Jump to content

Konfiguracija + monitor, mis i ostalo... 1500€


r@ndom@n

Recommended Posts

Kao što možete da naslutite iz naslova, smeše mi se srećni trenuci i miris nove mašine ;D

Budžet oko 1500€.

Da napomenem da ne podnosim Maxtor, MSI i Western Digital i ne želim ih blizu sebe koliko god kvalitetno bilo njihovo najnovije ovo i poslednje ono. Sve ostalo dolazi u obzir.

Evo kako sam mislio da rasporedim pare:

(naravno, ovo je samo otprilike, ne mora da bude baš tako)

procesor 250€

chipset 150€

ram 150€ (bar 2gb)

hard 100€ (bar 500gb)

dvd-rw 25€

napajanje 65€

kućište 100€

grafička 200€

monitor 250€

tastatura+miš 150€

zvučnici 100€

Evo šta sam mislio da uzmem:

cpu - c2q q6600, 2.4, 2x4mb, 240e

mb - Gigabyte GA-P35C-DS3R, S775 (C2Q), Intel P35/ICH9R, FSB1333, VGA, PCIex16, 4xDDR2-1066/2xDDR3-1066, 8SATA2, ATA, G-LAN 130e

ddr2 - 2GB DDR2/667MHz Kingston ValueRAM, 240-pin, PC2-5300, CL5, 1.8V, LifeTime Warranty 80e

ili - 2GB DDR2/800MHz Apacer AM1, 240-pin, PC2-6400, CL5, OEM pack, garancija 10 god. 94e

hdd: Seagate 500GB, 16MB buffer, S-ATA2 (3Gbps), Barracuda 7200 gar. 3 god. 105e

dvd-rw - Pioneer DVR-112D max. 18xDVD+-R, 8x6xDVD+-RW, 10xDVD+-RDL, 40x32xCDR/RW, 2MB, OEM pack. ATA66 29e

kucishte + napajanje - Chieftec BA-02B-B-SL-400W oko 110e.

monitor - LG L225WS TFT/LCD, 22", Wide, 1680x1050, 5ms, 3000:1, 300cm/m2, 170/170, D-Sub

tastatura+mish - Logitech diNovo 120e ili Logitech MX-5000 Laser 140e

zvuchnici - od boljih zvuchnika za nizhu cenu su Genius SW 5.1 Home Theater za 110e 5.1 drveni ili 7.1 Creative Inspire T7900 115e

Najviše problema imam sa grafičkom, jer se u njih ama baš ne razumem. Mada mi grafička i nije toliko bitna jer se ne igram . Mislio sam da uzmem Gainward GeForce 8600GT (1GB GDDR2, 128-bit, 600MHz / 1000MHz, Dual DVI, HDTV, TV-out, HDCP, DirectX 10, PCI-E) za 155€, mada mi je mnogo sumnjiva ta količina megabajta za te pare..?

Ništa od komponenti koje sam naveo nije obavezno i vrlo je moguće da sam u nečemu veoma pogrešio, tako da bih voleo da ćujem šta mislite. Ne pruža mi se često prilika da potrošim ovoliko novca na PC, pa bih želeo da to stvarno bude najbolje moguće za te pare. Unapred sam zahvalan na bilo kakvim savetima.

Link to comment
Share on other sites

za 1500 greh je da ne uzmes gaming konfiguraciju :)))))

Ako ti treba samo za posao , i GeForce MX440 moze da cini posao , a mozes za dzabe da je nadjes :D

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Intel Core 2 Quad Q6600 / 2.4GHz, S.775 240eu

Asus P5K Premium/Wifi-AP 195eu

Sapphire Radeon HD 2600XT 256MB GDDR4, PCI-E 130eu

Seagate Barracuda ES 160GB (SATA2/16MB/7200) 50eu

2x Western Digital Caviar SE16 500GB (SATA2/16MB/7200) 180eu

4x Kingston HyperX 1GB DDR2 800MHz 240eu

Genius SW 5.1 Home Theater 105eu

Cooler Master Stacker 810 160eu

Samsung SyncMaster 226BW 190eu

2x NEC ND-4570 60eu

Logitech Cordless Desktop MX-5000 Laser 140eu

Total: 1690eu

E sad jedino ima momenat da ja znam za NEC ND-2500 da je keva, sad kolko znam ND-4570 bi trebao da je naslednik koji je samo brzhi, al nemoj me drzhati za rech. Takodje ti treba neko Chieftecovo napajanje, jer je ovo kutjishte bez napajanja - ja bi lichno uzeo Enermax, ali ti to dodje josh ~200eu - ako ga uopshte nadjesh sad kod nas - i da napajanje OBAVEZNO 600W ako uzimash Quad i noviju graficku...takodje bi razmislio o 3x19" TFT, vrh stvar za posao. I batali se gigabyte to je ko da si hteo chaintec. Drzhi se Intel Intel Plocha ili Asusovih (ako bash morash), sem ako nisi pripadnik socijalnog AMD uz koji idu svi ti gigabyte chainteci i ostala govna, a kolko vidim nisi. I za Maxtor te razumem, al te ne razumem za Seagate - podseti me za relacije Seagate i Maxtora? Takodje WD je bez premca, i nikako ga netreba zaobilaziti...i da sad je obavezno 4GB memorije, pogotovu ako tjesh vistu da furash. 3HDD da imash 1 za sistem, i 2 za storage. bio bi i prvi WD Raptor (10,000rpm) al ajd poshto si jelte fan Seagate onda eto ti Seagate za sistemski - mada bi ja ipak WD i to retzimo mozhda Raptora (mrzi me da pogledam dal su izbacili SATA2 verziju)

Otju honorar [:D]

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Ovakve teme služe da pokažeš kako imaš 1500 evra.

ne, ovakve teme služe da pomognete ako to želite. kao što sam napisao, ovakav keš sam u prilici da dam sad,

pa ko zna kad, zato i želim da kupim najbolje što mogu za isti, jer ko zna kada ću sledeći put update-ovati neku komponentu.

Intel Core 2 Quad Q6600 / 2.4GHz, S.775 240eu

Asus P5K Premium/Wifi-AP 195eu

Sapphire Radeon HD 2600XT 256MB GDDR4, PCI-E 130eu

Seagate Barracuda ES 160GB (SATA2/16MB/7200) 50eu

2x Western Digital Caviar SE16 500GB (SATA2/16MB/7200) 180eu

4x Kingston HyperX 1GB DDR2 800MHz 240eu

Genius SW 5.1 Home Theater 105eu

Cooler Master Stacker 810 160eu

Samsung SyncMaster 226BW 190eu

2x NEC ND-4570 60eu

Logitech Cordless Desktop MX-5000 Laser 140eu

Total: 1690eu

E sad jedino ima momenat da ja znam za NEC ND-2500 da je keva, sad kolko znam ND-4570 bi trebao da je naslednik koji je samo brzhi, al nemoj me drzhati za rech. Takodje ti treba neko Chieftecovo napajanje, jer je ovo kutjishte bez napajanja - ja bi lichno uzeo Enermax, ali ti to dodje josh ~200eu - ako ga uopshte nadjesh sad kod nas - i da napajanje OBAVEZNO 600W ako uzimash Quad i noviju graficku...takodje bi razmislio o 3x19" TFT, vrh stvar za posao. I batali se gigabyte to je ko da si hteo chaintec. Drzhi se Intel Intel Plocha ili Asusovih (ako bash morash), sem ako nisi pripadnik socijalnog AMD uz koji idu svi ti gigabyte chainteci i ostala govna, a kolko vidim nisi. I za Maxtor te razumem, al te ne razumem za Seagate - podseti me za relacije Seagate i Maxtora? Takodje WD je bez premca, i nikako ga netreba zaobilaziti...i da sad je obavezno 4GB memorije, pogotovu ako tjesh vistu da furash. 3HDD da imash 1 za sistem, i 2 za storage. bio bi i prvi WD Raptor (10,000rpm) al ajd poshto si jelte fan Seagate onda eto ti Seagate za sistemski - mada bi ja ipak WD i to retzimo mozhda Raptora (mrzi me da pogledam dal su izbacili SATA2 verziju)

Otju honorar [:D]

ovako - kao prvo, nemam 1700€, već 1500€.

drugo, šta ti znači "3x19''tft" - ne misliš valjda 3 monitora!?

treće, WD ne volim iz ličnih razloga, externi hdd prestao da radi iz čista mira i u smrt odneo 4gb ličnih fotografija koje se nikako ne mogu ponovo napraviti, tako da razumite me.

četvrto, nisu tačne sve cene koje si naveo i ne, ne nameravam da potrošim 300€ na hard diskove.

Link to comment
Share on other sites

ne, ovakve teme služe da pomognete ako to želite. kao što sam napisao, ovakav keš sam u prilici da dam sad,

pa ko zna kad, zato i želim da kupim najbolje što mogu za isti, jer ko zna kada ću sledeći put update-ovati neku komponentu.

E pa tu grešiš.

Bolje je sad dati npr. 800 evra za mašinu, pa za godinu ipo potrošiti još 700 na apgrejd, nego sad spucati sve.

Jer ćeš sad imati overkill mašinu koju nećeš moći da iskoristiš (osim ako ne radiš neki rendering itd.), a za dve godine ćeš moći da se slikaš s njom. A ako sad uzmeš nešto jako pa za godinu ipo osvežiš, imaćeš dve ipo do tri godine jak komp.

Link to comment
Share on other sites

au, nalupo si se za medalju :))) evo ja ti prvi dajem 250e za 226bw tako da ako ga nadjesh za 190e dobar si 60 evra.

Pa ja samo izvlachio cene sa PCBerza.co.yu - tamo pishe 190eu...klikni na link...

ne, ovakve teme služe da pomognete ako to želite. kao što sam napisao, ovakav keš sam u prilici da dam sad,

pa ko zna kad, zato i želim da kupim najbolje što mogu za isti, jer ko zna kada ću sledeći put update-ovati neku komponentu.

ovako - kao prvo, nemam 1700€, već 1500€.

drugo, šta ti znači "3x19''tft" - ne misliš valjda 3 monitora!?

treće, WD ne volim iz ličnih razloga, externi hdd prestao da radi iz čista mira i u smrt odneo 4gb ličnih fotografija koje se nikako ne mogu ponovo napraviti, tako da razumite me.

četvrto, nisu tačne sve cene koje si naveo i ne, ne nameravam da potrošim 300€ na hard diskove.

1. Pa kao prvo, reko si oko 1500eu, ja stvarno ne vidim da je 150eu velika cifra na 1500 - zapravo to je 10% i ako je ovo stvarno topik da ti kupujesh bruka mashinu a ne topik da imash 1500eu onda bi trebalo da imash tih dodanih 150eu. Kao drugo onda izbacujesh stvari - tipa HDD shto si spomenuo da netjesh da dajesh toliko. U sushtini ovo je presviravanje, ako presviravash - presviravaj do kraja.

2. Da to znachi 3 monitora, dok sam ne sednesh i ne probash ti je JAKO ne praktichno i pointless - al kad sednesh...predobra stvar za posao.

3. Dal ti mene zajebavash da nevolish WD zato shto ti je vrisnu eksterni HDD? Josh jednom tju napomenuti EXTRENI HDD. Drzhi se WD veruj mi - a za extrene pazi kako se ophodish prema njima i chije je kutjishte, a shta sam hteo da me podsetish jeste da je Seagate kupio Maxtora.

4. Ko shto rekoh, ovo ti je neka konf koju bi ja sad uzeo, ti smanjuj shta mislish da ti je suvishno (mada opet cifra od 1500 govori da ti nishta nije suvishno nego da otjesh da budesh Jack), i cene sam uzimao i zaokruzhivao sa PCBerze i linkovi su sa PCBerze...

A ako prichamo o verodostojnosti PCBerze, to je vetj druga tema...

Nznm smanji na 1HDD od 500GB, zajebi MX-5000, zajebi 5.1 u drvenim kutijama, zajebi Quad jer ti je sasvim dovoljan i Duo...tu vetj mozhesh da izvuche ~300eu...

E pa tu grešiš.

Bolje je sad dati npr. 800 evra za mašinu, pa za godinu ipo potrošiti još 700 na apgrejd, nego sad spucati sve.

Jer ćeš sad imati overkill mašinu koju nećeš moći da iskoristiš (osim ako ne radiš neki rendering itd.), a za dve godine ćeš moći da se slikaš s njom. A ako sad uzmeš nešto jako pa za godinu ipo osvežiš, imaćeš dve ipo do tri godine jak komp.

Tu se kompletno slazhem, zato i spominjem 1TB HDD prostora - 1500eu ti je overkill sushtinski, sasvim lepo bi zhiveo sa Core2Duo na 2Ghz, 4GB Rama, 500GB HDD, x1950...i sl...i to sve naravno za duplo manje pare...

au, nalupo si se za medalju :))) evo ja ti prvi dajem 250e za 226bw tako da ako ga nadjesh za 190e dobar si 60 evra.

Ispitah sad dublje materiju, i ko shto sam oduvek cenio PCBerza ne vredi golom kurcu:

Spisak svih samsungovih monitora:

2m2vng8.jpg

Spisak svih Samsung 226BW:

sams2qd4.jpg

Kad listash sve lepo samsunogove monitore, ispadne ti 226bw 190eu, kad kliknesh na njega iz nekog razloga se kategorizuje i 19" u tu grupu te ispada da je najnizha cena 190eu iako je 350eu zapravo...budale. Tako ako i ostale cene nisu tachne, jbg, PCBerza je kriva xD

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

nalupao si se drede za sve pare za neke komponente, sama konfa koju si izabrao je zesce bacanje para (2600 xt ...)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

matorko... NHF al stvarno je glupo da dajes tolko kesha za komp koji ce za par meseci vredeti 1000e max... ako je kredit u pitanju bolje iscimaj neki kombo tipa komp+fotoaparat/kamera ili tako nesto

ako vec moras onda gledaj da spucas dobar deo kesha na monitor (najsporije im opada cena)

meni sad da neko da 1500e i kaze da moram samo na komp da dam realno bi uzeo nesto tipa:

c2d@3+

neku finu plocu za sve ovo

2 giga rame ... jeftino je kolko mozes da vrisnes, al preko 2 trenutno neces osetiti

2x300+ hdda... mozda cak i jedan raptor a ostatak obicne, mada koj ce mi realno, ne drzim web server

grafikanu sta znam... mnogo im opada cena tako da bi verovatno pao neki gforce koji je predzadnja generacija i opala cena na tipa 100-150e

neko fino kvalitetno kuciste

rezac i ostalo je maltene svejedno... to je sve bagatela

i posle svega toga ostaje brat bratu pola kesha :D

tako da bi to islo ili

a)2 lepa fina 22" monitora

b)periferije tipa stampac/skener/tablet za crtanje

i dobio bi komp koje nije best of the best tog trenutka a za par meseci places kad vidis da c2q nije 250e nego 100e, i imas sve extra za bilo kakvu vrstu posla

Link to comment
Share on other sites

Ako i radiš nešto ozbiljnije, uzmeš C2D E4400 (2.0 GHz) za 100 evra, nasviraš ga na 3.0 GHz i voziš.

Grafička 2600XT DDR3 košta 100 evra, sporija je 0-5% od one DDR4 koja košta 130.

U neku "overklokabilnu" memoriju uopšte ne vredi ulagati, razlika u radu je minimalna.

Link to comment
Share on other sites

nalupao si se drede za sve pare za neke komponente, sama konfa koju si izabrao je zesce bacanje para (2600 xt ...)

Pa ja i kazhem da je bacanje para, ne treba mu vishe od x1950...ja sebi nebi davao budzet od 1500eu, prochitaj onaj masni post posle same konfiguracije...

100 evra za 0.5 TB, i ja bi to

I to su se prejebali, al ne mnogo - nije 90eu komad, vetj 106eu...ako je i to tachno...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Uzimaj sto pre ti masinu imao sam ja 1500 e isto pre par meseci kada sam isto planirao masinu i cekao da padaju cene i ondadosla keva au sine treba mi za to i to i onda su me overili za 1000 e tako da ako mi ne vrate ja sam tako najebao .

Odma sada uzimaj ili ce doci neko po to :))

Inace nemoj q6600 nego uzmi cd2 6800 e ima veci fsb i 3 ghz a ovaj ima 2.66 i 1022 fsb tako neto .

Link to comment
Share on other sites

E pa tu grešiš.

Bolje je sad dati npr. 800 evra za mašinu, pa za godinu ipo potrošiti još 700 na apgrejd, nego sad spucati sve.

Jer ćeš sad imati overkill mašinu koju nećeš moći da iskoristiš (osim ako ne radiš neki rendering itd.), a za dve godine ćeš moći da se slikaš s njom. A ako sad uzmeš nešto jako pa za godinu ipo osvežiš, imaćeš dve ipo do tri godine jak komp.

Očekujem da ću raditi rendering. Upravo sam počeo da studiram grafički dizajn, tako da...

1. Pa kao prvo, reko si oko 1500eu, ja stvarno ne vidim da je 150eu velika cifra na 1500 - zapravo to je 10% i ako je ovo stvarno topik da ti kupujesh bruka mashinu a ne topik da imash 1500eu onda bi trebalo da imash tih dodanih 150eu. Kao drugo onda izbacujesh stvari - tipa HDD shto si spomenuo da netjesh da dajesh toliko. U sushtini ovo je presviravanje, ako presviravash - presviravaj do kraja.

2. Da to znachi 3 monitora, dok sam ne sednesh i ne probash ti je JAKO ne praktichno i pointless - al kad sednesh...predobra stvar za posao.

3. Dal ti mene zajebavash da nevolish WD zato shto ti je vrisnu eksterni HDD? Josh jednom tju napomenuti EXTRENI HDD. Drzhi se WD veruj mi - a za extrene pazi kako se ophodish prema njima i chije je kutjishte, a shta sam hteo da me podsetish jeste da je Seagate kupio Maxtora.

4. Ko shto rekoh, ovo ti je neka konf koju bi ja sad uzeo, ti smanjuj shta mislish da ti je suvishno (mada opet cifra od 1500 govori da ti nishta nije suvishno nego da otjesh da budesh Jack), i cene sam uzimao i zaokruzhivao sa PCBerze i linkovi su sa PCBerze...

1. Kao što rekoh stvarno me zabole da se širim pred gomilom ljudi koje ne poznajem sa kešom, omg retardiran sam! Ovo nije topik ni o tome kako imam "1500eu" ni o tome kako "kupujem bruka mashinu" već o tome šta može da se izvuče za 1500€. 150€ možda nije velika cifra na 1500, ali pod jedan bilo je 190€ a pod dva, mnogo bitnije, ja nemam tih + 150€. Izvinjavam se što nisam bio dovoljno precizan, kada sam rekao oko, mislio sam max +40-50€. Voleo bih da presviravam, ali ne mogu, želim samo da izvučem najbolje iz onoga što imam.

2. Sedeo sam za 2 17'' monitora i osećaj je svrš, mogu misliti šta se dešava sa 3 19''. Ali čini mi se da to trenutno ne mogu da priuštim...

3. Nisam znao da je Seagate kupio Maxtora...

4. Dokle više, stvarno neću da budem Jack, zahvalan sam što pokušavate da mi pomognete, ako biste mogli samo još da me ne zajebavate, pa da sve bude super :)

Uzimaj sto pre ti masinu imao sam ja 1500 e isto pre par meseci kada sam isto planirao masinu i cekao da padaju cene i ondadosla keva au sine treba mi za to i to i onda su me overili za 1000 e tako da ako mi ne vrate ja sam tako najebao .

Odma sada uzimaj ili ce doci neko po to :))

Inace nemoj q6600 nego uzmi cd2 6800 e ima veci fsb i 3 ghz a ovaj ima 2.66 i 1022 fsb tako neto .

šta je fsb?

Link to comment
Share on other sites

Pa ja i kazhem da je bacanje para, ne treba mu vishe od x1950...ja sebi nebi davao budzet od 1500eu, prochitaj onaj masni post posle same konfiguracije...

I to su se prejebali, al ne mnogo - nije 90eu komad, vetj 106eu...ako je i to tachno...

shto mu ne bi trebalo? Ako uzima konfu za 1500e, minimum treba da uzme 8800gts 320, nece valjda da uzima 4gb rama od kojih ce plafon da zauzme ponekad 1, ili da stavi 2 sata diska od 500gb u raid? Koji ce mu to djavo, ovako ce barem moci da igra i dx10 naslove, a ne samo komsi da kaze da ima 4gb rama koje nikad nece koristiti.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

FSB ( front side bus ) .

A umesto tog q6600 uzmi cd2 6850 e , i procitao sam i ovde su mi strucni ljudi rekli da i onako nece procesor sa 4 jezgra izvuci maximum , i onako za danasnje igre dovoljan je jedan procesor .

I sada ne razumem zasto uzimati 3 " 19 tft " monitora kada je po meni bolje uzeti neki " 22 " ili " 24 " inca monitor sada ne znam za cega ti treba ali meni je to malo neobicno ( valjda sto nikada nisam sedeo za tako necim ) :D

Inace GL u kupovini .

PS: Slusaj Voodoa on ce ti pravo reci sta da uradis :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...