Jump to content

Protest jednog stanovnika "unutrašnjosti"


Recommended Posts

Kao prvo to sto sad ne studiram ne znaci da sam o studijama cuo sa tv-a samo ... pobogu. Studirao sam, dao sam prvu godinu, drugu godinu se nisam pojavio na faxu jel mi se smucilo. Inace u pitanju je fon, sa svojim o popularnim informacionim sistemima smerom il kako se vec zvao. Ako budete u prilici da prolazite bulevarom jna bacite pogled na DUAL KLIMA SISTEM po jednoj uchionici i sl ... i sistem video nadzora vidjen u americkim filmovima, ali zato u noc-u stoji sun sparc mashina ugashena jer niko od studenata/asistenata/profesora informacionih sistema ne ume da upali istu a kamoli sta drugo, a web se servira sa windows servera ... do skoro se i dalje na ovom falkutetu predavao cobol dok konacno profesor koji isti predaje, a ne zna nista drugo da predaje nije otisao u penziju i to ne dobrovoljno vetj je valjda morao sa kolko vec godina to biva. Kolega i ja ispravljamo assistente iz programiranja, ti isti asistenti ne kapiraju nase seminarske jer su u delphiju, a ne chistom paskalu i moramo im ih objasnjavati ... koleginice donose diskete sa seminarskim i guraju ih u stampach i naravno polazhu ispit sa 9 tkom.

I ja onda pun entuzijazma za informatikom treba da sedim tamo 4-5 godina i gledam to? Neka hvala, zadovoljicu se sertifikatima, a diplomu fona mogu da zabiju u klima uredjaj.

Unix sistem administracija, unix programiranje, administracija mrezha.

To je bi u stvari bila dva/tri smera nekog falkuteta informacionih tehnologija

Ako se neko nadje pametan da pomene etf i raf ... ako je nesto nalik ovome naziv nekog ispita na doticnim to ne znaci da se to zapravo na njima uchi jer znam od prijatelja u kojoj meri su ove gore oblasti zastupljene na tim falkutetima.

kod nas se radi java 1.5 i 1.6, c++, asembler, c i sl :D

mafija. a tek zavrsih 3. semestar

a znam da je taj fon raspad. ko te jebe kad upisujes sranje fax

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok super.

Izvini ali phearless izgleda kao da je namenjen deci - cisto na prvu loptu

Kod mi ne treba jer se razumem u kod ko marica u krivi kurac

Pa izgleda ali phearless je jedini security casopis na ovim prostorima, ja sam jedan od pokretaca cele te teme, inace pogledaj imas jako advanced tutoriale sto se tice viri programiranja kao i crackovanja, exploitovanja i tako dalje, pokupili smo najbolje ljude i taj casopis drzi neki nivo, ima par tutoriala koji su malo krsh al jbg ne mozes od svih ocekivati da su na visem nivou.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim u cemu je nivo ako nekog ucis da crackuje i exploituje

Viri programiranje ne znam sta je, i hvala, ne zelim ni da znam.

Al ok ako nekom uspete da maznete wow nalog, trud vam nije bio uzalud.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim u cemu je nivo ako nekog ucis da crackuje i exploituje

Viri programiranje ne znam sta je, i hvala, ne zelim ni da znam.

Al ok ako nekom uspete da maznete wow nalog, trud vam nije bio uzalud.

Heh ako mislis da je to tako jednostavno kao sto pricas, uzmi da procitas po neki tutorial odatle i kladim se da 90% neces razumeti. Nije to na nivou "maznes wow nalog" vec na mnogo visem nivou.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Boli me ona stvar da citam tutorijale kako da exploitujem (WAU DEFACE FORUMA) ili krekujem.

Ne da necu razumeti 90 posto nego 100 posto.

Ajde da ti nacrtam moju poentu : Javljas se svugde jer sve znas i imas pouzdane informacije (mreze, unix, programiranje, prava, politika...). I ocekujes da te neko shvati ozbiljno a ostavljas link ka exploit tutorijalima.

Da si ozbiljan iscimao bi mohija da krenete zajedno da pravite jaku lovu :)

To je ono sto pokusavam da ti kazem

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa ja radim za kes, a ti tutorialu su za programiranje i razumevanje slozenih procesa, nije to tako kako ti mislis, da si procitao video bi da nema veze sa tim lame stvarima vec da se sve svodi na vishu nauk.

Prvo ne javljam se svugde, javljam se samo tamo gde imam neka interesovanja i gde je tema povezana sa onim cime se bavim, to pravo i politiku studiram a te mreze,unix, programiranje radim za pare, tj. to mi je posao. Verujem da je problem ljudima da shvate da neko moze da se bavi sa vise oblasti ali eto moze ako neko misli da ne moze nek procita biografiju Thomasa Younga.

Inace ja jesam ozbiljan zaradjujem sasvim ozbiljan kes i to onoliko koliko imam vremena jer moram i da studiram, nemam vremena da po ceo dan kodiram, evo sad sam pisao neki xml parser upravo sam ga zavrsio i sad krecem na strebanje "Agregatna traznja, potrosnja i investicije" :)

Edited by kolac u tiganju?NEMOGUCE!
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Prvo ne javljam se svugde, javljam se samo tamo gde imam neka interesovanja i gde je tema povezana sa onim cime se bavim, to pravo i politiku studiram a te mreze,unix, programiranje radim za pare, tj. to mi je posao. Verujem da je problem ljudima da shvate da neko moze da se bavi sa vise oblasti ali eto moze ako neko misli da ne moze nek procita biografiju Thomasa Younga.

jel ti on bio rodjak?

bilo je jace od mene [:D]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...