Jump to content

snowboard topic


badnick

Recommended Posts

eh,imam akciju da mi ortak zajmi bord na nedelju dana,samo sto je iste duzine.ja sam 189,on kaze da cu moci da vozim.mada sam se i ja navikao da vozim krace daske,al ne bas tolko.sta vi mislite?

tako da ne bih kupovao krace sigurno:)ono bese ima dva ekspoa?kad je drugi?

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

eh,imam akciju da mi ortak zajmi bord na nedelju dana,samo sto je iste duzine.ja sam 189,on kaze da cu moci da vozim.mada sam se i ja navikao da vozim krace daske,al ne bas tolko.sta vi mislite?

tako da ne bih kupovao krace sigurno:)ono bese ima dva ekspoa?kad je drugi?

156cm daska na tvoju visinu je tezha za vozhnju, loshe se ponasha na powderu ali je dosta okretnija

drzhi se preporuchene visine (izmedju brade i nosa) - ja sam 190cm, i vozio sam od 154cm do 169cm tako da znam o chemu pricham [:D]

Link to comment
Share on other sites

brate koje si lenjo pseto..

evo slika njegove opreme od pre dve godine

on? lejno pseto? ma nije moguce ;)))))

e doco...moja oprem aje lepsha i boljaa...utataaaa ;D

156cm daska na tvoju visinu je tezha za vozhnju, loshe se ponasha na powderu ali je dosta okretnija

drzhi se preporuchene visine (izmedju brade i nosa) - ja sam 190cm, i vozio sam od 154cm do 169cm tako da znam o chemu pricham [:D]

ti si veliko dete debil. jebo te onaj tvoj kadilak :D i lekov fica ;))))

signatura.jpg

_malimjau.

Link to comment
Share on other sites

aj kad smo vec kod borda maaali off : )

imam neki rad-air bord uber ovo ono,ali mi je malo duzi nego sto bi trebalo,negde skoro do obrva mi je...jel zna neki iskusni borderash kako moze to da mi utice na voznju.vozim bord tek neke 4 god,i to po 7-10 dana godisnje tako da ono nisam ni p od profi :p

learn to obey before you command

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

imam ja jedno pitanjce...posto prvi put ove godine stajem na bord...zajmim za prvi put od druga koji je priblizno moje visine...(mozda par cm razlike..) ali sam ja jedno 20 kg tezi od njega..!da li to moze predstavljati problem??...koliko sam

video bord nije neki pro...kaze on za pocetnike je odlican i nije bio nesto skup koliko mi on kaze...moze li daska puci :DD ili sa vezovima nesto da se desi??

hvala unapred...

niste ni svesni...

Link to comment
Share on other sites

koja je to jebena opsesija postala sa bordom?

vozim skije od 5 godine (bio sam jedan od onih mali smrdljivaca koji nose kacige i opremu i jure pored tebe) i nikad nisam hteo da stanem na bord. spor je ko kurac. kontam ja sve to, mozhesh kroz dubok sneg, al zashto bi jebeno ishao kroz dubok sneg..

svi se lozhe na bord i ne kontam, jel to kul ili shta? ili je neverovatno bolji osecaj od skija?

Alan Smith ftw.

Link to comment
Share on other sites

koja je to jebena opsesija postala sa bordom?

vozim skije od 5 godine (bio sam jedan od onih mali smrdljivaca koji nose kacige i opremu i jure pored tebe) i nikad nisam hteo da stanem na bord. spor je ko kurac. kontam ja sve to, mozhesh kroz dubok sneg, al zashto bi jebeno ishao kroz dubok sneg..

svi se lozhe na bord i ne kontam, jel to kul ili shta? ili je neverovatno bolji osecaj od skija?

Ja sam vozio skije 7 godina i jednom kao probao bord, i od tada nisam pomislio da se vratim na skije, bord je duplo zanimljivije voziti, veci filing, ne znam, jednostavno mi se mnogo vise svidja od skija.

edit: Inace ne kontam ove radove da su bordovi za sisice a skije za one koji znaju da voze!!!1 Pa tek skije voze babe, tetke, mala deca, stariji ljudi. Jos znam bar 10 ljudi koji su hteli da predju sa skija na bord i kad su jednom probali rekli su da nisu smeli jer im je zajebanije i nesigurnije od skija... Jebote na ovom ruru uvek neke obrnute price od onoga sto vecina misli :)

I kakve veze ima urbanost za voznjom skija ili borda, ja recimo ne volim tu "urbanu" masu, pa vozim bord... OMG brzo da se vratim na skije!!1

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

činjenica je da su ranije (recimo početkom i sredinom devedesetih) sa skija na bord prelazili oni koji nikada nisu naučili da skijaju kako treba, večite bulje, našavši u snoubordingu način da budu moderni i kul. činjenica je da kod nas i dalje ima previše likova koji uzimaju da voze bord zato što je to kul i urbano a ne zato što vole sneg. činjenica je i da ne znam jednog dobrog skijaša koji je prešao na bord i nastavio da ga vozi, znam samo gomilu prosečnih i buljaša.

mogao bih da tvrdim i da je prosečni skijaš (u nekom razumnom rasponu godina, dakle da izbacimo tetke i babe koje spominje longli) mnogo veštiji od prosečnog bordera, ali neću.

i smorila je više priča o tome da skijama ne možeš u dubok sneg. šta se vozilo pre nego što je izumljen ratrak (a i žičare, kad smo već kod toga), da nisu sanke možda? :) to što za dubok sneg na skijama treba znati novu i zajebanu tehniku, dok na bordu samo malo drugačije stojiš, je manje bitno...

Link to comment
Share on other sites

činjenica je da su ranije (recimo početkom i sredinom devedesetih) sa skija na bord prelazili oni koji nikada nisu naučili da skijaju kako treba, večite bulje, našavši u snoubordingu način da budu moderni i kul. činjenica je da kod nas i dalje ima previše likova koji uzimaju da voze bord zato što je to kul i urbano a ne zato što vole sneg.

Sigurno da postoje takvi ljudi ali ne verujem da su u vecini, jaq sam presao jer mi je jednostavno lepse i zanimljivije na bordu nego na skijama.

mogao bih da tvrdim i da je prosečni skijaš (u nekom razumnom rasponu godina, dakle da izbacimo tetke i babe koje spominje longli) mnogo veštiji od prosečnog bordera, ali neću.

Dobro je da ne tvrdis jer stvarno ne vidim kako bi ovo potkrepio :)

i smorila je više priča o tome da skijama ne možeš u dubok sneg. šta se vozilo pre nego što je izumljen ratrak (a i žičare, kad smo već kod toga), da nisu sanke možda? :) to što za dubok sneg na skijama treba znati novu i zajebanu tehniku, dok na bordu samo malo drugačije stojiš, je manje bitno...

Ja nisam spominjao to za dubok sneg, u ekipi imamo skijasa koji je sa nama isao isto tamo gde i mi bordovima. Ali dobro, on je poseban, ima one KRIVE stapove !!1

Link to comment
Share on other sites

na jednog nalozenog skijasa papana koji je opasan po celu stazu dolazi 16 takvih bordera

ovo, nažalost, više nije tačno, i za sve su krive karving skije. pri nekom osnovnom spuštanju niz blagu i srednju padinu, karving skije su mnogo lake za vožnju, kao da imaju volan. zbog toga mnogi nubovi steknu lažno samopouzdanje, i krenu da voze prebrzo, ili da pokušavaju carve tehnikom da savladaju strmu padinu.

s druge strane, bord nubovi ne mogu da povežu više od dva zavoja bez padanja, tako da nisu u stanju da razviju bilo kakvu opasnu brzinu.

a kapiram da normalnim ljudima koji vole bord zbog osecaja voznje i ljubavi prema snegu, ovi urbani zapravo vise smetaju :)

ovo sam primetio, mnogo vole da ih prozivaju zbog karirane burton jakne itd.

Link to comment
Share on other sites

evo me, tek sam sada izvalio. da nisam zaglavio na šljaci ne bih ni video ovaj topic. prodana dušo (znaš ti dobro o čemu ja pričam [:D] )

a da ne govorim da moram da skinem bar malo kilograma da mi ne bi kolena popucala posle kop-a :(

za kop možeš biti i reprenzetativac u sumo rvanju, ne brini ništa.

... za dubok sneg na skijama treba znati novu i zajebanu tehniku, dok na bordu samo malo drugačije stojiš...

khmm, khmmmm... pa nije baš tako...

...jaser arafat shal...

ovo nešto na moj račun??? [:D]

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

a to da bord nema veze sa urbanoscu i "kul izgledanjem", ahahaha pa ajte molim vas, tu prichu ne bi mogao da proguta ni pas sa maslom.

Ja ne znam odkud ovo vama, ne kazem da ne postoji nekolicina takvih, ali ja ih stvarno ne znam... Svi koje ja znam voze bord (ili skije) zato sto im se svidja, a ne da bi bili kul i urbani. A i da jeste tako, s druge strane, jos manje osoba znam koje misle da je neko kul jer vozi bord, mislim daj...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...