Jump to content

Battlestar Galactica


Guest

Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mene je najvise iznerviralo to sto se nastavilo iz prosle sezone, deus ex machina fazoni. Mislim, svako moze da napravi zaplet tako sto ce odjednom da u neciju biografiju ubaci da je sajlonac ili da odjednom ima kurac od metar, jer je to potrebno nekoj quazi radnji. Al' sta sad, ne moram da gledam, je l' tako.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

idiotizam mi je shto, za razliku od one plave sajlonke i drugih sintetichkih sajlonaca koji su relativno nepoznati, odjednom je i Taj sajlonac iako je sluzhio pod Adamom u prvom ratu kad sajlonci nisu umeli da naprave robota koji trchi.

Ako ispadne da je poslednji sajlonac matori Adama, spakovacu govno i poslacu im poshtom

Link to comment
Share on other sites

Niste gledali Razor ocigledno, bar Joze nije cim tvrdi da tokom prvog rata Caylonci nisu mogli da naprave Taja i kompaniju. Oni su bili prvih 4 + 1 neotkriveni pa su posle napravili ovih 7.

po onome shto sam video u razoru, sajlonci su u toku rata pocheli da eksperimentishu nad ljudima. Adama posle dogfighta sa dva sajlonska broda biva oboren iznad baze i otkriva prvog hibrida, koji je pochetni korak u evoluciji chiji su finalni korak 11 sintetichkih modela. Josh jedan dokaz u prilog teoriji da sintetichki modeli tad nisu postojali su i novi sajlonski brodovi lovci, koji su takodje organskog porekla, i koji nisu postojali u prvom ratu.

Ali opet, ja ne mislim da sam preterano inteligentan, pa te molim da mi objasnish gde sam pogreshio tokom svog rezonovanja

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

Ko kaze da su prvih 5 sinteticki modeli ? Ti se vodis rezonovanjem da su svi oni isto napravljeni u isto vreme jedan posle drugog. Tako si ti u pravu onda. Ja se vodim rezonovanjem da su prvih 5 blize hibridu nego ovim sintetickim tj. da su prvo narpavili hibride, ondak ovih prvih pet koji su vise ljudi nego sajlonci a samim pa tek onda kao nesto sto je susta suprotnost njima ovih 7 sintetickih koji su vise roboti nego ljudi.. Tada sam ja u pravu. :))

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ko kaze da su prvih 5 sinteticki modeli ? Ti se vodis rezonovanjem da su svi oni isto napravljeni u isto vreme jedan posle drugog. Tako si ti u pravu onda. Ja se vodim rezonovanjem da su prvih 5 blize hibridu nego ovim sintetickim tj. da su prvo narpavili hibride, ondak ovih prvih pet koji su vise ljudi nego sajlonci a samim pa tek onda kao nesto sto je susta suprotnost njima ovih 7 sintetickih koji su vise roboti nego ljudi.. Tada sam ja u pravu. :))

u tom sluchaju ti logika ima rupchagu - prvi hibrid je nastao pred kraj prvog rata. sajloncima je sigurno trebalo vremena da naprave unapredjene hibride, pa tek onda bi mogli da se okrenu savrshenim bicima. Opet dolazimo do poente da je Taj veteran tog rata - chak i da pretpostavimo da su ovo troje kao bebe infiltrirani medju kolonijalce, kod Taja ova pricha ne pije vodu.

inache kad sam koristio termin "sintetichki" mislio sam na mashine koje mogu da prodju kao ljudska bica, tj. suprotno "limenkama". Da li su pravljeni u isto vreme, jedan posle drugog ili odjednom je nebitno. Ono shto je bitno je shto galaktika ima sve vishe nelogichnosti za koje se iskreno nadam da ce biti bolje objashnjene od transformacije Klingonaca u Star Treku ("We do not talk about it." - Cmdr. Worf)

Link to comment
Share on other sites

serija je retardirana do infinitija. ja sam se najvishe smorio kada ih je ono neko chudo teleportovalo na jebeno ostrvo u svemiru sa monolitima i onda sledeca scena predsednica se obraca ljudima

HAU D FAK SU ASHLI SA TOG MAGICHNOG OSTRVA?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

@Joze

Klingonci su objasnjeni u StarTrek: Enterprise serijalu :P. Ja se secam da Adama Taja nije ni upoznao do posle rata a sreli su se dok su zajedno radili na onom teretnjaku/sta vec a Taj je usao ponovo u vojsku kad je Adama dobio komandno mesto na brodu. Samim tim njegova proslost nije potvrdjena od strane ni jednog zivog lika iz serije. Zasto me teras da gledam sve iz pocetka ?

@Lag

Iako znam da 99% sto napises je cist "+1" ajd... Ne nisu bili teleportovani nego je pecina u kojoj su bili vrsta planetarijuma. Zasto sve mora da komplikovano objasnjenje ?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

@Lag

Iako znam da 99% sto napises je cist "+1" ajd... Ne nisu bili teleportovani nego je pecina u kojoj su bili vrsta planetarijuma. Zasto sve mora da komplikovano objasnjenje ?

zato shto su to jedne od onih situacija koje me zainteresuju jer su nestandardne za serije/filmove i bash sam tad pomislio "u al ce biti zanimljivo gledati kako smishljaju na koji nachin da se vrate" a onda pljaf - sledeca scena ona koja pricha stvari

ok, kako su iskljuchili planetarijum? kako su znali gde su vrata? i da, kako su se ogromni stubovi odjednom pretvorili u kamenje? hologrami? magija?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

znachi to su tajni superjaki modeli samo shto to josh nisu pomenuli, nego kako im prdne tako uvedu neki novi element koji bitno menja prichu ali to nije bitno, jel da

bolje da se opustimo i uzhivamo

a shto ne bismo gledali esmeraldu onda

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

znachi to su tajni superjaki modeli samo shto to josh nisu pomenuli, nego kako im prdne tako uvedu neki novi element koji bitno menja prichu ali to nije bitno, jel da

bolje da se opustimo i uzhivamo

a shto ne bismo gledali esmeraldu onda

upravo zbog ovakvih crnih rupa u zapletu sam prestao da gledam Lost

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...