Jump to content

Ostavljanje cigara


Recommended Posts

fak brate, ladno si editovo post, ja ti odgovorio samo na ovo sto si zamenio ramiza:)

uh, nemam vise snage stvarno, ali dobro, uglavnom se svodi sve na to da ne treba biti dementiran i u jednom i u drugom pogledu.

elvise j kurtovicu:

ajde ovako, iskuliracu to sto si drzak i drzacu i dalje nivo konverzacije iako ne vidim zasto to radim. a ti se potrudi da procitas lepo ono sto cu da napisem. stavise, napisacu po stavkama:

-znam da ljudima smeta i kontam to.

-ogranicen nisam. ti si ili ogranicen ili ne citas lepo ono sto napisem.

-pomenuo sam tvoje postove zato sto su drski i bezobrazni i nimalo konstruktivni, pazi sad BEZ OBZIRA NA TO KAKAV TI JE STAV, MOZDA SE JA I SLAZEM S TOBOM CAK, ALI MISLIM NA CISTU SADRZINU TVOJIH POSTOVA.

-da se nadovezem na stavku gore. recimo i ovaj post ti je takav. ja sam s razlogom pomenuo tvoje postove, a ti si odgovorio na moje pominjanje ovako kako si odgovorio samo zato sto sam te zacnuo. e, o tome ti pricam i o takvim tvojim postovima.

-ovo za samarcinu, ja shvatam da namerno sad provociras, okej, ali time neces nista postici. sad ja treba da kazem 'e a onda ja ustanem i odvalim te pesnajom po faci i izbijem ti sve zube', pa onda ti smislis nesto jos strasnije i tako dalje. vidis, upravo to je post o kakvom pricam, sam si sebi odgovorio. ali to je samo jedan prizeman nivo diskusije. ja cu i sa tobom rado raspravljati bez vredjanja, ako si spreman da lepo izneses svoje stavove.

-pritom naravno nisi se potrudio da civilizovano odgovoris na ostale neke stvari i da diskutujes nego si zapeo za ovo. da si imalo objektivan video bi zasto sam bas tebe pomenuo, a ne desetak ostalih koji imaju radikalnije misljenje od tebe.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pazi ovako, nisam uopste mislio da spustam nivo diskusije, samo sam banalizovao, a i mrzim online mafijasenje, tako da zaboravi na taj deo sa samarom

Jednostavno sam takav, stvarno radikalan prema pusenju i pusacima, sportista sam, jako mi smeta dim, ono treba mi bre svezeg vazduha, da odem na Zlatibor ili negde u planine da se nadisem svezeg vazduha i zato mi je prosto nepojmljivo da neko uvlaci dim u svoja pluca ( uskih pogleda sam, sta cu)

I stvarno se uzivo redovno raspravljam sa pusacima, napusavam ih, a tebi se izvinjavam za malo pre (opet kazem, banalizovao sam), jer ipak mislim da si ok lik (ali eto, celokupna populacija pusaca mi skace po zivcima, ali to sam samo ja, jebi ga)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

pa ne, ja sam pricao o preterivanju, mozda gresim, mozda ne mogu da pretpostavim kako je nekome kome zaista preterano smeta dim, ali mislim da dosta ljudi preteruje. mislim, prica se o metalcima, emo likovima, gejevima, pedofilima, politicarima, pandurima, a jedino ovde vidim ovoliko 'nek crknu' postova. zato sam morao da reagujem i da zastupam drugu stranu iako me u sustini bole patka, neka i zabrane pusenje skroz.

ja ne znam zasto jedan sloj nepusaca (bogami i pusaca kad razmislim, samo u drugom pravcu, je li) ima toliko ostrascen odnos prema pusacima i dimu. sad cete da kazete brate smeta nam. okej. ali smeta i gomila drugih stvari, neke vise, neke manje. dalje, pusenje postoji od kad je kosmosa otprilike i ljudi pizde tek u poslednjih desetak godina. necu da generalizujem, ali kontam da odredjen procenat 'antipusaca' samo sledi neke fensi tokove.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jebi ga, sigurno da ima takvih, ja sam jednostavno radikalan (ne, nisam Seseljev radikal) prema svim negativnim pojavama u drustvu, da se ja pitam uveo bih Dusanov zakonik, pa kad se gradom proseta jedno 50-ak sakatih, da vidim ko bi od politicara i ostalih sledeci ukrao nesto :) Utopija znam... :D

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

kul je dusanov zakonik, ali brate, problem je u tome sto bismo onda i ti i ja verovatno ostali barem bez prstica zbog neceg petog. ne mos se jebes a da ti ne udje.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mene ne smeta pushenje samo po sebi znachi mogu da ga trpim tamo gde nije do mene,dok tamo gde mogu ikako da utichem,svakako necu,niti moram da trpim.

Nego mene jednostavno nerviraju ljudi koji kao "moraju" da pushe,tipa "jao,jao nisam zapalio pljugu vec 20 minuta" i tako ti fazonu.Mislim to je takvo foliranje i utripovanost da ja nemam rechi.A kao shto sam pomenuo pushio sam vishe od 5 godina i nikad mi nije bio problem da ne pushim i po ceo dan.A da ne govorim o onima koji pushe iz navike,takvi mi tek idu na kurac.Svaku(dobro gotovo svaku) cigaru koju sam ja ispushio ispushio sam je da bi uzivao u njoj,ili zato sho sam bio jebano frustriran, tad sam se obavezno hvatao za cigare.

Postoje 3 razloga zashto neko propushi i tu nema rasprave.

Kao klinac iz radoznalosti.

Kao srednjshkolac iz utripovanosti.

Kao zreo chovek iz dosade.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

okej sve, ali moras da shvatis da postoje ljudi koji bukvalno dobijaju napade ako ne zapale tipa dva sata. to je cinjenica. mozda se neko i folira, ali nemoj da generalizujes. a pogotovo nemoj da polazis od sebe, ja ti isto kazem da i ja mogu da ne zapalim sto godina, ali znam ljude koji ne mogu bez cigarete dva sata. ne mogu. tacka. mislim, mogu, ali nastaje anksioznost, napad, sok, pa fizicke manifestacije, plakanje, tresenje, manija itd.

zamisli recimo sebe kad si bio frustriran pa si se hvatao za cigare. e sad zamisli da tad nisi smeo da zapalis, pa to pomnozi sa milion.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@dulio

ivan ti je odlichno odgovorio po svim tachkama. to je ta pricha koju i ja pricham kad god se povede diskusija, i malo shta imam da dodam.

as for my attitude...

da, odgovorio sam u polu-afektu. odgovorio sam na tvoj post u istom tonu koji si i ti koristio. lozhachki. jebem ga, verovatno nisam trebao. niakd i nije bio moj stil da se spushtam na nivo sagovornika kad je ovaj ispod mog.

i da ne shvatish pogreshno, ne tripujem da ti inache stojish na nivou ispod, ali taj post je definitivno bio ispod tebe i mene. nema mesta takvim overstatementima u ozbiljnoj i konstruktivnoj diskusiji, slozhitjesh se :]

tako da je to "bio sam blag" trebalo da bude reakcija na akciju, to jest postojao je razlog. nisam napisao tek tako, iako sam mozhda trebao da iskuliram.

elem, kapiram da pod "poslednjim raspravama" mislish na wow i ovo, od chega sam zapravo samo na wow vs vb topiku zaista raspravljao dok sam ovde ubacio jedan ili dva posta. pritom ne mozhesh da me smatrash elitistom na osnovu vb vs wow rasprave jer ono nije realno. uzmi bilo kog lika i stavi ga u poziciju mog stava naspram longlijevog i taj random lik tje ti delovati kao elitista. prosto, i zhaba deluje kao princ naspram punoglavca :]

za vetjinu bih vetj morao malo opshirnije da pojasnim.

dok se zvanichni podatci baziraju na celokupnoj populaciji, neshto ne verujem da je isti procenat kada gledamo samo mushterije kafitja/klubova.

plus postoji onaj momenat koji vara chula. recimo da u prostoriji sedi 30 ljudi, od kojih 15 pushi. veruj mi da ti se tu chini kao da bar 25 ljudi pushi.

i josh neshto. ja kad se obratjam direktno tebi u postu, to ne radim da bih ti prebacivao kao zlochincu. to sam vishe napisao i pishem kao da se obratjam pushachima u celini.

nema shta da mi dokazujesh da si ti ovakav ili onakav, verujem ti. veruj i ti meni da ja isto tako ljudima nudim piksle kao shto ih nudim pitjem, i da ne smaram ljude koji pushe na otvorenom (iako mi ide na kruac bacanje pikavaca po ulici), i da netju skochiti na vrat drugaru koji pushi u nekom klubu gde ima tona pushacha pored njega, itd.

mada kapiram da tju prestati da nudim piksle gostima u mojoj gajbi/sobi. jbga, to je moj zhivotni prostor koji ne zhelim da mi neko zagadjuje i da se osetjam neprijatno u istom.

Link to comment
Share on other sites

fak brate, ladno si editovo post, ja ti odgovorio samo na ovo sto si zamenio ramiza:)

uh, nemam vise snage stvarno, ali dobro, uglavnom se svodi sve na to da ne treba biti dementiran i u jednom i u drugom pogledu.

ma razumeli smo se potpuno, nema potrebe da mlatimo praznu slamu

nadam se da sam uspeo da ti prikažem poglede umerenog antipušača :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...