Jump to content

Crysis


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://blogs.pcworld.com/gameon/archives/005814.html

U suštini, treba da nađeš odgovarajući konfiguracioni fajl koji u četiri sekcije sadrži podešavanja za sva četiri moda (low, med, high, very high). Onda prosto iskopiraš podešavanja iz very high u npr. high, i kada u igri izabereš high, to će u stvari biti very high.

Link to comment
Share on other sites

Postoji (doduše u prvom Razorovom izdanju ne postoji krek za 64-bitnu varijantu, ubrzo je izašao 64-bitni crackfix). Ionako kad igraš na Visti, DX igre rade malo sporije, a 64-bitna varijanta radi malo brže od 32-bitne tako da se to potire, pa je na 64-bitnoj Visti brzina slična kao na 32-bitnom XP-u, a možeš da igraš u DX10 modu.

Link to comment
Share on other sites

Odigrao sam igru i moram da kazem da je ovo najbolji fps koji sam igrao u poslednje 2 godine.

Uglavnom ljudi koji govore da je sve u grafici su igrali igru do trecine i tu batalili. Kampanja je zabavna posle tog dela , delovi sa tenkovima i bojnim poljem istrazivanje vanzemljskog broda i naravno na kraju na nosacu aviona nema se sta zameriti , gluma je na nivou.

Ocekivao sam da ce igra biti smorna i tesko govno dok je bas suprotno od toga. Ai je takodje napljuvan toliko da sam ocekivao zatupljen ai , dok sam naleteo bas na suprotno( da naravno bilo je bugova uvek ih bude , ali generalno odradjen je ai sasvim korektno ). Takodje jedna od retkih pucacina koje sam presao vise puta iz razloga sto mozes da je radis na razlicite nacine , rambo style ili ninja style itd.

Sa druge strane od bioshocka sam ocekivao bas kao sto ljudi rekose kule i gradove ne linearni pucacinu sa rpg elementima i horor atmosferom , dakle umro sam dok nisam zavrsio igru od teskog smora. Cak je obecavajuci pocetak totalno upropasten i recimo sam ambijent i dizajn su toliko out a da ne govorim koliko nisu imali maste sa celom pricom i razvojem price ( koja je u startu kao i sve u igri obecavalo ali je usrano do jaja ).

i tako ... moji licno utisci :) Za mene FPS godine :)

EDIT

Samo da dodam sada sam video immzov post.

Dakle nalupao si se gluposti to je nevidjeno.

Nemaju povecan vidokrug. Mozes da se sunjas , a ai je toliko dobar da ako se priblizavas specijalcima kroz grmlje sa ledja oni ce te cuti , ako se priblizavas obicnima samo ce da zastanu. Takodje mozes da bacis i objekat da im skrenes paznju sto recimo na specijalcima ne radi tj vrlo brzo vrate pogled. Takodje specijalci te provale kada se sunjas kroz grmlje u stealth modu zbog rastinja koje se pomera. I ako vide laserski nisan na njihovom ortaku.

Drugo ako specijalcu zamaknes iza coska i udjes u stealth nekoliko puta mi se desilo da pocnu nasumicno da pucaju u panici sto je bas dojaja realisticno.

Ti si verovatno bio u stealth modu i imao upaljen flash light lol njub !

btw secam se pri pocetku igre jednom sam zamakao daleko od zadatka i isao sumicama okolo pokusavajuci da vidim da li mogu u velikom luku da zaobidjem celu zonu. Naisao sam na planinski putic i na moju srecu ugledao patrolu od 10 - 12 vojnika koja ide puticem u koloni , napao sam ih iz zasede ubio 5-6 odmah medjutim ostali su se razbezali kruzno po sumici i opkolili me pokusavajuci da me iz zasede isteraju bombama. E sada verujem da je ovo skriptovano samo za ovu patrolu u igri ali je vrlo lep detalj.

Tako da ljudi mnogo vole da kenjaju i seru sve u svemy. AI koji je napljuvan u ovoj igri je daleko bolji ( mozda bugovitiji takodje no to nije toliko bitno ) nego u navodno boljoj igri bioshock .. a o COD necu ni da govorim , to je vec prica za sebe.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

koja je poenta dobrog ai-a ako je pun bugova? Uostalom nije dobar, ocajan je, teshko skriptovan i predvidiv, pogotovo u indoor situacijama.

Vidokrug se baguje cesto. U nekim situacijama te ugledaju na 300m u zbunju kroz koje ni veprovi ne prolaze samo zato shto ne drzish ctrl

Onda tvrdish da je bioshock loshe dizajniran lol ? A definitivno jedna od najoriginalnijih i najsmelijih igara ove god, to shto su pricu i igru mogli malo dinamicnije da urade je druga stvar. Mada razumem, udarila grafika o glavu , oce to kad uzmesh nov komp :P

Svaka misija od ulaska u onu alien gradjevinu je poprilicno linearna a to je vec pola igre. Prica je ocajna, kraj necu ni da komentarishem koliko je losh.

Edited by Immz

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

AI nije pun buggova , ima ih cak manje nego u bioshocku ( zabagovanje u vrata u bioshocku = lol ).

Indoor AI ja stvarno ne znam ako stojis u sobi sa jednim ulazom verovatno ce uci na taj ulaz ... rofl mada evo recimo jedan dobra stvar u odnosu na bioshock koji dizes u nebesa umesto da masovno utrcavaju i demonstraju ai tako sto skoce unazad i nastave da trche prema tebi npcijevi u crysisu salju jednog po jednog opkole kucicu gde si ti itd... takodje dobra stvar je sto ako iskocis kroz prozor i odsunjas se oni ne znaju da si ti izasao dok ne posalju izvidnicu unutra.

Vidokrug mi se nikada nije zabugovao igrao sam igru bar 40 sati.

Kraj je lose odradjen jer je ocignedno nije ni zavrsena prica , kada se ocekuje expanzija ... mislim like wtf lol.

Grafika u bioshocku je dojaja odradjena a to sto je navodno originalna ( rofl za ovo ) ne znaci nista kada je totalno traljavo odradjena prica sama i sam osecaj tog sveta koji je previse skuchen.

Prica je bolja iz jednog razloga a to je zato sto je dinamicnija i sto sam igrajuci crysis imao osecaj da se igram rata ... igrajuci bioshock imao sam osecaj da pokusavam da igram neku bljutavu meshavinu horor apokalipticnog rpg fpsa gde je sve natumbano i baceno nedobrseno i povrsno. Ne kazem ja da je bioshock losa igra samo da nezasluzuje ni blizu da se zove igrom godine ili bilo sta drugo.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...