Jump to content

Monitor...


Malatrolapunakontrolora

Recommended Posts

Posle poprilicno duzeg vremena , vreme je da se crt monitor otera u penziju i novi monitor saceka nov komp...

Izbor mi je pao na 2 samsungova modela : 2232BW i 226BW ...

Maximalna cena mi je zapravo u samoj granici 2232BW (tj 330 evra) , tako da vise od toga ne postoji nikakava sansa da izdvojim...

par pitanja pre glavne odluke su:

Posto su to ipak 22" monitori , njihova native ce da nudi najbolju i najlepsu sliku , ali naravno da necu biti vecno u mogucnosti da sve igre koje nadolaze guram u toj rezoluciji ,bicu primoran na smanjivanje istih (rezolucije) , i tu dolazi glavni problem gubljenja kvaliteta slike... naime koliko moze ta slika da bude losha? Trenutno ce monitor da gura Geforce4 , ali to nije ni bitno posto grafiku menja gt8800 u skorije vreme...

Tako da je glavno pitanje , vredi li uzimati takav monitor na duze vreme bez menjanja grafike??

I naravno ako jeste , koji od 2 gorenavedena preporucujete??

Edited by Malatrolapunakontrolora

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

ql , vidim da za sada vodi 2232BW , videcemo do jutra shta ce se desiti :)

Ali opet moram da pitam , koliko ce biti unakazivanje slike ako rez bude 1400 x 900 (ili prva niza od 1600:1050 kakovec)

Pogotovo u igrama :S

@Neo

nemoj da mi krades topic :((((((

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

:( Mislio sam da je to proslo kad i ona pricha oko toga da li DVI ide na 18% ili 8% poreza. Pa kad ispade da je 8%, mozda sam pomesao sa tim i da je sredjeno to pitanje oko carina.

A i uvek sam vezivao te VGA monitore za kao najjeftinije, i nisam ocigledno obracao paznju do najjeftinijeg DVI monitora.

Mada dobro, ionako nisam mislio da menjam monitor josh neko vreme ;)

Link to comment
Share on other sites

Hm... zavisi od igre...

Lako cu da se naviknem ako je slika malo zeznuta , ali ako ne budem mogao da citam slova me najvise plasi :(((((((

Verovatno necu imati frke sa novijim igrama... ali treba naterati prodavce da puste neku test igru :S

Sve u svemu hvala svima na odgovorima :D

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

bice mutno sigurno... imam samsung 913n cim smanjim na 1152x864 ili 1024x768 slika je mutna... moze sve da se cita ali nekako je mnogo ruzno... pored tog imam i asus vw193s(19 wide) i isti problem... cim se smanji malo od optimalne slika je mutnija... bolje kupi manji monitor ako ne mozes da poteras igre na optimalnoj res. ... veruj mi iritira koliko god da je malo to sakacenje slike...

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

- monitor koji ima dvi i preko 22 incha je, smatra se nekom vrstom tv_a pa se tako i oporezuje, po recima prodavaca iz gigatrona...

Koliko ja znam, ovako nesto ne postoji :) Svaki monitor sa DVI (i VGA) bez obzira na dijagonalu se oporezuje sa 8%, osim monitora koji poseduju TV tuner koji se onda vode kao televizori i za njih se placa 18%.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ja mislim bash na porez. Ako kupuješ ekran sa DVI (ili vga ili kako god) - 8% PDV. Ako kupujes ekran sa tjunerom - 18% PDV. Prvih nedelju dana nakon smanjenja PDV-a na 8% DVI se vodio kao 18% pa je promenjeno.

Kakvi su odnosi carine prema DVI/ne-DVI ekranima, to vec ne bih znao.

Link to comment
Share on other sites

Burazer je bas skoro pazario 2232BW i i mogu da ti ga preporucim.

Ja nisam primetio nikakve probleme pri smanjivanju rezolucije, cepao je burazer pre neki dan Baldurs Gate 2, matoriju igru i izgleda isto kao na CRT-u. Citaju se sva slova, lupaju ljudi.

Sad i ja zelim jedan 2232BW =)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam uzeo 2232 BW , perverzija kako je dobra stvar :D

Smanjivanje rezolucije je minimalna razlika... jednostavno predobar...treba se navici malo na wide ali nije neki problem... MagicBright (ako se tako zove program) odlican je za igre , ali nekako bela boja je preterano naglasena... bukvalno mi celu sobu osvetli kad odem na bilo koji ili stagod da ima dominantnu belu boju :O

Ah da... postolje... najveci idiotizam koji sam video u zivotu...

Sam zglob koji se stavlja je veci od prostora u koji se "uglavljuje" sam monitor , tako da jedini problem je zapravo stavljanje na postolje , izgleda mnogo lomljivo... ali sve u svemu za ove pare omgbestbuy111!!!ONE

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...