premorim se u svakom smislu. i grlo me boli (what marinica said) evo sad vec bez prestanka. jbg, baba :|

a jel mozesh da istrchish tih 600m, da se odmorish 1-2min, pa opet da ih istrchish 600m ili manje?

pod odmorom mislim lagana shetnja dok ti se ne smiri puls, tj disanje.

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

problem kod nos-usta disanja po hladnom vremenu je sto se vrlo brzo nos ohladi i vishe ne greje vazduh kako bi trebalo...tj kada je hladno onda se ide nos-nos da bi topao, vlazhan vazduh iz plutja zagrejao nosnu sluzohozhu da ova opet mozhe da greje i vlazhi vazduh koji ulazi u plutja...ili shal preko usta i nosa pa dishesh kako oces =o)

Link to comment
Share on other sites

i meni su svashta experti za disanje prilikom trchanja prichali od toga da treba samo na nos, do toga da udah na nos izdah na usta, preko toga svaki tretji, drugi korak brzo da izdahnesh .. da sam skapirao da je to individualno i da se treba truditi da shto blizhe dishesh normalnom disanju bez nekih kerefeka.

Lepo covek rekao i objasnio!!!!!!!!!!!!!!

Ima li neko lepsi i jaci od mene!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jebesh mu majku, meni se kod trchanja chesto deshava da mi se posle vrlo kratke marshute tipa posle 600-1000 metra stvori takva blokada na plucima da mislim da cu da crknem,ali ako izguram preko 1500 to prodje i posle mi se plutja skroz otvore i trchim ko car :D

Ne znam da li je to normlano ili zato shto sam bio vishegodishnji pushach ili shta vec :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@ muad

slazem se da je to donekle individualno, sto se tice normalnog disanja to moze kad se trci bezveze. ako normalno dises na duse ztaze u vecini slucajeva se raspadnes. kad se koncentrises na disanje i tempo to je druga prica probaj....

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...