Jump to content

Davanje krvi


Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brate kada das krv ide sve to u zavod za transfuziju krvi i zaledi se .

A to da preprodaju ili kradu sto vudu kaze , jedino oni koji rade u zavodu mogu tako nesto da urade ali tesko ,tako da ne umisljaj plz VOODO .

Valja dati krv ponekad , ja licno nisam nikada ali oticu sada jos malo :)

Link to comment
Share on other sites

^ne,zezanje je kad te bodu da bi ostao ziv;)

Jeste banalno ali budi srecjan sto mozes da das krv,sto ti ne treba.

Ja sam ovih dana slogiran i umoran,inace bi dao krv,kad malo zahladni eto me u basu.

edit: ja sam 0+ grupa^^

Edited by M!ST!CX

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

Ja bih mogao ponovo da dajem krv sad u nekom periodu, ionako se ovi uvek obraduju kad me vide posto sam 0- krvna grupa :) Inace postoji jos jedan zanimljiv detalj kad ne mozes da dajes krv - ako imas manje od 50kg ukupne tezine (doduse nije da se bas meni desilo :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja bih mogao ponovo da dajem krv sad u nekom periodu, ionako se ovi uvek obraduju kad me vide posto sam 0- krvna grupa :) Inace postoji jos jedan zanimljiv detalj kad ne mozes da dajes krv - ako imas manje od 50kg ukupne tezine (doduse nije da se bas meni desilo :)
ako vam nekad, daleko bilo, zatreba za predsednika tu sam, B-;))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam koja sam krvna grupa :(

eto razloga da dam krv :))

Veruj mi da ne.Kad sam pre par godina davao u srednjoj

skoli mene je lik ubedjivao kako sam ja B-, a ja znam da sam A+ i kazem mu to, a on kao : "Ju, vidi stvarno"...bolid

Edited by Totentanz

Totentanz = Cold Fingers = OpT1mUs

Link to comment
Share on other sites

oduvek sam htela da napravim ovaj topic, ali sam mislila na one rete koje ce da kazu:"a sto bih ja sad davao krv" i sl. cim napunim 18 redovno cu da dajem.

Patrijahalno vaspitana, a? [:D] [:D] [:D]

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Eh konacno sam napunio 18 godina pre mesec dana, imam licnu kartu i stoga bih zeleo da dam malo krvi, jebiga, malo je ljudi daje a uvek nekom zatreba...

Zanima me jel ima nekih preduslova za to i koliko cesto moze da se daje? don't hate me pls

odesh, izvade ti uzorak, i posle toga ti napune kesicu od neznamnijakoliko. :)

naravno, netje ti vaditi krv ako si malokrvan ;( mada, tebe kao da su hranili nuklearnim djubrivom, tako da, go for it! :D

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

davanje krvi je kul iz dva razloga:

- konacno bi saznao koja sam krvna grupa

- zdravo je povremeno davati krvi da se stvori nova i tako nesto blablabla nisam preterano slusao kad su mi objasnjavali ali zdravo je uglavnom

a nije kul iz takodje dva bitna razloga:

- mrzim proklete inekcije

- mojoj krvi je mesto u mojim venama

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

krv se obnavlja mnogo češće nego što je ti smeš davati. različite komponente krvi imaju različit životni vek, i oni se kreću od dva-tri dana do mesec-dva (nisam siguran za brojke, naravno, mogli bi lokalni lekari da me dopune). a količina koju uzimaju je jednaka ili malo manja od one koju organizam čuva kao rezervu u slezini (? dopuna plx) za slučaj nekog većeg krvarenja. mislim da tu količinu telo može da nadoknadi za dan-dva...

Link to comment
Share on other sites

davanje krvi je kul iz dva razloga:

- konacno bi saznao koja sam krvna grupa

- zdravo je povremeno davati krvi da se stvori nova i tako nesto blablabla nisam preterano slusao kad su mi objasnjavali ali zdravo je uglavnom

a nije kul iz takodje dva bitna razloga:

- mrzim proklete inekcije

- mojoj krvi je mesto u mojim venama

1.To nije inekcija,jer inekcija ti neshto ubrizgava u sistem,a kod vadjenja krvi je obrnut proces.

2.Da vidim dal' bi tako razmishljao,kad bi se(nedaj boze) neko ko ti je blizak nashao u situaciji da mu treba tvoja krvna grupa.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

2.Da vidim dal' bi tako razmishljao,kad bi se(nedaj boze) neko ko ti je blizak nashao u situaciji da mu treba tvoja krvna grupa.

\o/

to je stvarno bezveze reci, osim ukoliko se covek nije salio (lol)?

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

Ja otishla danas da dam i odbili su me, kao dobra mi je krvna slika ali kolichinski imam malo krvi u telu Oo

Zashto, kako???

pa verovatno imas 25 kila zajedno sa teskim gvozdenim krevetom [8D]

btw posto se prica vec o komercijalnom aspektu davanja krvi

posto "kilo" A+

trebace mi "par kila" do nove godine

mrzime da opet smaram ortake [:(]

a i omatorili su pa bih ovaj put probao da "podmladim krv"

Link to comment
Share on other sites

Ja otishla danas da dam i odbili su me, kao dobra mi je krvna slika ali kolichinski imam malo krvi u telu Oo

Zashto, kako???

odesh, izvade ti uzorak, i posle toga ti napune kesicu od neznamnijakoliko. :)

naravno, netje ti vaditi krv ako si malokrvan ;( mada, tebe kao da su hranili nuklearnim djubrivom, tako da, go for it! :D

ako odesh na VMA, izvaditje ti, tamo ne proveravaju :)

samo sto mozesh da imash migrenu sledecih nedelju dana i da ti boja koze bude priblizna izbeljivacu :)

U prevodu, pocni da uzimash puno gvozdja ili tablete gvozdja.

Tj, prilikom znashvetjcega, gutaj, nemoj da pljujesh :)))))))))

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...