Jump to content

Kultne igre


grdja

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malo šta se može nazvati kultnim u tom periodu. Ima stvari koje su mogle to da budu, ali iz nekog razloga nisu uspele. Da vidimo...

GTR2, vožnja koja je zaista genijalna, ali prvo je sama sebi uskočila u grlo lošim AI-jem i fizikom (sve što se tiče ponašanja samog automobila na stazi je savršeno, a sve ostalo, npr. sudari, je retardirano, i bolje odrađeno u NFS-ovima sa kraja XX veka), a tu, je, naravno, i niska popularnost žanra realne simulacije vožnje, jer što bi naloženi klinac pazio na meko, straight-line kočenje i idealnu putanju, kad može da uzme NFS i da budži, seče i driftuje, jbga...

Thief serijal je zaista kultan, praktično je izmisilio sneaker žanr. Thief III je izašao leta 2004, i savršen je primer kako se stari, oprobani koncept može obogatiti super grafikom i zvukom, ali i novinama poput trećeg lica, freelansinga po gradu i sl, a očuvati stara atmosfera i igrivost. Jedina realna mana igre je niža težina u odnosu na keca, a naročito na dvojku. Ako bi se Bethesda poslužila primerom Ion Storma i Thief-a III, mogla bi napraviti dobar Fallout III.

Vampire-Bloodlines je mogla biti kultna igra, ali su je pokopali bagovi, loša optimizacija, i generalna plitkost igre, koja dolazi do izražaja pri ponovnom prelaženju. Kad tu još dodam i grafiku koja je blago ispod proseka, nekad se zaista zapitam šta mi je to uopšte i valjalo kod ove igre, OMG... Kada bi ona bila smeštena u otvoren, nelinearan svet, koji bi bio po veličini blizak Morrowind-u ili Oblivion-u, a po appeal-u Gothic-u, to bi moglo biti kultno...

Heroes 5 bi za mene bili kultni, da nisu odbacili sav napredak koji je četvorka donela, samo zarad pukog dodvoravanja zagorelim „trojkašima“. E, pa, momci, žao mi je, ali to isto već imam, ali u znatno kompaktnijoj, i bržoj varijanti, samo se razlikuje broj na kutiji od CD-a, (umesto 5 piše 3), i malo lošija grafika. Za „kultno“ ćemo čekati šesticu, pa videti...

Ma, znate šta je kultno? Onaj Pro Evolution Soccer, jeste da ga ne igram, i ne znam da ga igram, ali svaki je bolji od prethodong, i kad ga malo probam, i ortaci me polupaju k'o picu, a meni se traži još! E to je kultno! :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ljudi, frilenser je jedna velika skripta i to losa:)

wow nikad nisam igrao niti cu, ali svidjalo se to ljudima ili ne, ako wow nije kultna igra, ja sam bela rada:)

nije bitno neko preterano vreme da bi neka igra postala kultna, dovoljno je da se stvori kult:)))

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

u nedostatku kolopedie da se posluzimo sa inferiornijom wikipediom :P

Cult roughtly refers to a cohesive social group devoted to beliefs or practices that the surrounding culture considers outside the mainstream, with a notably positive or negative popular perception. In common or populist usage, "cult" has a positive connotation for groups of art, music, writing, fiction, and fashion devotees,[1] but a negative connotation for new religious, extreme political, questionable therapeutic, and pyramidal business groups. For this reason, most, if not all, non-fan groups that are called cults reject this label.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cult

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...