Jump to content

Bajkovita prica.....


Mare

Recommended Posts

Apropo ne primenjivanja ustava

Postupanje s licem lišenim slobode

lan 28.

Prema licu lišenom slobode mora se postupati oveno i s uvažavanjem

dostojanstva njegove linosti.

Zabranjeno je svako nasilje prema licu lišenom slobode.

Zabranjeno je iznuivanje iskaza.

Ali to bi sve bilo resheno sa definisanim mehanizmom odbrane od zloupotrebe polozaja. Glup primer ali kao sto u americi sa dobrim advokatom mozes da se izvuces ako prilikom ubacivanja u pandurska kola udarish glavom o ista (zato ti panduri drzhe glavu kad te ubacuju u kola na filmovima) i sl ... Kod nas mozda mozesh naknadno da tuzish pandura za nanoshenje lichnih povreda ili tako neshto ali i to je pitanje kako je regulisano pokretanje tuzhbe od strane okrivljenog lica ili optuzenog lica ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pritom na sve ono gore imas u ustavu i ovu stavku

... mislim lol ili je kod nas osnovana sumnja = krivica?

Sve u svemu previshe labavih termina u tom ustavu, mislim da bi se zabrojao da sam brojao kolko puta je pomenuto "u razumnom roku" i sl ...

da ne spominjemo koliko je taj "razuman rok" relativan :/

P.S.RATKO MLADIC JE SRPSKI HEROJ! - kada sam uvideo da sam se slozio sa mohijem u necemu morao sam reagovati! :P

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

mare

brate mili sto si nasao na forumu da kenjas o tome

tuzba i mediji ima da izvuces 20.000e od drzave

nisam citao prethodnih pet strana topica i izvini ako sam pregrub ili se dogodio neki rasplet u medjuvremenu, ali meni je nekako puna ona stvar likova sto se samo zale i nista ne rade. brate zato nas i biju kako hoce zato sto znaju da nema ko da im kenja zbog toga. vecina zna da mi riba radi u lezbejskoj organizaciji i aktivne su do jaja, pandur ne sme popreko da pogleda geja a kamoli nesto drugo, sad ih brane i cuvaju ispred gej kafica jer znaju da ce ove da naprave pizdariju ako ne bude tako

nemojte da cutite jebem mu misa

U zemlji pune post ratnih profitera, miliona malih kriminalaca do kvazi all-round biznismena koji kroz mnostvo sitnih kanala drze pola drzave, policija ima vremena da brane pedera ispred kafica a uz to se boji lezbejki koje masu papirima .... yeah right :)

Po celoj evropi gde pravni mehanzimi su na totalno drugom nivou nije takva sitacija, a ako te tvoje misle da time sto par pandura stoji i pije kafu ispred gaj bara, resile situaciju sa nasiljem nad gay ljudima onda good luck ;)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

nije brate. sad se bas gadjas pojmovima. i kapiram da tebi kao laiku sve to zvuci konfuzno, ali veruj mi, sve ima svoje logicko opravdanje, i mesto u celini

osnovana sumnja je osnov za pokretanje krivicnog postupka (zahtev za pokretanje istrage). postoji zakonski status osumnjicenog (moraju mu se saopstiti prava koje ima /na advokata, cutanje etc/, mora mu se saopstiti da se smatra osumnjicenim)

pre toga imas glas o krivicnom delu (krivicna prijava)

krivica je posledica osudjujuce presude, kraj postupka

Moja poenta je bila, kako nevin covek da bude zatvoren pola godine?

Apropo topika evo mare stavke u ustavu koja tebe interesuje, ili mozda ne ...

Pravo na rehabilitaciju i naknadu štete

lan 35.

Ko je bez osnova ili nezakonito lišen slobode, pritvoren ili osuen za kažnjivo

delo ima pravo na rehabilitaciju, naknadu štete od Republike Srbije i druga prava utvrena

zakonom.

Svako ima pravo na naknadu materijalne ili nematerijalne štete koju mu

nezakonitim ili nepravilnim radom prouzrokuje državni organ, imalac javnog ovlašenja, organ

autonomne pokrajine ili organ jedinice lokalne samouprave.

Zakon odreuje uslove pod kojima ošteeni ima pravo da zahteva naknadu

štete neposredno od lica koje je štetu prouzrokovalo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja kao prvo sam se namucio da nadjem novi ustav na internetu zahvaljujuci nasoj modernoj vladi, ali sam nasao na vladinom sajtu i stari i novi ustav i citao sve ovlash da bi nashao deo koji se tiche teme in question, i dotichni deo detaljno prochitao i quoteovao chak na forumu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Separation_of_powers

mohi, je l se ti ovako svađaš i sa lekarima kada odeš bolestan kod njih?

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh, svakome kome je novi ustav dobar zhelim maretovu avanturu, mozda se onda zapitaju zbog chega je demokratija trenutno najbolji model drzavnog uredjenja i mozhda shvate da smo mi eonima od iste.

Zamisli da smo izglasali bolji? Znam da je nauchna fantastika ali ono legni u krevet zamisli i sanjaj ...

Istraga nije optuzhnica i to je bitna razlika izmedju naseg i stranih ustava.

Drugo josh bitniji nedostatak koji su svi izgleda prevideli je apsolutno ne pominjanje gradjanskih prava u ustavu. Shto tje retji nije definisano sta ti smesh mozesh i kako da uradish kad ti se desi ovo sto se desilo maretu.

ja sam realista... mada sam jednom igrao hobita iluzionistu... u frp-u ofc... iz istog razloga sanjam samo CRNO... i sve se slazem sa tobom osim prve recenice... odgovor na nju bi glasio: svima onima kojima novi ustav nije bolji od slobinog zelim otmicu za vreme jutarnjeg dzoginga... :)

Moja poenta je bila, kako nevin covek da bude zatvoren pola godine?

sto posto si u pravu... ali sve sto si rekao vazi i za vojislava seselja... da ne govorim o potpuno idiotskoj cinjenici da se nevinima ne refundira ni dinara/centa zbog provedenog vremena u pritvoru u slucaju oslobadjajuce presude...

a sto se tice oaze zvane ns: dok god mi vucic nije gradonacelnik, svako poredjenje je neumesno i zlonamerno... :)))))))))))

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

mohi, a bogami i ja, pricha da je mogao mnogo bolji ustav od ovog doneshenog.

pusti priche "mozhe ovaj posle da se poboljsha i promeni", kad nam je valjda jasno da do toga netje dotji u skorije vreme, niti je bi plan takav :]

biti bolji od slobinog, samo po sebi meni ne znachi mnogo.

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Separation_of_powers

mohi, je l se ti ovako svađaš i sa lekarima kada odeš bolestan kod njih?

Aj malo dzogiraj, od previshe teretane i wikipedije ti je prokuvao mozak.

ja sam realista... mada sam jednom igrao hobita iluzionistu... u frp-u ofc... iz istog razloga sanjam samo CRNO... i sve se slazem sa tobom osim prve recenice... odgovor na nju bi glasio: svima onima kojima novi ustav nije bolji od slobinog zelim otmicu za vreme jutarnjeg dzoginga... :)

sto posto si u pravu... ali sve sto si rekao vazi i za vojislava seselja... da ne govorim o potpuno idiotskoj cinjenici da se nevinima ne refundira ni dinara/centa zbog provedenog vremena u pritvoru u slucaju oslobadjajuce presude...

a sto se tice oaze zvane ns: dok god mi vucic nije gradonacelnik, svako poredjenje je neumesno i zlonamerno... :)))))))))))

Pazi sve je to relativno ... sline su ukusnije od govana (preskocite kako znas penale) al to ne znachi da su sline do jaja.

Sto se tice sheshelja, jeste stoji i njemu se tek sudi, a u zatvoru je. Na to se moze samo reci a: nije njihov gradjanin=bole ih penis, b: neko bi to nazvao luksuznim hotelom, a ne zatvorom.

mohice imas ustav na sajtu skupstine, gde i, jelte, pripada

dobro reche igor, ovde svi znaju o svemu

Kao prvo pricao sam o periodu pred referendum kad je na tom sajtu bio sada stari ustav, a predlog novog sakriven bogu iza nogu i da sad kad sam pogledao, ustav sam nasao na parlament.sr.gov.yu, a moja permutacija "sajtu vlade" je zbog ovog gov i njegovog engleskog znacenja.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

mohi, a bogami i ja, pricha da je mogao mnogo bolji ustav od ovog doneshenog.

pusti priche "mozhe ovaj posle da se poboljsha i promeni", kad nam je valjda jasno da do toga netje dotji u skorije vreme, niti je bi plan takav :]

biti bolji od slobinog, samo po sebi meni ne znachi mnogo.

mi se samo ne slazemo oko toga koji je ispravan izbor... a bilo ih je jedino dva: za ponudjen ustav (truli kompromis, svakako bolji od onoga sto je bio) ili bojkot koji bi se po meni opet nama obio o glavu... jer nazalost u kreiranju istog moraju ucestvovati i ds i dss i srs... a ne vidim da ce se to preomeniti nabolje u skorije vreme...

Aj malo dzogiraj, od previshe teretane i wikipedije ti je prokuvao mozak.

ne salji ga na dzoging... on vise voli novi ustav... ono o otmice je nije bilo upuceno njemu...

a ja sam nazalost imao izbor izmedju pokvarenih jaja i hladnog bureka od juce (za jogurt nisam siguran... bio je u preambuli... dok je burek bio u kuci vb)... kada mi ponude sarme, odjebacu sve ostalo za sekund...

luksuzni hotel bez instaliranog wow-a??? NAH!

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Postojao je i izbor izlaska i glasanja protiv tog ustava.

Obilo bi nam se o glavu jedino sto bi morali da opet snosimo troskove novog ustava, posto BRZO BRZO OMG KOSOVO kao sto vidis nista nije pomoglo.

jes.. da iskuliram burek... pa da kvarim stomak sa trulim jajima, jer sam izgladneo... jebes te pare... ustav je u pitanju... to je najmanji problem... ali srs-ds-dss ne bi smislili bolji, a da se svi slazu, ni u ludilu... a sve i da docekamo nove izbore, bez radikala ne moze... cak i da se dss sroza, srs ce se uvek pitati... mada bi bilo komicno i da neki novi ustav kreiraju canak-ceda-korac sa jedne i voja-velja - palma sa druge... ULTIMATE FIGHT...

voja: clan jedan...

ceda: ja sam za to da nemamo prvi clan... nego da krenemo od clana dva...

uskacu kiklop i batic sa redovno imbecilnim opaskama: pa da i knjiga se obicno ne numerise na prvoj strani...

velja: onda clan 2 - ceo ldp mi se napase cmarne vegetacije ko zec kelerabe...

voja: smiri se veljo pobratime...

velja: ma duvaj ga i ti mutavi, koji kurac ste me zvali da sedim sa ovim narkomanima i gej lobijem...

canak: pao mi je secer... treba mi nesto da se zasladim... upalite RTS da gledam hag uzivo... cuo sam da seki nije nominovan za izlazak ove decenije...

voja: dajte ljudi... uozbiljite se... sta cemo sa kosovom???

ceda (vec vidno uduvan): ja sam za to da isqliramo...

velja: jebem vas sve u dupe bas... pajdomane sabijas tu vutru ko da je ldp bio pobednik na takmicenju duvackih orkestara u guci...

ceda (okrece mobilni telefon): biljo, ti si??? daj mi sonjicu... soooonjaaaa... velja je opet politicki nekorektan... zeza me da sam izduvao u sumadiji...

seselj (sa tv-a): vekao sam kavlobag, kavlovac, oguvin, vivovitica... i ponosim se na svoju nacionavisticku pvoslost, sadasnjost i buducnost...

voja: to imenjace!!! veljo... zapisi ovo... ova ideja nije losa...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

sjajna odbrana nekoga ko soli pamet polovini foruma a ne zna razliku između izvršne i zakonodavne vlasti.

moja permutacija "sajtu vlade" je zbog ovog gov i njegovog engleskog znacenja.

A tvoja odbrana je izbegavanje teme i diskreditovanje sagovornika nadvikivanjem?

jes.. da iskuliram burek... pa da kvarim stomak sa trulim jajima, jer sam izgladneo... jebes te pare... ustav je u pitanju... to je najmanji problem... ali srs-ds-dss ne bi smislili bolji, a da se svi slazu, ni u ludilu... a sve i da docekamo nove izbore, bez radikala ne moze... cak i da se dss sroza, srs ce se uvek pitati... mada bi bilo komicno i da neki novi ustav kreiraju canak-ceda-korac sa jedne i voja-velja - palma sa druge... ULTIMATE FIGHT...

voja: clan jedan...

ceda: ja sam za to da nemamo prvi clan... nego da krenemo od clana dva...

uskacu kiklop i batic sa redovno imbecilnim opaskama: pa da i knjiga se obicno ne numerise na prvoj strani...

velja: onda clan 2 - ceo ldp mi se napase cmarne vegetacije ko zec kelerabe...

voja: smiri se veljo pobratime...

velja: ma duvaj ga i ti mutavi, koji kurac ste me zvali da sedim sa ovim narkomanima i gej lobijem...

canak: pao mi je secer... treba mi nesto da se zasladim... upalite RTS da gledam hag uzivo... cuo sam da seki nije nominovan za izlazak ove decenije...

voja: dajte ljudi... uozbiljite se... sta cemo sa kosovom???

ceda (vec vidno uduvan): ja sam za to da isqliramo...

velja: jebem vas sve u dupe bas... pajdomane sabijas tu vutru ko da je ldp bio pobednik na takmicenju duvackih orkestara u guci...

ceda (okrece mobilni telefon): biljo, ti si??? daj mi sonjicu... soooonjaaaa... velja je opet politicki nekorektan... zeza me da sam izduvao u sumadiji...

seselj (sa tv-a): vekao sam kavlobag, kavlovac, oguvin, vivovitica... i ponosim se na svoju nacionavisticku pvoslost, sadasnjost i buducnost...

voja: to imenjace!!! veljo... zapisi ovo... ova ideja nije losa...

\o/ \o/ \o/

Stoji da mozda ta ekipa ne mozhe da sastavi bolji, ali ako nismo za bolji ustav onda nismo ni za bolju drzhavu i chemu dalja rasprava?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

za one sa jeftinim monitorima!

ja htedoh da editujem... valjda da poveca rezoluciju, mnogo sam glup... obrnuta proporcija je u pitanju...

btw. idi u qrac, pa ti jedino sto mozes da uradis da ti bude jedan metar je da ga savijes na pola...

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...