Jump to content

DIABLO III pričajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Па није се о томе говорило, али океј. Говорило се разговора ради о концепту и триповима који могу ићи уз њ, не мора неки пајсер да дође да ме пребије да би ми био пајсер, могу само да га гледам.

Што се тиче утицаја, цела та берза на мене вероватно неће нимало утицати из простог разлога што је нећу ни користити, тако да у пракси, што се тиче Дулета, цело питање је потпуно небитно. Али ето, причају људи, тако да ја морам да питам тебе, о Боле, што си ти тако строг?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kome ce da idu pare od aukcije? Blizzardu ide procenat... kome ide glavnica? Ono.. cena ajtema itd? Coveku koji je postavio tu aukciju? Ajde neka mi neko objasni detaljno kako moze da se skemuje tu... i pri tom ne mislim... Agent Smith ce da uradi to i to, pa ce da izbrise log.. nego ono, step by step.

Pa ceo keš ide blizzu, o tome i govorimo. Jer je agent smit blizardov čovek/bot.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@Dulio

Nisam te baš skapirao. Moje teze su:

- mahinacija će neophodno biti (možda je mahinacija prejaka reč, ali će svakako neko, verovatno i blizard, na tom tržištu špekulisati)

- mislim da na obične igrače to neće uticati (a to je velika većina igrača)

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ма океј су ти тезе, него је цела прича у моду разматрања тих махинација, ако баш оћеш, жвака за мозак, а не да ли ће играчи конкретно најебати због тога. Хоћу да кажем, нико није реко да неће играти због тога или да мисли да ће то да сјебе игру и играње, само га нервира толка алавост и чисто хипотетишемо о могућностима за манипулисање.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Za multimilionsku kompaniju kao sto je blizzard ovaj pojam ne postoji

A inace svi baljezgate svoje stavove a niko ne donosi dokaze :tf: . Bile su neke price ranije da blizz saradjuje sa kineskim gold sellerima ili cak da i sam blizzard drzi neke sjatove za trgovinu goldima u Wow-u. I onda se pre par godina pojavila ova slika koja navodno nije photoshop

iqfx4m.jpg

Ako u celoj toj prici ima bar malo istine to je dokaz da je blizzard spreman na sve. I ako su to radili i krisili svoja striktna pravila o zabrani svake trgovina goldima/acc ne vidim razlog zasto nebi prodavali generisane iteme u Diablu . Tehnicki gledanu po svim pravilima (koji oni sami odredjuju lol) mnogo je veci "zlocin" to sto su (ako su) radili u wow- u nego to sto ce raditi u Diablu

uplacujem acc preko kineskih rafova toliko dugo da ne znam kada sam poslednji put dao lovu za wow... i jos hiljade ljudi sa mnom... pricamo samo o srbiji... niko kurcem ne mrda... a kempa su nekada davno banovali zato sto je dao 15k golda liku sa alta, a ovaj je njemu dao motor na maina... danas je druga prica... uloguj se i trade cikici koji se zove rjjxxler xy hiljada... roger that!!! bog blagoslovio i kineze i pantu i blizz :D a broj rafova koje jos mogu da posaljem mi varira non stop... nisam izvalio po kom principu se to odredjuje... ali konstantno mi dodaju jos :D

sarma je... barcas igra wow samo kada se smori od konana/dzedaja i ostalih abortusa :DDD

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Update: Blizzard has debunked the rumored February 1st release date. Blizzard community manager Micah Whipple posted the following statement on Twitter:

"Diablo III does not have a release date. Any store or person claiming otherwise is guessing."

ASDFSAFASFA

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Pa zar je neko stvarno mislio da će skrnavi Blizzard, sa svim gnjavljenjem oko D3, da izda igru za manje od mesec dana i da taj datum još uvek nije ni objavljen?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ako abohanac kaze da nece onda nece

Ma jok, samo mi se plače kad vidim koje metode prevare su spoznali neki na ovom topiku. Ljudi su vazda bili otpaci i krašće zauvek, al' ova količina naive ne može da se naiđe ni na potezu kovin-sremčica.

Pa da, promo kampanja uključuje spawnovanje demona simultano širom planete i svakojako znamenje bar tri meseca pre izlaska igre :D

Nisu spawnovali dovoljnu količinu lažnih itema na kvarno, moraju da odlože igru, hehehehehehhh :tf:

Ili mozda angazuju lika (likove) koji tje na full time job da prodaje deficitarne stavke na RMAH. Isporuchuju mu generisane iteme, njima provizije, liku lova od prodaje namesto plate i gotovo. Ceo dil naravno nezvanichno, ali aj ti sad dokazi da chovek dobija iteme na mailbox, a ne od farmovanja. Shto se poreske kontrole tiche sve je chisto ko suza, samo svi prijave prihode i ladovina.

Perfidan napad na moju stomačnu muskulaturu, toliko ti moram priznati.

Link to comment
Share on other sites

Значи ти мислиш да Близард ако може да добије десет динара, а да уложи један, неће то да уради јер ће ионако од саме игре и свега што иде уз то да добије зилион? Па као, лол шта ћу се цимам за још девет динара кад имам зилион... Брате лол...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Значи ти мислиш да Близард ако може да добије десет динара, а да уложи један, неће то да уради јер ће ионако од саме игре и свега што иде уз то да добије зилион? Па као, лол шта ћу се цимам за још девет динара кад имам зилион... Брате лол...

Ne Dule, stvar je u kriminalu, nisu svi na ovom svetu lopovi. Naravno da će lopovi da kradu, bili u Blizardu, lokalnoj radnji ili bilo gde, samo mi je smešno da će Blizard kao firma da krade. Meni je ovo bukvalno kao priča o otvaranju samousluge i o tome da će noću da je zatvaraju samo da bi krali a posle pelješili osiguranje. Pod dva ne mislim to uopšte, istripovao si.

Vudu, taj lik koga ti zamišljaš iza mog monitora ne postoji, jebiga. taj koga si opisao bi rekao da si iskompleksirani defetista koga je svakodnevnica smlavila, ali sigurno bi bio u krivu zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Opet neke leve primere podmećeš. Blizzard u šaci ima nešto što se zove perfect crime jer je takve malverzacije gotovo nemoguće proveriti. Tvoji primeri sa Koka Kolom koja pravi lažan Pepsi i samoposlugom koju pljačka vlasnik se proveravaju fazon tako što unajmiš lika da stoji 50 metara dalje u žbunju celu noć i snima utovar u kamione, ili u lokalnoj miliciji koja ionako ima spisak svih sitnih problematičnih likova u krugu delovanja. A da bi se proverilo šta Blizzard radi, trebalo bi otprilike da US vlast skupi sve svoje hakere da prate dobro zaštićen internet saobraćaj da bi im se ušlo u trag. Blizzard je definicija pohlepne korporacije, etika i korporacija ne idu ruku pod ruku, a tvoj je problem što si čipovan i ne kapiraš u kom svetu i vremenu živiš sad. Ja kad bih ti pričao recimo kakve je prljave poslove Simens radio da uništi firmu u kojoj sad radim, isto bi mi rekao da sam paranoični defetista, jer zaboga, Simens, ozbiljna velika firma sa razrađenim poslom u raznim granama i zašto bi oni to radili.

Link to comment
Share on other sites

Ne Dule, stvar je u kriminalu, nisu svi na ovom svetu lopovi. Naravno da će lopovi da kradu, bili u Blizardu, lokalnoj radnji ili bilo gde, samo mi je smešno da će Blizard kao firma da krade. Meni je ovo bukvalno kao priča o otvaranju samousluge i o tome da će noću da je zatvaraju samo da bi krali a posle pelješili osiguranje. Pod dva ne mislim to uopšte, istripovao si.

Па ја сам тако сконтао ово

''Nisu spawnovali dovoljnu količinu lažnih itema na kvarno, moraju da odlože igru, hehehehehehhh ''

Као, шта ће они да се смарају са лажним ајтемима кад ено Диабло ће да заради милијарде.

А не знам што ти је смешно да Близард краде, па они могу да краду лакше него ја, а ако ће зарадити тих девет динара (за којих се колико видим слажеш да ће желети да их зараде) крађом, клањем мале деце или убијањем зека чекићем, а да неће нико да их ухвати, или боље да кажемо ''смара'' јер тог што би те вато мош да платиш, закључак се сам намеће. Не видим механизам по ком компанија икс може да оствари профит ипсилон без последица, а то не уради. Какве год методе то подразумевало.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Opet neke leve primere podmećeš. Blizzard u šaci ima nešto što se zove perfect crime jer je takve malverzacije gotovo nemoguće proveriti. Tvoji primeri sa Koka Kolom koja pravi lažan Pepsi i samoposlugom koju pljačka vlasnik se proveravaju fazon tako što unajmiš lika da stoji 50 metara dalje u žbunju celu noć i snima utovar u kamione, ili u lokalnoj miliciji koja ionako ima spisak svih sitnih problematičnih likova u krugu delovanja. A da bi se proverilo šta Blizzard radi, trebalo bi otprilike da US vlast skupi sve svoje hakere da prate dobro zaštićen internet saobraćaj da bi im se ušlo u trag. Blizzard je definicija pohlepne korporacije, etika i korporacija ne idu ruku pod ruku, a tvoj je problem što si čipovan i ne kapiraš u kom svetu i vremenu živiš sad. Ja kad bih ti pričao recimo kakve je prljave poslove Simens radio da uništi firmu u kojoj sad radim, isto bi mi rekao da sam paranoični defetista, jer zaboga, Simens, ozbiljna velika firma sa razrađenim poslom u raznim granama i zašto bi oni to radili.

Pa ti onda pričaj, ko ti brani? Poenta moje priče je da je ovo daleko od perfect crimea i da firme koje lansiraju ovakve ideje prolaze kroz masovne rigorozne kontrole vlasti (mafija sa licencom da pljačka, pogotovu Amerika) pre nego što mogu da se probude i pomisle da će da idu na posao. Pa i mafija pokušava da plaća poreze i da pere novac pa ih svejedno ne ostavljaju na miru. Zar ti stvarno veruješ da panduri, porekska itd. sede i šgrću zubima jer im je Blizard već zario nož u stomak a oni neće da se brane? Ovo je ideja koja je pala na pamet _prosečnom_ zapadnoevropskom korisniku mmo igara i forumašu, ja ne mogu da shvatim zašto vas je jedna praktično plebejska parola toliko povukla? Nije bre ljudi kriminal toliko jednostavan koliko to deluje, aman. Ako je ovo perfect crime KOJI JE SMISLILO POLA INTERNETA onda se selim u kineske peščare da jedem glog i meditiram.

Jel ti stvarno shvataš ozbiljno moju šalu da mislim da si paranoični defetista? Mani me se i ti i bilo ko drugi tog ldp, filozofija, štagodvećmrzim etiketiranja smara me da bre da se akam sa tuđim tripovima.

Па ја сам тако сконтао ово

''Nisu spawnovali dovoljnu količinu lažnih itema na kvarno, moraju da odlože igru, hehehehehehhh ''

Као, шта ће они да се смарају са лажним ајтемима кад ено Диабло ће да заради милијарде.

А не знам што ти је смешно да Близард краде, па они могу да краду лакше него ја, а ако ће зарадити тих девет динара (за којих се колико видим слажеш да ће желети да их зараде) крађом, клањем мале деце или убијањем зека чекићем, а да неће нико да их ухвати, или боље да кажемо ''смара'' јер тог што би те вато мош да платиш, закључак се сам намеће. Не видим механизам по ком компанија икс може да оствари профит ипсилон без последица, а то не уради. Какве год методе то подразумевало.

Dule, da li si video TROLFEJS SMAJLI na kraju?

Ovaj drugi deo je deo nečeg većeg sa čime se ja uopšte ne slažem, cilj opravdava sredstva, itd, svi kradu itd itd. Meni je to jedna mračna vizija sveta u koju ja jednostavno ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

У, ја верујем много и то верујем да је МНОГО горе заправо него што ја верујем да јесте[:D]

Близард је ипак корпорација у капиталистичком свету, није то оно, ти и ја шетамо улицом и нађемо на човека који умире и баш смо 1-психопатска стока ако га шутнемо у главу да се не брани много, а затим му узмемо новчаник, 2-океј ако позовемо хитну и наставимо својим путем, 3-цареви ако га однесемо на нашијем плећима до ургентног. Ми смо у психу инкорпорирали систем вредности за човека, а за корпорацију као организацију (без обзира што су у њеном склопу неки људи) једина вредност је новац.

А и ово што се прича овде није нешто вауу ох не велики брат, мислим, близард који експлојтује своју аукцију је већ десет пута мање ''мрачно'' од ствари које нам се дешавају сваки дан.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Perfidan napad na moju stomačnu muskulaturu, toliko ti moram priznati.

Jas izvinjavam. :)

Ne kazem da tje blizzard odma po defaultu da muti, ali ne bih bio iznenadjen da izvedu neku varijantu ovoga shto sam u proshlom postu napisao. Chinjenica je da je u pitanju kapitalistichka korporacija i da je im je prva stvar profit, ali kad pogledash big picture i kakva se sve sranja u "demokratskom" svetu rade zarad novaca, ovo bi u stvari ispalo krajnje benigno.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

У, ја верујем много и то верујем да је МНОГО горе заправо него што ја верујем да јесте[:D]

Близард је ипак корпорација у капиталистичком свету, није то оно, ти и ја шетамо улицом и нађемо на човека који умире и баш смо 1-психопатска стока ако га шутнемо у главу да се не брани много, а затим му узмемо новчаник, 2-океј ако позовемо хитну и наставимо својим путем, 3-цареви ако га однесемо на нашијем плећима до ургентног. Ми смо у психу инкорпорирали систем вредности за човека, а за корпорацију као организацију (без обзира што су у њеном склопу неки људи) једина вредност је новац.

А и ово што се прича овде није нешто вауу ох не велики брат, мислим, близард који експлојтује своју аукцију је већ десет пута мање ''мрачно'' од ствари које нам се дешавају сваки дан.

Pa nije nezamislivo, to nikad ne bih rekao, jebiga posle Hirošime je sve moguće. Meni bi mnogo pre delovalo verovatno da neko u Blizardu hoće to da uradi i zloupotrebi svoje mesto zarad goreopisanog načina da se dekra al' sumnjam da bi to stiglo dalje od par ljudi koji bi se organizovali za to... A i sumnjam da će to ikome poći za rukom za bilo koje ozbiljnije pare, no živi bili pa videli.

Link to comment
Share on other sites

Vezano za D3 ah al ne vezano za diskusiju. Ja sam u nekom tripu da ce moci neka lova da se uzme na toj ah. Naravno ko je zavrsi fax i ima neki solidan posao nece se cimati ali sigurno ima nolifera bez posla :tf: U wow-u sam tokom pocetka cataclysme uspevao da pravim 20-30e nedeljno od prodaje golda kinezima. Nije to neka para ali verujem da ce u diablu biti jos lakse jer je ceo put od itema do para mnogo kraci i mozes da prodajes bilo sta, a uvek ce biti budala koje ca da kupe. Tako da sam ubedjen da ce neko ko igra 5-6+ sati dnevno moci da zaradi vise od prosecne plate u Srbiji. Voleo bi da probam kad izadje al niti imam vremena ni komp koji ce da pokrene igru.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...