Jump to content

Antonio Puerta


dULEYM4N

Recommended Posts

Fudbaler Sevilje Antonio Puerta

144109049546d4499ec4cb3759784183_big.jpg

preminuo je u utorak, tri dana pošto se onesvestio na utakmici španske lige,

javila je agencija Rojters, pozivajući se na izveštaje španskih medija.

Lekari bolnice u Sevilji, gde je bio smešten od subote uveče, saopštili su da je njegovo stanje bilo kritično od trenutka prijema,

zbog posledica nedovoljnog protoka kiseonika ka mozgu i zbog oštećenja organa usled dužeg prestanka rada srca.

22-godišnji fudbaler onesvestio se dok je trčao ka svom golu u 35. minutu meča Sevilje sa Hetafeom, u subotu, u prvom kolu Primere.

Saigrači su mu pritrčali, kao i medicinsko osoblje, kako bi sprečili da se uguši jezikom. On se tada osvestio i na nogama napustio teren,

ali se u svalčionici ponovo onesvestio. Prevežen je u bolnicu.

Evropska fudbalska federacija odobrila je da Sevilja odloži naredne utakmice, današnja sa grčkim AEK-om u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona,

kao i meč španskog prvenstva koji je ovaj klub trebalo da odigra u ponedeljak sa Osasunom. Utakmica sa AEK-om odigraće se u ponedeljak 3. septembra.

c/p b92

Edited by dMan

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

Inace na putu od stadiona do bolnice je imao jos 3 srcana udara...

RIP

kolko sam ja saznao, a keva mi je neshto objasnjavala jer je doktor, nije mogao da ima 3 srcana udara (infarkta) za redom, jer bi umro posle 2, vec je imao 3 prestanka rada srca. Sad moguce da sam ja to pogresno razumeo, pa neka me kole ispravi..

Svejedno, tuga velika, mlad igrac, koji je trebalo da postane cale ove godine. Chime sve kljukaju fudbalere, ko ce ga znati..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

nek pociva u miru

Posmrtni staci tragično preminulog fudbalera španske Sevilje Antonija Puerte prebačeni su u sredu na stadion Ramon Sančes gde će mu poslednju poštu odati porodica, saigrači, prijatelji i navijači tog kluba.

Ekipu Sevilje koja se sinoć vratila iz Atine ne odigravši revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona zbog ove tragedije, predvodio je trener Huande Ramos, a među onima koji su došli da odaju poslednju poštu Puerti bio je i njegov nekadašnji saigrač Serhio Ramos, sada član madridskog Reala, ali i svi fudbaleri gradskog rivala Betisa na čelu sa predsednikom Manuelom Ruizom De Loperom.

Antonio Puerta biće sahranjen u četvrtak, a oko stadiona se nalazi preko 10 hiljada navijača kluba za koji je nesrećni Puerta nastupao.

Link to comment
Share on other sites

danas je josh jedan fudbaler capnuo od srchke, treci u poslednjih pet dana, il je ovo veoma chudan splet okolnosti ili su im njihovi savesni lekari davali nesto blago netestirano...steta mlade dece koja unistavaju svoje telo na takav nachin

rip

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...