Jump to content

trcanje


Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trcanje je sto se mene tice najprijatniji vid aktivnosti/rekreacije. Najvise volim ujutru da trcim, oko 10 km (sorry kalimero :)), i posle toga tusiranje i dobra klopa.

Osim sto je sjajan vid rekreacije, volim sto mi sluzi da oladim glavu, lepo zabodem mp3 u usi i sve sto je bitno je staza, misli lutaju, svira muzikica, ma milina!

Link to comment
Share on other sites

U je, ajde sad cu studiju da vam pisem...

i trcanje i bicikl su sjajna kardio vezba, ali su nemoguca za poredjenje na bazi tipa "sat trcanja - sat voznje", posto vidim da hocete takav tip poredjenja.

malo cu se rogobatno izraziti, ali je voznja bicikla vise kardio od trcanja, pre svega zbog bolje kontrole intenziteta napora koja omogucava da vozite bicikl i po nekoliko sati ako zelite, i to ako niste u formi.

bolje je voziti bicikl 3-4 sata na 130bpm (srcanih), nego trcati sat vremena na 180bpm. bolje je za pluca kojima se povecava kapacitet, bolje je za srce koje se nece toliko umoriti, a odradice koliko treba da odradi, bolje je za metabolizam, i bolje je za kolena koje se nece razjebati na betonu. pritom, vreme oporavka je mnogo duze od trcanja nego od bicikla.

naravno, trcanje ima i svoje prednosti, manje je vremena potrebno za trosenje istog broja kalorija koliko i na biciklu, mozete da trcite bilo gde, i u bilo koje vreme (kisa, sneg), i naravno, ne treba vam bicikl, samo ok par patika :)

ukratko, osim ako ne trcite svaki dan, umerenim tempom, po sat-dva, trcanje je super za skidanje guzice pred letovanje, i kondicija nabijena istim se jako brzo gubi.

danice zvekni pola kile kreatina ;D i nema da brines :D

samo hemija [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

dobro ovo je zanimljiv post, elem meni bicikla ne vredi nishta, a kada mi krene sezona trchim 7 meseci svaki drugi dan i naravno zimi izgubim kondiciju, kolena mi ubijaju i tako i tako i igram dok ne prsnu XD ko prati americhki fudbal zna da running back ima vek od 5 do max 10 godina ako mu ne odvale noge pre toga :)

ranije sam vozio bajs, ali mi je sada nekako penzionerski, vishe je uzivancija nego trening jbg, trchanje me izmori, oznoji itd, osecam da sam uradio neshto kada zavrshim krug oko ade, a noge same nastave da hodaju u nekom tempu i ne mogu da ih obuzdam :D nema boljeg osecaja X)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

pa ok, ono sto sam zapravo hteo da kazem je: svakom svoje, samo je bajs dugorocno bolji, eto :)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja trcim od aprila pa do kraj septembra, dok ne pocnu kise. Otprilike trcim izmedju sedam i osam kilometara, nekad i 5 mi je dovoljno sve zavisi od raspolozenja. Sto se tice skidanja stomaka nema nista bolje od trcanja, iz iskustva pricam.

A sto se tice trosenja kalorija kroz trening, najvise vas plivanje istrosi, ali ima jednu manu trazi dosta hrane posle treninga ( nemozes da se obuzdas u zdranju ) [:D][:D]

Ima li neko lepsi i jaci od mene!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

medolinka mani se trchanja.. upishi aerobik + iZfrikombinuj neq teretanu.. a u slobodno vreme shetaj.. ada.. kej.. koshutnjak..

@topik..

ne trchim.

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice trosenja kalorija kroz trening, najvise vas plivanje istrosi

plivanje je bzvz za mrshavljenje jel samo troshish vishe kalorija, a to mozhesh da uredish pravilnom ishranom tj da smanjish unos kalorija. za mrshavljenje i oblikovanje tela (pogotovo zhenskog) nema nishta bolje od brzog hodanja i neke vrste aerobika. obratite pazhnju da pricham o gubitku vishka i oblikovanju, a ne pumpanju i zatezanju da ne bude zablude posle.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Trcim par meseci svake godine kad dostignem "kriticnu masu" (tj kad se za vreme zime ugojim) pa da bi izbegao probleme sa pritiskom bacam se na trcanje...

4km mi je neki prosek (a i nisam se trudio da trcim vise tbh) medjutim prosle godine sam sjebao koleno na basketu i u ocajnoj je formi ... cim trcim duze od 10 minuta nastaje pakao od bolova...

Ako ne padne neka operacija ili koznasta mogu da se oprostim od rekreacije :(

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

brzo hodanje, onako profi, a ne ubrzan normalan hod, je nesto sto najvishe boli i iscrpljuje...osobe koje mogu lagano da trche preko 1h prestaju nakon 20ak min "ispravnog" brzog hodanja koliko boli....fora je sto je toliko brzo kretanje a da ti je jedna noga uvek na zemlji toliko neprirodno za ljudsku fiziologiju da se mishitji vishestruko dodatno naprezhu

inache ne trchim (sem kad nije neko primoravanje), naprezhe tetive, a i stomak pochne da mi se deprimira, misli da ocu da ga ubijem ;oP

Link to comment
Share on other sites

jel to za skidanje kilograma brzim hodanjm vazhi i za mushke podjednako kao i za zhenske?

hotju da skinem stomache pred leto, a ne bih josh krenuo sa tim jer mi je cilj da dobijem koju kilu u teretani prvo :]

Brzo hodanje ili sporo trcanje je najbolje za skidanje stomaka. Moj savet ti je prvo skini salo pa tek onda nabacuj kilazu u teretani.

I redukuj ishranu ako to ne uradis dzabe trcis, dzabe ides u teretanu.

Ima li neko lepsi i jaci od mene!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali prvi put cujem takvu preporuku... Obicno svako ko se bavi teretanom zna da se prvo nabacuje masa (mast+misici), i onda se ta mast posle uz redukovanje UH, bcaa, neki sagorevac, redukuje kako bi se i misici sto vise videli...

Ne vidim kakve ima koristi od toga da prvo smrsa i onda kada krene u teretanu opet nabaci neminovnu mast, naravno ako pricamo o ozbiljnijoj masi...

Link to comment
Share on other sites

I redukuj ishranu ako to ne uradis dzabe trcis, dzabe ides u teretanu.

ne brini za ishranu, em ne jedem mnogo, em mi je metabolizam stra'ota :]

shto se tiche mase... sad imam 69kg. i imam stomachitj jbga :]

cilj mi je nekih 73-4. bez stomachitja, to lako posle nabacim :]]

tako da kapiram da tju prvo u teretanu par meseci, ovog puta da slozhim u kontinuitetu, pa tek onda sporo trchanje ili duge shetnje da skinem mast.

mislim se da uzmem kreatin, hyper mass, glutamin i dekstrozu dok sam u teretani. nikakav burner posle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...