Jump to content

suplementi , internet


Murinjo

Recommended Posts

Malo pomoci za one koje vezbaju ili ne vezbaju a koriste suplemente , post je inspirisan skokom cena whey proteina na svetskom trzistu a narocito kod nas a i sledecim poskupljenjem koje ide od septembra , pa valjda ce nekome pomoci

Narucivanjem preko interneta mozete da ustedite a da uzmete ono sto zelite i sto nije dostupno u vasem regionu od suplemenata

Za narucivanje preko interneta potrebna vam je kartica , najbolja opcija je elektronska kartica specijalizovana za narucivanje preko interneta , Zasto ?

Zato sto imate limit i nemozete da udjete u minus .

Jedna od internet katirca tj. kartica za narucivanje preko interneta je Visa Virtuon eketronska kartica , clanarina nije skupa svega negde oko 5-6 eura za godinu dana i uz to treba da uplatite jos 20 eura koji ce stajati stalno na vasem racunu i racunace se kao iznos ispod koga ne mozete da idete , kao fiktivna 0 , kada zelite da ugasite karticu oni vam vracaju tih 20 eura

Na kartici imate broj kartice koji kada narucujete upisujete u polje card number , zatim u polje expiration date upisujete datum kada istice vasa kartica npr. 08/07 i imate jos jedno polje a to je CVD broj , to je zastitni broj i oon se nalazi na poledjini kartice u nastavku broja kartice , i da na samom pocetku izaberete vrstu kartice koju imate , Visa , Mastercard itd.

E sada sledce sto treba da znate je iznos carine i poreza u vasoj zemlji , npr. carina 20% , poreze 8%

npr da uzmemo za primer gore pomenutu carinu i porez , formula za izracunavanje bi izgleda la ovako :

(cena suplemenata + shipping ) x 1,2 x 1,08 = iznos koliko ce vas sve kostati , ukupno

ako uzmemo da narucite suplemente u iznosu od 200 eura a shipping da vas kosta 70 eura :

(200 + 70 ) x 1,2 x1,08 = 350 eura

Sledece , gledajte da narucujete vece kolicine jer je tako isplativije i na vecini sajtova je shipping manji

e sada sajtovi sa kojih mozete narucivati :

prvi i po meni najbolji je www.trueprotein.com

Narocito je koristan jer je doslo do poskupljenja whey proteina a docice do jos jednog pravog poskupljenja u septembru tako da je onda jos povoljnije naruciti sa ovog sajta

prva zanimljiva opcija je sto mozete da narucite suplemente kojih nema ovde aminokiseline pojedinacne , npr. leucin , zatim beta alanin , hemp protein , hidrolizovane oblike caseina i wheya itd.

druga dobra stvar je ustom Solutions tj. mogucnost da sami napravite svoj suplement , pravite kombinaciju sastojaka koju god zelite

https://www.trueprotein.com/custom_product.aspx

mozete napraviti kombinaciju wheya unutra dodati razne vrste ugljenih hidrata , ili amino kiselina , masti , svega sto je u prodaji na sajtu , samo odredite tezinu i onda sami putem procenata odredjujete sastoje

treca dobra stvar je sto birate sami ukus , zasladjivace , imate u opticaju besplatne ukuse , imate premium ukuse i BSL ukuse , ako uzimate ove poslednje dve opcije onda ne stavljate zasladjivace , od zasladjivaca imate koje zelite a narocito dobro je sto imate i stevia kao zasladjivac koji je organskog porekla i nije kancerogen

cetvrta dobra stvar je sto imate povoljne cene svi suplemenata i kada sve platite ispadne vam jeftinije ali to cu na kraju

peta stvar je popust za kolicinu , imate za aminokiseline i druge suplemente koji obicno idu u manja oakovanja popust od 25% za 500 i vise grama narucenih u odnosu kada bi narucili manju kolicinu , dok je za druge suplemente kao sto su protein powders svih vrsta popust za kolicine preko 16lb to je nesto manje od 8kg

sesta dobra stvar je kupon za popust od 5% , on vam omogucuje da na cenu dobijete jos 5% popusta sto vam je negde otprilike 10$ sto ne izgleda mnog ali kada razmislite i vidite da na tih 10 $ kada ne bi ukucali taj kod vi bi platili 20 i vise dolara kada se na to uracunaju takse

kod za snizenje tkzv. discount code je MOU110 ovaj kod upisujete u polje gde pise Discount Code , nakon sto upisete kliknete na Update pored polj gde ste upisali ovaj kod i dobice te popust koji ce se prikazati odmah na toj strani u konacnom racunu

sedma dobra stvar je to sto je na ovom sajtu shipping , transport , za tezinu 16lb , 8kg, 52.5$ , to je dobro jer je na ostalim sajtovima to shipping za tezinu od 10 lb a za 16 lb vi bi platili 80 $ , tih 30$ je velika usteda , e sada do 16lb je ta visina shipping za sve proteina sem za koncentrat , za koncentrat je 13lb , nesto vise od 6kg , sto opet nije tako lose kada uzmemo konacnu racunicu

tako npr . uzetemo hidrolizat whey proteina high grade , najbolji moguci protein na trzistu i izracunati koliko ce to sve kostati

narucujemo 16lb , besplatne ukuse i zasladjivac stevia , pakovanje plasticno (obavezno palsticno odnosno jag kako ih oni zovu )

cena whey ispadne $161.45 , dobijete popust na kolicinu jer ste narucili 16lb wheya

shipping 52.5$

sada ukucate MOU110 u prazan prostor posle Promotion Discount Code : i onda kliknete update

i dobijate da je ono sto njima treba da platite preko kartice 206$ , odnosno 155 eura

recicemo da je carina 10% porez 18%

tako da ce iznos koji treba da platite iznositi 200-210 eura sve ukupno , od toga 155 eura trueproteinu a 45-50 eura dazbine drzavi

ako uzmemo da ste narucili 8kg i to vas kosta 200 eura , znaci 2kg najboljeg moguceg whey proteina ce vas kostati 50 eura , znaci ovo je najkvalitetnija opcija za whey jer je to najbolji whey koji mozete kupiti , pa ako pogledamo da je u regionu ISO-100 2kg oko 70eura a on je delimicno hidrolizovan ako je uposte , vidite da je usteda ustvari jos vec jer bi cena ovog wheya koji ste narucili bila veca od 80 eura za 2kg , usteda je minimum 30 eura na 2kg

za istale whey proteine da ne objasnjavam ovoliko kostalo bi :

2kg whey koncentrata 40 eura

2kg whey CFM izolata 45 eura

osma dobra stvar je sto ne morate sami da uzmete , mozete se udruziti sa nekim i zajedno naruciti i podeliti troskove , npr. vas 4 po 50 eura i svakom po 2kg hidrolizata

deveta dobra stvar se tice ukusa , vi mozete uzeti i vise ukusa i ostvariti popust na kolicinu samo je potrebno napisati u prostoru za komentare kako zelite da rasporedite i koje ukuse zelite

itd.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daj drugi ili je reklama :P

drugi je supplementmarket.com e sada tamo je doslo do nekih promena oko shippinga pa cekam da to nameste pa da onda vidim , dobra strana supplementmarketa je sto salju kod nas , zatim sto imaju najnize cene , sto se tice shippinga jos ne znam jer su fazi izmene , i jos jedna dobra stvar je sto hoce da fiktivno umanje cenu , npr. cena koju treba da platite je 300$ vi im kazete napisite 200$ i tako ako ovi nasi ne provale platite manju carinu i porez nego inace

malo me zbunilo ovo oko postova ,otvarao sam temu ali nisam video odgovore , sto se tice clanstva pa ja sam vise ovde bio zato sto me je pozvao moj drugar Wolfgard sa kojimsam vezbao zajedno

sajt ne reklamiram , ja sam iz BG , oni su u USA , nemaju nikakve veze samonom , ja narucujem od njih samo , a razlog posta je sto su me iznervirali nasi prodavci sa stalnim podizanjem cena i jos jednog poskupljenja u najavi u septembru , tako da ce sada whey ici tu oko 5000 din za 2kg a neki je vec otisao preko 5800 din , oni su sada digli cene neopravdano pa tako rekoh da pomognem onima koji imaju komp da ustede pare , a zasto ovde , pa ovo je najbolji i najposeceniji forum , ai na druge sam postavio

koji car, reklama boli glava

al ajde ako neko hoće da naručuje preko neta, svi to rade sa www.prosport.net, slovenska radnja, bruka cene.

da i ja narucujem sa prosporta , cene su im dobre ali nemaju sve , ja npr. hocu hidrolizat , sto onda gde da uzmem , necu da uzimam krdzu koju prodaju ovde , ako ne znas ovde salju najgori moguci protein , bioloska vrdnost mu je 35 , nabavne cene su im ispod 20$ a naplacuju 60 eura , prosport uskoro dobija dymatize , ja svaki mesec narucujem od njih po sa ortacima i paket nam bude tezine od po 25-30 kg posto je to ogranicenje ,ali i tamo ce skociti cene od ponedeljka , sa prosporta uzimam proforce izolat jer je jeftin , cytosport je odlican a jeftin , dobro je sto je carina 9 eura i sto je fiksna , lose je sto im stalno fali nesto , lose je sto nece da odgovore kada ce dobiti nesto , kada narucujes velike pakete i kada moras da cekas jedan ili dva suplementa a oni te stalno zavlace ti izgubis volju da ih cekas i resis da probas i sa drugog mesta , razlog sto sam prvo naveo trueprotein je zato sto mogu da pravim suplement kakav ja hoce , zato sto mogu da narucim hidrolizat , zato sto mi daju sve informacije u najbrzem mogucem roku , zato sto hocu da narucim hidrolizat jer je uzimati koncentrat i izolat nakon treninga beskorisno , zato sto imaju prave bcaa , zato sto imaju leucin , zati sti imaju beta alanin , a to sve nema ovde i nema da se naruci u evropi po toj ceni nema ni na supplementmarketu nema ni na prosportu , kada bi ljudi procitali sta treba unositi sta valja a ne da slusaju one koji prodaju suplemente onda ne bi bacali pare , evo pitajte Wolfgarda on zna ekstra pa ce vam reci da li valja ovo sto sam pomenuo i da li sam upravu

zasto da ja placam za izolat iso-100 koji je satro hidrolizat 5900 din kada mogu da narucim najkvalitetniji whey tj, jedino sto i valja od wheya za 4000 din , mozda neko u Srbiji jos zna o suplementim i cita a nece da daje derikozama pare za krdzu a ne zna kako da dodje do boljeg pa procita ovo i sazna

i sve sa prosporta kao i sve sa supplementmarketa i sa trueproteina nije isplativo , sa prosporta npr. nije isplativo uzeti optimum , nije isplativo uzeti twinlab , nije isplativo uzeti EAS sem wheya ali njemu cena skace u ponedeljak , , isplativ je proforce , aminokiseline koje prosport nabavlja su iz Japana , firma ajinomoto , najbolja firma koja proizvodi aminokiseline , inace jedna od rek=tkih koja pravi amino iz biljaka a ne iz ljudkse kose , ajinomoto je i sastavni deo suplemenata Milosa Sarceva , ali nema ih vec duze vreme u prodaji a to malo iritira , zati kreatin proforce je iz Svajcarske od firmme Deggusa mozete je naci na netu ona je patentirala creapure i svi kreatini creapure su od te firme , ni jedna firma ne pravi suplemente vec ih samo pakuje kao sto trueprotein radi kupe sirovine kupe ukuse kupe zasladjivac i u masine specijalne i pakuje

odlicna stvar sa prosporta je vitargo , to je jedini UH koji valja , jer dekstorza je brza takodje i maltodextrin dignu insulin a whey i zeludcu nije ni poceo da se obradjuje , a votargo je glupo uzimati sa whey koncentratom i izolatom , zato vitargo posto sam uzeo 5kg da ne bi bacao bez veze moram da uzmem hidrolizat sa di tri peptidnim vezama a to nema nigde sem USA i UK u UK je 1kg 19 funti u USA je 1lb 9$ tako da nisam mnogo razmisljao plus shipping je mnogo manji 52$

sto se tice reklame i ovoga da je prosport bolji , pa nije bolji anije ni jeftinijie sem ujednom slucaju , mislim sto se tice wheya , a to je Cytosport complete whey on ispadne sve kada se plati cini mi se negde 3000 din za 2kg a ovde preko trueproteina ispadne 3200 kg , jeftini je i proforce whey ali nece da mi kazu odakle nabavaljaju zanci sigurno su kinezi , u svim ostalim slucajevima trueprotein je sto se tice proteina bolji i po kvalitetu i po ceni konacnoj a i bolji i jeftiniji je i od supplementmarketa

jos nesto ako vas zanima pitajte a ne odmah uuu to je reklama , koj ce meni da ja njih reklamiram , nemogu sve da ispisem zato sam i rekao da pitate a ne odmah da napadate

manje slusajte prodavce jer ce vam oni uvek uvaliti ono gde imaju najvecu marzu , a vi ovo nemorate da primenjujete ali videcete od sueptembra kada whey bude 5000 din i to krdza whey pa ce te onda reci sto ja ne bi dao 3200 din a ne 5000 din

na prosportu ce cene skociti za 20% u Sloveniji je vec skocilo 1.7 a posto im je direktor bio na odmoru od sldece nedelje polako krecu sa dizzanjem cena i tamo

a na trueproteinu su cene koje ce biti za stalno ako ne dodje jos do nekog skoka na trzistu , na suplementmarketu ce takodje doci do skoka nekih cena jer nisu sve skocile jer jos imaju stare na lageru , a ovi nasi deru a kupili su po starim cenam pa im vi verujete

Link to comment
Share on other sites

ajde razumem ja da je kori napucan ko zivotinja,ali ne mora da znaci da je zbog toga ovo bb forum :)

inace,svaka cast na trudu...

pa gledaj , ovo je najposeceniji forum i ovde se vecina vas razume u tehnologije a mozda neko i vezba , od toliko ljudi neko sigurno vezba i koristi preparate ali kupuje kod nas ili narucuje sa nekih skupih sajtova , pa dosta je da njih nekoliko pocne da narucuje umesto da kupuje ovde pa je tema ispunula ono sto sam ocekivao , ali ovakve postove kao " a ovoooo je reklama " nisam ocekivao , ja sam mislio da ljudi koji koriste internet malo drugacije razmisljaju da su otvorenijeg uma , zele saznati nesto novo a u ovom slucaju i vise nego korisno ako procitaju gore moje postove , ali izgleda da su Srbi navilki da budu ovce pa da ih dere ko stigne , umesto da ste videli nesto korisno i rekli "a ovo je dobra ideja , necu vise da dajem stotine eura kada mogu desetine eura a jos kvalitetnije " a vi odmah sapete paljbu , gde sam ja napisao da morate da narucite sa tog sajta , da li sam ja vlasnik te firme , nisam ja te srece , da li radim za njih , i te srece nisam , da li sam ja nekoga zvao da kupuje od mene , ja ne prodajem nista , cak sta vise dosta puta dam moje pare narucim za druge a za sebe ne a oni mi kasnije daju pare , kada imaju , ali sada me i ne cudi , posto sam na vise foruma postavio istu temu , na par njih je obrisana , ili ima gomila "inteligentnih " odgovora

ja na prste mogu da nabrojim ljude koji konstantno narucuju preko neta iz Srbije , mislim na suplemente , a koliko koristi suplemente , pa rekao sam vam uvoznici ne mogu da uvezu koliko mogu da prodaju , ljudi se maltene grabe , uvoznici imaju marze za neke suplemente i 50%

suplementi nisu samo za one koji vezbaju , ja narucujem mom ujaku koji ima secer i on pije i evo pije vec 2 meseca i secer mu je u normali , sada kada narucujem moram da odbijam ljude koji hoce samnom da naruce , jer su videli koliki je kvalitet ovde a koliki u USA , zatim kao sto sam pomenuo whey se koristi u lecenju bolesti jetre i to je narocito efikasan hidrolizaovani , zatim BCAA se takodje koristi u lecenju bolesti jetri i oporavku od operacija , arginin se koristi za lecenje nekih bolesti kardiovaskularnog sistema , ZMA se koristi kod oboljenja prostata isto i tribulus , kreatin se koristi kod ljudi koji se oporavljaju od operacija

suplemente nisu izmislili bodibilderi , oni se odavno koriste u medicini , npr ranije se kod nas u apotekamo mogao kupiti EAK lek , esencijalne amino kiseline koji se mogao dobiti na recept , proizvodio je Hemofarm cini mi se

sve u svemu mislio sam da ce biti malokvalitetnijih postova i da ce makar jedan zeleti da narucuje a ne da kupuje ono sto amerikanci nece pa zbog lose kontrole i korupcije salju u istocnu evropu , za 50 eura mozete kod nas dobiti analizu kakvu god hocete , cak sta vise nase analize npr. pokazuju da neki proteini koji imaju 65% proteina u sebi imaju u stvari 85% a proizvodjac napisao da ima 80% [:D]

Link to comment
Share on other sites

dobro der :D nemoj se ljutis :D kome ovo zatreba on ce sigurno iskoristiti ovo :D

ja sam cuo da moze i fora kad narucujes da narucis u ekoloskom pakovanju :D pa je onda jeftinije :D valjda dobijes u kartonskoj kutiji mesto plasticnoj :D trac ili istina : D?

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

dobro der :D nemoj se ljutis :D kome ovo zatreba on ce sigurno iskoristiti ovo :D

ja sam cuo da moze i fora kad narucujes da narucis u ekoloskom pakovanju :D pa je onda jeftinije :D valjda dobijes u kartonskoj kutiji mesto plasticnoj :D trac ili istina : D?

da moze i ekolosko pakovanje ali ekolosko pakovanje su specijalne kese za hranu a put je dug a ne zna se kako kod nas postupaju na carini sa tim pakovanjima i da uopste sme da se uvozi takvo pakovanje , u nekim zemljama je nemoguce uvesti suplemente u takvom pakovanju , sigurnije je uzeti u plasticnom pakovanju kako zbog sadrzine tako i zbog carinske kontrole , malo vise se plati mislim 10$ i uzmes u plasticnom pakovanju , ja narucujem najvise whey ili costum mix u kolicini od 16lb tako sto uzmem 4 razlicita ukusa po 4lb , ukusi su nikada bolji

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno, bolje puknuti pare na pravilnu ishranu i redovan trening nego proteine, brzi se rezultat postize a pritom je zdravije.

Ili josh bolje platiti nekog instruktora sa zavrshenim difom, chisto par treninga da vam objasni kako se pravilno trenira svaka grupa mishica.

A sad odoh u gym; ).

Edited by Tiger21
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno, bolje puknuti pare na pravilnu ishranu i redovan trening nego proteine, brzi se rezultat postize a pritom je zdravije.

Ili josh bolje platiti nekog instruktora sa zavrshenim difom, chisto par treninga da vam objasni kako se pravilno trenira svaka grupa mishica.

A sad odoh u gym; ).

pa ne treba uzimati suplemente ako nemas za ishranu kada dobro jedes a imas para onda uzmes i suplemente , to je normalno , nema svrhe uzimati ako ne jedes kako valja , ako uzimas u svrhu povecanja ili smanjenja tezine

sto se tice instruktoraja mislim da ne treba bacati pare na njih jer vecina nema pojma a oni koji znaju treniraju klubove a nisu instruktori , nadjite trening program i radite po njemu

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice treninga preporucio bih Complete Muscle & Fitness Training System, evo ga DVDRIP:

63fuf25hid.jpg

Complete Muscle & Fitness Training System DVDRIP

Introducing the revolutionary Muscle & Fitness Training System - your ultimate guide to unprecedented lean mass gains. Muscle & Fitness has brought the industry's best training minds and athletes together to create a state-of-the-art Hollywood production with the most advanced combination of training information, graphics, animation, and DVD technology. This amazing five-DVD package, with training log and poster, tells you exactly how to turn your arms, chest, shoulders, back, legs - whichever muscle group you want to grow - into a magnificent, chiseled physique even the pros will envy!

Abs DVD

This DVD includes 6 complete routines designed to chisel your abs like never before. Muscle & Fitness has assembled both home and gym routines for beginner, intermediate and advanced training. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to carving ripped, rockin' abs!

Arms DVD

This DVD includes 4 complete programs and 15 exercises for your biceps and triceps. Whether you are just starting out, or have been training for years, the Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to building a phenomenal physique!

Chest & Shoulders DVD

This DVD includes mass-gaining and muscle-defining programs to build a strong chest and broad shoulders. Muscle & Fitness has assembled the 18 best exercises for chest and shoulders, plus 4 complete programs. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to building a phenomenal physique!

Back & Legs DVD

This DVD includes mass-gaining and muscle-defining programs to build a thick back and powerful legs. Muscle & Fitness has assembled the 22 best exercises for back and legs, plus 4 complete programs. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to building a phenomenal physique!

Home Training DVD

This DVD includes 5 complete full-body workouts, ranging from "No-Equipment-Necessary" to the "Barbell and Bench" workout. These routines include 36 different exercises to help you achieve your training goals at home with little to no equipment. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to full-body fitness at home!

ab = abs

ar = arms

bl = back & legs

cs = chest & shoulders

ht = home training

http://rapidshare.com/files/26091213/ab_De...D.CoM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/26091211/ab_De...D.CoM.part2.rar

http://rapidshare.com/files/26091228/ab_De...D.CoM.part3.rar

http://rapidshare.com/files/26091154/ab_De...D.CoM.part4.rar

http://rapidshare.com/files/26091220/ar_De...D.CoM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/26091208/ar_De...D.CoM.part2.rar

http://rapidshare.com/files/26091224/ar_De...D.CoM.part3.rar

http://rapidshare.com/files/26091000/ar_De...D.CoM.part4.rar

http://rapidshare.com/files/26091210/bl_De...D.CoM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/26091221/bl_De...D.CoM.part2.rar

http://rapidshare.com/files/26091214/bl_De...D.CoM.part3.rar

http://rapidshare.com/files/26091006/bl_De...D.CoM.part4.rar

http://rapidshare.com/files/26091231/cs_De...D.CoM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/26091252/cs_De...D.CoM.part2.rar

http://rapidshare.com/files/26091250/cs_De...D.CoM.part3.rar

http://rapidshare.com/files/26091011/cs_De...D.CoM.part4.rar

http://rapidshare.com/files/26091240/ht_De...D.CoM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/26091249/ht_De...D.CoM.part2.rar

http://rapidshare.com/files/26091253/ht_De...D.CoM.part3.rar

http://rapidshare.com/files/26091017/ht_De...D.CoM.part4.rar

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice treninga preporucio bih Complete Muscle & Fitness Training System, evo ga DVDRIP:

63fuf25hid.jpg

Complete Muscle & Fitness Training System DVDRIP

Introducing the revolutionary Muscle & Fitness Training System - your ultimate guide to unprecedented lean mass gains. Muscle & Fitness has brought the industry's best training minds and athletes together to create a state-of-the-art Hollywood production with the most advanced combination of training information, graphics, animation, and DVD technology. This amazing five-DVD package, with training log and poster, tells you exactly how to turn your arms, chest, shoulders, back, legs - whichever muscle group you want to grow - into a magnificent, chiseled physique even the pros will envy!

Abs DVD

This DVD includes 6 complete routines designed to chisel your abs like never before. Muscle & Fitness has assembled both home and gym routines for beginner, intermediate and advanced training. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to carving ripped, rockin' abs!

Arms DVD

This DVD includes 4 complete programs and 15 exercises for your biceps and triceps. Whether you are just starting out, or have been training for years, the Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to building a phenomenal physique!

Chest & Shoulders DVD

This DVD includes mass-gaining and muscle-defining programs to build a strong chest and broad shoulders. Muscle & Fitness has assembled the 18 best exercises for chest and shoulders, plus 4 complete programs. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to building a phenomenal physique!

Back & Legs DVD

This DVD includes mass-gaining and muscle-defining programs to build a thick back and powerful legs. Muscle & Fitness has assembled the 22 best exercises for back and legs, plus 4 complete programs. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to building a phenomenal physique!

Home Training DVD

This DVD includes 5 complete full-body workouts, ranging from "No-Equipment-Necessary" to the "Barbell and Bench" workout. These routines include 36 different exercises to help you achieve your training goals at home with little to no equipment. The Muscle & Fitness Training System will put you on the fast track to full-body fitness at home!

fino

Link to comment
Share on other sites

Pa vezbaj i hrani se normalno,ne trebaju ti dodaci,a svaka od tih hemija bar malo utice na jetru :)

to nije tacno suplementi koje sam ja najvise pominjao koriste se u lecenju jetre , whey protein i BCAA se koriste u lecenju bolesti jetre , moj ujak ima visoke secer i ja sam mu preporucio da uzima whey protein i njemu se secer sada stabilizovao imao je preko 12 sada mu je oko 6 , za mesec dana , u USA to je standardno sredstvo u lecenju jetre , pomaze regeneraciji , a pomaze tako sto je protein osnovno gradivno sredstvo svih organa pa i jetre , ako ste culi price vasih baka da je zdravo piti surutku pa jeste e pa whey je u prevodu na srpski surutka , a ovo o cemu sam ja govorio u prvom postu je whey protein tj. protein iz surutke u prevodu na srpski jezik , a bolji je od surutke jer je cist protein jer laktoza tj. secer iz mleka , nije dobar za uzimanje i moze da izazove intoleranciju zato sto covek nije predodredjen da pije mleko bogato laktozom u toj kolicini ljudkso mleko je masno i bogato proteinima e zbog toga je iz surutke izbacena laktoza i voda i dobijete protein surutke ili whey protein

whey je znaci protein iz surutke sastavni deo proteina iz mleka , protein iz mleka je 80% kazein 20% whey protein , znaci vi kada pijete mleko unosite oba , kada pijete surutku unosite whey protein i laktozu , kada jedete sir unosite kazein protein i mlecnu masti i delom laktozu , znaci whey protein ako si danas pio mleko ti si uneo ali si uneo i dosta onoga sto coveku ne godi

znaci to nije hemija postoji npr. whey CFM izolat to je onaj sto sam rekao da kosta 45 eura kada se naruci i sve plati , 2kg , on je dobijen fladnom mikrofiltracijom kroz specijalne keramicke filtere i ostali se dobijaju na slican nacin jer bi kada bi na drugaciji nacin to radili onda bi on kastao mnogo , mnogo skuplje , a rade i to ali ta hemijska obrada je ustvari enzimska obrada i onda je whey skuplji a i bolji jer je brzi i taj se dosta koristi kod pomoci regeneraciji jetre , kod obnove jetre se koriste najvise izolat cfm i hidrolizat u USA , mada je i koncentrat odlican ali tamo je niza cena pa se odlucuju za bolje

Link to comment
Share on other sites

Klasicno razmisljanje i stav neupucenih o suplementima u Srbiji!!!

upravo tako , gore sam mu objasnio da to nije tako da suplementi imaju i medicinsku svrhu , npr. nekada je Hemofarm proizvodio lek pod nazivom EAK koji se koristi u oporavku jetre a sta mislite da je EAK skraceno , Esencijalne Amino Kiseline

Link to comment
Share on other sites

Zasto se za dosta tih stvari onda ne preporucuju gazirana pica i alkohol u toku uzimanja? :)

(Naravno da ne mislim na te za lecenje jetre) :D

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...