Jump to content

wireless reshenje za kucno okruzhenje


cali

Recommended Posts

Vidi ovoga profesora :)

TP-Link TL-WR340G Wireless Broadband Internet Router 54 Mb/s, 802.11b/g Atheros chip, 1 WAN + 4 LAN porta - omogućuje umrežavanje više računara preko kabla i bežično i njihov izlaz na Internet, odličan Atheros radio deo, vrhunska sigurnost - 64/128/152-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK, TKIP/AESWPA kriptovanje i autentifikacija, mogućnost isključivanja broadcast slanja SSID imena wireless mreže, lista bežičnih klijenata sa pravom pristupa ACL - Access Control List, Firewall - IP address filtering, MAC address filtering, Domain Name filtering; NAT, DHCP, PPPoE, L2TP, PPTP, UPnP, Dynamic DNS, Virtual server, DMZ, VPN pass-through, statistike protoka, može se podesiti tako da dozvoljava Internet pristup samo u zadato vreme tokom dana - moguće je da pristup bude potpun ili sa određenim restrikcijama, Web management, Quick Setup Wizard softver za jednostavnu instalaciju, fiksna antena

29 e + PDV netiks.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Linksys-ov onaj mislim da je oznaka W200G ili tako nesto (sad pogledah na njemu, WAG200G) i da kucnem u drvo, sluzhi me super. Nisam isprva mog'o da ga pokrenem kako valja ali asistirao mi je Stator, pa sam posle namestio na jos 2-3 mesta isti i sve fercera. Doduse, nije bas tako "skromnih" mogucnosti, ima 4 LAN mesta i naravno wireless, ali je super jer mi laptop radi po celoj kuci, a bogami i Wii se updateuje, pa PS3 dok je bio par dana tu, PSP ... super je fora.

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, meni treba jednostavna varijanta povezivanja PC-ja i lap-a, da bude wireless i da moze kroz zid. i naravno da lap-top deli internet podjednako sa PC-jem.

Video sam neke varijante tih uredjaja ali problem je sto sam ja pacenik sa agp slotom :/

Dakle treba mi preporuka nekog wireless uredjaja za pc, za lap top ne treba nista ima integrisano.

Brzina nebitna posto lap-top nije moj i ja se ne patim :)

ovo sam gledao ali to je PCI... znaci tako nesto...

Link to comment
Share on other sites

AGP i PCI-E su slotovi za grafiku dok ti je PCI slot koji sluzhi dodavanju PCI kartica poput modema, zvuchne ili gore spomenute wireless kartice, i sigurno ga imash. moguce jeda internet konekciju koju imash na svom rachunaru sherujesh preko wireless kartice ali ce onda tvoj rachunar morati da bude ukljuchen svaki put kada ti bude potreban internet na laptopu. s'obzirom da to bash i nije zgodna stvar bolje dodaj 10e za onaj wireless ruter shto ga stator spomenu i miran si.

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...