Jump to content

Ostavljanje cigara


Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma odvikli bi ste se vi od pushenja da paklica kosha od 5E do 10E + kao shto Neo kazhe udare neke jebezovne kazne... Drinu (bez filtera naravno) bih stavio 2E tako da bi pola vas umrlo od nje [:D]

edit: typo

da , al onda ne bi bio fazon duvanskoj industriji ako broj pushacha se smanji

velike pare lezhe u tome :/

Link to comment
Share on other sites

Ne drzi tebi vodu citanje iz osnovne skole ... Pricamo o situaciji kad je u kaficu zabranjeno pusenje, a svi ipak puse, a kad prokomentarises to dolazi do svadje ...

ja sam do sada u srbiji video mozda 3 kafica u kojima pise zabranjeno pusenje.

a u tim u kojima je doticni znak nalaze se piksle na svakom stolu i kad pitas konobara jel zabranjeno pusenje on kaze "ma naravno da NIJE"

vi bitchujete o situaciji kako vas pusaci truju u kaficu u kome je DOZVOLJENO pusenje. e pa izvini oprosti.

voodoo> pokazi mi gde pakla cigareta kosta 10 evra... kad sam bio u spaniji paklica malbora je kostala 3.2 evra. to opet nije deset. da cigarete kostaju zaista 10 evra. pa i tu ima resenja. motao bi pljuge. ako su kauboji mogli sto ne bi mogao i ja.

neo > ma super si...

Elvis J. Kurtovic > ma i ti su mi skroz super. ako ti smeta pusenje u klubovima i kaficima. pa ti nadji neki u kome je zabranjeno. ali neeee ti hoces i jare i pare. hoces da izlazis na kul mesta gde su dobre ribice ali da te niko ne "gusi" duvanom. e pa evo ti jedan rude awakening . to se desiti nece. zasto? jer je vecinsku populaciju ove zemlje cine pusaci.

vi prakticki govorite da potrebe manjine prevazilaze potrebe vecine. pa to nije kul ni u jednom crtacu...

kruko> da ja dodjem u neki kafic i vidim da od 20 ljudi u kaficu, njih 18 kenja na sred istog. verovao ili ne ja bi izasao. :)

poenta price nije 1 pusac i 20 nepusaca. poenta price je 1 nepusac i dvadeset pusaca.

jer ovaj jedan pusac ne bi pusio kad bi ga ostali lepo pitali. ali ovaj jedan bi kenjao svejedno dal je u manjini il vecini.

stvarno mi nije jasno cemu tolika frustracjia i netolerancija.

resenje je jednostavno. ako izadjete kafic/klub/diskac gde su svi pusaci ili im se pridruzite ili se okrenite i izadjite.

jebiga ponasate se kao da ste dosli u vegetarijanski restoran i pobesneli jer nemaju biftek...

Edited by Joe Kerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

paklica kosta 8-10e u skandinaviji

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

lupio si za restoran. tamo idesh da bi jeo, u neki klub idesh zbog muzike i provoda. niko ne izlazi zbog duvana :s

i svaka chast za obraz kad nazivash netolerantnim nepushache, u periodu kada pushachima niko nishta ne mozhe u srbiji. a ovo drugo je i osnov za frustraciju nepushacha. ono, niko ti ne brani da pushish, samo imaj obzira prema ovima koji ne pushe.

to shto ti pitash nepushache koje znash oko sebe, dal im smeta da zapalish... veruj da skoro svima smeta, ali ntje da ti kazhu upavo zato shto su previshe tolerantni. kapiraju verovatno da bi pushach koji ih je pitao, uchinio to iz kurtoazije a ne zato shto je zaista spreman da im "uchini". da kazhu da smeta, usledilo bi kolutanje ochima i smaranje, itd.

mada evo, od sad tju kad me neko pita dal mi smeta, da kazhem da smeta... u svakoj prilici.

i super ti analogija za jare i pare. da ne govorim o potrebi manjine koja prevazilazi potrebe vetjine. mislim brate, pa potreba manjine preovladjuje kod tako debilnih stvari kao shto je pravo da ih vetjina ne truje.

Link to comment
Share on other sites

U kafani, kad me neko pita da li mi smeta, ja lepo izvadim "Ventolin" pumpicu, udahnem dva puta i kazem "Ne". Ili ne pale ili se pomere na drugi kraj kafane. [}:)]

Mogu samo da se srde i kolutaju ocima koliko hoce. Meni smeta plus sam asmaticar alergican na duvan. I onako ti cinim uslugu sto ti branim da pusis.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

znaci, ovde se ne zna ko vise sere, jedni ili drugi:)))

pusaci su u fazonu da ne postoji pasivno pusenje, a nepusaci su u fazonu da im smeta dim eskima koji purnja u zatvorenom iglou, a oni bleje na moru negde i pri tome rone pod vodom.

meni licno bi bilo svejedno sta god urade sa purnjanjem, ionako sam pred prestajanjem, a sto se tice smetanja, nikad mi nije smetalo 'pasivno pusenje' tako da sam okej kako god se situacija bude razvijala.

i sasvim mi je okej koletov argument koji je u fazonu 'moze da se dobije rak blabla', ali argumenti tipa 'oh ne, maj aaajz, gusim se, eno ga lik preko puta ulice, zapalio je cigaru, evo, doso je dim do mene, ima neko zrno graska ispod mog duseka neee' je lol. sa druge strane, lol je i da dim ne smeta i da nije stetan kao sto neko rece.

nisam nikad video (ili mozda jednocifren broj puta, a i to zato sto lik nije video) da neko pusi bilo gde gde pise 'zabranjeno pusenje'. ali zato, ako je negde dozvoljeno, onda se svi kojima smeta dim obrusavaju na to. mislim, wtf, ako gazda kafica/lik cija je gajba/organizator zurke ili bleje skonta da mu je isplativije da se purnja ili da se ne purnja, on ce ili da dozvoli purnjanje ili da zabrani. a onaj kome smeta nek ide kuci jebiga. znam ljude (mada oni preterano puse jebiga) koji ne mogu avionom da odu tipa u tursku zato sto nekih 2 sata nema pusenja. i oni ne idu, a ne skandiraju okolo da oce pusacka vozila ili sta god. ja sam milion puta otisao iz kafica ako je preteran dim pa cak i meni zasmeta, ali nisam jeo govna oko toga, takodje, odem sa zurke ako je grozna muzika, a ne idem do dj-a da ga smaram. ako je pusac u zatvorenom prostoru, a nepusac na nekom otvorenom, ne smeta mu nista. a kafic nije 'javno igraliste i dosla sam da se igram u pesku' nego neka jebena prostorija koja je necija. i u tom kaficu su svi gosti i nema tu nekih 'prava' ili cega vec (mada jedu govna sad i sa tim). bio sam i u kaficima u kojima ne sme da se pusi, ili u kojima se pusi tipa na spratu, a dole ne sme ili obrnuto i slicno. neko je pomenuo poseravanje na pod u kaficu. ako je u tom kaficu to dozvoljeno, super, nek seru ljudi po podu. ja znam da necu otici u taj kafic jer ce da mi smetaju govna po podu i smrad. ako svi kafici dozvole to, necu ici ni u jedan kafic. tacka. i necu da idem okolo i da smaram kako je to nepravda. a neki strastveni pusac isto nece ici u tursku avionom:) mada mi nije jasno da neko ne moze toliko da izdrzi, ali jebiga, znam primere.

ali ponovicu ono sto sve vreme pricam:

ocu momentalno da se ukinu automobili na benzin i naftu i da idemo kocijama. auh, to znaci da cemo nehumano tretirati konje. dobro, ajmo da uvedemo rikse. ne, onda nehumano tretiramo likove. pa ne znam, ajmo onda svi peske da idemo:) i ocu da prestane nekontrolisana seca suma i jebanje ozonskog omotaca isto:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Za pushache mogu samo da kazem par stvari:

- ako se vama svidja da vam odeca svaki dan smrdi duvanskim dimom, nepushachima se to ne svidja

- ako ne mozete da izdrzite bez cigare dok ste u drushtvu bar jednog nepushacha, idite napolje iz prostorije i pushite do mile volje

- ako mislite da ste u vecini i da vam je zbog toga sve dozvoljeno to ne znachi da je to normalno

Znam samo jednu stvar: iako u Rusiji procenat pushacha nije manji od procenta pushacha u Srbiji, svaki pushach ima dovoljno obraza da ne pushi u mom prisustvu. Dok sam ishao na fax u Beogradu, chesto sam dolazio kuci sa glavoboljom zato shto bagra nije mogla da izadje napolje da purnja nego je morala da pushi pred amfiteatrom! Nekultura je nekultura....

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Meni jedino shto nervira kod pushacha,shto ni jedan od reda netje da prizna koliko je shtetno pushenje,i netje da priznaju da su seljci kad pushe u okolini nepushacha,i vechito stalno prichaju neke priche i ako svi vrlo dorbo znaju da su ovo gore chinjenice.

Svi se prave naivni i glupi,umesto da bar lepo kazu,boli me patka sve je chinjenica, ali eto pushicu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

mislim da su ti svi do jednog pusaca u ovom topicu priznali da znaju koliko je pusenje stetno i da ako je situacija takva gde ih neko lepo zamoli u drustvu da ugase oni ugase, tako da te ne kontam, osim ako ne pricas o svom rl drustvu koje te ne jebe 5 posto kad ih pitas da ugase :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Pa nije da me ne konstatuju,ali uglavnom je tako :)

Inache mislim na ove shto su u fazonu "ako ti se ne svida izadji napolje",ili "nikada nije dokazano da pasivno pushenje shkodi" i sl.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni jedino shto nervira kod pushacha,shto ni jedan od reda netje da prizna koliko je shtetno pushenje,i netje da priznaju da su seljci kad pushe u okolini nepushacha,i vechito stalno prichaju neke priche i ako svi vrlo dorbo znaju da su ovo gore chinjenice.

Svi se prave naivni i glupi,umesto da bar lepo kazu,boli me patka sve je chinjenica, ali eto pushicu.

mislim da su ti svi do jednog pusaca u ovom topicu priznali da znaju koliko je pusenje stetno i da ako je situacija takva gde ih neko lepo zamoli u drustvu da ugase oni ugase, tako da te ne kontam, osim ako ne pricas o svom rl drustvu koje te ne jebe 5 posto kad ih pitas da ugase :)

Pa nije da me ne konstatuju,ali uglavnom je tako :)

Inache mislim na ove shto su u fazonu "ako ti se ne svida izadji napolje",ili "nikada nije dokazano da pasivno pushenje shkodi" i sl.

i sta covek da kaze na ovo...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam shta na to, al znam shta na onaj tvoj proshli post :]

lepo vam kazhu ljudi, shta se koji moj folirate. znash da je to loshe, znash da nepushachima oko tebe smeta, znash da nije fer da im uskratish izlaske zbog tvog nezdravog hira (i nemoj da pravimo semantiku oko ovoga. fakat je da se pushi u svim kafitjima i klubovima, tako da je glup argument "ako ti se ovde ne svidja, nadji mesto gde se ne pushi", a josh gluplje to da nam predlazhesh da ne izlazimo uopshte), znash pritom da si u debeloj vetjini pa te boli dupe, pa se josh pozivash na pravo da pushish na svim tim mestima jer nije zabranjeno zakonom (a ja iskreno vishe i ne znam shta sve zakon obuhvata shto se tiche pushenja) shto je licimerno do bola.

i kao da vam je djon obraz, tu se ne zavrshava "vasha" pricha, nego josh primetjujete kako vi ipak ne trazhite posebna vozila za pushache i neke slichne stvari, koje nemaju veze sa mozgom.

naravno, ovo se odnosi na sve pushache sa tim stavom, ne samo na tebe konkretno dulio :]

mada sam josh bio i blag s'obzirom da si furao neku totalno glupavu prichu kako mi preterano vajnujemo za sve (sem koleta chiji si stav istakao kao ok u odnosu na ostale, iz samo tebi poznatog razloga), pa tako dajesh neke overstatement primere koji su u totalnom kontrastu sa tonom i nachinom kojim si konstatovao koletovu prichu.

Link to comment
Share on other sites

i sasvim mi je okej koletov argument koji je u fazonu 'moze da se dobije rak blabla', ali argumenti tipa 'oh ne, maj aaajz, gusim se, eno ga lik preko puta ulice, zapalio je cigaru, evo, doso je dim do mene, ima neko zrno graska ispod mog duseka neee' je lol.

pa da, čim se ti ne gušiš, znači da se niko ne guši, nego da smo mi svi pederi koji se femkaju da bi ih zapazio!!1

lol

nisam nikad video (ili mozda jednocifren broj puta, a i to zato sto lik nije video) da neko pusi bilo gde gde pise 'zabranjeno pusenje'. ali zato, ako je negde dozvoljeno, onda se svi kojima smeta dim obrusavaju na to.

ti i ja ne živimo u istom gradu, izgleda. pre neki dan u merkatoru, onaj "kafić", onoliki znakovi za zabranjeno i dozvoljeno pušenje, i lik koji sedi za stolom gde je zabranjeno ustaje i uzima pikslu sa stola gde je dozvoljeno, a sto do njega sedi keva sa dvoje dece.

mislim, wtf, ako gazda kafica/lik cija je gajba/organizator zurke ili bleje skonta da mu je isplativije da se purnja ili da se ne purnja, on ce ili da dozvoli purnjanje ili da zabrani.

nema tu šta gazda da odlučuje, nego postoji (ili treba da postoji) zakon koji govori da mora da zabrani pušenje ako nema odvojenu prostoriju za pušače, i gotova priča.

ja sam milion puta otisao iz kafica ako je preteran dim pa cak i meni zasmeta, ali nisam jeo govna oko toga, takodje, odem sa zurke ako je grozna muzika, a ne idem do dj-a da ga smaram. ako je pusac u zatvorenom prostoru, a nepusac na nekom otvorenom, ne smeta mu nista. a kafic nije 'javno igraliste i dosla sam da se igram u pesku' nego neka jebena prostorija koja je necija.

1. šta si se zalepio za kafić. šta, ako lik s kojim delim kancelariju puši ko svinja, treba da dam otkaz?

2. sad ja tebi pravniku pričam o pravu: nije to jebena prostorija koja je nečija, nego prostorija u kojoj neko drži jebeni ugostiteljski objekat. država može i treba da štiti potrošača od raznih hohštaplera kojih u svakom poslu uvek ima, pa tako postoji dozvola za držanje kafića koja se može oduzeti ako ti po podu idu bubašvabe, ako konobari pljuju u piće, ako u klonji nema toalet papira, ako nema dela za nepušače.

Link to comment
Share on other sites

brate kad neko dodje i krene da kmeci kako ne moze da dise zato sto neko boze moj pusi u prostoriji onda to jeste vajn. a vi kojima smeta kad krenete da izigravate pravednike sa sve vijorenjem kose na vetru i sparta povicima, to je onda kul? priznajem da sam izlupetao par stvari, ali bio sam u cistom afektu. molim te procitaj postove ovog elvisa j kurtovica, mislim, brate.

sto se tice debele vecine, hm, kako to da 80% (a mozda i vise) ljudi koje poznajem ne pusi? kako to da u mom najblizem drustvu od nekih desetak ljudi pusi dvoje-troje?

dalje, ako hoces da me isprovociras sa tim 'mi i vi' uspevas, ali nisi korektan. bio sam i nepusac i pusac i polupusac i kako god oces. odlucio sam da prestanem, posto mi nije tesko, nisam imao ni problema, ali eto, manje je cimanje kad ti ne trebaju cigare i kad ih ne vukljas i ne kupujes. i kao nepusac i kao pusac isti stav imam i nikad nisam vajnovao. bolela me glava jeste, osusile su mi se oci sto puta, smrdela mi je odeca i sta sad?

dalje - varijanta sa posebnim vozilima. pusenje je legalno. ima ljudi koji su debeli zavisnici, maltene klinicki od pusenja i kojima je sigurno (znaci, ne flejmujem te, pricam ozbiljno) gore da izbleje par sati bez cigare nego tebi da sedis sa pusacem u kutiji za televizor. sad ces ti da kazes 'ko ih jebe kad su pusaci trovaci OLOLOLOL', e vidis, to je isto (jos i gore jer se ne radi o istoj prostoriji) kad pusac kaze nepusacu 'boli me patka' i zapali cigaru pred njim.

koletov stav bio tipa 'dobija se rak ovo ono' i to jeste grozna osobina cigareta i slazem se sa tim. a neuporedivo vise je bilo stavova tipa 'jebo vam ja mater'. pa prosto covek da propusi namerno.

imam overstatement primere, tacno. ali nemoj da meni seres, a da preskaces princeze na zrnu graska kojima smeta jedna cigareta u hali sportova, ne mislim pritom na likove koji imaju alergije ili tako neke tripove.

dalje - dobro, pusi se u svim na svetu ikad jeee ura kaficima i klubovima. podjimo odatle. jel su to moji kafici? ne. jel ja pravim zakon? ne. jel meni u interesu da se pusi/ne pusi negde? ne. da li cu zapaliti ako nekom smeta? ne. i sta sad oces? jel sam ja sad faktor neki tu? kazes glup mi je predlog. nije to predlog, to je cinjenicno stanje, ja niti sam na jednoj, niti na drugoj strani. mene samo nervira vajnovanje i to je to.

znaci, sve ostaje na dobroj volji pusaca. uvek sam imao tu dobru volju i zato nemoj da mi seres. mada mi je sad tesko da raspravljam posto nemam pojma kako da se izjasnjavam:) a dobre volje nepusaca nigde. ajmo sad ovako, analizirajmo mene malkice kao both side lika:

-kao nepusac uvek sam nudio pikslu kad se kod mene blejalo ili pare nekom za cigare ako nema i to nisam cekao da neko trazi, isto kao sto bih nekog uputio u wc ili mu pozajmio za bilo sta.

-kao pusac nikad nisam trazio pikslu i bilo je bleja od tipa ceo dan u periodima kad sam redovno pusio da ne zapalim taj ceo dan.

i onda ti meni dolazis i kenjas mi nesto. brate. ali dobro, ne, ja sam seljak. i opet ako budem pusio kad se budemo sreli i budemo blejali negde u zatvorenom i ti reko da ti smeta, na pamet mi nece pasti da zapalim iako si me isprozivao. i ti ces opet da odes na forum i da kazes 'jebem vas u usta pusaci'. i onda ja nesto kao kenjam.

molim lepo, ako diskutujemo, diskutujemo normalno, ali stvarno si me sad iznervirao, verujem sa tim ciljem cak.

sto se tice ovoga 'bio sam blag' - care, kakva je to izjava? jel mi pricamo na istom nivou ili sam ja nesto pobrkao? ja bih voleo da mi pricamo na istom nivou, jedina druga solucija je da stavis mene iznad sebe za koju nijansu, a to je bezveze. a ovo sto ti radis ne zasluzuje komentar. razumem ja da si ti u fazonu isfrustrirane zrtve, ali sine, serviraj to nekom drugom, zamolio bih te.

a za pocetak tvog posta nemam reci.

ne znam shta na to, al znam shta na onaj tvoj proshli post :]

eto nama objektivnosti i lepe diskusije. kurac moj.

mogu ja da budem krajnje razborit sagovornik, ali ovako ne. promeni plocu ili pricaj s nekim drugim.

edit - ovo je za ramireza, ivan je odgovorio dok sam pisao, njemu sam odgovorio dole:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ivan:

e tako vec moze da se diskutuje. necu te kvoutovati posto me mrzi, idem po crticama:)

-ne, ja znam da sam prilicno neosetljiv na dim, tj osetljiv sam dosta (kaslje mi se, oci me peku itd...) ali mi ne smeta preterano i znam da nisu svi ljudi takvi. i kao sto sam rekao, ja mislim, 300 puta, necu te smarati dimom ako ti smeta. ali neki lik koji bleji tipa na kalisu i purnja i likovi nepusaci koji su u fazonu 'brate kako smara, brate brate', to nije u redu (ne preterujem, zasnovano je na istinitom dogadjaju - nisam ja bio jedan od ucesnika:). pa cak i da osetis dim na prostoru od milijardu miliona gigametara kubnih, to ce biti neki culni sentiment jedva koji ti ne moze indukovati nista osim saznanja da si detektovao dim. za dalje mozemo da se slozimo, s tim sto se smaranje povecava sa smanjenjem prostora i povecanjem broja cigareta koje lete u vazduh. a i ti si subjektivan, pedera koji se femkaju ima kolko oces. znam ortaka koji je u fazonu da mu smeta kad ja zapalim, a onda dodje na zurku na kojoj sam ja blejao 90% vremena na terasi posto jednostavno nisam mogao da disem unutra, ne izbija napolje iz najveceg dima i provede se nikad jace, mislim ono, sala komika. a argumenti su mu naravno u 'ha! trovacu!' sa sve vijorenjem kose ko sto sam vec napomenuo:) i to je najjaci argument koji u stvari nepusaci (nije ni nepusaci nego likovi kojima smeta, posto ne smeta svim nepusacima) primenjuju, tj idu na 'epiku':))) dobro, sad karikiram, ali ono, obrazlazem stav.

-ovo za merkator, jebiga, priznajem da nisam obracao paznju na te tripove posto meni to sa tim stolovima nista nije jasno, gde se pusi, a gde ne kad je sve to isti prostor. taj lik je seljak, sta da ti kazem, ja to nikad nisam uradio, a stvarno stoji ovo sto sam rekao, nisam maltene nikad video tako nesto.

-ovo za gazda tripove - okej je sasvim to sto ti pricas, ali ja sam vodio diskusiju na 'narodskom' nivou, a ti pricas o onome kako bi trebalo da bude i pominjes zakone. jebiga, ni ja ni ti sa zakonima nemamo veze. a opet kazem, to si i pomenuo, neka stavi prostoriju za pusace. ali uvek se tu provlaci nekakvo 'ko ih jebe'. ja mislim da oni treba da imaju tu svoju prostoriju i da to bude normalna prostorija, kad je vec cela zgrada forbidden zone osim te prostorije. i taj trip me nervira 'oni puse i truju govna jedna nek crknu', te 'sobe za pusace' su strahota, ali bukvalno strahota. ne kazem da on sad treba u inat da ide po firmi i da purnja tompuse po kancelarijama iz revolta, ali cinjenica je i to za te prostorije isto koliko i za to da tebi recimo smeta dim. a ako se masamo za zakon, SVI (znaci, svi) pusaci koje ja poznajem, cak i letimicno bi samo gledajuci zakon, mogli da se ponasaju, ne sto, nego dvesta puta bahatije nego sto se ponasaju i vrlo su uvidjavni.

-poslednja stavka - taj tvoj kolega na poslu ne treba da pusi u kancelariji ako tebi smeta. ili da vidite koliko kome sta, tipa mozda tebi nece smetati da on spusi tri komada za radno vreme ili da ode na prozor ili tako nesto, jebiga. ako ti smeta cak i promil dima, onda nek izadje napolje pa nek se vrati. nije u redu da te gusi u istoj kancelariji. ali isto tako nije u redu da ti njega maltretiras preko mere zato sto si ti nepusac i vijori ti se kosa na vetru:)))

ovo za ugostiteljske objekte i zakon - jebiga, opet dolazimo do faktickog i pravnog stanja. on to ne postuje, njemu moze da se desi da ga zatvore, da ga ne zatvore, mozes ti da probas da ga prijavis, blabla, jebiga. i sad ti reci tim likovima koji su posetioci tog objekta da sami od sebe ne puse (njih tipa sto komada da ne puse i to da odluce spontano, a pritom se ne poznaju medjusobno itd itd itd znas sta hocu da kazem). i kad udjemo ti i ja u taj kafic koji je vec ceo siv od dima i ne vidi se nista i ja zapalim cigaru ti ces meni da jebes mater? to mi je recimo nekorektno, ja ne pravim nikakvu razliku. mozes jedino da kunes kafic i gazdu i da mi predlozis da odemo napolje ili negde drugde sto cu ja prihvatiti.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

opusti se malo, dule, nije ramirez tako loš :)

odgovoriću ti na par stvari iz tvog posta njemu

sto se tice debele vecine, hm, kako to da 80% (a mozda i vise) ljudi koje poznajem ne pusi? kako to da u mom najblizem drustvu od nekih desetak ljudi pusi dvoje-troje?

zvanični podaci su da oko 50% muškaraca i oko 35% žena u srbiji puši. nije preterano relevantno za ovu raspravu, ali eto, čisto da znaš.

bolela me glava jeste, osusile su mi se oci sto puta, smrdela mi je odeca i sta sad?

ovo je već pitanje životne filozofije, recimo. meni ako nešto smeta, gledam da li i kako to mogu da promenim, a mirim se tek kada se ispostavi da je to nemoguće ili da bi bila skuplja tara nego mera.

već sam rekao da nisam za ukidanje pušenja, stajanje ispred zgrade i kvadrate pored kontejnera; samo hoću da se meni omogući da ne udišem dim isto kao što se njima omogućuje da ga udišu.

dalje - varijanta sa posebnim vozilima. pusenje je legalno. ima ljudi koji su debeli zavisnici, maltene klinicki od pusenja i kojima je sigurno (znaci, ne flejmujem te, pricam ozbiljno) gore da izbleje par sati bez cigare nego tebi da sedis sa pusacem u kutiji za televizor. sad ces ti da kazes 'ko ih jebe kad su pusaci trovaci OLOLOLOL', e vidis, to je isto (jos i gore jer se ne radi o istoj prostoriji) kad pusac kaze nepusacu 'boli me patka' i zapali cigaru pred njim.

ja na ovu situaciju gledam drugačije: takvi ljudi znaju da su bolesni, i da treba da se leče. ako su, umesto toga, izabrali da nastave sa drogiranjem (jer, ako ti ne možeš 3h bez nikotina, onda se uklapaš u najškolskiju definiciju narkomana), treba da snose posledice. neka kupe flaster za ta tri sata, jebi ga.

opet, ne znam da li si se skoro vozio našim vozovima. uredno su odvojeni kupei ili vagoni za nepušače, i uredno se purnja u celom vozu.

dalje - dobro, pusi se u svim na svetu ikad jeee ura kaficima i klubovima. podjimo odatle. jel su to moji kafici? ne. jel ja pravim zakon? ne. jel meni u interesu da se pusi/ne pusi negde? ne. da li cu zapaliti ako nekom smeta? ne. i sta sad oces? jel sam ja sad faktor neki tu? kazes glup mi je predlog. nije to predlog, to je cinjenicno stanje, ja niti sam na jednoj, niti na drugoj strani. mene samo nervira vajnovanje i to je to.

znaci, sve ostaje na dobroj volji pusaca.

zapravo, pušenje u kafićima i restoranima je zabranjeno u njujorku, londonu, i tako još nekim kul gradovima, a u većini kontinentalne evrope je dozvoljeno samo ako ima odvojena prostorija. čak sam i u bugarskoj (to je ona zemlja gde nemaju uličnu rasvetu) video više lokala sa regulisanim pitanjem pušenja nego ovde :/

Pushaci koji se ponashaja bezobzirno su sebicni skotovi, a vi nepushaci shto generalizujete sve nas pushace ste bagra.

ja bar lično ne generalizujem, ali pazi ovako: ako u sobi gore 3-4 cigare, niko normalan se neće buniti, osim ako je astmatičar, trudnica, sa malom decom ili tako nešto. ako gori 50, džaba ti što će pera, mika i laza ugasiti pljugu kada ga zamoliš kada tihomira boli kurac. a pošto tihomira ima bar petorica, u svakom trenutku imaju kritičnu masu da i ovi kulturni opet zapale jer vide da se ionako puši.

-----------------------------------------------

a vidi, odgovorio si i meni, hihi :)

-ne, ja znam da sam prilicno neosetljiv na dim, tj osetljiv sam dosta (kaslje mi se, oci me peku itd...) ali mi ne smeta preterano i znam da nisu svi ljudi takvi. i kao sto sam rekao, ja mislim, 300 puta, necu te smarati dimom ako ti smeta.

nećeš ti, ali se uvek nađe budala ili dve, a često se desi da oni povuku ove ostale pa na kraju opet svi purnjaju.

ali neki lik koji bleji tipa na kalisu i purnja i likovi nepusaci koji su u fazonu 'brate kako smara, brate brate', to nije u redu (ne preterujem, zasnovano je na istinitom dogadjaju - nisam ja bio jedan od ucesnika:). pa cak i da osetis dim na prostoru od milijardu miliona gigametara kubnih, to ce biti neki culni sentiment jedva koji ti ne moze indukovati nista osim saznanja da si detektovao dim.

ti likovi su dementi.

mada, kada te na koncertu na otvorenom (a posebno na exitu u onim šančevima) okruži pet likova sa pljugama, isti ti je kurac kao da si na zatvorenom, veruj mi. al dobro, takvi likovi su obično napred, u gužvi, a ima hiljadu razloga da ne budem tamo :)

za dalje mozemo da se slozimo, s tim sto se smaranje povecava sa smanjenjem prostora i povecanjem broja cigareta koje lete u vazduh. a i ti si subjektivan, pedera koji se femkaju ima kolko oces. znam ortaka koji je u fazonu da mu smeta kad ja zapalim, a onda dodje na zurku na kojoj sam ja blejao 90% vremena na terasi posto jednostavno nisam mogao da disem unutra, ne izbija napolje iz najveceg dima i provede se nikad jace, mislim ono, sala komika. a argumenti su mu naravno u 'ha! trovacu!' sa sve vijorenjem kose ko sto sam vec napomenuo:) i to je najjaci argument koji u stvari nepusaci (nije ni nepusaci nego likovi kojima smeta, posto ne smeta svim nepusacima) primenjuju, tj idu na 'epiku':))) dobro, sad karikiram, ali ono, obrazlazem stav.

ti mi sad pričaš da postoje razni retardi, al ja nisam jedan od njih pa mi džabe pričaš :)

kao što se dalo zaključiti, ne smeta mi kada neko za susednim stolom puši cigaru, nego kada je u prostoriji 5x5 zapaljeno 100 cigareta. onda bole oči, bude muka, itd. i mislim da je moje apsolutno pravo da tražim da mi se omogući da se ne gušim.

-ovo za merkator, jebiga, priznajem da nisam obracao paznju na te tripove posto meni to sa tim stolovima nista nije jasno, gde se pusi, a gde ne kad je sve to isti prostor. taj lik je seljak, sta da ti kazem, ja to nikad nisam uradio, a stvarno stoji ovo sto sam rekao, nisam maltene nikad video tako nesto.

pa taj rad, isto kao što imaš lika koji će smarati baju da ugasi pljugu na klupici u parku, tako imaš lika koji će ući u porodilište sa upaljenom cigarom. ali ovih umerenijih, koji ignorišu znak za zabranjeno pušenje ima previše, pa se opet često desi da stvore kritičnu masu o kojoj napisah gore.

-ovo za gazda tripove - okej je sasvim to sto ti pricas, ali ja sam vodio diskusiju na 'narodskom' nivou, a ti pricas o onome kako bi trebalo da bude i pominjes zakone. jebiga, ni ja ni ti sa zakonima nemamo veze. a opet kazem, to si i pomenuo, neka stavi prostoriju za pusace. ali uvek se tu provlaci nekakvo 'ko ih jebe'.

ja pričam kako bih rešio problem da je u mojoj nadležnosti, tj. da sam neka vlast, lol. e ovo što ti tumačiš kao "ko ih jebe" a provejava kroz moje postove ovde je druga priča skroz. prosto, ako ne postoje tehnički uslovi da se razdvoje pušači od nepušača (autobus, mali kafić, štaveć) onda prava nepušača treba da imaju prednost, tj. starije je moje pravo da me niko ne truje od đokinog prava da truje sebe :)

a i to što on uopšte ima to pravo... jebi ga, sve je to lobi i društvena prihvaćenost, jer je nikotin osamsto puta štetniji od kanabisa i polovine ilegalnih droga, a legalan je. ali da ne zalazimo u to.

ja mislim da oni treba da imaju tu svoju prostoriju i da to bude normalna prostorija, kad je vec cela zgrada forbidden zone osim te prostorije. i taj trip me nervira 'oni puse i truju govna jedna nek crknu', te 'sobe za pusace' su strahota, ali bukvalno strahota.

slažem se apsolutno, kada sam pre desetak godina u engleskoj prvi put video te sobe za pušenje, bio sam zgrožen.

a ako se masamo za zakon, SVI (znaci, svi) pusaci koje ja poznajem, cak i letimicno bi samo gledajuci zakon, mogli da se ponasaju, ne sto, nego dvesta puta bahatije nego sto se ponasaju i vrlo su uvidjavni.

to samo znači da je zakon loš, jer problem sa ugrožavanjem nepušača definitivno postoji.

-poslednja stavka - taj tvoj kolega na poslu ne treba da pusi u kancelariji ako tebi smeta. ili da vidite koliko kome sta, tipa mozda tebi nece smetati da on spusi tri komada za radno vreme ili da ode na prozor ili tako nesto, jebiga. ako ti smeta cak i promil dima, onda nek izadje napolje pa nek se vrati. nije u redu da te gusi u istoj kancelariji. ali isto tako nije u redu da ti njega maltretiras preko mere zato sto si ti nepusac i vijori ti se kosa na vetru:)))

jebi ga, lepo je to, ali u praksi (osim ovih novih fensi stranih firmi koje su prekopirale interni pravilnik od svojih osnivača) često imaš slučaj da tvog kolegu boli kurac, da si ti jedini nepušač u kancelariji pa te mobuju ;), da vetar unosi dim sa prozora nazad unutra :D

zato je potrebno regulisati i to nekim propisima, pa da nema proizvoljnosti nego lepo moraju da se poštuju prava.

ovo za ugostiteljske objekte i zakon - jebiga, opet dolazimo do faktickog i pravnog stanja.

jebi ga, treba da težimo da se pravno i faktičko stanje približe jedno drugom, a ne da prihvatamo sadašnje loše stanje sudbinski. nepoštovanje postojeće regulative je kod nas ionako perpetualni problem, mislim, jebo te, bili bismo belgija da sprovodimo samo ove zakone koje imamo.

i kad udjemo ti i ja u taj kafic koji je vec ceo siv od dima i ne vidi se nista i ja zapalim cigaru ti ces meni da jebes mater? to mi je recimo nekorektno, ja ne pravim nikakvu razliku. mozes jedino da kunes kafic i gazdu i da mi predlozis da odemo napolje ili negde drugde sto cu ja prihvatiti.

naravno.

OMG KOLIKI POST JEBO ME ON :))

Link to comment
Share on other sites

jao, mrzi me da kucam stvarno. ali nebitno.

nije ramirez los, ali u poslednjim raspravama je toliko iz njega izbijalo neko preterano elitisticko zracenje, jednostavno n e v o l i m tako da se raspravljam. koliko treba biti nadobudan pa reci 'bio sam blag'. ja se nadam da je to napisao jer je u nekoj fazi ili iz nekog afekta ili je zaboravio da ne razgovara sa mladjim bratom.

-pola likova i trecina zena. to nije ni vecina, a kamoli debela vecina kako je rami pozurio da napise.

-ovo za zivotnu filozofiju si u pravu, okej, jebiga, ne znam ja koliko tebi smeta, a koliko meni, zato necu da ulazim u to koliko je skupa tara a koliko mera, posto je to individualno. samo kad bismo mogli znati koliki je 'hod' izmedju dva ekstrema.

-to je konkretan primer za par sati bleje. ali sta ako se radi o poslu gde se bleji vise od par sati ili o putu gde se bleji vise od par sati? a jos plus ako je to neka ucestala radnja, tipa svaki dan ceo dan blejis negde gde ne smes da purnjas, tipa ides na posao. jedino da prestanes, a to je neka druga dimenzija i diskusija nije o tome. a ti likovi sto su bolesni, jebiga, oni ne kontaju da su bolesni ili verovatno ne tripuju da su otisli u kurac posto nigde niko nije stavio bilo kakve tabele za ljude koji ne umeju sami da zakljucuju. znaci, pusenje je stetno, pusenje je stetno, ispade da je cigara dnevno isto ko i pet pakli dnevno. nevezano za ovu stavku, setio sam se onih upozorenja na paklama i onih slika sto jos nisu kod nas sto se isto stampaju na paklama - slozices se da je to odvratno, nebulozno i van konteksta. sto se tice te anti-smoking kampanje, gora je od gej aktivista:)

to sto se purnja u celom vozu, jebiga, opet kazem, nemam nista s tim. kad sam poslednji put isao vozom pusio sam na prozoru ili kod konduktera, a kontam da sam bio u vagonu za pusace cak.

-ovo 'na celom svetu' je bila govorna figura, znam kako je napolju sa pusenjem u ugostiteljskim objektima.

-ovo si dobro rekao za pere i tihomire, ali opet, ako kazes tihomirima da ti smeta, i oni ce da zgase, barem sam ja takva iskustva imao.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

brate kad neko dodje i krene da kmeci kako ne moze da dise zato sto neko boze moj pusi u prostoriji onda to jeste vajn. a vi kojima smeta kad krenete da izigravate pravednike sa sve vijorenjem kose na vetru i sparta povicima, to je onda kul? priznajem da sam izlupetao par stvari, ali bio sam u cistom afektu. molim te procitaj postove ovog elvisa j kurtovica, mislim, brate.

Sta sa mojim postovima? I dalje si toliko ogranicen da ne mozes da shvatis da nekom to jebeno SMETA? I bolje za tebe da vajnujem,nego da ti pridjem i drmnem ti samarcinu sto me gusis

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...