Jump to content

Besplatne akcije


Recommended Posts

Ja sad proveravam na tom sajtu i uopste me nema na spisku. Iako sam postom dobio obavestenje o akcijama i naravno nikada nisam otisao da podignem tih 1700 RSD. Sad bih otisao cisto da napravim problem.

  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tada dao racun standarni iz Inteze koji sam uvek i koristio za platu i sl i znam da mi je sigurno leglo nekih cini mi se 1.800 dinara u nekom momentu i da sam bio u fazonu wtf? I onda pogledam posle sta je uplata - besplatne akcije. Tako da su to sigurno uplacivali, trazi da ti daju celokupan izvod po tom racunu da vidis sta je u pitanju.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sad proveravam na tom sajtu i uopste me nema na spisku. Iako sam postom dobio obavestenje o akcijama i naravno nikada nisam otisao da podignem tih 1700 RSD. Sad bih otisao cisto da napravim problem.

 

Daj link

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

mene ni nema na tom sajtu iako sam se upisao pre par godina, mamu im lopovsku

Namerno su to uradili zato sto si zaposlen u zdravstvu!

Je l' postoji neki nacin da nadjem ovaj broj koji treba da ukucam pored jmbg-a, nemam ideju gde sam stavio ugovor?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, ja potpuno zaboravio na to i odem sad na sajt, i pise mi da imam sledece : 

 

5 akcija "Naftne industrije Srbije" AD, nominalne vrednosti po 500,00 dinara

1 akciju "Aerodrom Nikola Tesla", nominalne vrednosti 600,00 dinara
7 akcija "Akcionarskog fonda", nominalne vrednosti po 550,00 dinara
31 akciju "Telekom Srbije" AD (negde videh da je oko 2 evra po akciji) 
 
da li to znaci da sad mogu da odem u postu i sa licnom kartom dignem tih 13-14 soma bez ikakvih problema? (hipoteticki, ne verujem da bih dizao ali znam nekog ko bi sigurno)
Link to comment
Share on other sites

Pa ne. Prvo treba da ih prodas po toj ceni na berzi, ali to ne ide tako. Nominalna cena je pocetna cena akcija, ona koja je bila kada su prvi put izasle na trziste, a prava cena je ona koja je sada, a moze da bude razlicita od nominalne i zavisi od ponude i potraznje. Znaci da ces dobiti za neke manje, za druge vise. To radis preko svog brokera tako sto mu das nalog po kojoj ceni koliko kojih akcija da proda, pa koliko vrede, toliko ces da dobijes. Kad prodas, onda imas pare na racunu koje mozes da podizes, ali nemas vise neke akcije.

Edited by ruralac
Link to comment
Share on other sites

Postoji delimično neslaganje sa podacima u našoj evidenciji.

Proverite da li ste uneli tačne podatke i da li koristite slova srpske latinice..

 

ВТФ?

 

ЕДИТ: Ма РОФЛМАО, морао сам да преправим С у презимену у Ћ, а Ž у имену је остало З.  [roflmao]

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Мени је то писало јер сам прво писао ћирилицом а онда потом сам писао ћелавом латиницом :) дакле мораш латиницом са  čćšđž

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

е сад питање, да ли продавати акције?

мени је рекао неки маторац да никако неће цена скочити толико да бих ја могао да осетим неку велику разлику ако их заштекам, инфлација и та срања...

нека појасни неко!

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

cekajte, jel ove akcije od "akcionarskog fonda" i "telekoma" nesto novije? posto sam pre par meseci dok sam cekao red u posti blenuo u one stampane papire o akcijama i standardno je bilo za NIS i Nikola tesla aerodrom ... sad vidim ovo pa reko da nisam tad bio corav

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...