Jump to content

CS scena i tuzno stanje:)


Kojot

Recommended Posts

nemate pojma mnogo serete :D i pre se znalo da ce turnir osvojiti g ili gcv risk ili vortex pa smo opet dolazili :D i dolazili sa namerom da osvojimo :D sad ima vise klanova ? mozda ne znam ali to je preko neta sve napravljeno skupi se 5 likova sa ffa i kao imamo klan koji traje 3 dana ;D pre je bilo bolje obicno su to bili super drugari koji su igrali pa su se ekipe retko menjale barem prvih 15 ekipa... a propali je sve onda kada je saddam izasao sa predlogom da se napravi zajednica kanter da se to registruje on bi se cimao i samo je trebalo dati 100din mesecno i 90%igraca je odbilo i to je bio kraj :D

tako da krivite ljude koji su tada igrali kanter :D

i nek crkne scena jebao vas kanter da vas jebao

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

A da, vezano za tu temu, nije sad da velicam bugare, kod kojih je scena isto tuzna, ali oni su sa "e, ajde da napravimo neku organizaciju" presli na BFES i pokrenuli stvar, znaci ne neki levi likovi nego igraci koji su u tom trenutku do juce bili na turnirima. Da neko zaista ovde zeli da se cima s time, kapiram da bi mogao i da bi dobio svu njihovu podrsku i savete (bratstvo jedinstvo (: ).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Sponzorstvo u poslednjih godinu-dve su imali ili imaju:

Pak, 4gl, smK, kgb-girls, mojo.angels

i realno niko nije nista dobio sem vremena.

4gl je dobio opremu i neki sitan kes samo kada smo se sami iscimali i to dobro tako da.....

Pusti prichu...

When i speak i cross my fingers, would you know you've been decieved ? :)

Link to comment
Share on other sites

Koji od tih sponzorisanih timova je u poslednjih godinu-dve dana uradio nesto? osim glorije koja osvaja wcg kvali.

Kojot rece, nece niko da ti da pare da bi se igrao, zasluzi ih prvo. Truja i Drasko su verovatno izuzeci koji vole cs i ulazu u njega koliko mogu.

HAHAHAHA sada znam skim razgovaram !

N1 hahahahahha :)

nisam se skoro ovoliko ismejala

When i speak i cross my fingers, would you know you've been decieved ? :)

Link to comment
Share on other sites

@Pesma

Odustajem ti si u stanju da pises samo da bi pisao a ne da bi dosao do Srzi.

Mnogo je glupo imenovati. Zaista sam zelela da sve ostane na generalnom planu, al ti ocito ne znas cemu sluzi primer.

Emil jeste otisao previse u sirinu, ali je na pocetku imao dosta dobru poentu koja je cak branila tvoj stav :)

Jeste, mnogo zavisi od toga kako su se igraci (ili smo se, da ne bude da sebe iskljucujem iz price posto sam nekada igrao igru, a ni ja nisam napravio neki uspeh da bih sad kenjao po drugima) odnosili prema svemu tome od samog pocetka.

Medjutim, da u CS-u ima ozbijnog casha njime bi se verovatno bavili i neki ozbiljniji ljudi koji bi ulozili u to vise vremena, pa bi konkurencija bila veca.

Para nema u ogromnim kolicinama ni napolju, samo sto to ipak sve dodje na nivo na kome je fudbal bio pre 100 godina :)

Ljudi organizuju neke lige, ima par ozbiljnih klubova, a mi se i dalje igramo na poljani :)

Nema to toliko veze ni sa sponzorima ni sa igracima, koliko sa time da scena ne postoji i nema nikoga koga bi zanimalo to da gleda.

Na zadnjem WCG-u nisam bio, ali neka oni koji jesu bili kazu koliko je ljudi doslo da vidi event, a da nije ucestvovalo ?

Medijsko pokrice je jadno. Nema nicega sem onoga sto organizuje par entuzijasta / volontera tipa Askovica, a i to se obicno svede na kratku najavu turnira i review u SK ili Game Overu. WCG / ESWC jos i imaju press konferencije, o prosecnom turniru ljudi se informisu preko RUR foruma. Jebes scenu na kojoj je to sta neko napise na forumu zvanican izvor informacija. Forum je tu da se da neko misljenje, da mozda ispricamo neki nas utisak, ali je glupo smatrati ga za glavni izvor informisanja, ako ne pricamo o nekom lokalnom turniru koji pravis za svoje ortake da bi isplatio pare od uplata to jednostavno ne moze tako da prodje.

Sve da medijsko pokrice i postoji, veliko je pitanje da li bi to zaista nekog zanimalo, ali to je vec druga stvar :)

"Sponzori" su ovde samo entuzijasti koji se par puta iscimaju da daju nesto i veruju da ce im se to jednog dana vratiti, a onda batale pricu kada se opeku.

Licno mislim da imam neki uvid u ovo posto sam u CS-u probao sve :)

Igrao sam ga dugo, bio prosecan igrac, igrao u par dobrih i par prosecnih ekipa. Znam koliko smara kada ti se svasta obecava pa budes ispaljen, a i koliko je odricanja nekada potrebno da bi se vezbalo dok vreme mozes da iskoristis produktivnije.

Pravio sam turnire. Mislim da sam kod same organizacije dogadjaja bio prilicno dobar s obzirom sa kakvim se obicno sredstvima i u kakvim se uslovima radilo (masine koje stizu sat vremena pred pocetak meceva, nestanci struje), ali ja nisam umeo da nabavim finansije i sredstva da se napravi nesto vece po ovom pitanju, iako sam mislio da znam. Neko drugi bi mozda umeo.

Radio sam u Platou gde smo organizovali neke turnire i imali klan (HS, ali u onoj polu-Beogradskoj varijanti). Interesovanje je postojalo sigurno jer je to da se u Platou uvek nesto desava bio skoro pa moj jedini posao, ali se od toga jednostavno odustalo jer je jako tesko bilo nagovoriti "one gore" da "progutaju" odredjene stvari o kojima je Kojot pricao.

Sam sam, dok sam radio sa Steelpadom, ovde kod nas finansirao jednu ekipu sa nekih 150e u novcu da bi se spremali za kvalifikacioni turnir (Branko moze da potvrdi, bio im je menadzer), a planirali smo i sajt i jos par stvari, ali su se nakon tog turnira raspali, tako da nisam imao zelje da u to ulazim ponovo :)

Igraci jesu krivi - sto su losi, ali nisu krivi sto nema para :)

Da imamo jaku organizaciju mogli bi da pravimo turnire za strance na kojima nasi skoro ne bi ni ucestvovali ili bi ispadali u prvim kolima.

Riba od glave smrdi :)

To sto su neki ljudi neozbiljni ne bi bilo tako bitno da postoji jaka organizacija, ali nje nema niti ce je biti u narednim godinama. Ja to ne bih znao da izvedem, to bi morao da uradi neko sa mnogo vise zivaca i strpljenja, kome se mozda to nikada ne bi ni vratilo u pravoj meri, jer bi u nekom drugom poslu sigurno mogao zaraditi vise :)

E-sport na ovo sto je u svetu danas nisu digli klinci koji su se igrali vec oni kojima je to bilo u interesu. CPL je dobar primer :

Angel Munoz, Founder & President of the Cyberathlete Professional League, is an influential leader in electronic sports (e-sports), and is generally recognized as the father of e-sports.

In March 2000, Texas Monthly magazine selected Munoz as one of the “Top 25 Most Powerful Texans in High Tech.”

Born in Manhattan, New York, Munoz became a stockbroker in 1985 and later launched his own investment banking firm specializing in emerging technologies.

In 1996, Munoz launched the Adrenaline Vault, as an independent online source of uninfluenced and unbiased video game information.

In 1997, Munoz founded the Cyberathlete Professional League (CPL), the world’s first organization to promote and sanction computer game competitions as a professional sport. He also coined the term ‘cyberathlete,‘ now an internationally registered trademark.

In 2001, he co-founded the Cyberathlete Amateur League (CAL), one of the largest full-season online video gaming leagues in the world, with over 600,000 registered members and year-round online tournaments.

In 2005, Munoz launched the CPL World Tour, the world’s first-ever, year-long, competitive tour for the sport of video game competitions.

Angel resides in Dallas, Texas with his wife Karin and their two children.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj razgovor pocinje da bude na ivici dobrog ukusa.

Ne mogu da ti imenujem ovde, a i shvatam da vise nema smisla.

Smejem se tvojo hillarious izjavi-koja je cista glupost- No hard feelings

A na ove letargicne ex gamere i njihove setne postove koje imaju samo gnev u sebi, a pomalo realnosti ne zelim da reagujem :*

When i speak i cross my fingers, would you know you've been decieved ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego jednostano je to pitanje bilo... sta su ti timovi uradili osim sto glorija osvaja kvalije? koliko para su zaradili? pitam sta su uradili na nekoj medjunarodnoj sceni? bilo ko od nashih igraca ikada i uvek (osim Dauta, decka koji igra Age of empires itd... on jedini moze da kaze, "e, ja sam toliko i toliko para osvojio od medjunarodnih turnira"). Ti si pomenula neke uspehe i timove koji su sponzorisani, ma bravo njima sto su sponzorisani, ja prvi kazem da su oni najbolji kod nas... a najvise sto su uradili u svetu je da s osvojili po koji online kup i dobili po neko parce hardvera.... kad kazem uspeh, ne mislim na "e, skoro smo uspeli da pobedimo fnatic, uzeli smo 8 rundi" nego "pobedili smo fnatic, pa makar i sa 2 runde razlike" ili "osvojili smo taj i taj turnir gde je ucestvovala ta i ta ekipa koju smo dobili toliko i toliko".

Sto se tice letargicnih ex-gamera, oni su igrali taj cs koji toliko hvalite kao igru u vreme kad je to najbolje bilo igrati i kad je bila jaca konkurencija i svakako mogu da kazu. Jos Bjeli moze da kaze malo vise posto je osim igranja ucestvovao i u drugim stvarima vezanim za cs.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

A na ove letargicne ex gamere i njihove setne postove koje imaju samo gnev u sebi, a pomalo realnosti ne zelim da reagujem :*

[:0]

sad se osecam zapostavljenim, naljuti se i na mene malo [:(][:D]

Stojim iza toga da su mediji i organizacija najveci deo problema.

Glorija bi podigla nivo CS-a ovde jedino da osvoji ESWC pa da se svi opet prime na to, da Glorija dobije neke sponzore, a mozda onda neko i isponzorise neki tim koji ce biti konkurentan Glorijancima, ali posto nismo u vrhu svetske scene to ce se tesko desiti.

Daut nije los primer. Decko je bio medju najboljim AoE igracima na svetu, mozda i najbolji pa za njega ovde zna jako malo ljudi.

Link to comment
Share on other sites

mozemo da se mazimo i preko pm ako zelis, ali ja bih radije da se raspravlja o tome ovde.

Zapravo nisam mislio ni na gerilu, ni na G3 (u koji sam i sam bio umeshan kao prevodioc za bugarske timove koji su dolazili itd. vise cak i kao usluga nego kao posao), i znam kako se zavrsilo i sve.... to uopste nije bila moja poenta. Poenta je da ljudi koji su pre svega stariji i iskusniji a onda i bili umesani u gejming direktno (kojot, bjeli, hajli koji sad menadzerise, zeki itd.) mogu malo vise da ti kazu o svemu od mene, osim toga, ovde je prica daleko manje vezana za cs direktno a vise za sve ono sto prati cs, profil ljudi koji igra, pare itd.

2000 eur po coveku je moguce u zapadnoj evropi..... traiziti ovde da ti neko za nagradu na turniru da 2000eur po coveku je kao kad bi u Nemackoj neko trazio 20000 eur po coveku.... jednostavno je neizvodljivo. I dalje mi nisi odgovorila koji su to nashi znacajni uspesi (kad kazem nashi, mislim na nase timove) koji su toliko vredni paznje da ce neko da pljune pare za put+opremu+vreme za igranje+bootcamp za bilo koga?

Jos je druga prica to da je CS nas najpopularniji "elektronski sport" i da ostale igre mozda pate zbog toga (dajem primer placanja CS igracima da idu na wcg/eswc ne znam ni sam gde u trenutku kad imamo nekoliko kvalitetnih igraca koji i preko neta dobijaju ili se kolju sa onim sto vi zovete "SK, fnatic, pentagram" u kvejku").

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Mislis na G3 projekat? Na Guerillu? Znam ponesto o tome...mozda malo vise nego sto ti mislis...:)

i dosta vishe pesma ! prospi malo h8 negde drugde...vodi racuna o balansu! :)

Ne radi se ovde o G3-u i Gerili, pa ni Glorijancima toliko ...

Jednostavno filip sada ima 20 godina. Da li ce igrati CS za 4 godine? Hoce ako od toga bude imao novac. Ako ne igrace ga sve manje i manje.

Brdo ljudi koji trenira kosarku u nekom momentu bira izmedju kosarke i skole. Da u kosarci ima malo para svi bi jednostavno izabrali skolu ma koliko dobri bili :)

Link to comment
Share on other sites

@Bjeli

Ne ljutim se na tebe jer znam da znas koliko sam se cimala i to. 4gl i svi nasi reprezentativci zasluzuju mnogo vise paznje, podstreka i naravno materijalnih sredstava.

Prestanite vise da poredite razvijene zemlje i Srbiju. Podrazumeva se da je to neuporedivo i o tome stvarno nema sta da se diskutuje. Ne reagujte na delove posta jer je besmisleno. Reagujte na sustinu.

When i speak i cross my fingers, would you know you've been decieved ? :)

Link to comment
Share on other sites

Sustina cele stvari je u onome sto je kojot napisao u svom prvom postu.

edit // Ahaha, moram da spomenem samo Igora vlasnika igraonice Deus koji je meni, liku koga je upoznao i video 2,3 puta u zivotu ponudio besplatno igranje i termine kod njega u igraonici (doduse, osnovano, posto jebeno kidam quake3 i quake4), ne znam kakav dil ima s ostalim ljudima (kapiram da momci koji igraju dotu kod njega imaju neku vrstu "sponzorstva", mada mozda nagadjam). Sad cu da mu pusim kurac da mi plati da idem na ESWC !

\o/

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Sustina cele stvari je u onome sto je kojot napisao u svom prvom postu.

edit // Ahaha, moram da spomenem samo Igora vlasnika igraonice Deus koji je meni, liku koga je upoznao i video 2,3 puta u zivotu ponudio besplatno igranje i termine kod njega u igraonici (doduse, osnovano, posto jebeno kidam quake3 i quake4), ne znam kakav dil ima s ostalim ljudima (kapiram da momci koji igraju dotu kod njega imaju neku vrstu "sponzorstva", mada mozda nagadjam). Sad cu da mu pusim kurac da mi plati da idem na ESWC !

\o/

cuti brate cile te dobijao! :D

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...