Jump to content

Smanjen PDV na racunare i komponente


Recommended Posts

Ljudi, o cemu vi pricate uopste?

Kompovi ce biti jeftiniji 10 posto, zar je potrebno o tome guslati i pisati traktate?

Otkud 10 godina??

U cemu je problem sa izjavom?

Kada prethodna karika u nabavci smanji, smanjice i naredna, zar je to tolko tesko shvatiti?

To sam ja ubacio kao salu :))

Igore nisam real mslio , ali ako ne ko zna za koliko ce to biti za porez posto je to jos bilo pre 3-4 nedelje da su izglasali :)

Link to comment
Share on other sites

Ma to dal ce biti za porez, je sledece : donese vlada odluku. Oduka stupa na snagu 8 dana nakon objavljivanja u sl. glasniku

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

[drale]

Sada kada su smanjili porez na kompove sa 18% na 8% cene kompova ce pasti oko 9% sto ce uzrokovati margilano povecanje traznje za kopovima jer oni spadaju u elasticnu robu gledano sa cenovnog ranga. Samim tim njihova prodaja ce se povecati za oko 12%. Samim tim uvoz komponenti ce se povecati za oko 15% jer ce svi zeleti da povecaju magacine usled povecanje traznje kopmova. Samim tim sto ce se povecati kolicina uvoza njihove cene ce nastaviti da padaju jer ce manje troskova ici na transport a dobijace i povoljnije cene od dobavljaca. Ovo ce uzrokovati jos jedno obaranje cena usled velike konkurecije koja je nastala zbog toga sto se prodaje niskooporezovana roba i usled povecanja marginalne traznje za tom robom. Mrzi me da pisem dalje ali cene kompova ce pasti za 50% \o/

[/drale]

Link to comment
Share on other sites

statore jel ti zhivish u srbiji, aka zemlji gde ugradjivanje nema granicu, a zakoni ekonomije nemaju prodju? =o)

mada, dao bog da stvarno bude to sto pishesh, da mozhe chovek da pazari skupe grafike po lepim cenama ;o))

Link to comment
Share on other sites

greska mislio sam na metro :/

Sad ima smisla :))

Pasce cene kompova sta vam je, pa svi to ocekuju, a mali broj ce biti onih koji ce nasesti na pad cene koji ne postoji ali je reklamiran. Sad se tu gleda svaki dinar, morace konkurencija i tako da se fajta. Pa nije cudno sto sad uz sve konfiguracije cesto ide neki poklon, pa je garancija na kompove mahom 3 godine (sto nije nimalo jeftino), pa onda nagradne igre, itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Aha, znači moja propaganda o maksimalnom smanjenju potrošnje svega osim leba je urodila plodom :)

[roflmao]

Jebote vudu, kada sam ovo prochitao pao sam sa stolice!

A shta cu ja koji ne jedem hleb? [;)]

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

slab je promet u svakoj prodaji ne samo sa kompovima

kod mene raste, boli me kurac.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...