Jump to content

Online liga i lan finale....


Kojot

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kojote,

Ta ideja ima nekoliko glavnih mana I to su:

1)Varanje:

Problemi sa svim online dota ligama su varanja, a pogotovu ako tu dodash i neke znacajnije nagrade, varanje ce postati satavni deo lige... (Primer TeG - The elder Gods iz dota lige, priznali su varanje - nisu ih uhvatili, nego si sami priznali...)

2)Neozbilni timovi:

Taj problem se moze resiti ulaznom kintom, i ako je neko spreman da da ulaznu kuntu, pa da posle bude izbacen, to je onda njegov problem...

3)Administratori:

Jedna stvar je admin koji bi pisao rezultate na sajtu, al druga vrsta su admini koji bi trebali da gledaju problematicne meceve (kao na dota ligi) i da kaznjavaju / reshavaju prekrsaje...

4)Profesionalnost:

Kolko bi se profesionalno ponasali likovi koji bi to organizovali?

(Glavni razlog zasto se dota-liga tolko koristi jeste glavna ekipa admina koji se vrlo profi ponasa - svi glavni admini se maltene uopste neigraju, vrlo su ozbiljni, itd...)

5)Planirani rast lige:

Ako bilo ko misli da napravi profi dota ligu, i da je skroz zatvori (mislim da ima 20 ekipa max i tako to), taj se grdno vara da ce to uspeti, i bolje mu je da napravi private inhouse kanal i igra solo dote, ili da igra fw's...

*******************************************************************************

E sad... dolazim do dela kako ja mislim da to moze da se organizuje...

1)Da odredjena igraonica sa dovoljnim brojem kompova preuzme organizovanje toga... (Forum, KGB, Mojo, Deus, itd...)

-Nema varanja u igraonicama - mislim, nijedna igraonica nece instalirati mh, ili ck ili tako neshto :D

-Svi imaju iste uslove i igra se u lanu - znachi nema zaljenja...

2)Placa se ulazak na ligu neku sitnu kintu kao 500din ili 1000 din...

(samo da se osigura da neozbiljne ekipe imaju neki gubitak od neozbiljnosti...)

3)Placa se igranje - mozda neki popust, al se placa igranje...

(turnir iz dote, kao i ligu tesko je organizovati sa besplatnim igranjem zato sto to sve traje stravichno dugo, i prosto nije isplativo, pa da bi bilo isplativo, igraonica to organizuje, i uzima pare od igranja... Takodje, igraonica se promovise...)

Pa, sta mislite o tome? Molim za samo ozbiljne komentare...

(Znam... ekipe van BG-a nemogu da igraju, al jbg...mozda i one mogu da organizuju neshto tako u svojim mestima ili okolini...)

Link to comment
Share on other sites

Prvo : ne lupaj gluposti da je TeG sam rekao da su maphackovali, nego je maelk izvalio na repu kada je kanga kliknuo na heroja dok je ovaj bio u fogu.. (kanga retard)

Drugo ako neko hoce da koristi maphack u ligi, moze da se provali pre svega, neka ga koristi, bole me uvo.. Nije to neka liga sa ne znam ni ja koliko bitnim nagradama da cu sad da idem i da kukam sto je neko mh-ovao. Iskreno nek mu de na savest. Ako se izvali, izvali se..

Trece to kao besplatno igranje, igraonica se promovise, opet, ne lupaj, kod nas to nema veze sa vezom.. Sta mislis ko je dosao u DeuS zato sto je igor 3 puta organizovao lan tur i to sve pare za ucesce iako ga to dodje dnevno po 8 iljada pazara?

Sta oni imaju od toga?

Jednostavno: ziro racun za prijavu ekipe, ko ne uplati kesh ne moze da igra i kraj price, ekipa se ne pojavi na ugovoren datum default loose i kraj...

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Prvo : ne lupaj gluposti da je TeG sam rekao da su maphackovali, nego je maelk izvalio na repu kada je kanga kliknuo na heroja dok je ovaj bio u fogu.. (kanga retard)

osim sto je Kanga uhvacen da je mh-ovao, TeG.Freezer je priznao da je koristio mh -.-

u mirin brah?

u mad? come at me bro!

Link to comment
Share on other sites

Prvo : ne lupaj gluposti da je TeG sam rekao da su maphackovali, nego je maelk izvalio na repu kada je kanga kliknuo na heroja dok je ovaj bio u fogu.. (kanga retard)

Drugo ako neko hoce da koristi maphack u ligi, moze da se provali pre svega, neka ga koristi, bole me uvo.. Nije to neka liga sa ne znam ni ja koliko bitnim nagradama da cu sad da idem i da kukam sto je neko mh-ovao. Iskreno nek mu de na savest. Ako se izvali, izvali se..

Trece to kao besplatno igranje, igraonica se promovise, opet, ne lupaj, kod nas to nema veze sa vezom.. Sta mislis ko je dosao u DeuS zato sto je igor 3 puta organizovao lan tur i to sve pare za ucesce iako ga to dodje dnevno po 8 iljada pazara?

Sta oni imaju od toga?

Jednostavno: ziro racun za prijavu ekipe, ko ne uplati kesh ne moze da igra i kraj price, ekipa se ne pojavi na ugovoren datum default loose i kraj...

0) Malo manira plz... (mislim znam da si ti super imba igrac i tako to, al ako bi procitao stvarno sta sam ja napisao, bilo bi to dobro po sve nas...)

1) Vidish da nisam lupao...

2) Ja se slazem da mh nije strashna stvar... al ck jeste...

3) Gde sam ja to rekao besplatno igranje? Ja sam bash rekao da treba da se placa, eventualno mali popust...

4) Mislim da je umesto ziro racuna bolji kesh na ruke, uz lichnu kartu onoga ko je vodja tima...

(on postaje vlasnik tima, pa nek ga njegovi biju ako ih ispali)

Aj poz, i plz sledeci put procitaj sve...

Link to comment
Share on other sites

1) Varanja se mogu srediti raznim anti-third-party programima. Chak postoje i anti-hack verzije dote, mislim da to nije neki problem.

2) Placanje ucheshca ce eliminisati sve neozbiljne timove.

3) Ne treba nama 20 admina. 5-6 ljudi ce sve to raditi tako da ni to nije problem...

4) To cemo lako reshiti ako sve ovo zazhivi. Hocu reci da je to najmanji problem.

5) Rast lige zavisi od marketinga, tj. koliko mi izkomercijalizujemo.

***************************************************************************************************************

E sad tvoja reshenja:

1) Nijedna igraonica nece to promovisati kao shto je Mare rekao a da oni od toga nemaju nikakvu zaradu tj. korist. Tako da to otpada.

2) Ucheshce bi bilo 1500din minimalno ako hocete da imate pristojne nagrade.

Lepo je shto dajete ovde predloge i istichete neka vazhna pitanja ali josh nishta nismo krenuli, niti objavili da ce biti lige, OVO JE SAMO IDEJA koju mi delimo.

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

1) Varanja se mogu srediti raznim anti-third-party programima. Chak postoje i anti-hack verzije dote, mislim da to nije neki problem.

2) Placanje ucheshca ce eliminisati sve neozbiljne timove.

3) Ne treba nama 20 admina. 5-6 ljudi ce sve to raditi tako da ni to nije problem...

4) To cemo lako reshiti ako sve ovo zazhivi. Hocu reci da je to najmanji problem.

5) Rast lige zavisi od marketinga, tj. koliko mi izkomercijalizujemo.

***************************************************************************************************************

E sad tvoja reshenja:

1) Nijedna igraonica nece to promovisati kao shto je Mare rekao a da oni od toga nemaju nikakvu zaradu tj. korist. Tako da to otpada.

2) Ucheshce bi bilo 1500din minimalno ako hocete da imate pristojne nagrade.

Lepo je shto dajete ovde predloge i istichete neka vazhna pitanja ali josh nishta nismo krenuli, niti objavili da ce biti lige, OVO JE SAMO IDEJA koju mi delimo.

1) Da se varanja mogu srediti, nebi morao TeG.Freezer da se sam prijavljuje :D

2) Tu se slazemo

3) / 4) Tih 5-6 ljudi treba da se ponasha profi, a to je mali problem...

5) Rast nije samo reklama, u vezi rasta mislim i pushtanje novih timova, nacin na koji se lige vode (liga 1,2,3, itd...)

**************************************

E sad, moja resenja ;)

1) Ni ti nisi procitao sta sam napisao... ja sam rekao da se igranje PLACA!!!

2) To je sve stvar dogovora...

Istina.. ovo su samo ideje.. al mogu da postanu realnost...

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

mare ja sam mislio da si ti pametniji tt (i dalje nekontas svrhu lige)

kao sto je receno sve ce biti objavljeno u "javnost"

paradokse kad bi svi razmisljali kao ti onda bi svi trebali da se ubijemo posto nam je drzava propast ? -_-

imamo onako kako sami sebi napravimo i to je to

ja mislim da ce biti nesto od ovoga samo da se nadjemo sutra ...

don`t eat yellow snow !!!!!

play hard go tard

if noob would airplane bnet will be airport

Link to comment
Share on other sites

LOL ko ce tebi dati licnu kartu da bi ti igrao na turu? ziro racun je VERUJ mi bolje resenje, ne mora covek iz unutrasnjosti da se cima do bga da bi ti DAO PARE + LICNU kartu da bi igrao na turu?

Pre svega najnoviji GG client je sam po sebi anti hack program, dakle ne dozvoljava koriscenje bilo cega sem autohotkeyeva i tako tih programa za remapovanje tastature.

Najbolja varijanta je da svaka zemlja (ako planirate balkan ligu) na balkanu ima ili svoju ligu ili turnir koji se organizuje pred kraj svake sezone u glavnoj balkan ligi, gde bi se timovi koji su usli (lupam) u polufinale borili protiv zadnja 4 tima iz glavne divizije ko ce ostati/ispasti/uci u glavnu ligu...

Kolko ja znam takav ce sistem i biti..

A cekaj kakva je razlika sto ce lik igrati od gajbe ili iz igraone? Aj se kladimo da mozes u deus (uzimam glup primer) da instaliras mh i da ga koristis bez problema?..

Ako hoces da stvarno eliminises MH ili se igra preko GGC-a ili se igra preko LC-a sa nekim third party eliminator programom...

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Mare,

Pricao sam o mojoj ideji gde bi ljudi igrali u jednoj igraonici (lokalna liga)... Pa kad daje pare da pokaze i kartu ;)

Ja znam da je GG client anti cheat i tako to, al opet sve to moze da se uradi...

(veruj mi.. visim po dota-league forumu.. sve moze da se uradi... takav je jebeni war3 engine)

Probaj da instalirash MH u KGB-u :D

Mislim, ako korisnici imaju slab access (kao u kgb-u, mojo-u itd...) nema varanja, tj. KGB ili mojo, kao organizatori, moraju da garantuju postenu igru...

(ti verovatno mozes da instalirash sta ocesh u deusu, al verujem da ja nebi mogao... ;))

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

Sede cigani gladni u kartonjari i mastaju :

"joooj da imamo brasna kao sto nemamo soli, pa jos da odnekud ukrademo malo putera i drva za smederevac al bi napravili pogacu"

"jooj daj meni mamo i okrajak i sredinu i da namazem malo sa kajamak sto ga nemamo"

"kus bre mali nemo sve da pojedes, ostavi i nama malo"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

lokalna liga, samo cu reci lol..

ko da ima ekipa iz beograda da bi se organizovala lokalna liga, daj ukljuci mozak makar 1%...

ekipa u srbiji ima 30ak za dotu (znaci u srbiji) i to samo za WCG jer naravno svi zele da ucestvuju na WCG-u, a kad dodje lan tur tipa u krusevcu/kragujevcu prijavi se 8 ekipa... sto je realno.. tako da lokalna liga tipa beograd je n/c..

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Mare,

Prvo i prvo, shta ti postizesh tim postovima kao: koristi 1% mozga itd?

To samo pokazuje da si istripovan klinac i nishta drugo...

(da.. igrash dotu pa rasturash, al to neznachi da treba da budesh bezobrazan...)

Zashto lol i n/c ?

Turniri su drugo, tu brate dodjes, izgubish cela 2 dana, smorish se ko zmaj, smrznesh / skuvash, iznervirash itd...

Takodje mnoge ekipe koje bi inace probale igranje u ligi nisu uopste zainteresovane da odu na turnir zato sto tamo daju pare, izgube u prvom kolu itd...

Plus, ja sam siguran da kad bi se lokalna liga zalaufala (opicila jedna ili 2 sezone) da bi se pojavilo josh mnogo novih timova, od kojih bi neki postali pro, a neki nebi...

Pazi ovako... rekao si sam da ima oko 30 ekipa, sto znaci da bi se prve sezone u beogradu prijavilo bar 15tak ekipa...

Ako bi liga opstala, sledece sezone bi imao bar 30 ekipa, a posle toga josh vishe...

BTW, ja nemam nishta protiv Srpske ili Balkanske lige, samo mislim da to tesko moze da se izvede kako treba... :(

Link to comment
Share on other sites

Ok, odgovoricu ti "normalno" posto izgleda da ne mogu da ti dokazem da nisi u pravu drugacije, tj. moram da ti nacrtam.

U srbiji ima 30 ekipa, u Beogradu ima MAX 10, od toga su makar 5 timova koji se "stvaraju" pred WCG (dakle timovi koji idu na WCG cisto da bi se zajebavali i da bi uzimali besplatnu koktu i smoki - protiv cega ja uopste nisam, da se razumemo).

Tako da razumi kad ti kazem da od LOKALNE (Beogradske) lige nema nista..

Jedino po brojnosti sto moze da uspe je BALKAN/Srpska liga, dakle o ostalom ne zelim da pricam...

Ja nista ne kazem ti mozda mozes da skupis 15 ekipa (po brojnosti igraca) iz Beograda, ali oni se sigurno nece skupiti da bi igrali SAMO srpsku/balkan ligu sa nagradama iz ucesca.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ja shvatio od pocetnog posta ovo nikad nije trebala da bude lokalna liga.. nego liga za sve zainteresovane ekipe iz cele zemlje. Ukoliko se organizatori odluce da rizikuju malo i da se malo vise iscimaju ovo moze postati i OK regionalna liga. Ali sta ce biti videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Sada bi vas sve zamolio da se ostavite ovoga, BALKANSKA liga (sa mozda dodatom grckom) se vec organizuje znaci sajt je u izradi i pregovori sa stranim sponzorima, tako da bih vas zamolio da se manete toga (da prvenstveno nebi ujebali nas koji smo isplanirali sve to pre 3meseca i krenuli radove za nesto sto nece uspeti ako nastavite sa ovime) organizujte bnet channel tipa dce, igrajte inhouse ligu, ALI BALKANSKE LIGE SE OSTAVITE, HVALA! Kojote i ostali ako treba licno da vam objasnim zasto treba da ostavite ovo i da me pustite kada je sve vec zapoceto okrenite me da se nadjemo 063/858-9765

P.S. Sistem lige je vec zamisljen, svaka zemlja ce pojedinacno imati svoju ligu, nakraju po top4 tima iz svake zemlje ce se naci na LAN finalu, pre toga za vreme net lige igrace se na ggc-u = no cheat! i po 2 osobe (ako bude potrebe vise) u koje imam poverenja iz svake zemlje ce biti admini pojedinacne lige svoje zemlje! Jos jednom cu vas zamoliti da se manete ovoga. THX

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

Mare,

Realno me bas briga... Ja sam samo predlozio... I imao sam najbolje namere...

Mislim, ako ni jedna igraonica nece da organizuje tako neshto - ZARADI PARE, pokrene jebenu beogradsku dota scenu, reklamira se, itd... nema frke...

(mogu bez problema da ti izvedem svu matematiku kako bi se to isplatilo vlasniku igraonice, igracima i svima, al posto si ti najpametniji onda necu...)

MareBg,

HF sa tom Balkanskom ligom, i napravi je kako treba :)

Link to comment
Share on other sites

voodo znam da je drugaciji projekat, samo ne bi hteo da se poklope stvari. Znaci ovo ce biti bas liga, kada sajt i konacan dogovor sa sponzorima bude gotov videcete sve, samo nemoj da se poklopi. znaci bnet chann inhouse liga etc. to sve ako uspete napravite, srecno ;)

Edited by MareBg

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh Srbija!!!!TJ niko nece da igra bez nagrada,kao sto je Mare rekao bas ga briga za neku ligu de ce biti neke glupe nagrade ili nasta je vec mislio. OK,ajde da pricamo ozbiljno.1)Da bi ovo stvarno zazivelo mora da se organizuje samo jedna balkanska liga koja ce obuhvatati sve ekipe sa balkana(neznam kako ste zamislili da svaka zemlja ima svoju liga kad nemoze da se ogranizuje samo liga ovde kod nas,kamoli sire nesto),kao naprimer sto je goodyear liga u kosarci, a nakon toga prvih 4 ili 8 ekipa , ili kako vec mogu da se nadju u lanu.2)Da bi privukli ekipe, nista nece dobiti podizanjem uplate od kojih cete praviti nagrade, vec nalazenjem sponzora, tj da budu neke zesce nagrade(naprimer 1st mesto pc po igracu ili vec......). Na ovaj nacin bi se napravila jaka liga koja bi se prosirila nakon sezone ili dve, to vam garanrujem 100%.SAMO DA BUDE JEDINSTVENA, NEMOJ DA JE CEPATE PO ZEMLJAMA!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...