Jump to content

Dream gaming konfa ^^


Force

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sve je pitanje ukusa, ne loze se svi na isto, imash super igara i na jednoj i na drugoj strana, a isto toliko imash i djubreta, sve je pitanje sta tebi vise lezi

gledaj ga kako je slatkorečiv kad priča s drugima, a kad priča samnom, odma krene da mi opanjkava neverwinter i elder scrollse :)

Usput koja je vista the best for gaming ?

nije.

Link to comment
Share on other sites

@ G!!! Jeste to je istina da ima djubreta na obe strane ali jedna stvar da konzole imaju mnogo manje problema sa tim jer sam MS i Sony finansiraju vise od 60% igara, situacija nije ista npr. kao na PC-u gde moze svako da razvije sta hoce i da plasira na trziste. Kod konzola je drugacija malo stvar posto developer prvo mora da prodje MS ili Sony komisiju da bi dobio odobrenje da izbaci igru za njihovu platformu tako da je na konzolama znatno manje niskobudzetnih bagovitih igara.

Link to comment
Share on other sites

ali na konzolama je po toj logici isto tako malo niskobudzetnih nezavnisnih kvalitetnih igara vec je sve jednoteisto-tejednoteisto samo lepo zapakovano. ti ces sada reci da ne postoje kvalitetne niskobudzetne igre oko chega se, naravno, necemo sloziti jer se opet sve svodi na pitanje ukusa sto sam naveo par postova gore

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mogu ljudi da pricaju sta hoce ko je jednom imao konzolu nebi pricao tako, vec godinama konzole imaju kvalitetnije naslove od samog PC-a naravno cast izuzecima Blizzardu i

Ovo ti je malo nezgodno da kazhes, jer evo na primer, ja imam konzole i uvek cu pricati tako kako ti mislis da ne bih :) Ako treba da kazhem koje konzole - ps, ps2, psp, wii, xbox, xbox 360 (trenutno imam ps2, xbox360, wii) a redovno mi gostuje ps3 :) I mogu reci da mi je igranje na konzolama zanimljivo samo kada pikam sa drustvom, pa wireless kontroler, tv i zezanje.

Link to comment
Share on other sites

Ocemo da gledamo ovako sta PC ima od svojih igara a sta konzola nema?? Ili ako cemo tako koliko portova se godisnje proslavi na PC-u? Ako cemo tako da gledamo 50% igara koje godisnje izadju na PC su uglavnom portovi neki, pocevsi od PES-a do Silent Hilla, Tomb raidera, do akcionih igara tipa GRAW, RE4,R6 Vegas, COD4, GTA i ostali pa sta znam kad pogledam samo je Sims i WoW najprodavanije igre na PC-u sta da kazem... Konzola nazalost jos uvek nema dobre RTS naslove zbog dzojpeda valjda ce se situacija promeniti sa ovom generacijom i mogucnoscu prikljucivanja misa i tastature al opet... Ja ne mrzim PC imam jako dobar komp i igram se na njemu ali stvarno sve sto vise prolazi vreme jako jako slabo naslova me zanima za PC zadnje sto sam igrao bio je Stalker koji me je odusevio posto sam veliki fan Deus Ex-a.Ali elem u zadnje vreme jedino 2 igre koje me zanimaju na PC-u su Crysis i SC2 tako da ono...

Link to comment
Share on other sites

Izlazi StarCraft 2 za PC. Samo zbog toga PC nece umreti tako brzo kao shto vi dushmani zelite.

Konzole su nishta drugo do komercijalno djubre, tako su nastale i takve ce uvek i ostati. Jednog dana dodushe cemo imati hibrid izmedju konzole i PC-a shto je Kole cini mi se i rekao. To ce biti prava stvar.

edit - glupi typo u 5 ujutru =P

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Jednog dana dodushe cemo imati hibrid izmedju konzole i PC-a shto je Kole cini mi se i rekao. To ce biti prava stvar.

lol nub, to već postoji i zove se PS3 i Xbox 360 :)

ozbiljno, jako smešno deluje kad neko ko je nove konzole video samo na slici krene da "objašnjava stvari". ps3 i 360 nisu isto što i nintendo i sega od pre 15 godina. ne služe samo da zadeneš kertridž i da igraš super maria. na ovim konzolama možeš da igraš, slušaš muziku, gledaš filmove, ideš na net, itd. a zamisli, možeš čak i da zadeneš miša i tastaturu!

i to sve bez jebavanja sa drajverima, krpljenja windowsa i jurenja krekova, što je postalo sinonim za pc igranje danas. osim onima kojima se mozak zaglavio u '98 pa misle da je pc igranje sinonim za rpg i real-time strategije. to jeste bilo nekad, al sad nažalost nije. ja sam '99 sa mašinom koja je koštala ispod hiljadu maraka mogao da vozim sve igre zato što sam igrao samo strategije koje nisu bile zahtevne, a ostatak 3d igara sam furao u 640x480 soft i nije mi smetalo zbog 14" monitora. sad sa mašinom koja košta isto možeš da se slikaš.

pročešljajte bilo koji forum o pc igrama, tri četvrtine priče se svodi na tehničke probleme (OMG neće da mi se upali riddick moram da spustim opengl verziju preko riva tunera, OMG resetuje mi se kompjuter sa ovom verzijom drajvera pa moram da instaliram beta verziju, OMG reloaded izbacio neispravan krek koji puca u drugoj misiji, itd), a tek taj preostali deo služi za priču o samim igrama. to je ono što je jako loše u celoj stvari. nije bre neko mutav da se zajebava vazdan sa tim, meni je to "hakovanje" bilo jako interesantno kad sam bio mlađi, sad oću da sednem i igram, a ne da popravljam ono što bi u normalnom računarskom svetu sve trebalo da radi out-of-box.

a najžalosnije u celoj priči je što su najveći branitelji pc igranja u stvari gori od najgorih konzolaša, jer i pored dugogodišnjeg igračkog iskustva, pc tretiraju kao mašinu samo za igranje, i najčešće ne poznaju niti mašinu niti operativni sistem. ali misle da su veće face jer eto koriste miša i tastaturu da upravljaju igrom, a ovi ovamo koriste džojped.

bottom line, ako ne znaš da programiraš, onda si isti kao konzolaš :)

Link to comment
Share on other sites

- Dobar joystik 50 e

- Dobre sluske 50 e

- Mesec dana net-a 30 e

Sma cinjenica da si u X-Wingu da su pored tebe 2 wingmen-a i da se priglizavas SD i omanjoj gri TIE Interseptora dok govoris preko team Speak-a

Red leader standing by

je prajsles... Neke stvari ne mogu da se kupe grafikom [:D]

Link to comment
Share on other sites

ko ovde priča o grafici? :) ja hoću normalno i bezbrižno igranje neometano raznim glupostima.

i promeni više tu grafiču, c&c3 ti je na onom screenshotu izgledao ko quake na najvećem picmipu, što kaže srba :) to niej igranje, to je mučenje :)

Link to comment
Share on other sites

na ovim konzolama možeš da igraš, slušaš muziku, gledaš filmove, ideš na net, itd. a zamisli, možeš čak i da zadeneš miša i tastaturu!

Nemam pojma, meni je bas nezgodno da na konzoli pustam pesme, gledam filmove i bilo sta od toga. Mozda je navika, ali na PC-ju mi za to treba 10 sekundi, na konzoli ne ispod minut ;)

Link to comment
Share on other sites

...

pa u principu konzole nisu mnogo odmakle od svoje pocetne koncepcije

da postoje sve sjajne opcije koje je vudu naveo ali je vrlo mizeran broj ljudi koji ih zapravo koristi

a zabadanju misa i tastature da ne govorimo, sjajan feature koji ne podrzava skoro ni jedna igra, a i da podrzava kako ces u fotelji da drzis misa i tast ?

stvar je u tome sto pc igre imaju tehnickih problema sa igracima :) a ne obrnuto. veliki duduk morash da budesh da ne stavis najnovije drajvere tu i tamo, da kupish solidnu grafulju a ne da kukash omg kako mi na x300 ne radi krajzis i sl. ali poenta stoji da morash da imash elemantarno poznavanje PCa da bi se igrao bez ikakvog problema na njemu, ali zaista to je daleko od toga da moras da budes jebeni programer. a o pirateriji da ne pricamo, sta zar jos da se bunis sto mozes da igras nesto besplatno?

al najsmesnije je kada neko console lover pocne da objashnjava zasto PC smrdi kada prave PC igre nije ni odigrao :P ;)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da zaradio sam do sada 1000 E i planiram tamo Septembar - Oktobar da kupim komp .

Kontam da cu imati jedno 1500 - 1600 E .

Hteo bih , mislim uzecu znaci extremnu makinu za Gaming , i moja konstatacija je sledeca .

Maticna - Asus Striker Extreme, nForce 680i SLI

Procesor - Intel Core 2 Quad Q6600 ( kontam da ce pojeftiniti znatno do Septembra , bar su tako najavili da ce kostati nesto oko 300 E )

Graficka - ASUS EN8800GTS/HTDP/320M DDR3

Memorija - GEIL DDR2 2GB (2x1GB), 800MHz

Monitor - SAMSUNG 22" 226BW

Hard - neki 320GB

Hladjenje - neko COOLER MASTER

CD-Rom - neki DVD-RW DRW

Zvucna - neka obicna

Kuciste neko 50 E

Napajanje nesto 70 - 100 E

Kontam da sam otprilike sve naveo sto treba sada zanima me vase cenjeno misljenje ili neke izmene ili bilo koja primedba bilo sta ili vas izbor makine . Previse sam radio i stedeo i hocu da imam nesto na duze staze ( 3-4 godine ) .

Makinu cu uzimati pred jesen tako nesto .

Hvala na razumevanju .

PS: Nadam se da nisam smorio ili nesto slicno :))

evo kupi od mene napajanje,coolermaster realpower pro 1000W :))))

Link to comment
Share on other sites

a o pirateriji da ne pricamo, sta zar jos da se bunis sto mozes da igras nesto besplatno?

omg a što je propao black isle? :}

problem sa pc-jem je što glavnicu njegovih igrača čine ljudi koji nemaju elementarno poznavanje sopstvene mašine. ne pričam o sebi, ja sam u stanju da ispravim svaki problem koji mi iskrsne na kompu, ali ja nisam reprezentativni uzorak. ponavljam opet, idite na bilo koji pc forum i gledajte o čemu se priča.

inače, puštanje muzike i filmova na konzoli zahteva isto truda kao i puštanje vhs-a na vcr-u. jedino što nas je komp razmazio, pa sve oćemo u roku od pola sekunde :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro vudu, ali je fazon u tome da idemo "na lakse" a ne da pravdamo sve kao "e pa za pokretanje automobila je pedesetih trebalo 10 minuta vrtenja kurble, razmazili su nas novi automobili sto se pale na kljuc za 3 sec" :)

Link to comment
Share on other sites

omg a što je propao black isle? :}

problem sa pc-jem je što glavnicu njegovih igrača čine ljudi koji nemaju elementarno poznavanje sopstvene mašine. ne pričam o sebi, ja sam u stanju da ispravim svaki problem koji mi iskrsne na kompu, ali ja nisam reprezentativni uzorak. ponavljam opet, idite na bilo koji pc forum i gledajte o čemu se priča.

inače, puštanje muzike i filmova na konzoli zahteva isto truda kao i puštanje vhs-a na vcr-u. jedino što nas je komp razmazio, pa sve oćemo u roku od pola sekunde :)

zato sto je interplay plasirao fallout i baldurs gate naslove na konzolama :)

edit. sad ce opet da se naljuti kako ga niko ne voli ;)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

brate, naši matorci kad su bili u našim godinama, dosta im je bilo da povremeno odu na igranku ili u bioskop, a nama treba sistem od ~1000 evra da bismo se zabavili..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...