Jump to content

koliko da cekam zamenu graficke u comtradu


mind_overtaker

Recommended Posts

jel zna neko koliko treba comtrade-u da zameni (posto ne verujem da ce moci da poprave graficku a 100% je ona crkla) graficku

uzeo sam komp prosle nedelje i eto defekta

u servisu su mi rekli da mogu primiti komp tek sledece nedelje, pa me interesuje koliko dugo cu cekati da to srede (da li ima neki standard ili kako kad?)

ps

kada mi je crkao monitor na laptopu cekao sam sve do isteka zakonskog roka - 45 dana

Link to comment
Share on other sites

jel zna neko koliko treba comtrade-u da zameni (posto ne verujem da ce moci da poprave graficku a 100% je ona crkla) graficku

uzeo sam komp prosle nedelje i eto defekta

u servisu su mi rekli da mogu primiti komp tek sledece nedelje, pa me interesuje koliko dugo cu cekati da to srede (da li ima neki standard ili kako kad?)

ps

kada mi je crkao monitor na laptopu cekao sam sve do isteka zakonskog roka - 45 dana

cek brate sto si uzeo opet komp kod njih kad si vec imao problema.. em preteruju s dranjem po usima, em su nesposobni da srede bilo sta po servisu (10 dana da OCISTE KOMP i to s cimanjem par ljudi koji rade tamo) ... sve najgore o toj firmi bez trunke stida [:(!] [:(!] [:(!] [}:)] [}:)] [}:)]

zovi ih svaki dan po par puta .. salji im mail-ove , dok im se ne ogadis na kvadrat... i cimaj matorce, rodbinu , prijatelje.. ma koga stignes da rade isto u tvoje ime

za te pare koje uzimaju ima da provere sve i zamene za max 2 dana po meni i jos da se izvinjavaju sto im tolko treba djubrad najgora [xx(]

Link to comment
Share on other sites

@Neo : pa zakonski rok je 45 dana, tako da kad bi zvao inspekciju nakon 7 dana, rekli bi ti :

ma ne znaam ni sta bi ti rekli, ali ono, ne valja ni taj stav ja sam kupac sad cu da ih drkam.

Znaci 45 dana ces cekati maksimalno. Mada obicno niko nikad nije tolko cekao.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

cek brate sto si uzeo opet komp kod njih kad si vec imao problema.. em preteruju s dranjem po usima, em su nesposobni da srede bilo sta po servisu (10 dana da OCISTE KOMP i to s cimanjem par ljudi koji rade tamo) ... sve najgore o toj firmi bez trunke stida [:(!] [:(!] [:(!] [}:)] [}:)] [}:)]

zovi ih svaki dan po par puta .. salji im mail-ove , dok im se ne ogadis na kvadrat... i cimaj matorce, rodbinu , prijatelje.. ma koga stignes da rade isto u tvoje ime

za te pare koje uzimaju ima da provere sve i zamene za max 2 dana po meni i jos da se izvinjavaju sto im tolko treba djubrad najgora [xx(]

?????

ma sad sam prvi put uzeo nesto kod njih

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam servis radi tek od utorka, tj. od posle Bozica. E sad, fora je da oni zaista mogu da prate zakonski rok i to je to, ali sto kazhe igor, kod bilo koje firme se retko kad desava da se ceka tih 45 dana. Sto se zamene tice, ako je neki standardniji komp sa standardnijom grafickom, to bi trebalo da ide brzo. Ako je nešto kao ekran na laptopu, naravno da će da zezaju jer im se ne daje ceo nov laptop :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da to sve zavisi od samog kvara i ako je graficka riknula da li su oni direktni uvoznici tog proizvoda jer ako nisu onda tu treba da prodje dosta vremena da bih se izvrshila predaja novog uredjaja i td. Ja sam cekao preko mesec dana za novi mp3 player kod pakoma jer oni valjda nisu direktni uvoznici xwave-a ako se ne varam ili su me samo izlagali oni kod kojih sam narucio player :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e ovako, odneo sam komp u comtrade i zamenili su mi graficku (evo, posle 10 dana)

pokrenem komp i temperatura koju je ok

posle 2 sata temepratura je svuda ok, sem na grafickoj na kojoj je 65-75 C - proverilo sam sa ati-tool-om i speed-fan-om

sad, da li je ona i prvi put crkla zato (i tada je bila ista temp) ili je moguce da sad nece crci i ako je ovakva temp

ps- da li je moguce da su ludaci stavili nedovoljno jak cooler?

Link to comment
Share on other sites

posle 2 sata temepratura je svuda ok, sem na grafickoj na kojoj je 65-75 C - proverilo sam sa ati-tool-om i speed-fan-om

sad, da li je ona i prvi put crkla zato (i tada je bila ista temp) ili je moguce da sad nece crci i ako je ovakva temp

ps- da li je moguce da su ludaci stavili nedovoljno jak cooler?

Cisto radi poredjenja, moja MSI NX8800GTS T2D320E-HD-OC radi na 80-90 C (naravno ima ogroman cooler)... ne verujem da je temperatura problem.

MSc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...